Reforma KAS

AplikantPL

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
435
Administratorze, błagam! Nie chcemy być jak "skarbowcy" ale jakieś podstawowe standardy muszą panować! Na takim poziomie nie chcemy polemizować po tylu latach służby!
Powinny być standardy służby ale ich tu nie ma: pracują 60 latkowie, niepełnosprawni, ludzie bez broni, bez spb. Starsi stopniem podlegają komus bez stopnia. To parodia służby. Cywile przychodzą i dostają stopnie za prace w Urzędach Skarbowych…o jednolitych mundurach nie wspominam.
Noszenie mundurów z klapkami czy adidasami to normalka.

czwschód

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
333
Powinny być standardy służby ale ich tu nie ma: pracują 60 latkowie, niepełnosprawni, ludzie bez broni, bez spb. Starsi stopniem podlegają komus bez stopnia. To parodia służby. Cywile przychodzą i dostają stopnie za prace w Urzędach Skarbowych…
Zgłoś to swoim przełożonym a nie się na funkach wyżywasz, którzy przez kilkadziesiąt lat męczą się np.: na granicy! Myślisz, że oni (my) nie chcieliby służyć w normalnych warunkach?

Iwona11

Użytkownik
Punkty reakcji
76
Koło funkcjonariuszy to niestety nie staliście. Ani broni, ani śpb przez wiele lat. Sama nazwa Urząd Celny, Urząd Celno-Skarbowy o nas mówi. Do tego brak musztry, podległości służbowej. Bardziej to przypomina związek harcerski. Nikt nas nie traktuje poważnie, inne służby czy resort. Taka jest prawda. Bolesna ale jednak.
Tak z ciekawości, czy możesz zaprezentować się, ile masz lat służby i pracy ogółem, w jakiej komórce organizacyjnej obecnie pracujesz / służysz, jaki masz stopień, stanowisko.
Wielu już takich "pistoletów" spotkałam przez te moje 25 lat, różnie oni skończyli, ale co ciekawe, długo nie wytrzymali....ich już nie ma. To jak jest z Tobą, przedstaw się.
Może faktycznie Twoje wieloletnie obserwacje mogą prowadzić do negatywnych ocen współpracowników, ale nie zezwala to Tobie na rozciąganie negatywnych ocen na ogół funkcjonariuszy.
Co do traktowania nas przez innych, to uważam, że najpierw powinniśmy sami siebie szanować, a później wymagać szacunku od innych.

Ostatnia edycja:

AplikantPL

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
435
Zgłoś to swoim przełożonym a nie się na funkach wyżywasz, którzy przez kilkadziesiąt lat męczą się np.: na granicy! Myślisz, że oni (my) nie chcieliby służyć w normalnych warunkach?
I co to zmieni jak moim przełożonym jest funk, stary urzędnik celny, który sam tak robi?

Nie tylko na granicach są celnicy. Czasem warto zacząć od siebie, zadbać o mundur, kondycję, wygląd.

AplikantPL

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
435
Tak z ciekawości, czy możesz zaprezentować się, ile masz lat służby i pracy ogółem, w jakiej komórce organizacyjnej obecnie pracujesz / służysz, jaki masz stopień, stanowisko;
Wielu już takich pistoletów spotkałam przez te moje 25 lat, różnie oni skończyli, ale co ciekawe, długo nie wytrzymali....., to jak jest z Tobą
A co to ma za znaczenie? Ta służba jedyne co ma ze służby to nazwa. To jest fakt. Bolesny ale fakt. Byłem w kilku komórkach, swoje widziałem, swoje przeżyłem.
Fakt jest taki: inne służby się z nas śmieją. Resort nas nie szanuje.

Iwona11

Użytkownik
Punkty reakcji
76
A co to ma za znaczenie? Ta służba jedyne co ma ze służby to nazwa. To jest fakt. Bolesny ale fakt. Byłem w kilku komórkach, swoje widziałem, swoje przeżyłem.
Fakt jest taki: inne służby się z nas śmieją. Resort nas nie szanuje
Przez ile lat zaliczyłeś te "kilka komórek" i dlaczego nie odpowiadasz na zadane pytania: ile masz lat służby i pracy ogółem, w jakiej komórce organizacyjnej obecnie pracujesz / służysz, jaki masz stopień, stanowisko.
Szanujmy się także na tym forum,

AplikantPL

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
435
Przez ile lat zaliczyłeś te "kilka komórek" i dlaczego nie odpowiadasz na zadane pytania: ile masz lat służby i pracy ogółem, w jakiej komórce organizacyjnej obecnie pracujesz / służysz, jaki masz stopień, stanowisko.
Nie jestem na przesłuchaniu.

lynx

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
214
Po co gościa pytasz, nick mówi sam za siebie,
po co wchodzić z kimś takim w polemikę,
Iwona, nie warto, szanuj się

