• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

SZ.N.P. - Służba Cywilna - art. 22b. ustawy z dnia 24 lipca 1999 r. o Służbie Celnej oraz art. 99 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009r. o Służbie Celnej.

Nigdy nie byłem w SzNP. A argument drugiej emerytury przytoczyłem bo tak argumentują nic nie robienie w tej sprawie ZZ. Cyt. "przecież dostaniecie za pracę w cle przed 1990 druga emeryturę i to się bardziej opłaca". Nie wiem czy się opłaca czy nie ale ja za pracę w mundurze przed 1999 chcę dostać emeryturę mundurową.
Cieszę się, że mam sojusznika. Kto za tym łapka do góry😉
 
A skąd ta konkluzja, że mając okres do 99 zaliczony do służby jako okres równorzędny, nie można nie wskazać go we wniosku o emkę do stażu służby i tym samym wykorzystać go do emki cywilnej?
 
To już nawet nie chodzi o emkę ale o "balkonikowe" małe i duże. Do świadczeń motywacyjnych okres służby ( czy tez jak chcą ortodoksi pracy) w administracji celnej powinien zostać zaliczony. I to powinno być zadanie dla ZZ. Chyba jednak z "służby umundurowanej" czyli ze stażem +25 jeszcze trochę nas jest. Może własna petycja w tej sprawie?
 
A skąd ta konkluzja, że mając okres do 99 zaliczony do służby jako okres równorzędny, nie można nie wskazać go we wniosku o emkę do stażu służby i tym samym wykorzystać go do emki cywilnej?
Bo tak mówi u.o.z.e służb mundurowych i ustawa o emeryturach i rentach z Fus. Emerytura liczona według art. 15a(art.15d) jest liczona za okresy służby, które nie są brane pod uwagę do emerytury powszechnej.
 
Bo tak mówi u.o.z.e służb mundurowych i ustawa o emeryturach i rentach z Fus. Emerytura liczona według art. 15a(art.15d) jest liczona za okresy służby, które nie są brane pod uwagę do emerytury powszechnej.

Tu jasne, ale tu chodziło o staż do balkonikowego. Inny kontekst.
 
Nie każdy. Ten kto ma maxa 75% albo i 80% nic na tym nie skorzysta. Lepiej takiemu dożyć do wieku powszechnego.
Ok. Taki to zaliczy ten okres do emerytury powszechnej. Myślę o wszystkich funkcjonariuszach. Tych co mają pełną emnkę i tych, którym brakuje do 75%.
 
Ostatnia edycja:
Nikt na obecną chwilę nie na 75% wysługi służby, bo we wrześniu będzie dopiero 25 lat od 1999r. 75% czy 80% może mieć tylko po komisji lekarskiej. Wszyscy co dalej są w służbie tego nie mają. I zaliczenie lat przed rokiem 1999 spowoduje że będą mogli liczyć na dodatek po 28 latach służby.
 
Nikt na obecną chwilę nie na 75% wysługi służby, bo we wrześniu będzie dopiero 25 lat od 1999r. 75% czy 80% może mieć tylko po komisji lekarskiej. Wszyscy co dalej są w służbie tego nie mają. I zaliczenie lat przed rokiem 1999 spowoduje że będą mogli liczyć na dodatek po 28 latach służby.
Mylisz się bo są osoby , które mają przeszłość w innych służbach mundurowych.
 
Masz rację, ale u mnie w komórce na 20 osób tylko jedna na służbę w innej formacji. Więc takich osób jest bardzo mało. A tym co są krótko przed 1999 rokiem w cle takie lata doliczone dużo by dały.
 
To może zgodnie z mottem ZZ z którego forum korzystamy jakaś "inicjatywa oddolna, prawdziwa". Na uznaniu lat w całe przed '99 jako równoważnych z służbą skorzysta dużo osób. Nawet jak ktoś ma rok albo i pół to dostanie balkonikowe wcześniej.
 
To może zgodnie z mottem ZZ z którego forum korzystamy jakaś "inicjatywa oddolna, prawdziwa". Na uznaniu lat w całe przed '99 jako równoważnych z służbą skorzysta dużo osób. Nawet jak ktoś ma rok albo i pół to dostanie balkonikowe wcześniej.
Nacisk na przewodniczących ZOI za pośrednictwem przewodniczących kół ewentualnie ograniczona współpraca z innymi ZZ, wybór 6 obywateli do inicjatywy ustawodawczej w senacie, znalezienie senatora sprawozdawcy, a przede wszystkim zasygnalizowanie problemu 25.04 na posiedzeniu komisji, iż projekt senacki pomija nas zatrudnionych w cle przed 15.09.1999, a tym samym jest nie konstytucyjny. Jednocześnie powołując się na przepisy przejściowe do ustawy o SC 1999 roku.
Szukanie sprzymierzeńców wśród składu komisji:
Ktoś że związku chyba może to dla nas zrobić???
 
Ostatnia edycja:
A ile jeszcze ludzi pełni służbę, którzy mają w dorobku chocby rok w guc przed 1999?
ile jeszcze w służbie jest takich ludzi? Może nikt nie podejmuje tematu bo to za mało beneficjentów, a jeszcze mniej takich co mogli być beneficjentami ale nie kiwną pałeczek w tej sprawie czekając aż ktoś zrobi wszystko za nich.

tak tylko pytam, może odpowiedzi dadzą obraz czemu nic się nie dzieje z tematem.
 
A ile jeszcze ludzi pełni służbę, którzy mają w dorobku chocby rok w guc przed 1999?
ile jeszcze w służbie jest takich ludzi? Może nikt nie podejmuje tematu bo to za mało beneficjentów, a jeszcze mniej takich co mogli być beneficjentami ale nie kiwną pałeczek w tej sprawie czekając aż ktoś zrobi wszystko za nich.

tak tylko pytam, może odpowiedzi dadzą obraz czemu nic się nie dzieje z tematem.
Tych pałeczek coraz mniej...
 
A ile jeszcze ludzi pełni służbę, którzy mają w dorobku chocby rok w guc przed 1999?
ile jeszcze w służbie jest takich ludzi? Może nikt nie podejmuje tematu bo to za mało beneficjentów, a jeszcze mniej takich co mogli być beneficjentami ale nie kiwną pałeczek w tej sprawie czekając aż ktoś zrobi wszystko za nich.

tak tylko pytam, może odpowiedzi dadzą obraz czemu nic się nie dzieje z tematem.
Trochę nas jeszcze chyba zostało.
 
Trochę nas jeszcze chyba zostało.
Piszmy maile do zarządu ZZ Celnicy ale też członkowie innych zz zrzeszających funkcjonariuszy do swoich za rządów. . Pokażmy, że naszą wolą jest aby na poważnie zajęli się tematem i już 25.04 podjęli zagadnienie na komisji. Kto za tym łapka do góry👍
 
To dziwne, że sami tego nie zgłosili. Ale widocznie inicjatywa musi być "oddolna" inaczej nie jest "prawdziwa". To trzeba zacząć działać.
 
Back
Do góry