• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Bolo, chłopie Ty się ogarnij. Piszę z granicy i tutaj nic się nie dzieje. I ludzie czekają ze zwolnienia i bo nie chcą ich zmarnowac. Siedzisz gdzieś w biurze i się wymadrzasz a nie wiesz co się dzieje na granicy. A kolejki 7-12 godz na hrebennym to zeden protest tylko zwykły dzień. Dlatego ja i wielu funk. czekamy na konkrety.

Czytałeś forum tydzień temu?

Dwa tyg temu?

Nic nie rozumiesz?

Na kogo się oglądasz?

Sławek ma cię za rączkę zaprowadzić do lekarza?

Jestem drugi tydzień na L-4, i będę kolejny, bo czekam na takich ciapciaków bez jajec

Chciałbyś podwyżkę i emkę?

Kto ma ci to załatwić?

Ja?

Sławek?

Bez waszego wsparcia g..no będzie

Ogarniasz?
 
Adam Dworcow i inni Szanowni forumowicze, którzy oczekują ogłoszenia absencji i mojego zaangażowania w nawoływanie do absencji, koordynacji działań w tym zakresie ze strony Związku.

Absencja to może być wyłącznie działanie oddolne i mojej inicjatywy w tym zakresie nie było nigdy i nie będzie i mam nadzieję dla każdego to dość oczywiste.

Czy ZZ w Policji ogłosił absencję, czy ZZ w SW nawołuje do „gadziej grypy”? Nie i proszę tak samo nie oczekiwać tego od naszego ZZ.

Ja mogę jedynie zachować się jak związkowcy z Policji, czyli wyrażam zrozumienie i solidaryzuję się z funkcjonariuszami, którzy normalnie zaaplikowali by sobie pewnie garść tabletek i poszli do służby, nie wiem czy to dobrze dla służby, ale tak by zrobili, gdyby nie ignorowanie środowiska przez MF.

Zarówno ja, jak i Związek, tak jak ZZ w mundurowych służbach, może ogłosić protest, ale nie protest polegający na nieobecności.

Napisałem, że czuję się osłabiony, bo mnie jakaś choroba dopada pomału. Tak niestety jest, ale jeszcze walczę i szukam innych rozwiązań. Zapowiedziane jest też posiedzenie ZG i muszę tam być.

Jak już nie będzie nadziei i szans na inne działania, to pójdę na L4 i napiszę o tym publicznie.

Gdy zachoruję to poinformuję, bo będę mniej aktywny na forum i w związku z tym będę musiał się usprawiedliwić zmniejszoną aktywnością w necie. Chory będę na pewno mniej pisał. I żeby była jasność, tylko w ww. celu ogłoszę ewentualne moje zwolnienie L4.

Dla zagubionych
 
Napiszę tak

Czytać tego się nie da

Dadzą tyle, a może tyle

Dać tym, a tamtym nie

Jakie to ma znaczenie na tym etapie?

Mieliśmy wesprzeć sławka, przez minimum 3 dni, chociaż

I co?

Nie chcę czytać żadnych narzekań za chwilę czemu sławek nie załatwił tego czy tamtego, że to nie jest dobre, lepiej byłoby inaczej

Do takich żali nie ma prawa NIKT, kto nie wsparł sławka chociaż przez te 3 dni, a to tylko preludium

A jeśli cokolwiek nie będzie tak jak byśmy chcieli, to żale mogą mieć tylko ci, którzy ze swej strony wsparli sławka i odpowiedzieli czynem na jego apel

Ale te pretensje nie będą skierowane do sławka tylko do was, koleżanki i koledzy

Do was, biernie oczekujących aż sławek coś wam załatwi, a wy potem i tak będziecie mieszali go z błotem, że nie tak, że za mało, że jeszcze to i to nie załatwione

Spójrzcie w lustro - to dzięki wam sławek nie ma takiej pozycji negocjacyjnej jak jankowski

I niech to spojrzenie w lustro was otrzeżwi

Bo walka jeszcze nie skończona

Nie mam złudzeń - nie będzie dziś porozumienia z minister na warunkach nie gorszych niż inne służby

Mb może i podpisze cokolwiek, ale jaką to ma wartość?

Policjanci prowadzili negocjacje i podpisali porozumienie nie z komendantem głównym policji, nie z jego przełożonym wicemin zielińskim, ale z min brudzińskim

Mb nie ma moralnego mandatu udziału w negocjacjach

Oni rozumieją tylko język siły

I będziecie mieli szansę, ostatni raz, pokazać tą siłę, własną, nie sławka czy kolegów, pokazać może ostatni raz

I upomnieć się o wyrzuconych i ucywilnionych, nasze koleżanki i kolegów

Chcecie 650 podwyżki a żal paru pln na stratę na zwolnieniu, premii i 13- tce?


