• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Oczywiście że bym chciał, chyba jak każdy. BWCH musiałbyś się sporo zdegradować ,żeby dorównać mi stopniem i stanowiskiem:) a już na pewno wypłatą:(

Przepraszam.To było do st.eksperta klepiącego Ciebie po plecach. A Jeżeli chodzi o doktorów to nie zmieniam zdania.
 
Ostatnia edycja:
q...wa, jakie to jest chore. gniotą ludzi którzy chcą normalnie żyć. ludzi, którzy w wymiarze ekonomicznym chcą pójść na zakupy, wziąć kredyt, pojechać na wakacje. ludzi, którzy w wymiarze psychologicznym chcą mieć poczucie bycia w miejscu, które należy do nich i którzy należą do niego. ludzi, którzy chcą żyć bez strachu przed mówieniem prawdy czy upominaniem się o nią.

to porozumienie i ten podły gostek na stanowisku szefa to tylko kawałek świata. zresztą, czego od niego oczekiwać, gdy mamy sytuację, gdzie dwóch dziadków się niby szarpie przed sądem, który i tak orzeknie jak w naszych sprawach o stopnie czy stanowiska. żeby było śmieszniej, to jeden z zapieczonych dziadów dawno powinien szorować posadzkę w kryminale za swoje kłamstwa i niszczenie dokumentów. czy w tej sytuacje cały ten banaś może mieć poczucie nieuchronności kary za swoje czyny?

ODI1L3VfMS9jY182MjM3ZS9wLzIwMTgvMTEvMjMvODI1LzQyMC82OWMzYmU5MGEzYTc0ZmE4OTg4M2U0N2I3NzlhYjY4OC5qcGVn.jpeg
 
Przepraszam.To było do st.eksperta klepiącego Ciebie po plecach. A Jeżeli chodzi o doktorów to nie zmieniam zdania.


I ja przepraszam, bo nie bardzo rozumiem, po czym Ty chciałeś poklepać st. eksperta
i czy na pewno chodziło Ci o klepanie ?!

Gwoli wątów - sam jestem spec, ale taką nienawiść "z zasady", to uważam za chorobę ...
 
Nie rozumiem was, nie czytacie forum, czy macie problemy ze zrozumieniem prostego przekazu.

Co z wami jest nie tak, robią z nas w przysłowiowego balona, a wy tylko zadajecie ciągle te same pytanie. TYLKO MY SAMI JESTEŚMY W STANIE KIEROWAĆ SWOIM ŻYCIEM. Mamy teraz prosty wybór, czy walczę o swoje prawa, byt i rodzinę, czy udaję, że żyję - TYLKO CO TO ZA ŻYCIE.

WŁAŚNIE NADSZEDŁ TEN CZAS. NIE WAHAJ SIĘ, TRZYMAJ LINIĘ!!!
Ja choruje... piszę o kolegach.
 
https://celnicy.pl/attachment.php?attachmentid=5993&d=1542962453

Poczytajcie !!! Jasno i klarownie.
Może ktoś zamieni z pdf na tekst, który można wrzucić na forum ???

Czy zamiast denerwować się na siebie nawzajem - nie można tego dzisiejszego tekstu od Sławka skopiować i wkleić w to forum. Uwierzcie Mi, że dla ,,stałego bywalca forum,, to oczywista oczywistość Ale dla innych mniej się interesujących ale mimo to chętnych do działania tą oczywistą oczywistością nie jest. Z obserwacji wiem, że to nie jest odosobniony przypadek !!!

Ps. Ja nie wiem czy tym forum nikt nie zarządza??? Czy nie ma jakiś funkcyjnych w związku, który liczy 5 tys osób aby to pismo z pdf przerobu w tekst i wklei w ten wątek !!! Zważywszy na okoliczności jest to mega słabe !!!
 

Czy to dla tych, co mamusia ich prowadzi do lekarza?

Nie żartuj! Linka, to już chyba otworzą ...

