• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest 2021

Pozwoliłem sobie na pisanie w liczbie mnogiej bo znam zdanie swoich koleżanek i kolegów także należących do związku. Sławka zabrakło i zabrakło pary w organizacji. Czytałem wypowiedzi Przewodniczącego ale tak naprawdę musiał tłumaczyć się za brak aktywności władz związku a nie pisał o planach na przyszłość. Szkoda.
 
Jakby samotny pracownik wiedział że protestując samodzielnie coś by więcej osiągnął niż zwolnienie z pracy to byśmy nie czuli potrzeby zrzeszania się w związkach. Więc ten powyższy wpis jest bez sensu. Po to wstapilsmy do związku by związek (czyli także my) walczył o nasze prawa. Mam nadzieję że Pani zdanie nie jest zdaniem zarządu? Bo wtedy traci sens nasze czlonkowstwo w tej organizacji. I jeszcze jedno ja ostanie wpisy Przewodniczącego traktuję jako dobrą monetę. Mam nadzieję że wyjaśnia sobie na spokojnie wczorajszą sytuację a nasz kolega z forum ponownie się uaktywni.
Nie, nie jestem w zarządzie,
Nie mam zamiaru w przeciwieństwie do innych oceniać postaw, każdy z nas jest dorosły, wie kiedy może coś samodzielnie lub w grupie zadziałać,
Ponawiam pytanie,
Panie Robercie, czy jest Pan we władzach naszego ZZ w Pańskiej Izbie?
 
Nie było ciebie tyle lat. Jak widać jesteś od dziś i nagle............................pretensje. A wiesz o co chodziło ?! No chyba nie. Siedź sobie @Iwonko tam gdzie siedziałaś przez 25 lat i nie zawracaj głowy zatroskaniem.
Wskaż mi słowa z pretensjami, o co niby mam pretensję, można mieć pretensję czyli roszczenie do czegoś co do czego ma się prawo...
 
Ludzie ( co niektórzy ) co Wy piszecie ???????? Gdyby nie Sławek i cały związek bylibyśmy w przepaści. Nie nad przepaścią ale w przepaści. Pogięło co niektórych ???? Opamiętajcie się !!!!!
Głos twojego rozsądku niestety nie trafia do tzw. weteranów tego forum o urażonych ego,
Ktokolwiek odezwie sie nie po ich jedynie słusznej linii są traktowani co najmniej nieelegancko
 
Ostatnia edycja:
Wam wrażenie, że ci weterani forum to takie krowy, co dużo ryczą na uciechę MF-u,
Szkoda, że tylko to im zostało....
 
Pozwoliłem sobie na pisanie w liczbie mnogiej bo znam zdanie swoich koleżanek i kolegów także należących do związku. Sławka zabrakło i zabrakło pary w organizacji. Czytałem wypowiedzi Przewodniczącego ale tak naprawdę musiał tłumaczyć się za brak aktywności władz związku a nie pisał o planach na przyszłość. Szkoda.
To jest błędna teza. ZG pracował normalnie podczas mojej nieobecności. Co innego aktywność na forum, a co innego działania podejmowane. Stąd odczucie, że zabrakło pary, ale to tylko efekt braku mojej obecności na forum.
 
Wskaż mi słowa z pretensjami, o co niby mam pretensję, można mieć pretensję czyli roszczenie do czegoś co do czego ma się prawo...
Nie wiem o co wam chodzi, Pan Sławek przeprosił,
Mam wrażenie, że nie rozumiecie powagi sytuacji,
Wlasnie teraz powinniśmy wszelkie animozje odpuścić sobie, idzie bardzo ważna batalia o kolejne należne nam prawa, a tu takie wpisy,
Te prawa dotyczą starych i młodych,
Nie rozumiem, jesteście tacy mocni, ale chyba w gębie bo jakoś pozytywnych efektów Waszej niby działalności nie widać, za to widać efekty pracy naszego ZZ,
Rozpoczyna sie nowa bitwa z MF-em, a tu takie nieprzyzwoite kwiatki, użyjcie rozumu, im chodzi o rozłam w naszych szeregach
A zapomniałam dodać, bo za chwilę, odezwą sie głosy, że mam za krótki staż, otóż informuję, mam 25 lat służby i jestem z tego dumna, niestety mam wrażenie, że niektórzy pomimo wieloletniego doświadczenia nadal zachowują sie jak dzieci..


teraz kumasz ?
 
