• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Stanowisko Ministerstwa Finansów ws. projektu obywatelskiego (druk nr 30)

Pozostaje przygotować się rzetelnie na batalie przed Sądami. W nich na całe szczęście nie decyduje wiekszość polityczna ,tylko zgodność z prawem a pozbawienie częśći funkcjonariuszy mundurów to oczywiste działanie niezgodne z prawem. Możemy złożyć pozew zbiorowy wszystkich f-szy przeciwko Ministrowi Banasiowi i wpisać jakąś wyśrubowana kwotę pozwu. To facet zacznie nas wreszcie poważnie traktować.
 
Pozostaje przygotować się rzetelnie na batalie przed Sądami. W nich na całe szczęście nie decyduje wiekszość polityczna ,tylko zgodność z prawem a pozbawienie częśći funkcjonariuszy mundurów to oczywiste działanie niezgodne z prawem.

Żebyś się nie zdziwił z tymi "prawymi" Sądami i ich orzeczeniami !!!!
 
Ok, dadzą wszystkim dosłużyć... Dowalą takie wymagania zdrowotne i testy, że 2/3 odpadnie i pójdzie na głodowe renty resortowe albo będzie orzeczenie,że do służby niezdolny ale do pracy na budowie do 67 już zdolny... 😐
 
Co dzieje się w sprawie projektu obywatelskiego (druk nr 30)?
Czy ktoś z MF czy prezydium PIS lub Rządu RP dostrzegł niekonstytucyjność zapisów 5/15/55.
Przecież to rozwiązanie na pierwszy "rzut oka" nie pasuje do systemu emerytalnego ZUS i tym bardziej do MZWiA.
Nawet przy najbardziej złych intencjach ze strony ustawodawcy tylko przyznanie uprawnień jako rekompensatę za ciężką pracę funkcjonariuszom wykonującym czynności tkzw."policyjne" na zasadach takich samych jak fc Policji (15 lat służby przyjętym przed 2013 i 25 lat i wiek 55 przyjętym po 2013) do wykonania wyroku TK w najwęższym z możliwych zakresie.
Wprowadzenie 5/15/55 doprowadzi do fali pozwów sądowych w których fc wymienieni w orzeczeniu TK będą dochodzić własnych praw konstytucyjnych i nikt tego nie zmieni.
Nie wypisujcie tekstów typu "zmiany w emeryturach Policyjnych" bo to dopiero chore pomysły bo nikt zdrowo myślący takiej reformy nie wprowadzi.
Obecnie funkcjonariusze Służby Celnej są dalej dyskryminowani a już 2 lata minęły od wyroku Trybunału Konstytucyjnego.
Chciałbym zaapelować do ZZ Celnicy.pl aby na podkomisji zarekomendowali takie właśnie rozwiązanie zgodne z wyrokiem TK a nie komedię w postaci 5/15/55. Na pewno strona rządowa przychyli się do stanowiska ZZ bo jest to zgodne z wyrokiem TK. Pożyjemy zobaczymy kto podpowiedział w MF rozwiązanie 5/15/55.
Czyżby to te same związki które sprzedały podczas wartościowania szeregowych funkcjonariuszy z granicy,
dozoru, wzp?
Chcecie aby granica walczyła o przywileje biurowców to najpierw ZZ niech walczą o oczywiste prawo do emerytur mundurowych funkcjonariuszom wykonującym czynności wymienione w wyroku TK a nie o jakieś pomostówki dla 55letnich przyjaciół króliczka z kadr, z wyszperanymi w aktach 5ma latami w kontroli. SKANDAL!!!!!!
 
Ostatnia edycja:
Podpinam się z pytaniem! Co dalej z naszymi emkami? Kiedy jest spotkanie podkomisji ? Przed pikietą , która została w ostatniej chwili odwołana Pan Siwy spotkał się przecież z SSC i W-ce Premierem gdzie miało dojść do obietnicy wejścia w życie ustawy o emkach do końca roku. Zostało raptem dwa miesiące i nic się w tej sprawie nie dzieje. Za to KAS w ekspresowym tempie jest procedowany. Za chwilę obudzimy się w KAS bez emek.
 
Podpinam się z pytaniem! Co dalej z naszymi emkami? Kiedy jest spotkanie podkomisji ? Przed pikietą , która została w ostatniej chwili odwołana Pan Siwy spotkał się przecież z SSC i W-ce Premierem gdzie miało dojść do obietnicy wejścia w życie ustawy o emkach do końca roku. Zostało raptem dwa miesiące i nic się w tej sprawie nie dzieje. Za to KAS w ekspresowym tempie jest procedowany. Za chwilę obudzimy się w KAS bez emek.

skierowanie w tym momencie zapisu 5/15/55 do TK to strzał w stopę bo po 1 ten Rząd nie respektuje orzeczeń trybunału Vide kwota wolna miała wzrosnąć, oraz nasze emki a po 2 obecna kolejność wpływu spowoduje zablokowanie projektu na 6-12 miesięcy
 
Dalej wierzycie w to, że druk nr 30 będzie procedowany w tym roku przed likwidacją SC ? O, naiwności ludzka!