Co dla jednych jest oczywista oczywistością będąc na tym forum przez lata codziennie dla innych nie jest. Kolego tak samo słabe jest nie otworzenie linka jak brak funkcyjnego w organizacji 5 tys. który przerobi z pdf na tekst który można wkleić w ten wątek. JA dziś sam tłumaczyłem jednej z osób że na forum jest również strona główna gdzie są ważne informację.

Ps. Wielu trzeba za rączkę poprowadzić. Uwierz mi, że wielu nie ma świadomości lub szuka prostego usprawiedliwienia jeżeli takie sobie znajdzie.

]https://celnicy.pl/attachment.php?attachmentid=5993&d=1542962453

Właśnie o to mi chodziło. Teraz czas na Naszą oddolną inicjatywę.
 
Ostatnia edycja:

I ja przepraszam, bo nie bardzo rozumiem, po czym Ty chciałeś poklepać st. eksperta
i czy na pewno chodziło Ci o klepanie ?!

Gwoli wątów - sam jestem spec, ale taką nienawiść "z zasady", to uważam za chorobę ...
Masz rację jestem chory
z zasady
 
W województwie lubelskim nie dzieje się nic. Pełna obsada. Rozsyłam wiadomości, rozmawiam z ludźmi i nic. Szkoda słów
 
W pierwszej kolejności pragnę Wam wszystkim bardzo serdecznie podziękować za wsparcie jakie otrzymuję po odmowie podpisania deklaracji Szefa KAS, nazywanej „porozumieniem”.
Wszystkie głosy jakie słyszę po tej decyzji, są słowami otuchy, gratulacjami i podziękowaniem. Natomiast to ja pragnę Wam podziękować i pogratulować postawy, która jest dla mnie wielkim wsparciem i świadczy o mądrości całego środowiska. Zgodnie z deklaracjami, przedstawiam w załączniku sprawę „uzgodnień” od kuchni. Pragnę także podzielić się z Wami informacjami jakie otrzymuję od Was o sytuacji w regionach. Otóż, wielu funkcjonariuszy informuje, że zachorowało. Wielu pisze, że czują się osłabieni i za chwilę zachorują (weekend, poniedziałek). Ci co są w pełni sił deklarują, że podjęła już adekwatne działania przy wykonywaniu obowiązków służbowych, aby wreszcie być traktowanym jak inne służby mundurowe i przeciwstawić się, tak naprawdę pozaprawnej presji odgórnej, która występuje permanentnie w wielu miejscach i która za nic ma bezpieczeństwo obywateli, zasady zdrowej konkurencji i interes budżetu państwa. Wielu deklaruje, iż uczyni to lada moment. Deklaruję, że związek wesprze Was w ww. działaniach w interesie ogółu Obywateli. Chcę jednoznacznie napisać, że w pełni popieram, rozumiem i solidaryzuję się z funkcjonariuszami, którzy podjęli różne formy działania. Proszę jednak niech nikt nie utożsamia mojego wyrazu uznania i solidaryzowania się z funkcjonariuszami z tym, że w jakikolwiek sposób zachęcam czy nawołuję do absencji. Nie robiliśmy tego w czerwcu 2016 i nie będziemy robić obecnie. Nie robił tego także ZZ w Policji. Kto jest chory, to po prostu powinien iść na zwolnienie, a nie zarażać w służbie innych czy za sprawą swojej choroby i osłabienia nierzetelnie wykonywać obowiązki służbowe. Związek ogłosi akcję protestacyjną, ale nie wezwie do absencji. Jestem przekonany, że to jest jasne dla każdego. To może być jedynie forma protestu oddolnego i taka już się zaczęła, podobnie jak forma protestu włoskiego. Trzymamy linię!
 
'''Brawo KOLEGO!!! Pełen szacunek, chylę czoło. Serce rośnie, że jesteś w naszych szeregach.
Pozdrawiam, st. eksp. SCS z prawie ćwierćwiecznym stażem, obecnie na chorobowym.''

Myślę, że chciałbyś być st. ekspertem a jeżeli nim jesteś to nie masz się czym chwalić po prostu liczysz na wcześniejszą EMKĘ po naszych garbach . Mam ponad ćwierć wieku stażu i jestem st. spec. jak inni. Niestety z piszących na tym forum nikt nie jest w stanie mieć Twojego stanowiska i pewnie stopnia poniżej 90 lat pracy w cle.

