• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Wiele lat temu gdy gen. Kapica był SSC pisałem że to jest odpowiedni Człowiek na odpowiednim stanowisku -pomimo wszystko. Natychmiast zostałem zmieszany z błotem i tak dalej. Pisałem że zatęsknimy za Nim. Jak teraz po latach oceniacie gen. J. Kapicę ? U mnie ma plus chociażby za ustawę o SC nadanie nam korpusów no i normalne mundury bo do czasu jego dowodzenia mieliśmy mundury z lat 30-tych XX wieku. Wg mnie robił co mógł i na co miał przyzwolenie. Jak postrzegacie gen. J. Kapicę na tle późniejszych SSC i SSCS ? Ja na plus. I dodam słowa szacunku dla Pana W. Czyżowicza. Gdyby nie Pan Czyżowicz to..... być może i Naszej Służby by nie było. Szacunek Panie Wiesławie :)
Pamiętam, jak to pisałeś i to nie było aż tak wiele lat temu (3-4). Pamiętam też swoje stanowisko na ten temat
i do dziś go nie zmieniłem. Nie tęsknię! Dodałbym ci tylko jedno zdanie:
- "Najlepszy", nie oznacza nawet "dobry", a już na pewno nie "odpowiedni" !!
 
Wiele lat temu gdy gen. Kapica był SSC pisałem że to jest odpowiedni Człowiek na odpowiednim stanowisku -pomimo wszystko. Natychmiast zostałem zmieszany z błotem i tak dalej. Pisałem że zatęsknimy za Nim. Jak teraz po latach oceniacie gen. J. Kapicę ? U mnie ma plus chociażby za ustawę o SC nadanie nam korpusów no i normalne mundury bo do czasu jego dowodzenia mieliśmy mundury z lat 30-tych XX wieku. Wg mnie robił co mógł i na co miał przyzwolenie. Jak postrzegacie gen. J. Kapicę na tle późniejszych SSC i SSCS ? Ja na plus. I dodam słowa szacunku dla Pana W. Czyżowicza. Gdyby nie Pan Czyżowicz to..... być może i Naszej Służby by nie było. Szacunek Panie Wiesławie :)
Kapica przywieziony w teczce z warszawki szybko wskoczył na dyrektora IC w Szczecinie, wprowadził wartościowanie którego skutki odczuwalne są do dzisiaj, zapomniałeś ??? mianował się na generała a nawet kursu celnego nie miał w sumie po co przecież z zawodu dyrektor. To on skutecznie podzielił skłócił całe środowisko, to on chyba nawet na tym forum pisał gdy była akcja protestacyjna i większość brała urlopy na żądanie że jesteśmy jak te psy które gryzą rękę pana co ich karmi. Mogłabym tak wymieniać bez końca jego ,, zasługi " ale po co wszak nie warto o nim wspominać. Jedno jest pewne nigdy nie mieliśmy szczęścia do tych szefów.
 
Wiele lat temu gdy gen. Kapica był SSC pisałem że to jest odpowiedni Człowiek na odpowiednim stanowisku -pomimo wszystko. Natychmiast zostałem zmieszany z błotem i tak dalej. Pisałem że zatęsknimy za Nim. Jak teraz po latach oceniacie gen. J. Kapicę ? U mnie ma plus chociażby za ustawę o SC nadanie nam korpusów no i normalne mundury bo do czasu jego dowodzenia mieliśmy mundury z lat 30-tych XX wieku. Wg mnie robił co mógł i na co miał przyzwolenie. Jak postrzegacie gen. J. Kapicę na tle późniejszych SSC i SSCS ? Ja na plus. I dodam słowa szacunku dla Pana W. Czyżowicza. Gdyby nie Pan Czyżowicz to..... być może i Naszej Służby by nie było. Szacunek Panie Wiesławie :)
Ja również go chwaliłem i chwalę, chociaż nie wiem jak by się sprawował w dzisiejszej rzeczywistości.politycznej.
Dawałem nawet szansę naszej Magdalenie .... ale życie zweryfikowało ją.
 
Nie pisał na forum o psach natomiast jako JEDYNY SSC odpowiadał na forum na wprost zadawane pytania. Do czasu aż nie wytrzymał poziomu jego obrażania. Tak było. Jako jedyny SĄD korespondował z nami na tym forum.
za jego kadencji nie doczekałbyś się emerytur mundurowych, już wtedy byłeś na dnie tylko w ładnym mundurku
 
Czołem Cat :)
Zobacz kto nami dowodzł i po gen. Kaplicy.... I jaki jest tego poziom. Jesteśmy na DNIE.
Nie kłócę się o jego - dzięki alokacjom nieco wątpliwe - "przodownictwo". Po nim, już nikt nie dowodził. Podobnie, jak przed!
Chyba tylko dlatego uważasz go za właściwego, że choć munduru nie znał, to go chciał poznawać i na swój sposób go polubił.
 
Nie pisał na forum o psach natomiast jako JEDYNY SSC odpowiadał na forum na wprost zadawane pytania. Do czasu aż nie wytrzymał poziomu jego obrażania. Tak było. Jako jedyny SĄD korespondował z nami na tym forum.
Akurat o tym mam coś do powiedzenia. Odezwałem się do niego tylko raz - kulturalnie, bez "niewygodnych" słów.
W odpowiedzi, większego prostactwa, chamstwa i parszywości, nigdy wcześniej ani długo później nie doświadczyłem.
 