Falcon

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
326
Koło funkcjonariuszy to niestety nie staliście. Ani broni, ani śpb przez wiele lat. Sama nazwa Urząd Celny, Urząd Celno-Skarbowy o nas mówi. Do tego brak musztry, podległości służbowej. Bardziej to przypomina związek harcerski. Nikt nas nie traktuje poważnie, inne służby czy resort. Taka jest prawda. Bolesna ale jednak.
Urząd Ochrony Państwa też miał w nazwie Urząd... Jest też Centralne BIURO Antykorupcyjne.istniało Biuro Ochrony Rządu... Czy Straż Pożarna ma broń ? I co Ty na to ? Poza tym nas przenosili na wschód a funkcjonariiszy np. SG nie przenosili. Podległość służbowa była i jest. Były też Działy Operacyjne - o ile ogarniasz co to znaczy. Odnoszę wrażenie że NIE masz pojęcia o czym piszesz. A że resort ma Nas ........ To prawda ale taki mamy resort to nie Nasza wina ale resortu. Chociaż moim zdaniem określenie Resort jest dla tego ministerstwa nieuzasadnioną pochwałą. W MF -moim zdaniem- jest sporo osób (nie wszyscy) którzy tak jak Ty nie mają pojęcia o naszej Służbie. Takiego szerokiego ogarnięcia spektrum zadań i obciążeń. Więc staraj się tam dostać znajdziesz tam z wieloma wspólny język. Na całe szczęście NIE ZE WSZYSTKIMI. Oj kompromitujesz się. Z drugiej strony rozumiem-powinniśmy mieć SOLIDNE ALE TO SOLIDNE PRZESZKOLENIE WOJSKOWE. Oraz praktykę minimum 6 miesięcy na granicy. Tu pełna zgoda.

Ostatnia edycja:

bolo1999

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
1 392
Miasto
warmia
To co tu robisz?

W służbie i na forum?

Szukasz zaczepki?

Bierzesz kasę za troling?

cat

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
2 616
To co tu robisz?

W służbie i na forum?

Szukasz zaczepki?

Bierzesz kasę za troling?
Kogo ty pytasz Przyjacielu ?!
Jak wrócisz do pierwszych postów tego usera - o ile nie zostały usunięte wraz
z otrzymanym przez niego "banem" - otrzymasz odpowiedź.

On nic nowego nie wymyślił i tylko powtarza swoje dawne słowa ...

koń

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
179
Miasto
Góral ze Śląska
Kogo ty pytasz Przyjacielu ?!
Jak wrócisz do pierwszych postów tego usera - o ile nie zostały usunięte wraz
z otrzymanym przez niego "banem" - otrzymasz odpowiedź.

On nic nowego nie wymyślił i tylko powtarza swoje dawne słowa ...
Nie on pierwszy i nie ostatni używa dla swoich celów "sprawdzonych" metod a przykład idzie z góry. Także tej naszej!

Falcon

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
326
Niemniej w jednym zgadzam się z Kolegą aplikantem. Jestem za tym iż każdy z nas MUSI PRZEJŚĆ solidne przeszkolenie wojskowe i minimum pół roku na granicy pół roku w OC wewnętrznym i pół roku w DS. Wszystko łącznie daje pojęcie o Służbie. Błąd w szkoleniach polega na tym iż tego nie ma. Co dają 2 tygodnie szkoleń np w DS ? A funkcjonariusze z OC wewnętrznych -poza UCS wschodnimi- o Służbie na granicy nie mają pojęcia ?

Ostatnia edycja:

Iwona11

Użytkownik
Punkty reakcji
76
Niemniej w jednym zgadzam się z Kolegą aplikantem. Jestem za tym iż każdy z nas MUSI PRZEJŚĆ solidne przeszkolenie wojskowe i minimum pół roku na granicy pół roku w OC wewnętrznym i pół roku w DS. Wszystko razem daje pojęcie o Służbie.
Tak, ale wszyscy, bez wyjątków

Agata Flis

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
343
Nie jestem na przesłuchaniu.
nie odpowie, bo g.... wie i nie ma zbyt pojęcia, co miałby napisać. 60 latkowie służą, bowiem innym zaliczano wcześniejsze okresy do służby (straż marszałkowska, pożarna), a Nas wyrolowali. W innym przypadku normalnie poszliby na emerytury i młodzi by ich zastąpili. N przesłuchaniu nie jesteś, ale uważam że celowo unikasz odpowiedzi, bowiem jesteś jakimś marnym, sfrustrowanym trybikiem na dole, który chciałby po 5 latach być już oficerem Taki szczujący napoleonik, sikający pod siebie i wokół siebie. Takie właśnie miernoty tworzą nam opinię.

Do góry