Wbijcie sobie do głowy : NIE BĘDZIE WCZEŚNIEJSZYCH EMERYTUR przed wejściem KAS. Z punktu widzenia rządu taki ruch nie miałby żadnego sensu.
A to, że nam obiecali ? A kogo to obchodzi. Bo to pierwsza ich niedotrzymana obietnica ?
 
Na razie tyle co pod linkiem mogę przekazać:
http://celnicy.pl/content.php/3493-Pismo-do-Szefa-SC-w-sprawie-projektu-obywatelskiego

Podkomisja czeka na poprawki MF. Obrabia je Biuro Legislacyjne. Biuro miało w tym tygodniu spotkać się z MF w tej sprawie.
Wczoraj była RDS, ale jak mi przekazano tam żadnych konkretów. W ogóle uważam, że RDS jest niepotrzebnym etapem, który może opóźniać przyjęcie projektu obywatelskiego. Nie wiem dlaczego MF kieruje tam projekt obywatelski? Może właśnie w ww. celu, aby usprawiedliwić zwłokę.
Po południu może będę wiedział coś więcej to postaram się napisać.
 
mf to może sobie skierować na szkolenia.
projekt jest w Sejmie, rds może sobie dywagować o wszystkim.
za to biorą tam w tych gremiach kasę.
bezużyteczna społecznie paplanina.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Otrzymałem informację, że 15 lub najpóźniej 16 listopada odbędzie się Podkomisja.
Procedowanie projektu obywatelskiego w takim tempie jak projekt KAS pozwoli na przyjęcie ustawy w br. i opublikowanie w Dz.U.
I tego oczekujemy od rządzących jako środowisko.
Może ważniejsze od faktu kiedy tą ustawę uchwalą będzie fakt kiedy ta ustawa wejdzie w życie :). Przypomnę, że np. ZUS do zmiany samego wieku przechodzenia na emerytury ZUSowskie potrzebuje co najmniej 9 miesięcy na dostosowanie systemów informatycznych. Wiadomym jest, że nas jest dość mało ale zakład emerytalny MSWiA też może potrzebować czasu. Nie wiem czy to nie będzie pretekstem odpowiedniego przesunięcia wejścia w życie nowelizacji.

Jeżeli zdążą uchwalić do końca roku i wejdzie od 1 stycznia to i tak będzie już dotyczył funkcjonariuszy Celno Skarbowych z KAS. Całe szczęście wszyscy nimi będziemy co najmniej do 31 sierpnia 2017 roku. Tak więc jeżeli ustawa wejdzie w życie od 1 czerwca (do końca maja propozycję) może co nie którzy będą mieli 3 miesiące na pójście na tą upragnioną emke mundurową. Natomiast jeżeli powiedzą, że ustawa ze względu na dostosowanie obecnego zakładu emek w MSWiA może wejść np. od 1 października 2017 roku - To może być to niemiła niespodzianka ???

Co gorsza jeżeli uznają, że wielu obecnych funkcjonariuszy mający według założeń iść do ucywilnienia są nadal potrzebni jako cywile w KAS, to mogą specjalnie przeciągać dostosowanie obecnych struktur emerytalnych w MSWiA do tego 1 października ???
 
Panie Przewodniczący, czy można liczyć, ze Pan udostępni Nam na forum treść tych ministerialnych poprawek ? Oczywiście jak już będzie miał Pan je dostępne. Z góry dziękuje.
 
Panie Przewodniczący, czy można liczyć, ze Pan udostępni Nam na forum treść tych ministerialnych poprawek ? Oczywiście jak już będzie miał Pan je dostępne. Z góry dziękuje.

a Wy ciągle o jednym. Jak na siłę przepchnąć projekt obywatelski (pomostówki) aby spied...ić przed końcem sierpnia 2017. Ludzie którzy wykonywali czynności policyjne w przeszłości powinny mieć gwarancje dosłużenia w mundurze do emki w KAS. Nie mówię że to muszą być osoby które już mają te 5 lat, ale w toku negocjacji mozemy zacząć od osób którzy wykonywali te czynności co najmniej jeden dzień....
 
a Wy ciągle o jednym. Jak na siłę przepchnąć projekt obywatelski (pomostówki) aby spied...ić przed końcem sierpnia 2017. Ludzie którzy wykonywali czynności policyjne w przeszłości powinny mieć gwarancje dosłużenia w mundurze do emki w KAS. Nie mówię że to muszą być osoby które już mają te 5 lat, ale w toku negocjacji mozemy zacząć od osób którzy wykonywali te czynności co najmniej jeden dzień....
Kolego nie ma co się łudzić jaką mamy obecnie rzeczywistość. Napisałem tylko o faktach.