Moim zamiarem nie była chęć chwalenia się, jak to określiłeś, tylko wyraz szacunku dla młodszego kolegi. Nie zamierzam się nikomu tłumaczyć, ale brałem fizyczny udział we wszystkich celnych zrywach (nie było wtedy mowy o stopniach a i stanowiska wyglądały zupełnie inaczej). Widziałem i przeżyłem prawie wszystko w tej służbie i pomimo, że mam takie, a nie inne stanowisko, to nie mogę się do tej pory pogodzić z wartościowaniem i ucywilnieniem. Uważam to za ostatnie sk.......two. Jestem głęboko przekonany, że warto walczyć nie tylko o siebie (jak starasz się mi wmówić), ale o moich kolegów i koleżanki, którzy nie mieli tyle szczęścia, co ja. Wychodzę z prostego założenia, że twarz ma się tylko jedną, i dobrze by było patrzeć na siebie w lustrze bez obrzydzenia.
 
ZAŁĄCZNIK DO INFORMACJI: - na spotkaniu Szef KAS nie chciał moderować w żaden sposób paragrafu 2 pkt.2, którego brzmienie jest jednoznaczne. Nie chciał dopisać możliwości awansu stanowiskowego, konieczności dostosowania rozporządzenia MF i nie zgodził się na żadne zmiany. My to przewidzieliśmy i zaproponowaliśmy w naszym projekcie porozumienia zobowiązanie Ministra Finansów do zmiany rozporządzenia, tak aby każdy mógł otrzymać bez żadnych wątpliwości podwyżkę 655zł. Na spotkaniu padł głos ze strony ministerialnej, że Szef KAS nie może dać gwarancji zmiany rozporządzenia, bo to jest rozporządzenie Ministra Finansów. Pod koniec padły tylko deklaracje, że będzie możliwy awans stanowiskowy, jednak z brzmienia par.2 pkt 2 to nie wynika i podkreślam raz jeszcze nie chciano tego zapisać wprost, aby nie było wątpliwości. Wszystko powyższe odbywa się w sytuacji, gdy Szef KAS obiecał już w przeszłości środowisku zawodowemu i to na piśmie nie raz, nie dwa pewne sprawy, po czym ich po prostu nie zrealizował -€“ vide np. sprawa emerytur W tej sytuacji składane obecnie(po podpisaniu porozumienia i w związku ze złym odbiorem społecznym) deklaracje o możliwości takich awansów stanowiskowych nie są wiarygodne dla środowiska, gdyż brak zgody na dopisanie tego do "€žporozumienia"€ jest wystarczającym dowodem na brak dobrej woli i szczerych intencji.
- ale nawet gdyby te gwarancje były na 2019r.(czego brak w "€žporozumieniu"€) to nie możemy ustępować w stosunku do tego co wynegocjowano w innych formacjach. Nie jesteśmy przecież w niczym gorsi od Naszych Koleżanek i Kolegów z innych służb. Niestety u Nas nie ma gwarancji na jakąkolwiek podwyżkę w 2020r., a inne służby mają 500zł. U Nas jest tylko mglista deklaracja jakiejś podwyżki

- nie ma gwarancji na podwyżki w 2021-2024, co także mają inne służby mundurowe
- nie ma gwarancji zniesienia wieku 55 lat dla przyjętych przed 1 stycznia 2013r., a nawet wiadomo, że Szef KAS nie wykazuje w tym zakresie dobrej woli, bo poproszony o dopisanie wykreślenia art.12 ust.2 ustawy emerytalnej, nie dopisał tego do swojej deklaracji, mimo ogłoszonej przerwy i obietnicy z Jego strony, że dopisze na przerwie.

