• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Scenariusze powyborcze dla KAS.

Wychodzi, po dotychczasowych wynikach na tą godzinę, że pewne są duże zmiany polityczne. Pociągną za sobą zmiany w systemie emerytalnym. Przecież muszą się znaleźć pieniądze dla imigrantów zalewających Europę.
 
Zobaczcie ile jest glosów niewaznych, bardzo dziwne, dwa krzyzyki na dwoch roznych listach lub pusta karta, bardzo dziwne.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka


 
Wszystkie scenariusze leżą na stole. Nie mniej w politycznym zacietrzewieniu i z nożem migracyjnym na szyi mogą zapomnieć o wyborach 2024 i 2025 (PE, samorządy i Prezydent).

Oj radują się posiadacze emek 2023, oj radują się.... .

Niestety Koleżanki i Koledzy, wist cofnięcia wniosków emerytalnych najprawdopodobniej to mokry kapiszon.

A mogło być tak pięknie - to uwaga do pisiaków także.
 
Wszystkie scenariusze leżą na stole. Nie mniej w politycznym zacietrzewieniu i z nożem migracyjnym na szyi mogą zapomnieć o wyborach 2024 i 2025 (PE, samorządy i Prezydent).

Oj radują się posiadacze emek 2023, oj radują się.... .

Niestety Koleżanki i Koledzy, wist cofnięcia wniosków emerytalnych najprawdopodobniej to mokry kapiszon.

A mogło być tak pięknie - to uwaga do pisiaków także.
Tak pięknie, jak przez ostatnie 8 lat a szczególnie końcówka tego okresu?
 
Zaczyna się grzebanie w emkach:

"(... nowy rząd zlikwiduje 13. i 14. emeryturę, Kosiniak-Kamysz odparł: „Wprowadzimy emeryturę bez podatku”. Dlatego, że - jak przekonywał - „ona jest lepsza niż 13. i 14. emerytura i oddaje też bardziej wkład w system emerytalny, docenia aktywność zawodową”. ...)"

A ten ambitny plan nakreśla lider partii, która (po połączeniu z inną partią) uzyskała 14% głosów🤣. Nie zapominajcie, że PIS pomimo braku zdolności do utworzenia rządu, w dalszym ciągu ma w Sejmie 194 (chyba, bo już się pogubiłem) głosy a przy trzech koalicjantach też raczej trudno o jednomyślność przy głosowaniach
 
proponuję nie uprawiać czarnowidztwa. Jeśli ktoś ma nieopanowaną potrzebę marudzenia typu będzie gorzej, zabiorą nam wszystko, ratuj się kto może, to niech zaczyna posta od uwagi, że to post terapeutyczny. Od razu będzie można sobie darować czytanie. Można też założyć wątek o nazwie płaczący w kącie. Będzie nowa ustawa budżetowa i siłą rzeczy okołobudżetowa. TO JEST SZANSA. Tak na to patrzmy, trzeba działać, żeby rozwiązania były korzystne. Zbaraszczukowi zostało max 2 miesiące, patrzmy na to jak na kolejną szansę. Reformę KAS trzeba przedstawiać jako klęskę i zbierać podpisy pod projektem ustawy.
 
proponuję nie uprawiać czarnowidztwa. Jeśli ktoś ma nieopanowaną potrzebę marudzenia typu będzie gorzej, zabiorą nam wszystko, ratuj się kto może, to niech zaczyna posta od uwagi, że to post terapeutyczny. Od razu będzie można sobie darować czytanie. Można też założyć wątek o nazwie płaczący w kącie. Będzie nowa ustawa budżetowa i siłą rzeczy okołobudżetowa. TO JEST SZANSA. Tak na to patrzmy, trzeba działać, żeby rozwiązania były korzystne. Zbaraszczukowi zostało max 2 miesiące, patrzmy na to jak na kolejną szansę. Reformę KAS trzeba przedstawiać jako klęskę i zbierać podpisy pod projektem ustawy.
Kolego my nie uprawiamy czarnowidztwa tylko korzystamy z doświadczeń poprzednich 8 lat tego towarzystwa które wraca do władzy i to czy będzie ponownie Jacek K. jest bez znaczenia bo można znaleźć nowych i jeszcze gorszych( vide Banaś ).
 
