• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przeszukanie przez Służbę Celną na imprezie masowej

Art. 32 ust. 1 pkt. 4) przeszukiwania osób i pomieszczeń, w tym z użyciem urządzeń technicznych i psów służbowych; to przepis na który się już Pan powoływał (!?) Panie Doraj zaczyna Pan Gonic własny ogon.

Pan go już zgubił.
Powołuje się Pan Tracący Cierpliwość przy użyciu psa w stosunku do osoby kontrolowanej na przepis mówiący o przeszukaniu, twierdząc jednocześnie, że przeszukania nie ma.
Pogratulował.
 
Czy wolno wykonywać czynności, które nie są zabronione? Tu możemy toczyć spór. Moim zdaniem TAK. Ustawodawca precyzując czynności kontrolne używa określenia: „funkcjonariusze wykonujący kontrole są uprawnieni do” i tu następuje lista pojęć, które wg mnie nie zawsze są precyzyjne a na pewno nie zawsze są zdefiniowane. Pytanie brzmi: Czy ustawodawca zamknął ten katalog? Nie widzę w tym artykule zapisu „…są uprawnieni tylko do”.


W stosumku do kontrolowanego może Pan robić tylko to na co Panu pozwala przepis.
Ja nie widzę w tym przepisie zwrotu są uprawnieni w "szczególności do..." a jedynie enumeratywnie wymieniony katalog uprawnień.

W ustawie o o strażach miejskich pisze, że strażnicy są uprawnieni do zatrzymywania pojazdów, tylko wtedy, gdy kierujący nimi naruszą określone znaki drgowe. Nie ma tam zrtoty "tylko te" znaki drogowe. Żadnemu jednak strażnikowi nie przyjdzie do głowy zatrzymać mnie, kiedy naruszę np. zakaz wyprzedzania. Wolno mu tyle, na ile pozwala mu przepis.

Panie Kubuś: może pan wykonując kontrole używać i komputera i śrubokręta i wibratora, bo nie jest to zakazane i nic mi do tego. Kiedy jednak chce Pan podjąć czynność kontroli wobec mnie jako kontrolowanego lub wobec rzeczy stanowiących moją własność - co oznacza jednocześnie, że ja muszę się tym czynnościom poddać, to może Pan tylko tyle a ja muszę tolerować tylko to, na co pozwala Panu a zobowiązuje mnie konkretny przepis prawa.
Zasada wszystko co nie jest zakazane jest dozwolone dotyczy obywatela a nie organ - zwłaszcza kontrolny i oosby go reprezentujące.
 
[Był Pan łaskaw stwierdzić, że przeszukanie paczki nie ma nic wspólnego z przeszukaniem osoby gdyż nie ma obligatoryjnego protokołu i ograniczenia, kiedy można to przeprowadzić. Tu kłania się Pana brak praktyki i znajomości przepisów także. Podobnie jak Pan z pewnością wypowiada się ślepy o kolorach. Wspominałem już chyba, że na przeszukanie paczki konieczny jest nakaz prokuratora. To większe obostrzenie niż w wypadku przeszukania osoby, o przeszukaniu osoby decyduje celnik (oczywiście o przeszukaniu w oparciu o nasze przepisy). Brak protokołu? Wyobraża sobie Pan brak protokołu z kontroli paczki, którą otwarto na podstawie nakazu prokuratora? .[/FONT]

A ja w ogóle rozmawiam z Panem na temat czynności procesowych z kpk, czy tylko o czynnościach kontrolnych z UoSC ?
Nie może Pan dokonać sprawdzenia paczki w oparciu o przepisu UoSC, bez nakazu ?- "Tu kłania się Pana brak praktyki i znajomości przepisów także. Podobnie jak Pan z pewnością wypowiada się ślepy o kolorach."
 
Doraj, zaczynam się gubić. Napisałeś :
Panie Kubuś: może pan wykonując kontrole używać i komputera i śrubokręta i wibratora, bo nie jest to zakazane i nic mi do tego. Kiedy jednak chce Pan podjąć czynność kontroli wobec mnie jako kontrolowanego lub wobec rzeczy stanowiących moją własność - co oznacza jednocześnie, że ja muszę się tym czynnościom poddać, to może Pan tylko tyle a ja muszę tolerować tylko to, na co pozwala Panu a zobowiązuje mnie konkretny przepis prawa.
To możemy używać przy kontroli urządzeń (komputera, śrubokręta czy wibratora), czy nie możemy ?
Zaczynasz po prostu pieprzyć głupoty Doraj. Jakby nie patrzeć celnik wykonując kontrole zawsze będzie kontrolował "rzecz stanowiącą czyjąś własność", np.: Twoją. Czyli nie może używać urządzeń. A może może ? A chyba....a nie wiem...a na pewno...tak, nie...
Zaczyna to już przypominać puente ze stareńkiego kawału:
-"...pocałuj mnie Pan w lewy półdupek, w prawy półdupek, byle tylko nie w dupę!"
 
No właśnie, Jabol i Kubutek (Doraj, nie mieszaj się, nawet jeśli znasz odpowiedź, bo ją pewnie tak zakręcisz, że....) jak to jest teraz z przesyłkami pocztowymi ? Do tej pory byłem święcie przekonany, że kontrola paczki = protokół przeszukania >> zatwierdzenie przez proroka. Ostatnimi dniami dowiedziałem się, że podobno możemy robić przeszukanie paczek tylko na podstawie UoSC bez protokołu przeszukania i prokuratora, za to paczkę podbijamy "kołkiem" (sic!) i piszemy formułkę o rewizji na podst. art. z UoSC. Ktoś coś bliżej wie ? Kubutek, może Ty ? Bo to na naszym podwórku ktoś takiego potforka spłodził i rozpowszechnia....tylko oficjalnego źródła jeszcze nie poznałem i nie mogę się na razie wypowiadać co do szegółów. Może po weekendzie będę wiedział więcej.
 
doraj

mam cie w dupie i przepisy tez mam w dupie robie co chce i jak chce i lache klade na ustawe i na petentow i jak staniesz mi na drodze i bedziesz fikal to pojade z toba jak z tania szmata i jeszcze ci d.o.j.e.b.i.e mandat za utrudnianie kontroli i gowno mi za to zrobia!!
 
mam cie w dupie i przepisy tez mam w dupie robie co chce i jak chce i lache klade na ustawe i na petentow i jak staniesz mi na drodze i bedziesz fikal to pojade z toba jak z tania szmata i jeszcze ci d.o.j.e.b.i.e mandat za utrudnianie kontroli i gowno mi za to zrobia!!

Kubuś mi puszczają nerwy :)
Spójrz tutaj - pisze o mandacie, więc Twój kolega.
 
Kubuś , dzięki. Zszokowałem się trochę widząc par.5 pkt.3. NIedługo to "kołkiem" będziemy podbijać kwity na węgiel ;-/
Doraj, olej bezdomnego i wracaj do tematu. Nie tłumacz się "puszczaniem nerwów" ;p
 
Back
Do góry