• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Macie rację. Ta służba się uwstecznia, choć teoretycznie otrzymała wiele uprawnień do skutecznej realizacji zabezpieczania interesów naszego Państwa. Mam wrażenie niedokończonej reformy a Krzysiu.jazyna ma rację, że Marian wszystko spierdolił. Ograniczono się do połączenia 3 organizacji i ...koniec. Do budżetu wpływają ogromne kwoty, które są efektem naszej determinacji i profesjonalizmu. Zachłystnięto się sukcesem, więc jak słusznie zauważa PJS mają nas głęboko w ....
Widać podniecenie przełożonych nowymi naborami ......
 
Przykre , ale ta służba musi być zlikwidowana i być może za jakiś czas na nowo powołana ! W każdym innym razie nigdy się nie da wymazać i rozliczyć tej lipnej i niechlujnej historii !!! To przecież proste rozdajcie funkcjonariuszom potwierdzenia o przekształceniu wówczas będą umundurowanymi pracownikami ! Nie będzie podziałów, będzie sprawiedliwie 😊
 
Nadal podtrzymuję mój pomysł-połączenie SC z SG. Mamy bardzo podobne zadania. Nad połączonymi służbami sprawuje nadzór Komenda Główna Policji. Zarówno z Policją jak i że Strażą Graniczną mamy bardzo ale to bardzo wiele wspólnego. A ten cały KAS to......szkoda słów i klawiatury na to.
Najlepiej, jakby włączyli nas do Straży Marszałkowskiej. Na zasadzie strażnik = celnik.
Art. 13 ust.1 pkt 5 ustawy zaopatrzeniowej.
A co, pomarzyć można ;)
 
Najlepiej, jakby włączyli nas do Straży Marszałkowskiej. Na zasadzie strażnik = celnik.
Art. 13 ust.1 pkt 5 ustawy zaopatrzeniowej.
A co, pomarzyć można ;)
A swoją drogą MF argumentował dorzucenie w odpowiedzi na postulat lat przed 99 parafrazując , że praca to praca a służa to służba nie niesprawiedliwym było by to mieszać a tym czasem co to jest -> "
5)
okresy zatrudnienia w Straży Marszałkowskiej na stanowiskach pracy: strażnik, strażnik specjalista do spraw logistyki, strażnik specjalista do spraw planowania i organizacji, strażnik specjalista do spraw zabezpieczenia technicznego, strażak, strażak specjalista do spraw zabezpieczenia przeciwpożarowego, komendant Straży Marszałkowskiej i zastępca komendanta Straży Marszałkowskiej.
"
[pop ierwsze miesanie a podrugie jeśłi sprawiedliwe to co z nami ? No, znami to skaranie ......
 
A swoją drogą MF argumentował dorzucenie w odpowiedzi na postulat lat przed 99 parafrazując , że praca to praca a służa to służba nie niesprawiedliwym było by to mieszać a tym czasem co to jest -> "
5)
okresy zatrudnienia w Straży Marszałkowskiej na stanowiskach pracy: strażnik, strażnik specjalista do spraw logistyki, strażnik specjalista do spraw planowania i organizacji, strażnik specjalista do spraw zabezpieczenia technicznego, strażak, strażak specjalista do spraw zabezpieczenia przeciwpożarowego, komendant Straży Marszałkowskiej i zastępca komendanta Straży Marszałkowskiej.
"
[pop ierwsze miesanie a podrugie jeśłi sprawiedliwe to co z nami ? No, znami to skaranie ......
Kurczę, tak nieprawo i niesprawiedliwie potraktowali Straż Marszałkowską, a oni siedzą cicho i się nie burzą.
Dziwne :unsure:
 

200 etatów 😆
Czy to oznacza, że jak przyjmą 200 osób na cały kraj to wszystko wróci do normy i znowu będziemy pracować tylko na 2 stanowiskach a nie tak jak teraz na trzech?
Wychodzi na to, że problem niedoboru dotyczy tylko SCS ;), reszta gra i buczy :unsure:
 
Trochę mnie dziwi podana liczba 200 etatów w skali kraju, skoro w samej Wielkpolsce jest 60 (wg podlinkowanego wyżej artykułu). Dodając do tego moją izbę byłoby już ponad 100 wakatów.
Myślę, że wszędzie jest podobnie więc te 60 etatów należałoby pomnożyć przez 16 izb a to daje prawie tysiąc wolnych miejsc i to byłby bardziej realny obraz braków.
MF mogłoby podać informację ile jest nieobsadzonych wakatów w SCS z podziałem na poszczególne izby
 
