• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Stanowisko Ministerstwa Finansów ws. projektu obywatelskiego (druk nr 30)

Art. 1. 1. Tworzy się jednolitą umundurowaną Służbę Celną w celu zapewnienia zgodności z prawem przywozu towarów na obszar celny ....

Art. 1. 1. Ustawa reguluje zadania i organizację Służby Celnej – jednolitej umundurowanej formacji, utworzonej w celu ....


poza tym 25 lat jest dla przyjętych od 1 stycznia 2013

ci, którzy rozpoczęli służbę wcześniej, mają 15

i nieważne że teraz jest policja, wp i sg

liczy się od lwp, milicji i wop

a u nas od ustawy o sc - od 1999
 
jednolita

Art. 1. 1. Tworzy się jednolitą umundurowaną Służbę Celną w celu zapewnienia zgodności z prawem przywozu towarów na obszar celny ....

Art. 1. 1. Ustawa reguluje zadania i organizację Służby Celnej – jednolitej umundurowanej formacji, utworzonej w celu ....

Jednolita, teraz i zawsze było widać, dlatego też nie ma co walczyć o generałów.
Wartościowanie a teraz propozycje.
 
Art. 1. 1. Tworzy się jednolitą umundurowaną Służbę Celną w celu zapewnienia zgodności z prawem przywozu towarów na obszar celny ....
Art. 1. 1. Ustawa reguluje zadania i organizację Służby Celnej – jednolitej umundurowanej formacji, utworzonej w celu ....
TK jakoś ta jednolitość umknęła przy wydawaniu wyroku.
Za generałów nikt umierać nam nie każe, oni dostaną emki, bo na ich stanowiskach mieli nadzór nad czynnościami "policyjnymi".
Sorki pewnie to niepolityczne ale za logistykę, kadry i kontrolę wewnętrzną ja nie będę umierał bo gdy mi dupa marzła na drodze lub granicy (gdy jeszcze była) to oni w ciepełku zastanawiali się co by tu jeszcze odepchnąć od siebie. Gdy zobaczyli jak wyglądała kontra (tych z kadr do niej nie dali, a szkoda) to wiali od nas jak od czarnej ospy. Taka to jednolita służba. Tylko my robole jesteśmy specjalistami (nasza służba jest prosta i powtarzalna, ot fizole) a oni eksperty, zadania złożone wymagające ciężkiej pracy umysłowej, więc niech fizole, mobilni debilni walczą o nas. Odpowiem jak pewien Francuz "A gówno".
 
TK tej jednolitości nie zauważył a jenerały emkę dostaną bo nadzorowali na swoich stanowiskach zadania "policyjne".

Dokładnie. Dochodzi też taka informacja, że emki dostana co mieli wpisane w zakresach swoich obowiązków zadania policyjne , w dokładnym brzmieniu ustawy. Tak zamierzają zaliczyć okres służby do emki, nie będzie liczył się zakres obowiązków oddziału. Po prostu musisz mieć udokumentowane to w swoich papierach.
 
Dokładnie. Dochodzi też taka informacja, że emki dostana co mieli wpisane w zakresach swoich obowiązków zadania policyjne , w dokładnym brzmieniu ustawy. Tak zamierzają zaliczyć okres służby do emki, nie będzie liczył się zakres obowiązków oddziału. Po prostu musisz mieć udokumentowane to w swoich papierach.

Konia z rzędem temu, kto ma kopie wszystkich zakresów obowiązków.
Dziwnym trafem nie udało mi się znaleźć żadnego zakresu obowiązków sprzed 2010r. Może to moje roztrzepanie i bałaganiarstwo, a może w ogóle ich nie miałem. Przed wprowadzeniem nowej ustawy o SC po prostu robiłem wszystko, co mi kazali.

Wyciągnięcie zakresów ze swojej teczki w kadrach IAS pewnie będzie graniczyło z cudem. Ostatnio musiałem przesłać swoje kopie zaświadczeń i szkoleń do kadr IAS, bo sami nie mogli znaleźć.
Wszystko co zebrali z kadr IC leży przysypane w ciemnej piwnicy IAS. Burdel w Archeo to przy tym pikuś.
 
U mnie wszystkie zakresy obowiązków są w aktach osobowych. Dostępne w kadrach od ręki. Podlaska IAS. Polecam sprawdzić :)
 
Z moimi kwitami też jest porządek, nawet szkolenia są dostępne do wglądu elektronicznie w intranecie. Kopie zakresów mam w swojej domowej teczce wprawdzie nie sprawdzałem jeszcze czy chronologia jest zachowana. Lubelska IAS
 
Dokładnie. Dochodzi też taka informacja, że emki dostana co mieli wpisane w zakresach swoich obowiązków zadania policyjne , w dokładnym brzmieniu ustawy. Tak zamierzają zaliczyć okres służby do emki, nie będzie liczył się zakres obowiązków oddziału. Po prostu musisz mieć udokumentowane to w swoich papierach.

Ale w zakresach obowiązków nie cytowano dosłownie ustawy. Coś czuję, że szykuje się długa batalia sądowa.
Po drugie może i są Izby gdzie wszystko w kwitach gra ale w przypadku funkcjonariuszy z 25 lub nawet 30 letnim stażem służby niektóre kwity mogą być nie do zdobycia. Powiedzmy ,że przepisy zawężą okres do 1999roku to też zdobycie kwitów może być trudne, wielu celników zmieniało Izby: alokacja, likwidacja niektórych Izb, itd. O ile kwity z ostatnich 10 lat są do zdobycia bez problemu to te z przed 2004 moga być już trudno osiągalne.
 
Moje domowe archiwum też jest uporządkowane :) Na szczęście mam żonę, która o to zadbała bo w moim bałaganie to świadectwa z podstawówki i kartki na cukier pomieszane są z rysunkami z przedszkola. Sam już nie wiem czy trzymam to z sentymentu czy to choroba zwana zbieractwem. Hi, hi
 
Moje domowe archiwum też jest uporządkowane :) Na szczęście mam żonę, która o to zadbała bo w moim bałaganie to świadectwa z podstawówki i kartki na cukier pomieszane są z rysunkami z przedszkola. Sam już nie wiem czy trzymam to z sentymentu czy to choroba zwana zbieractwem. Hi, hi


chyba zbieractwo kompulsywne :)
 
Niestety 5/15/55 zostało. Więc kto zostanie ucywilniony i nie ma 5 lat wykonywania zadań policyjnych ma pozamiatane.
 
Konia z rzędem temu, kto ma kopie wszystkich zakresów obowiązków.
Dziwnym trafem nie udało mi się znaleźć żadnego zakresu obowiązków sprzed 2010r. Może to moje roztrzepanie i bałaganiarstwo, a może w ogóle ich nie miałem. Przed wprowadzeniem nowej ustawy o SC po prostu robiłem wszystko, co mi kazali.

Wyciągnięcie zakresów ze swojej teczki w kadrach IAS pewnie będzie graniczyło z cudem. Ostatnio musiałem przesłać swoje kopie zaświadczeń i szkoleń do kadr IAS, bo sami nie mogli znaleźć.
Wszystko co zebrali z kadr IC leży przysypane w ciemnej piwnicy IAS. Burdel w Archeo to przy tym pikuś.

No widzisz, to mam konia z rzędem. Boakurat jestem taki upierdus, że zatrzymuję sobie oryginały. A w komórce org. leży kopia.
 
Cześć . Co tu dużo pisać oszukali nas z każdej możliwej strony z KAŻDEJ !!! Nie ma się co łudzić , komuś bardzo zależało aby nas zrównać z ziemia i żywcem pogrzebać i jak z tym swoim KASem sa na prostej w temacie Emki .Ręce opadają , szkoda słów .Zastanawia mnie tylko jedno co "oni " zrobią jak większość odejdzie z tego bałaganu , kto nas zastąpi , będzie się działo będzie mega ciekawie ... :) Podziwiam pania Brbarę ,że może spokojnie spać i się tak publicznie kompromitować MASAKRA .
 
Podziwiam pania Brbarę ,że może spokojnie spać i się tak publicznie kompromitować MASAKRA .

Byli tam wczoraj tacy i nie kryli tego

1372367649_9IwWWVOoQ3WJvxpy99sC_bo-chlopaki-nie-placza-135387912234.jpg
 
Back
Do góry