Ponawiam pytanie,
Panie Robercie Brojecki, czy jest Pan we władzach naszego ZZ w Pańskiej Izbie?
Nie, pani Iwono, nie jestem i nie byłem. Jestem praktycznie emerytem, któremu jeszcze się chce przyłączyć do tej grupy, która jest w stanie realnie zaprotestować. Tylko już mi się nie chce po raz kolejny pisać, że sygnał musi pójść z góry. To nie może być tak, że lokalny przewodniczący w Izbie krzyknie: protest. proszę sobie prześledzić jak to wyglądało w innych formacjach mundurowych. Policjanci nie trwali miesiącami czy latami w sporach. Tam krótka piłka: chcemy to i to, a jak nie..... I ugrali swoje. Może nie wszystko, ale maja wypracowaną ścieżkę. My natomiast już 4 lata ślemy pisma.
 
Nie, pani Iwono, nie jestem i nie byłem. Jestem praktycznie emerytem, któremu jeszcze się chce przyłączyć do tej grupy, która jest w stanie realnie zaprotestować. Tylko już mi się nie chce po raz kolejny pisać, że sygnał musi pójść z góry. To nie może być tak, że lokalny przewodniczący w Izbie krzyknie: protest. proszę sobie prześledzić jak to wyglądało w innych formacjach mundurowych. Policjanci nie trwali miesiącami czy latami w sporach. Tam krótka piłka: chcemy to i to, a jak nie..... I ugrali swoje. Może nie wszystko, ale maja wypracowaną ścieżkę. My natomiast już 4 lata ślemy pisma.
Dziękuję za odpowiedź
Niestety przepisy, ustawa o rowiazywaniu sporów zbiorowych, są tak skonstruowane, że decyzja powinna być oddolna aby móc ugrać ważne dla protestujących kwestie.
 
I tu mylisz się, 25 lat w cle i tylko na stanowiskach celniczych,
No i oczywiście nigdy bym nie odezwała się do swojego adwersarza Twoimi słowami..., mam szacunek do swoich rozmówców....
a jakie są stanowiska CELNICZE BO JAKOŚ NIE ROZUMIEM ?! Celnik jest celnikiem i z założenia wykonuje swoje czynności a zatem zdecyduj się.
 
Powtórzę to co napisałem w innym watku:
Panowie ostudzcie głowy wiem, że jest gorąco, ale teraz są ważniejsze sprawy niż wzajemne wylewanie jadu. Przejdźmy do spraw ważnych tj. dopisanie SCS do projektu oraz załatwienie kwestii waloryzacji. A tak na marginesie, gdyby nie działania Sławka, to wielu z nas po 2017 r. znalazło by się na ulicy beż emerytury i środków do życia. Poza tym ilu z Was stać by było na poświęcenie swojej kariery dla dobra innych ???
 
Spełniłem prośbę jw. i prośbę kilku innych użytkowników o usunięcie postów. Całego wątku nie będę usuwał.
Wygodne!
Czytając forum od lat uważam że @cat był jednym z najlepszych animatorów wszelkich działań i podkręcenia także w innych chęci działania.
Po usunięciu tych postów wszelkie dowody zła rozpłynęły się w niebycie. Jednak fałszywe przekonanie o zeszmaceniu się konkretnej osoby pozostanie w ludziach na zawsze. Nawet gdy zapomną o co chodziło. No tak sprawa zamknięta więc dalej protestujemy chociaż tylko w marzeniach. A ty się chłopie już teraz bujaj sam i nie reaguj gdy ktoś ci splunie pod nogi bo przecież mógłby w twarz......
 
a jakie są stanowiska CELNICZE BO JAKOŚ NIE ROZUMIEM ?! Celnik jest celnikiem i z założenia wykonuje swoje czynności a zatem zdecyduj się
Może nie zauważyłeś, ale żyjemy w innej rzeczywistości, w KAS są także osoby, które nigdy nie miały nic wspólnego z cłem, ich także należy szanować, wiem, że takie osoby również są w naszym ZZ
 
Back
Do góry