• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Scenariusze powyborcze dla KAS.

Statek jeszcze nie tonie

Mając takich "kapitanów" statku zwanego KAS raczej nie obawiał bym się o nich i to że mogą zatonąć...ratują się kto jak potrafi , i co niektórzy czym prędzej , zaczęli przypodobywać się przyszłej nowej władzy już wcześniej m.in. nadinterpretując zapis art. 203a ustawy o KAS, a mianowicie domagają się podawania konkretnego kraju wyjazdu funkcjonariusza i okresu pobytu w tymże kraju.
Ja bym poszedł a raczej popłynął czy odpłynął na ich miejscu dalej i zażądał podania hotelu, ceny , osób towarzyszących oraz podania ew. powodów .
A gdyby ten ktoś nie miał zamiaru wyjeżdżać ale będąc gdzieś w UE nagle zechciał polecieć poza to nakazał bym powiadomienie niezwłocznie mailem bezpośredniego przełożonego : kiedy, gdzie, z kim ,jak i za jaką kwotę...ten ktoś zrealizował nagłą chęć podróży.
Znając chęć ingerencji i inwigilacji w dane osobowe i majątkowe jest to bardzo możliwe a wręcz konieczne aby nie utonąć.

A swoją drogą czy oprócz bezpośredniego przełożonego ma ktoś jeszcze wgląd w pismo informujące zgodnie z art.203a ustawy?
 
Ostatnia edycja:
No cóż, współczuję wszystkim w służbach . W mojej ocenie ognia i wody nie da się pogodzić . Gwoli przypomnienia, a propo ograniczenia czynności operacyjno rozpoznawczych - przecież nieboszczka SC miała takowe. Około roku 2005, jak pomnę. Chyba ówczesne SLD mocno optowalo za ich cofnięciem 😀😀😀. Wnioski do wyciągnięcia.

Czynności operacyjno-rozpoznawcze były teoretycznie w WDC (Wydział Dokumentacji Celnej). Realnie ich nie było.
 
Statek jeszcze nie tonie

Mając takich "kapitanów" statku zwanego KAS raczej nie obawiał bym się o nich i to że mogą zatonąć...ratują się kto jak potrafi , i co niektórzy czym prędzej , zaczęli przypodobywać się przyszłej nowej władzy już wcześniej m.in. nadinterpretując zapis art. 203a ustawy o KAS, a mianowicie domagają się podawania konkretnego kraju wyjazdu funkcjonariusza i okresu pobytu w tymże kraju.
Ja bym poszedł a raczej popłynął czy odpłynął na ich miejscu dalej i zażądał podania hotelu, ceny , osób towarzyszących oraz podania ew. powodów .
A gdyby ten ktoś nie miał zamiaru wyjeżdżać ale będąc gdzieś w UE nagle zechciał polecieć poza to nakazał bym powiadomienie niezwłocznie mailem bezpośredniego przełożonego : kiedy, gdzie, z kim ,jak i za jaką kwotę...ten ktoś zrealizował nagłą chęć podróży.
Znając chęć ingerencji i inwigilacji w dane osobowe i majątkowe jest to bardzo możliwe a wręcz konieczne aby nie utonąć.

A swoją drogą czy oprócz bezpośredniego przełożonego ma ktoś jeszcze wgląd w pismo informujące zgodnie z art.203a ustawy?
Tow. Zandberg powiedział na którymś wiecu że "nie zatrzymamy się tam gdzie się zatrzymał Mao". Czasy są inne i choć raczej nie zakopią żywcem 46 tys. uczonych ale powszechna cyfrowa inwigilacja jak z dzisiejszej CHRL jest jak widać możliwa.
 
Kolega nie kłamie. Mógł pomylić się w latach. Trochę czasu upłynęło. Liczy się fakt. Zabrnie nam czynności operacyjno-rozpoznawczych związane było m.in. z utworzeniem CBA.
Ten którego imienia nie wspomnę sam tu prowadzi jakąś agitkę. Jeżeli nawet CBA powstało w 2006, a nie w 2005, to sytuacja ta nie zmienia faktu, że stało się to za PiS one, ulubionego stowarzyszenia sam wiesz kogo.
Wtedy właśnie WDC straciło czynności op-roz. Czuwaj!
 
Ten którego imienia nie wspomnę sam tu prowadzi jakąś agitkę. Jeżeli nawet CBA powstało w 2006, a nie w 2005, to sytuacja ta nie zmienia faktu, że stało się to za PiS one, ulubionego stowarzyszenia sam wiesz kogo.
Wtedy właśnie WDC straciło czynności op-roz. Czuwaj!
Tym razem pozdrawiam nie z Rygi! Sveiciens!
 
Ten którego imienia nie wspomnę sam tu prowadzi jakąś agitkę. Jeżeli nawet CBA powstało w 2006, a nie w 2005, to sytuacja ta nie zmienia faktu, że stało się to za PiS one, ulubionego stowarzyszenia sam wiesz kogo.
Wtedy właśnie WDC straciło czynności op-roz. Czuwaj!