Obudżcie się i trzymajcie linię
 
Ciapciaki jesteście a nie funkowie

Nie porównujcie się do in służb bo na to nie zasługujecie

Piszę to do tych, którzy wiedzą że chodzi o nich
 
Masz racje zgadzam się z Tobą. Wszyscy pytają to od kiedy nod kiedy... bo każdy wie że to musi być SRU a nie takie tykanie.


Nie rozumiem was, nie czytacie forum, czy macie problemy ze zrozumieniem prostego przekazu.

Co z wami jest nie tak, robią z nas w przysłowiowego balona, a wy tylko zadajecie ciągle te same pytanie. TYLKO MY SAMI JESTEŚMY W STANIE KIEROWAĆ SWOIM ŻYCIEM. Mamy teraz prosty wybór, czy walczę o swoje prawa, byt i rodzinę, czy udaję, że żyję - TYLKO CO TO ZA ŻYCIE.

WŁAŚNIE NADSZEDŁ TEN CZAS. NIE WAHAJ SIĘ, TRZYMAJ LINIĘ!!!
 
Ostatnia edycja:
Rozumiem. Tyle że na granicy jest wciąż pełna obsada. Ale coś się ruszyło po 21.11. A więc i do nas zajrzy choroba.
 
Najbardziej tak szczerze, gdy widze to zaangazowanie, to szkoda mi Slawka... Nie chce wiedziec, co on teraz czuje...
I jeszcze jedno... Jezeli teraz sie nie postawimy... To z wielkim bolem, ale musze powiedziec, ze zgadzam sie z barmanem... Nie zaslugujemy na nic wiecej... Nie myslalem, , ze to kiedys przejdzie mi przez gardlo... Ja walcze... Pozdrawiam wojownikow...
 
Jak granica czeka na jakikolwiek sygnał o to by zadbać o zdrowie to właśnie go daje. Ja młodszy specjalista z ponad 3-letnim stażem. Kto może niech od dziś zadba o swój byt, zdrowie !!! MAcie sygnał, wiec ruszcie du...y
 
Rozumiem. Tyle że na granicy jest wciąż pełna obsada. Ale coś się ruszyło po 21.11. A więc i do nas zajrzy choroba.

Ochłodziło się ostatnio, a zimowe sorty podłej jakości. Co do obsady, to może przekaż koleżankom i kolegom, że to JUŻ, jeśli sami nie śledzą forum. I koniecznie przeczytajcie trafne analizy pseudoporozumienia, zamieszczone na stronie głównej. Niech nikt nie liczy na cokolwiek. Jedyni pewni podwyżki to... kadra kierownicza.
 
Ostatnia edycja:
Jak granica czeka na jakikolwiek sygnał o to by zadbać o zdrowie to właśnie go daje. Ja młodszy specjalista z ponad 3-letnim stażem. Kto może niech od dziś zadba o swój byt, zdrowie !!! MAcie sygnał, wiec ruszcie du...y

Brawo KOLEGO!!! Pełen szacunek, chylę czoło. Serce rośnie, że jesteś w naszych szeregach.
Pozdrawiam, st. eksp. SCS z prawie ćwierćwiecznym stażem, obecnie na chorobowym.
 
]https://celnicy.pl/attachment.php?attachmentid=5993&d=1542962453

Właśnie o to mi chodziło. Teraz czas na Naszą oddolną inicjatywę.
 
Z tym czekaniem na sygnal, to po prostu sciema... brak odwagi cywilnej i chowanie sie za plecami innych... To cala tajemnica...
 
Ciekawe za czyimi plecami, jak do tej pory granica normalnie działała. Mam nadzieje, że nie piszesz o plecach ekspertów z głębi kraju. to by była lekka przesada.
Na granicy jak zawsze znajdzie się sporo osób, które się nie dołączą. Ale to szkoda nerwów na takich.
 
'''Brawo KOLEGO!!! Pełen szacunek, chylę czoło. Serce rośnie, że jesteś w naszych szeregach.
Pozdrawiam, st. eksp. SCS z prawie ćwierćwiecznym stażem, obecnie na chorobowym.''


Myślę, że chciałbyś być st. ekspertem a jeżeli nim jesteś to nie masz się czym chwalić po prostu liczysz na wcześniejszą EMKĘ po naszych garbach . Mam ponad ćwierć wieku stażu i jestem st. spec. jak inni. Niestety z piszących na tym forum nikt nie jest w stanie mieć Twojego stanowiska i pewnie stopnia poniżej 90 lat pracy w cle.
 
Ostatnia edycja:
Oczywiście że bym chciał, chyba jak każdy. BWCH musiałbyś się sporo zdegradować ,żeby dorównać mi stopniem i stanowiskiem:) a już na pewno wypłatą:(
 
Back
Do góry