Ps. Mam nadzieje, że nie piszesz o mnie, ponieważ to ja jako pierwszy określiłem propozycję z wiekiem 55 lat jako ,,pomostówka,, i chyba najczęściej na tym forum to podnosiłem ;)
 
Panie Przewodniczący, czy można liczyć, ze Pan udostępni Nam na forum treść tych ministerialnych poprawek ? Oczywiście jak już będzie miał Pan je dostępne. Z góry dziękuje.

Przypomnę się z pytaniem. Mam nadzieje, że nie będzie to jakoś skrywane do 15 - 16 listopada ??? i czekanie na .... nie wiem co:confused:
 
Napisał slawomir.siwy

Mając na uwadze uchwalenie przez Sejm RP w dniu 21.10.2016r. ustawy wprowadzającej Krajową Administrację Skarbową zwracam się z uprzejmą prośbą o wystąpienie do Sejmu RP o przyspieszenie prac nad wdrożeniem projektu obywatelskiego -€“ druk nr 30 i zgodnie z ustaleniami na spotkaniu w Ministerstwie Finansów w dniu 27 września 2016r. z Panią Dyrektor Marią Wójtowicz i Panem Jerzym Chrobakiem Z-cą Szefa SC w obecności Pani Renaty Łućko Z-cy Dyrektora Departamentu Prawnego przygotowanie przepisu przejściowego do ustawy Przepisy wprowadzające ustawę o KAS, który zagwarantuje możliwość dosłużenia w statusie
funkcjonariusza Służby Celno -€“ Skarbowej.


Podkomisja czeka na poprawki MF. Obrabia je Biuro Legislacyjne. Biuro miało w tym tygodniu spotkać się z MF w tej sprawie.
Wczoraj była RDS, ale jak mi przekazano tam żadnych konkretów. W ogóle uważam, że RDS jest niepotrzebnym etapem, który może opóźniać przyjęcie projektu obywatelskiego. Nie wiem dlaczego MF kieruje tam projekt obywatelski? Może właśnie w ww. celu, aby usprawiedliwić zwłokę.
Po południu może będę wiedział coś więcej to postaram się napisać.


Otrzymałem informację, że 15 lub najpóźniej 16 listopada odbędzie się Podkomisja.
Procedowanie projektu obywatelskiego w takim tempie jak projekt KAS pozwoli na przyjęcie ustawy w br. i opublikowanie w Dz.U.
I tego oczekujemy od rządzących jako środowisko.

każdy chyba czeka na te za kuluarowe igraszki
 
Sławek napisał:"Otrzymałem informację, że 15 lub najpóźniej 16 listopada odbędzie się Podkomisja."

Przeglądam plan pracy Sejmu i nie widzę zaplanowanych obrad podkomisji
A czy znowelizowane stanowisko rządu (MF) dalej jest tajne?

 
Sławek napisał:"Otrzymałem informację, że 15 lub najpóźniej 16 listopada odbędzie się Podkomisja."

Przeglądam plan pracy Sejmu i nie widzę zaplanowanych obrad podkomisji
A czy znowelizowane stanowisko rządu (MF) dalej jest tajne?

Też jestem ciekaw - czy stanowisko (konkretne przepisy prawne) są już ,,odtajnione,, ??? Czy ,,mój ZZ,, ma już wgląd do .... Niestety kiedyś już taka sytuacja miała miejsce. W tamtym czasie jak konkurencja ,,mojego ZZ,, puściła w obieg konkretne informacje, to po godzinie mieliśmy informację na stronie głównej ,,forum,, .

Brak informacji rodzi zbędną spekulację !!! Może jak: B....J..k coś puści w obieg, to zaraz zostanie opublikowana informacja na powyższy temat ??? :)

27.10.2016r.
Na razie tyle co pod linkiem mogę przekazać:
http://celnicy.pl/content.php/3493-Pismo-do-Szefa-SC-w-sprawie-projektu-obywatelskiego

Podkomisja czeka na poprawki MF. Obrabia je Biuro Legislacyjne. Biuro miało w tym tygodniu spotkać się z MF w tej sprawie.
Wczoraj była RDS, ale jak mi przekazano tam żadnych konkretów. W ogóle uważam, że RDS jest niepotrzebnym etapem, który może opóźniać przyjęcie projektu obywatelskiego. Nie wiem dlaczego MF kieruje tam projekt obywatelski? Może właśnie w ww. celu, aby usprawiedliwić zwłokę.
Po południu może będę wiedział coś więcej to postaram się napisać.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry