• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Czy przeanalizowałeś wszystko, robiłeś jakieś badania ?!
Ja sam widzę sporo dobrego w takiej propozycji ale wybacz, także wiele złego.

Właśnie tak - na szybko - powstała KAS. Założenia mogły być dobre ale nikt,
absolutnie nie analizował całości. Już fragmentaryczne analizy dały podstawę,
by to wstrzymać i co ?! Chyba czekasz kolejnej rozpierduchy ...
A co ty chcesz analizować? Gołym okiem widać, że na połączeniu ze SG wyszlibyśmy dużo lepiej niż tkwiąc w tym bajzlu. W porównaniu z tym szambem SG to perfumeria. Siedząc w szambie nie będę analizował czy w perfumerii przypadkiem nie będzie gorzej.
 
Straż Graniczna nie jest zainteresowana łączeniem z Policją, a co dopiero z nami.
Zapomnijcie ....
Podobnie wielu funkcjonariuszy SCS. Ilu z nas np. nosi do służby broń - znacie może liczbę osób przeszkolonych - pewnie jest ona niewielka. Najgorsze, że wielu z nas nie jest nią w ogóle zainteresowanych ....
Bardziej szedłbym w kierunku, coś na wzór CBŚP....
No tak, ale zawsze cywile w ramach KAS będą żądać, przecież obiecywane w trakcie reformy, zarobki na poziomie funkcjonariuszy ...
 
:geek:
Dla jasności - nie mam nic przeciwko przejściu pod MSW - ba, nawet połączeniu z Policją lub SG
(bądź z obydwiema formacjami)! Jednak doświadczenie mi podpowiada, że realizacja połączenia
pozostałaby w rękach nie specjalistów od służb lecz polityków, zawsze posiadających dodatkowe,
własne cele. W istniejącej rzeczywistości, cele te z pewnością by przesłoniły istotę pomysłu.
No i jeszcze jedno - w takiej "nowej rodzinie", to celnicy byliby tymi braćmi "przyrodnimi" ...
🥵
ps
Bardzo chcę się mylić, więc naprawdę z całego serca życzę powodzenia.

🙏
 
:geek:
Dla jasności - nie mam nic przeciwko przejściu pod MSW - ba, nawet połączeniu z Policją lub SG
(bądź z obydwiema formacjami)! Jednak doświadczenie mi podpowiada, że realizacja połączenia
pozostałaby w rękach nie specjalistów od służb lecz polityków, zawsze posiadających dodatkowe,
własne cele. W istniejącej rzeczywistości, cele te z pewnością by przesłoniły istotę pomysłu.
No i jeszcze jedno - w takiej "nowej rodzinie", to celnicy byliby tymi braćmi "przyrodnimi" ...
🥵
ps
Bardzo chcę się mylić, więc naprawdę z całego serca życzę powodzenia.

🙏
Kwestia tego jak by takie łączenie miało przebiegać. Jeśli by łączono dwie niezależne dotychczas formację w jedną, to wcale nie bylibyśmy tymi , jak to określiłeś, przyrodnimi. Nawet jakby tak miało być jak mówisz, to i tak ojciec MSW dużo lepszy niż MF :)
 
Śledzę to forum od niedawna, ale mam wrażenie, że tematem przewodnim tutaj są emerytury i wyjście poza KAS. Czy świeżaki, naprawdę nie mają tu czego szukać? Sama geriatria tu się udziela praktycznie, a dla i o młodych nic :(. Ludzie, może trochę więcej optymizmu?
 
Śledzę to forum od niedawna, ale mam wrażenie, że tematem przewodnim tutaj są emerytury i wyjście poza KAS. Czy świeżaki, naprawdę nie mają tu czego szukać? Sama geriatria tu się udziela praktycznie, a dla i o młodych nic :(. Ludzie, może trochę więcej optymizmu?
Ta służba nie na przyszłości, dlatego jest jak jest. Ostatni gasi światło.
 
Śledzę to forum od niedawna, ale mam wrażenie, że tematem przewodnim tutaj są emerytury i wyjście poza KAS. Czy świeżaki, naprawdę nie mają tu czego szukać? Sama geriatria tu się udziela praktycznie, a dla i o młodych nic :(. Ludzie, może trochę więcej optymizmu?
Ta - jak piszesz - geriatria, nie stworzy g*wniarstwu czegoś, co do niego samego należy!

Nikt młodym nie zabrania tworzenia interesujących ich tematów, które chyba oni sami
powinni podtrzymywać i rozwijać ...
 
Emerytury i tematy przeniesienia do innej służby faktycznie należą do najczęściej poruszanych.
Wszystko to zasługa MF.
Zaczynam podejrzewać, że w MF powstał jakiś super tajny departament w którym wymyślają sposoby jak zachęcić nas do odejścia ze służby. Trudno jest inaczej wytłumaczyć sposób zarządzania tą służbą
 
Śledzę to forum od niedawna, ale mam wrażenie, że tematem przewodnim tutaj są emerytury i wyjście poza KAS. Czy świeżaki, naprawdę nie mają tu czego szukać? Sama geriatria tu się udziela praktycznie, a dla i o młodych nic :(. Ludzie, może trochę więcej optymizmu?
Być może okresu geriatrii w służbie nie dotrwasz a może służba nie dotrwa twojej geriatrii. Tak czy siak kiedyś dożyjesz czasów geriatrii.
Uważasz, że temat emerytur jest dla ciebie abstrakcyjny, nieistotny boś młody(a0 ale to tylko złudzenie. Jeżeli razem nie zewrzemy szyków to może się okazać, że wtedy gdy ty osiągniesz wiek geriatryczny służba ( ciekawe jaka będzie, czy w ogóle będzie) celna nie będzie objęta systemem mundurowym.
 

Związek oczekuje od rządu uchwalenia jeszcze w tym roku kolejnego programu modernizacji służb, który powinien potrwać do 2025 roku. Zdaniem związkowców obecna inflacja "pożera" podwyżki, jakie otrzymali funkcjonariusze.


A nam modernizacje po pierwszym roku wstrzymali...
 
Śledzę to forum od niedawna, ale mam wrażenie, że tematem przewodnim tutaj są emerytury i wyjście poza KAS. Czy świeżaki, naprawdę nie mają tu czego szukać? Sama geriatria tu się udziela praktycznie, a dla i o młodych nic :(. Ludzie, może trochę więcej optymizmu?
No jak to. Było kilka jakże interesujących tematów poruszonych przez "młodych", np.:
😆
 
Śledzę to forum od niedawna, ale mam wrażenie, że tematem przewodnim tutaj są emerytury i wyjście poza KAS. Czy świeżaki, naprawdę nie mają tu czego szukać? Sama geriatria tu się udziela praktycznie, a dla i o młodych nic :(. Ludzie, może trochę więcej optymizmu?
 

Związek oczekuje od rządu uchwalenia jeszcze w tym roku kolejnego programu modernizacji służb, który powinien potrwać do 2025 roku. Zdaniem związkowców obecna inflacja "pożera" podwyżki, jakie otrzymali funkcjonariusze.

A nam modernizacje po pierwszym roku wstrzymali...
Modernizacji nie wstrzymali....zamrożono i obniżono środki :mad: . Reforma trwa w najlepsze....no i nowe nabory, przyjęcia. O inflacji to raczej nie dowiadujemy się z prasy....tylko widać w torbie i kasie sklepu. Reszta "zapasu" poszła na walkę z COVID i szczepionki. :sleep:
 

swiezaksc, słuchaj mistrzu jak pobędziesz trochę w tym całym kasie i zobaczysz jak to działa (działa to chyba nie właściwe słowo), to szybko stracisz ten optymizm;)

a dzięki jak to nazywasz geriatrii, może i ty i ja kiedyś otrzymamy mundurową emeryturę, bo to całkiem nie dawno zostało wywalczone.

Przejście SCS do MSW to marzenie wielu, zresztą mi też ten pomysł ogólnie się podoba, ale diabeł zawsze tkwi w szczegółach, myślę że mogli by się znaleźć genialni reformatorzy jak 2017, i stwierdzić że po co przenosić wszystkich funkcjonariuszy, przecież można połowę i się zaoszczędzi. Zresztą odejście z MF jest właściwie nierealne.
Komisarz KP bardzo trafnie wskazał ten przykład zorganizowania SCS w kas na wzór CBŚP w Policji. Wtedy nie bylibyśmy wrzuceni bezpośrednio w to szambo a tworzyli samodzielną strukturę. Niestety kryształowy Mariano B. wzorował się nie na strukturze organizacyjnej CBŚP w ramach Policji ale straży miejskiej w ramach urzędu miejskiego, Dzięki czemu dziś po 4 latach odstajemy od innych służb pod względem zarobków, wyszkolenia, awansowania i wyliczać by tak można;)
 
Back
Do góry