proponuję nie uprawiać czarnowidztwa. Jeśli ktoś ma nieopanowaną potrzebę marudzenia typu będzie gorzej, zabiorą nam wszystko, ratuj się kto może, to niech zaczyna posta od uwagi, że to post terapeutyczny. Od razu będzie można sobie darować czytanie. Można też założyć wątek o nazwie płaczący w kącie. Będzie nowa ustawa budżetowa i siłą rzeczy okołobudżetowa. TO JEST SZANSA. Tak na to patrzmy, trzeba działać, żeby rozwiązania były korzystne. Zbaraszczukowi zostało max 2 miesiące, patrzmy na to jak na kolejną szansę. Reformę KAS trzeba przedstawiać jako klęskę i zbierać podpisy pod projektem ustawy.
Jak podaje portal wyborcza.pl czarnowidztwa nie ma co uprawiać ale cyt." Przyjęcie mandatu europosła przez mojego klienta oznaczałoby konieczność niezwłocznego zwolnienia go z aresztu - przyznaje adwokat Włodzimierza Karpińskiego. W wyniku kaskady zmian po wyborach parlamentarnych były sekretarz Warszawy może zostać europosłem."
 
Ostatnia edycja:
proponuję nie uprawiać czarnowidztwa. Jeśli ktoś ma nieopanowaną potrzebę marudzenia typu będzie gorzej, zabiorą nam wszystko, ratuj się kto może, to niech zaczyna posta od uwagi, że to post terapeutyczny. Od razu będzie można sobie darować czytanie. Można też założyć wątek o nazwie płaczący w kącie. Będzie nowa ustawa budżetowa i siłą rzeczy okołobudżetowa. TO JEST SZANSA. Tak na to patrzmy, trzeba działać, żeby rozwiązania były korzystne. Zbaraszczukowi zostało max 2 miesiące, patrzmy na to jak na kolejną szansę. Reformę KAS trzeba przedstawiać jako klęskę i zbierać podpisy pod projektem ustawy.

Daleki jestem od czarnowidztwa.
Jeszcze dalszy od huraoptymizmu.
Pamiętam co pod osłoną pewnej kancelarii zrobili ze stopniami.
Później jeszcze radość wartościowania i wypłata środków z uchwały modernizacyjnej.
Pod klucz stanowisk które jeszcze nie obowiązywały i które sobie poprzydzielali.

Brawo Ty (y)
 
Też dostałem decyzję. Przeliczenie wynika z podwyższenia wielokrotności kwoty bazowej, a nie marcowej podwyżki. Wyrównanie od stycznia wpłynęło na konto.
Myśle -nie czarnowidząc i płacząc jak ktoś z forum , że musi kupować " na zeszyt" bo zarobki niskie , że w niedalekiej przyszłości każdy emeryt otrzyma z ZER lub ZUS nowe przeliczenie emerytur -na Euro . Dodatkowo aby realnie ocenić możliwości nabywcze zostanie też poinformowany o wysokości nowego podatku od nieruchomości ( ceny w sklepach sprawdzi sam)- katastralnego i wówczas udawny szloch na forum przemieni się w płacz lub bezsilną rozpacz .
Jest to bardzo realny scenariusz tym bardziej, że w nowym rządzie może zasiadać znany entuzjasta przyjęcia Euro , ekonomista R.Petru.
 
Premierem zostanie Tygrysek.
Hoł weźmie TVP.
Rządzić będzie 3D & ZP.

Bo PO obiecuje, co PIS daje.
Chyba że młodzi coś innego wymyślą w swoich smartfonach.
Kupionych przez dziadków emerytów.

Niezłe prawda? - Ale nie ja to wymyśliłem.
 
Myśle -nie czarnowidząc i płacząc jak ktoś z forum , że musi kupować " na zeszyt" bo zarobki niskie , że w niedalekiej przyszłości każdy emeryt otrzyma z ZER lub ZUS nowe przeliczenie emerytur -na Euro . Dodatkowo aby realnie ocenić możliwości nabywcze zostanie też poinformowany o wysokości nowego podatku od nieruchomości ( ceny w sklepach sprawdzi sam)- katastralnego i wówczas udawny szloch na forum przemieni się w płacz lub bezsilną rozpacz .
Jest to bardzo realny scenariusz tym bardziej, że w nowym rządzie może zasiadać znany entuzjasta przyjęcia Euro , ekonomista R.Petru.
dla poprawy humoru. Sześciu Króli i nie tylko.

 
Premierem zostanie Tygrysek.
Hoł weźmie TVP.
Rządzić będzie 3D & ZP.

Bo PO obiecuje, co PIS daje.
Chyba że młodzi coś innego wymyślą w swoich smartfonach.
Kupionych przez dziadków emerytów.

Niezłe prawda? - Ale nie ja to wymyśliłem.
Powinno się młodym zabrać smartfony a tylko dziadków dopuścić do głosu. I nie byłoby tego nieszczęścia dla obecnej opcji 😁
 
Back
Do góry