Oj klamczuszek, klamczuszek. Dwoi się i troi, a oliwa na wierzch wypływa:

(...) Smogorzewski wyjaśnił, że przyznanie celnikom uprawnień do wykonywania tzw. czynności operacyjnych negatywnie zaopiniowało Kolegium ds. Służb Specjalnych. Przypomniał, że w Sejmie trwają prace nad ustawą o czynnościach operacyjno-rozpoznawczych. "Jeżeli będzie zainteresowanie przyznaniem tych obszarów Służbie Celnej, to mam nadzieję, że Służba Celna je uzyska" - powiedział. (...)

Tyle cytat. Wygogluj sobie źródło 🙂.

Aczkolwiek zaznaczam, iż chętnie przyznam rację Adwersarzowi 🙂.

Mogę też się mylić. Upływ czasu swoje zrobił.

Pozdrawiam Koleżeństwo 💪 po emerycku.
 
Ostatnia edycja:
Oj klamczuszek, klamczuszek. Dwoi się i troi, a oliwa na wierzch wypływa:

(...) Smogorzewski wyjaśnił, że przyznanie celnikom uprawnień do wykonywania tzw. czynności operacyjnych negatywnie zaopiniowało Kolegium ds. Służb Specjalnych. Przypomniał, że w Sejmie trwają prace nad ustawą o czynnościach operacyjno-rozpoznawczych. "Jeżeli będzie zainteresowanie przyznaniem tych obszarów Służbie Celnej, to mam nadzieję, że Służba Celna je uzyska" - powiedział. (...)

Tyle cytat. Wygogluj sobie źródło 🙂.

Aczkolwiek zaznaczam, iż chętnie przyznam rację Adwersarzowi 🙂.

Mogę też się mylić. Upływ czasu swoje zrobił.

Pozdrawiam Koleżeństwo 💪 po emerycku.
Co prawda nasi przyszli władcy zapowiadają że zlikwidują CBA, ale po prawdzie będą musieli albo je zostawić albo powołać znowu tyle że pod inna nazwą, przecież jednym z wymogów polityki antykorupcyjnej UE jest istnienie wyspecjalizowanego organu do walki z korupcją, pewnie zlikwidują CBA i powołają coś innego pod szumną nazwą- nowe instytucje to okazja do przepuszczenia kilkudziesięciu milionów podczas "procedur formowania" i oczywiście stanowiska dla "dobrych wujów" więc nie liczcie że odebrane uprawnienia do czynności operacyjnych trafią do nas
 
Oj klamczuszek, klamczuszek. Dwoi się i troi, a oliwa na wierzch wypływa:

(...) Smogorzewski wyjaśnił, że przyznanie celnikom uprawnień do wykonywania tzw. czynności operacyjnych negatywnie zaopiniowało Kolegium ds. Służb Specjalnych. Przypomniał, że w Sejmie trwają prace nad ustawą o czynnościach operacyjno-rozpoznawczych. "Jeżeli będzie zainteresowanie przyznaniem tych obszarów Służbie Celnej, to mam nadzieję, że Służba Celna je uzyska" - powiedział. (...)

Tyle cytat. Wygogluj sobie źródło 🙂.

Aczkolwiek zaznaczam, iż chętnie przyznam rację Adwersarzowi 🙂.

Mogę też się mylić. Upływ czasu swoje zrobił.

Pozdrawiam Koleżeństwo 💪 po emerycku.
W 2005 lub 2006 straciliście uprawnienia na rzecz UXów. Dobrze pamiętam jak przejmowaliśmy Waszych ludzi z likwidowanych WDC do naszych WDS. Było to spowodowane tym, że rząd PiSu szykował się wtedy pierwszy KAS. Miały w nim działać urzędy celne, skarbowe oraz inspekcja celno - skarbowa. Ostatnia miała być stworzona na bazie Wywiadu dokumentacji skarbowej, obrotu towarowego, niejawnych źródeł i realizacji. Przez powołanie CBA reforma się opóźniła i ostatecznie miała wejść 1 stycznia 2008, ale nowy parlament to cofnął.
 
Co prawda nasi przyszli władcy zapowiadają że zlikwidują CBA, ale po prawdzie będą musieli albo je zostawić albo powołać znowu tyle że pod inna nazwą, przecież jednym z wymogów polityki antykorupcyjnej UE jest istnienie wyspecjalizowanego organu do walki z korupcją, pewnie zlikwidują CBA i powołają coś innego pod szumną nazwą- nowe instytucje to okazja do przepuszczenia kilkudziesięciu milionów podczas "procedur formowania" i oczywiście stanowiska dla "dobrych wujów" więc nie liczcie że odebrane uprawnienia do czynności operacyjnych trafią do nas
Uprawnienia CBA będą rozdzielone pomiędzy Policję i KAS.
 