To wg Was nami teraz lepiej dowodzą niż za gen. Kapicy? Przypominam iż on był dowódcą i nie miał zgody ówcześnie rządzących na emerytury policyjne dla Służby Celnej. Tak krótką macie pamięć ?
Zapomniałeś jeszcze o jego najważniejszej "zasłudze", o WARTOŚCIWANIU. Sam zamysł wprowadzenia wartosciowania na wzór korporacyjny był chory, a wykonanie jeszcze gorsze.
 
Pamiętam jak w roku 2008 banasia wywalili na zbity pysk. Odetchnąłem wtedy z ulga. Po banasiu każdy byłby lepszy. Już wtedy nie dało się słuchać tego gościa jak bredził o tym kasie. Kapica nie wstydził się munduru i zawsze w nim chodził przez co miał mój szacunek. Niestety wartościowanie które przeprowadził było chybione i nieuczciwe. Ale to Kapica zrobił porządek że stopniami, korpusami i podniósł range Służby Celnej jako służby mundurowej. To nie Kapica ucywilnil 4 tys. celników, to nie Kapica zwolnił 1 tys. celników ze względu na jakieś chore urojenia, to nie Kapica stworzył tak zwany kas i jakaś kretyńską służbę celnoskarbowa. Kto z tych dwóch zrobił więcej zła i głupoty. Kto bez logiki połączył nas z cywilnymi urzędami. Wolałbym 100 razy bardziej na miejscu SSC gen. Kapice niz tego który przyszedł po nim.
 
Zapomniałeś jeszcze o jego najważniejszej "zasłudze", o WARTOŚCIWANIU. Sam zamysł wprowadzenia wartosciowania na wzór korporacyjny był chory, a wykonanie jeszcze gorsze.
Z sukcesem wprowadzono w KAS, wartością dodaną jest możliwość łatwiejszego uzyskania świadczenia z MOPS:geek:
 
Pamiętam jak w roku 2008 banasia wywalili na zbity pysk. Odetchnąłem wtedy z ulga. Po banasiu każdy byłby lepszy. Już wtedy nie dało się słuchać tego gościa jak bredził o tym kasie. Kapica nie wstydził się munduru i zawsze w nim chodził przez co miał mój szacunek. Niestety wartościowanie które przeprowadził było chybione i nieuczciwe. Ale to Kapica zrobił porządek że stopniami, korpusami i podniósł range Służby Celnej jako służby mundurowej. To nie Kapica ucywilnil 4 tys. celników, to nie Kapica zwolnił 1 tys. celników ze względu na jakieś chore urojenia, to nie Kapica stworzył tak zwany kas i jakaś kretyńską służbę celnoskarbowa. Kto z tych dwóch zrobił więcej zła i głupoty. Kto bez logiki połączył nas z cywilnymi urzędami. Wolałbym 100 razy bardziej na miejscu SSC gen. Kapice niz tego który przyszedł po nim.
wez się chłopie ogarnij nie trzeba ich porównywać bo to tak jakby mieć wybór miedzy dżumą a cholerą
 
Kapicę można określić bardziej jako najlepszego wśród najgorszych, uważam że gdyby nie doszło wtedy do zmiany rządu to te połączenie i tak by nastało, bo plany były od zawsze. Co nie zmienia faktu, że działania jakie podejmował ówcześnie były bardzo często nielegalne, a nawet nie działające wbrew interesom skarbu państwa, nie trzeba wymieniać i szukać daleko. To że Banaś i Kapica chodzą w ogóle na wolności jest tylko możliwe w naszym regionie.
 
Wywołujecie temat wartościowania. Proszę napisać ilu ludzi straciło finansowo na wartościowaniu a ilu na ucywilnieniu lub zwolnieniu w 2017r.
Wartościowanie samo w sobie nie pozbawiło ludzi kasy tylko tytułów. Wcześnie inspektor, teraz okazało się że to co robi nie jest tak ważne i słabo klasyfikowane. Stanowisko specjalisty zryło co najwyżej ambicję ale nie portfel. Zyskali ci co tyrali przy skomplikowanych czynnościach a nie lizali znaczki w ogólnym . Gdyby była obniżka, mógłbym zrozumieć żal. Co mają powiedzieć ludzie ucywilnieni których pozbawiono perspektyw na emeryturę a często i różnego rodzaju dodatków mundurowych?
Nie uważam wartościowania za tragedię.

Prawdziwy dramat rozegrał się w 2017.
Jego negatywne konsekwencje nie zostały usunięte do dzisiaj. Przywróceni mają okresy ucywilnienia które nie wliczają się do emki ale również przerywają 10 letni okres jej naliczenia.

Co mają powiedzieć zwolnieni?
 
Wywołujecie temat wartościowania. Proszę napisać ilu ludzi straciło finansowo na wartościowaniu a ilu na ucywilnieniu ...
Dotknęły mnie obydwa te przypadki. Teoretycznie, na "ucywilnieniu" straciłem "tylko" mundur (i większą EM).
Po przeniesieniu mnie na dzień przed wartościowaniem, osoba "wskakująca" na moje miejsce,
otrzymała ok. 15000 złotych dodatkowego "wyrównania", które mnie już zaczęto wyliczać w tej
samej kwocie. Dalszych konsekwencji związanych z tą zmianą stanowiska, nie chce mi się liczyć.
Nie dyskutuj więc o czymś, co znasz tylko ze słyszenia.
 
Back
Do góry