• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Daj spokój, Kolego. Ten kwit nie nadaje się do oceny. Nie ma nad czym się pochylać. Niech to robią Ci, których dotyczy i wiąże.

Słuszna uwaga. Konsekwentnie powtarzam, że zapisy naszego porozumienia winny być TAKIE SAME, a nie podobne do porozumień zawartych z innymi służbami. Podobne robi wielką różnicę, oczywiście niekorzystną dla nas funkcjonariuszy SC-S różnicę.
Żadnych ustępstw w tym zakresie - protestujmy tak długo, a nawet w taki sam sposób, co inne służby, by uzyskać dokładnie to samo!
 
Z propagandowki: "...Zaznaczył również, że w przypadku gdy podwyżka w 2019 roku będzie skutkowała przekroczeniem maksymalnych mnożników lub limitów wynagrodzeń określonych dla poszczególnych stanowisk w ramach KAS, to w celu zagwarantowania jej realizacji nastąpi awans stanowiskowy (zarówno w korpusie służby cywilnej jak i w Służbie Celno – Skarbowej)...."
 
manipulacja związkami zawodowymi to najgorsza droga do modernizacji. pani minister naprawdę sobie nie zdaje sprawy z kanału, w który została wpuszczona przez naszego pryncypała. trzeba będzie z czasem odwołać kilka tuzów z „odcinka celnego”, a i to będzie jedynie minimalna korzyść. swoją drogą to jakiś żart z terminem realizacji podwyżek, skarbowcy niech się nie zdziwią jeśli do tego III kwartału zostanie z nich 50-60 % stanu kadrowego. pycha kroczy przed upadkiem, a teraz czekamy na kolejną bullę pana ministra na temat jak bardzo się o nas troszczy i jak bardzo docenia naszą służbę. ze „związkowąâ€ skarbówką właśnie dzisiaj jako Celnicy się rozliczyliśmy - róbmy swoje .
kolegom i koleżankom skarbowcom zaś wypada powiedzieć, że reprezentacja, która ich reprezentuje to najgorsze co mogło ich w tym historycznym momencie spotkać.
CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
MF próbuje ograć funkcjonariuszy. Nasz sprzeciw powoduje obecnie deklaracje MF, że będzie możliwy awans pomiędzy stanowiskami, dopiszą to zapewne i do protokołu, ale to było zgłoszone na spotkaniu i nie chcieli wpisać tego do porozumienia, jak również nie chcieli wykreślić tego zapisu par.2 pkt.2. Gdyby były intencje szczere MF i każdy miałby dostać 655zł niezależnie od mnożnika to ten zapis par.2 pkt.2 jest ZUPEŁNIE NIEPOTRZEBNY, ale podkreślam, nie chcieli go wykreślić.

Uważam, że tylko determinacja środowiska może spowodować, że podpiszemy porozumienie z Panią Minister, które jednoznacznie zagwarantuje Nam to co w porozumieniach w innych służbach. Na razie nie ma też nic konkretnego na rok 2020 i zapomniano zupełnie o latach 2021-2024, a inne służby mają w porozumieniu gwarancję dalszego wzrostu wynagrodzeń. To samo dot. emerytur. Pytałem konkretnie o zmianę art.12, a więc wszyscy przed styczniem 2013r., aby to dopisać. Nie zrobiono tego, co świadczy o braku dobrych chęci, aby to zmienić. Chodzi o 55 lat. Jest także tylko deklaracja co do 5 lat, że się pochyli nad tym Szef, itd. To są tylko deklaracje, nawet nie zapisane w Porozumieniu.

Chcą Nas ograć, nie pozwólmy na to!
Dziękuję wszystkim Funkcjonariuszom i Pracownikom, którzy zachowują odpowiedzialną i mądrą postawę w tych dniach.
 
12 lat jestem w służbie, wiem szanowne Koleżanki i Koledzy, że krótko. Tylko, że te 12 lat to ciągła walka o coś. Zacząłem od 2008, tedy praktykancina byłem marny, ale potem ciągle o coś walczyliśmy. A to o jedzenie, bo warszawska izba nie uznawała lotniska za zew. granice UE, a to o dodatek graniczny, bo na urlopie nam się nie należał. A pamiętacie walkę o dofinansowanie wypoczynku? I jak długo pozwolimy się tak traktować, kiedy ja mam pełnić służbę, jak od 12 lat jestem w stanie wojny z moim pracodawcą?

Witam Kolegę.
Tak to już z nami celnikami jest i było.
Ja jestem w cle od 25 lat i odkąd pamiętam zawsze była walka o nasze sprawy.
Bo wcale tak różowo kiedyś nie było.
Idzie nam ciężko, mamy dodatkowo non stop jakieś zmiany prawne dot. naszego zakresu działania, do których się musimy przygotować.
Obiektywnie patrząc, uważam, że to jedna z najtrudniejszych dziedzin działania administracji.