Takie rozwiązanie (policja + KAS) nie spełnia wymogu istnienia wyspecjalizowanego organu.
 
Czynności operacyjno-rozpoznawcze w Służbie Celnej zawsze komuś przeszkadzały.

Gdy udało się je wprowadzić do ustawy, bodajże za rządów SLD, to rzeczywiście MB zabrał, przy okazji powstawania CBA - rządy PiS.

Potem JK chciał je przywrócić i wpisał do projektu ustawy o SC w 2008 r. Tutaj miał nasze poparcie w Sejmie i poparcie przedsiębiorców.

Niestety, bez podania przyczyn, skreślono je po negatywnej opinii Kolegium ds. Służb Specjalnych przy KPRM - rządy PO.
 
Takie rozwiązanie (policja + KAS) nie spełnia wymogu istnienia wyspecjalizowanego organu.
We Francji takim wyspecjalizowanym organem jest La brigade financière - wydział policji judykaturalnej. Wyspecjalizowany Organ nie musi oznaczać odrębnej instytucji z odrębnym zapleczem administracyjnym. Organ to organ. PiS chciał sam stworzyć służbę i dlatego wykorzystał zapisy polityki antykorupcyjnej.
Per analogiam... Polityka zwalczania wyłudzeń VAT wymaga istnienia wyspecjalizowanego organu do walki z tym procederem, a policja skarbowa z prawdziwego zdarzenia działa tylko we Włoszech. W Polsce kompetencje są podzielone między różne organy.
 
Niestety, bez podania przyczyn, skreślono je po negatywnej opinii Kolegium ds. Służb Specjalnych przy KPRM - rządy PO.
Panie Przewodniczący, jak pamięć mnie nie myli, to kolegium uznało, że zadania te w pełni realizuje Wywiad Skarbowy - czy słusznie, czy nie - nie wypowiadam się... Poza tym Ministerstwo Finansów pracowało już wówczas nad projektem Krajowej Administracji Podatkowej, do której to stopniowo miała być wcielana również Służba Celna. Ustawę uchwalono w 2015 rok, ale po przejęciu władzy przez PiS została ona uchylona.

Wydaje mi się, jest to oczywiście tylko moje przypuszczenie, że Pan Bondaryk i Pani Leszczyna, oraz kilka innych osób wiedzą jak to będzie wyglądać. Na Świętokrzyskiej pewnie wiele osób też ma taką wiedzę - bo jak inaczej wytłumaczyć te spektakularne ucieczki...
 
Ten którego imienia nie wspomnę sam tu prowadzi jakąś agitkę. Jeżeli nawet CBA powstało w 2006, a nie w 2005, to sytuacja ta nie zmienia faktu, że stało się to za PiS one, ulubionego stowarzyszenia sam wiesz kogo.
Wtedy właśnie WDC straciło czynności op-roz. Czuwaj!
No to forumowiczu podsumuj wszystkie te wypowiedzi ludzi pamiętających lepiej i odszczekaj tego kłamczuszka, hehe.
 
Panie Przewodniczący, jak pamięć mnie nie myli, to kolegium uznało, że zadania te w pełni realizuje Wywiad Skarbowy - czy słusznie, czy nie - nie wypowiadam się... Poza tym Ministerstwo Finansów pracowało już wówczas nad projektem Krajowej Administracji Podatkowej, do której to stopniowo miała być wcielana również Służba Celna. Ustawę uchwalono w 2015 rok, ale po przejęciu władzy przez PiS została ona uchylona.

Wydaje mi się, jest to oczywiście tylko moje przypuszczenie, że Pan Bondaryk i Pani Leszczyna, oraz kilka innych osób wiedzą jak to będzie wyglądać. Na Świętokrzyskiej pewnie wiele osób też ma taką wiedzę - bo jak inaczej wytłumaczyć te spektakularne ucieczki...
Zapamiętałeś widocznie inne sytuacje i zdarzenia, bo nie było uzasadnienia Kolegium. To są obrady utajnione. Po prostu przyszła do Sejmu informacja, że skreślono i tyle.
To jest rok 2009, początek rządów PO i PSL i nie ma wtedy jeszcze mowy o KAS. KAS był wcześniej za PiS projektowany 2005-2007 i wtedy zabrano SC czynności operacyjno-rozpoznawcze przy okazji powstania CBA.
 
Do tego co innych klamczuszkami nazywa. Nigdzie nie napisałem, że CBA powstało w 2005r. Czytaj ze zrozumieniem
 
Do tego, który plącze się w zeznaniach: zdecyduj się wreszcie, co napisałeś :cool: .

Rzeczywiście, cofnięcie uprawnień to 2006. Nawet parę gadżetów operacyjnych od nich dostałem. Ale i później nie było lepiej, pod pretekstem Kolegium.

Zobaczymy, co teraz zlikwidują i z jakim uzasadnieniem.
 
Back
Do góry