- nie istnieje sprawa ucywilnienia, sprawa zwolnionych, kwestia uregulowania nadgodzin, gwarancji modernizacji w latach późniejszych, L4, tak jak mają to inne formacje

- nie ma gwarancji zaliczenia wcześniejszych okresów do wysługi
- no i chyba najważniejsze, nie ma de facto nic co jest gwarancją, za to są tylko deklaracje. Inne służby mają gwarancje w swoich porozumieniach.
- ponadto na posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych w dniu 22.11.2018r. padały pytania Posłów, skąd środki na te podwyżki 655zł, bo w budżecie ich nie ma zapisanych dla KAS? Szef KAS nie potrafił udzielić zadowalającej odpowiedzi

- ponadto jest to deklaracja czy jak ją nazwano "€žporozumienie"€ z Szefem KAS, a nie tak jak inne formacje z Ministrem, co już na spotkaniu ujawniło braki kompetencyjne, gdy strona ministerialna poinformowała w dyskusji, że Szef KAS nie może obiecać, iż zmieni rozporządzenie, tak aby każdy mógł otrzymać podwyżkę w wysokości 655zł, gdyż jest to rozporządzenie Ministra Finansów.
 
Służba Celna 3- SORT radzę przyzwyczaić się do tego im szybciej tym lepiej. Ustawy i Rozporządzenia były i są tworzone w MF-ie pod interesy różnych grup wpływu. A żadnej z nich nie zależy żeby Służba Celna była mocna. Słaba zwaśniona SC to gwarancja kręcenia lodów dla masy różnych grup lobbystów w MF-ie. Nigdy do tego nie dopuszczą ,żeby nas potraktować jak normalną służbę bo to godzi w ich interesy!!
 
Ostatnia edycja:
...
Ps. Wielu trzeba za rączkę poprowadzić. Uwierz mi, że wielu nie ma świadomości lub szuka prostego usprawiedliwienia jeżeli takie sobie znajdzie.


OK! W porządku.

W takim razie wyjaśniam i przy okazji podpowiadam:
W wypadku podania przez kogoś "linka" - zwykle jest to linijka "dziwnego" tekstu,
najczęściej rozpoczynająca się literkami "http" - naprowadzamy kursor (strzałkę)
na ten tekst i naciskamy LEWY przycisk "myszki" lub na klawisz "Enter" klawiatury.
Strona otworzy się samoczynnie.

Na podstawie własnych doświadczeń, do kontaktów telefonicznych i SMS'owych,
polecam zainstalowanie aplikacji (programu) w rodzaju "WhatsApp" bądź "Viber",
automatycznie szyfrujących łączność. Odnośnie PC (komputerów), zabezpieczenie
może być bardziej złożone, więc wymaga pomocy specjalisty ...
 
Moim zamiarem nie była chęć chwalenia się, jak to określiłeś, tylko wyraz szacunku dla młodszego kolegi. Nie zamierzam się nikomu tłumaczyć, ale brałem fizyczny udział we wszystkich celnych zrywach (nie było wtedy mowy o stopniach a i stanowiska wyglądały zupełnie inaczej). Widziałem i przeżyłem prawie wszystko w tej służbie i pomimo, że mam takie, a nie inne stanowisko, to nie mogę się do tej pory pogodzić z wartościowaniem i ucywilnieniem. Uważam to za ostatnie sk.......two. Jestem głęboko przekonany, że warto walczyć nie tylko o siebie (jak starasz się mi wmówić), ale o moich kolegów i koleżanki, którzy nie mieli tyle szczęścia, co ja. Wychodzę z prostego założenia, że twarz ma się tylko jedną, i dobrze by było patrzeć na siebie w lustrze bez obrzydzenia.

Ja w lustro patrzę bez obrzydzenia od 27 lat włączając w to alokację oraz front wschodni. Pozdrawiam.

Ja mam stopień st.rachmistrza a Ty ?
 
Ostatnia edycja:
Ja w lustro patrzę bez obrzydzenia od 27 lat włączając w to alokację oraz front wschodni. Pozdrawiam.

Ja też kolego bwch. Nie mam sobie nic do zarzucenia. I nie będę stał za plecami kolegów i koleżanek. Pozdrawiam i nie czuję urazy.
 
Back
Do góry