Ostatnia edycja:
Trochę mnie dziwi podana liczba 200 etatów w skali kraju, skoro w samej Wielkpolsce jest 60 (wg podlinkowanego wyżej artykułu). Dodając do tego moją izbę byłoby już ponad 100 wakatów.
Myślę, że wszędzie jest podobnie więc te 60 etatów należałoby pomnożyć przez 16 izb a to daje prawie tysiąc wolnych miejsc i to byłby bardziej realny obraz braków.
MF mogłoby podać informację ile jest nieobsadzonych wakatów w SCS z podziałem na poszczególne izby
:unsure:
Jeśli dotyczy to etatów łącznie (mundurowych i cywilnych) w sensie statystycznym, to przy nieudolnym
zarządzaniu etatami i bezsensownym ich rozkładzie, liczba 200 jest wielce prawdopodobna ...
 
Nadal podtrzymuję mój pomysł-połączenie SC z SG. Mamy bardzo podobne zadania. Nad połączonymi służbami sprawuje nadzór Komenda Główna Policji. Zarówno z Policją jak i że Strażą Graniczną mamy bardzo ale to bardzo wiele wspólnego. A ten cały KAS to......szkoda słów i klawiatury na to.
Kolejne łączenie byłoby jeszcze większą katastrofą, zresztą patrząc na stan sprawności fizycznej, znajomości języków to SG byłaby głupia chcąc się z nami łączyć, sama rekrutacja tam jest o wiele bardziej skomplikowana niż do SCS. Nikt nie chce niechcianych dzieci, a w przypadku SCS jedyny ratunek to rozłączenie się od cywilów i zrobienie komendy głównej scs tylko bez podległości do ministerstwa finansów.
 
Trochę mnie dziwi podana liczba 200 etatów w skali kraju, skoro w samej Wielkpolsce jest 60 (wg podlinkowanego wyżej artykułu). Dodając do tego moją izbę byłoby już ponad 100 wakatów.
Myślę, że wszędzie jest podobnie więc te 60 etatów należałoby pomnożyć przez 16 izb a to daje prawie tysiąc wolnych miejsc i to byłby bardziej realny obraz braków.
MF mogłoby podać informację ile jest nieobsadzonych wakatów w SCS z podziałem na poszczególne izby

Ok. to dodajemy:cool:

Praca Izba skarbowa Katowice​

70 ofert pracy.... oczywiście ze skarbowcami. Co do pracy za 2...3, młode mamy (tatusiowie) raczej nie spieszą z powrotem do kieratu:geek:
 

200 etatów 😆
Czy to oznacza, że jak przyjmą 200 osób na cały kraj to wszystko wróci do normy i znowu będziemy pracować tylko na 2 stanowiskach a nie tak jak teraz na trzech?
Kiedy ostatni nabór z 1 kwietnia w Warszawie wynosi 108 wolnych wakatów (a uprzednio jeszcze 57 oraz 35 o ile dobrze pamietam - i to nadal postępowania, które trwają do dziś)
Radio Maryja lekko poniosło xd
 
I ile kosztowało MF to ogłoszenie w tymże medium? Czy w innych chyba poczytniejszych mediach też ogłosili potrzeby kadrowe? Chyba, że ogłoszenie jest profilowane pod konkretnego odbiorcę?
Kiedy ostatni nabór z 1 kwietnia w Warszawie wynosi 108 wolnych wakatów (a uprzednio jeszcze 57 oraz 35 o ile dobrze pamietam - i to nadal postępowania, które trwają do dziś)
Radio Maryja lekko poniosło xd
 
I ile kosztowało MF to ogłoszenie w tymże medium? Czy w innych chyba poczytniejszych mediach też ogłosili potrzeby kadrowe? Chyba, że ogłoszenie jest profilowane pod konkretnego odbiorcę?
W tym medium można znaleźć tak nabuzowane nienawiścią czasem informację, że nie zdziwię się jakby to był celowy zabieg i ogłoszenie byłoby pod konkretnego odbiorcę
 
Może chodzi o wakaty dla kapelanów ???o_O
Wzięłabym i taką możliwość pod uwagę, ciekawość zżera dlaczego do tej pory na owym portalu nie było informacji o naborze do (żadnych) instytucji państwowych i nagle objawia się zakłamane ogłoszenie w katolickiej internetowej prasie… 🤥
 
Ostatnia edycja:
raz-sie-zyje-na-szczescie-napis-na-murze.jpg
 
Back
Do góry