Ale... dajemy radę i skutecznie (prędzej czy później) potrafimy wywalczyć swoje, mimo że jest nam naprawdę dużo trudniej.
Tak będzie i tym razem.
Pozdrawiam
 
Co mówią na granicy? Starsi zadowoleni bo dostana sporą kasę. Zdrowi silni chętni do pracy. Miłego dnia
 
Korczowa, MedykA,Hrebenne kolejki zacne ;) mam nadzieję, że wschód w końcu zadba o swoje zdrowie. Nie wierzcie w te banasiowe srebrniki! Nawet jeśli teraz wasze widełki pozwolą na jakąś podwyżkę to w 2020 już nie. A koledzy ze służb mundurowych dostaną. Żadne nasze postulaty nie znalazły się w porozumieniu...
 
Na TVP Info już od godziny chyba leci na pasku informacja o zatrzymaniu przez CBA na Podkarpaciu 15 celników w związku z fałszywym potwierdzaniem w celu wyłudzania zwrotu VAT tax free rzekomego wywozu...
Tego się można było spodziewać, bo ta informacja leci bezpośrednio przed informacją o podpisaniu porozumienia ws. podwyżek w KAS.
 
Na TVP Info już od godziny chyba leci na pasku informacja o zatrzymaniu przez CBA na Podkarpaciu 15 celników w związku z fałszywym potwierdzaniem w celu wyłudzania zwrotu VAT tax free rzekomego wywozu...
Tego się można było spodziewać, bo ta informacja leci bezpośrednio przed informacją o podpisaniu porozumienia ws. podwyżek w KAS.
a czemu milcza o zeznaniach podatkowych psełdoszefa

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 
MF próbuje ograć funkcjonariuszy. Nasz sprzeciw powoduje obecnie deklaracje MF, że będzie możliwy awans pomiędzy stanowiskami, dopiszą to zapewne i do protokołu, ale to było zgłoszone na spotkaniu i nie chcieli wpisać tego do porozumienia, jak również nie chcieli wykreślić tego zapisu par.2 pkt.2. Gdyby były intencje szczere MF i każdy miałby dostać 655zł niezależnie od mnożnika to ten zapis par.2 pkt.2 jest ZUPEŁNIE NIEPOTRZEBNY, ale podkreślam, nie chcieli go wykreślić.

Uważam, że tylko determinacja środowiska może spowodować, że podpiszemy porozumienie z Panią Minister, które jednoznacznie zagwarantuje Nam to co w porozumieniach w innych służbach. Na razie nie ma też nic konkretnego na rok 2020 i zapomniano zupełnie o latach 2021-2024, a inne służby mają w porozumieniu gwarancję dalszego wzrostu wynagrodzeń. To samo dot. emerytur. Pytałem konkretnie o zmianę art.12, a więc wszyscy przed styczniem 2013r., aby to dopisać. Nie zrobiono tego, co świadczy o braku dobrych chęci, aby to zmienić. Chodzi o 55 lat. Jest także tylko deklaracja co do 5 lat, że się pochyli nad tym Szef, itd. To są tylko deklaracje, nawet nie zapisane w Porozumieniu.

Chcą Nas ograć, nie pozwólmy na to!
Dziękuję wszystkim Funkcjonariuszom i Pracownikom, którzy zachowują odpowiedzialną i mądrą postawę w tych dniach.

Sławku, dziękujemy za wczoraj. Jesteśmy dzięki Tobie dalej w grze.
Ale naprawdę trzeba mówić o aktualizacji postulatów, bo sytuacja się zmienia.
Wszyscy nieuczciwie zwolnieni lub ucywilnieni powinni być przywróceni. Z Tobą na pierwszym miejscu.
Zauważmy, dlaczego tak bardzo druga strona zadbała w "porozumieniu" o zapis, aby nie podejmować w czasie pracy zespołu żadnych działań protestacyjnych... i że strona związkowa zobowiązuje się do nierozszerzania swoich postulatów.

Tak jak piszesz - musi być konkretnie, jednoznacznie i wprost wszystko zapisane.
Ale do tego niezbędne jest przeniesienie rozmów na poziom z innym reprezentantem strony rządowej!
 
a czemu milcza o zeznaniach podatkowych psełdoszefa

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Milczą w tej sprawie z kilku powodów.
Mają dbać o interes strony rządowej, to dbają.
Nie zaistniał na poważnie medialnie temat oświadczeń majątkowych - choćby w zderzeniu z analogicznymi problemami szeregowych funkcjonariuszy.
Wreszcie widocznie mogło to być (oczywiście to tylko "publicystyczne" spekulacje) przytrzymane do odpowiedniej chwili, która nadeszła - w związku z wyłamaniem się ZZ Celnicy PL z "porozumienia"...
 
Back
Do góry