• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Administratorze, błagam! Nie chcemy być jak "skarbowcy" ale jakieś podstawowe standardy muszą panować! Na takim poziomie nie chcemy polemizować po tylu latach służby!
Powinny być standardy służby ale ich tu nie ma: pracują 60 latkowie, niepełnosprawni, ludzie bez broni, bez spb. Starsi stopniem podlegają komus bez stopnia. To parodia służby. Cywile przychodzą i dostają stopnie za prace w Urzędach Skarbowych…o jednolitych mundurach nie wspominam.
Noszenie mundurów z klapkami czy adidasami to normalka.
 
Powinny być standardy służby ale ich tu nie ma: pracują 60 latkowie, niepełnosprawni, ludzie bez broni, bez spb. Starsi stopniem podlegają komus bez stopnia. To parodia służby. Cywile przychodzą i dostają stopnie za prace w Urzędach Skarbowych…
Zgłoś to swoim przełożonym a nie się na funkach wyżywasz, którzy przez kilkadziesiąt lat męczą się np.: na granicy! Myślisz, że oni (my) nie chcieliby służyć w normalnych warunkach?
 
Koło funkcjonariuszy to niestety nie staliście. Ani broni, ani śpb przez wiele lat. Sama nazwa Urząd Celny, Urząd Celno-Skarbowy o nas mówi. Do tego brak musztry, podległości służbowej. Bardziej to przypomina związek harcerski. Nikt nas nie traktuje poważnie, inne służby czy resort. Taka jest prawda. Bolesna ale jednak.
Tak z ciekawości, czy możesz zaprezentować się, ile masz lat służby i pracy ogółem, w jakiej komórce organizacyjnej obecnie pracujesz / służysz, jaki masz stopień, stanowisko.
Wielu już takich "pistoletów" spotkałam przez te moje 25 lat, różnie oni skończyli, ale co ciekawe, długo nie wytrzymali....ich już nie ma. To jak jest z Tobą, przedstaw się.
Może faktycznie Twoje wieloletnie obserwacje mogą prowadzić do negatywnych ocen współpracowników, ale nie zezwala to Tobie na rozciąganie negatywnych ocen na ogół funkcjonariuszy.
Co do traktowania nas przez innych, to uważam, że najpierw powinniśmy sami siebie szanować, a później wymagać szacunku od innych.
 
Ostatnia edycja:
Zgłoś to swoim przełożonym a nie się na funkach wyżywasz, którzy przez kilkadziesiąt lat męczą się np.: na granicy! Myślisz, że oni (my) nie chcieliby służyć w normalnych warunkach?
I co to zmieni jak moim przełożonym jest funk, stary urzędnik celny, który sam tak robi?

Nie tylko na granicach są celnicy. Czasem warto zacząć od siebie, zadbać o mundur, kondycję, wygląd.
 
Tak z ciekawości, czy możesz zaprezentować się, ile masz lat służby i pracy ogółem, w jakiej komórce organizacyjnej obecnie pracujesz / służysz, jaki masz stopień, stanowisko;
Wielu już takich pistoletów spotkałam przez te moje 25 lat, różnie oni skończyli, ale co ciekawe, długo nie wytrzymali....., to jak jest z Tobą
A co to ma za znaczenie? Ta służba jedyne co ma ze służby to nazwa. To jest fakt. Bolesny ale fakt. Byłem w kilku komórkach, swoje widziałem, swoje przeżyłem.
Fakt jest taki: inne służby się z nas śmieją. Resort nas nie szanuje.
 
A co to ma za znaczenie? Ta służba jedyne co ma ze służby to nazwa. To jest fakt. Bolesny ale fakt. Byłem w kilku komórkach, swoje widziałem, swoje przeżyłem.
Fakt jest taki: inne służby się z nas śmieją. Resort nas nie szanuje
Przez ile lat zaliczyłeś te "kilka komórek" i dlaczego nie odpowiadasz na zadane pytania: ile masz lat służby i pracy ogółem, w jakiej komórce organizacyjnej obecnie pracujesz / służysz, jaki masz stopień, stanowisko.
Szanujmy się także na tym forum,
 
Przez ile lat zaliczyłeś te "kilka komórek" i dlaczego nie odpowiadasz na zadane pytania: ile masz lat służby i pracy ogółem, w jakiej komórce organizacyjnej obecnie pracujesz / służysz, jaki masz stopień, stanowisko.
Szanujmy się także na tym forum,
Nie jestem na przesłuchaniu.
 
Przez ile lat zaliczyłeś te "kilka komórek" i dlaczego nie odpowiadasz na zadane pytania: ile masz lat służby i pracy ogółem, w jakiej komórce organizacyjnej obecnie pracujesz / służysz, jaki masz stopień, stanowisko.
Szanujmy się także na tym forum,
Po co gościa pytasz, nick mówi sam za siebie,
po co wchodzić z kimś takim w polemikę,
Iwona, nie warto, szanuj się
 
Koło funkcjonariuszy to niestety nie staliście. Ani broni, ani śpb przez wiele lat. Sama nazwa Urząd Celny, Urząd Celno-Skarbowy o nas mówi. Do tego brak musztry, podległości służbowej. Bardziej to przypomina związek harcerski. Nikt nas nie traktuje poważnie, inne służby czy resort. Taka jest prawda. Bolesna ale jednak.
To co tu robisz?

W służbie i na forum?

Szukasz zaczepki?

Bierzesz kasę za troling?
 
To co tu robisz?

W służbie i na forum?

Szukasz zaczepki?

Bierzesz kasę za troling?
Kogo ty pytasz Przyjacielu ?!
Jak wrócisz do pierwszych postów tego usera - o ile nie zostały usunięte wraz
z otrzymanym przez niego "banem" - otrzymasz odpowiedź.

On nic nowego nie wymyślił i tylko powtarza swoje dawne słowa ...
 
Kogo ty pytasz Przyjacielu ?!
Jak wrócisz do pierwszych postów tego usera - o ile nie zostały usunięte wraz
z otrzymanym przez niego "banem" - otrzymasz odpowiedź.

On nic nowego nie wymyślił i tylko powtarza swoje dawne słowa ...
Nie on pierwszy i nie ostatni używa dla swoich celów "sprawdzonych" metod a przykład idzie z góry. Także tej naszej!
 
Niemniej w jednym zgadzam się z Kolegą aplikantem. Jestem za tym iż każdy z nas MUSI PRZEJŚĆ solidne przeszkolenie wojskowe i minimum pół roku na granicy pół roku w OC wewnętrznym i pół roku w DS. Wszystko razem daje pojęcie o Służbie.
Tak, ale wszyscy, bez wyjątków
 
Nie jestem na przesłuchaniu.
nie odpowie, bo g.... wie i nie ma zbyt pojęcia, co miałby napisać. 60 latkowie służą, bowiem innym zaliczano wcześniejsze okresy do służby (straż marszałkowska, pożarna), a Nas wyrolowali. W innym przypadku normalnie poszliby na emerytury i młodzi by ich zastąpili. N przesłuchaniu nie jesteś, ale uważam że celowo unikasz odpowiedzi, bowiem jesteś jakimś marnym, sfrustrowanym trybikiem na dole, który chciałby po 5 latach być już oficerem Taki szczujący napoleonik, sikający pod siebie i wokół siebie. Takie właśnie miernoty tworzą nam opinię.
 
Back
Do góry