• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Propozycje

Taa, zamarzył im się "rycerz na białym koniu", ten zarośnięty skacowany facio z obchodów 1.09., co tio teraz pomaga międzynarodowym szajkom oszustów. Super gościu normalnie.
 
Cat, podoba mi się Twój pomysł z listami.
Ponieważ mnie już ucywilniono to mundur jest mi niepotrzebny.
Ale nie mam sumienia wyrzucić go na śmietnik po 26 latach służby.
Może do Twojego pomysłu z listem spakować jeszcze ten mundur, odprasowany złożony w tzw. kostkę, skserować akt mianowania i wtedy to wszystko razem wysłać??????????? Ok
 
Ostatnia edycja:
Cat, podoba mi się Twój pomysł z listami.
Ponieważ mnie już ucywilniono to mundur jest mi nie potrzebny.
Ale nie mam sumienia wyrzucić go na śmietnik po 26 latach służby.
Może do Twojego pomysłu z listem spakować jeszcze ten mundur, odprasowany złożony w tzw. kostkę, skserować akt mianowania i wtedy to wszystko razem wysłać???????????


Absolutnie NIE !!!

Mnie również "ucywilniono", ale dobrowolnie munduru nie oddam ...
 
Dla ucywilnianych funkcjonariuszy najważniejszy jest w chwili obecnej indywidualny tryb zaskarżania propozycji.
Ucwyilnienie, mimo naszych usilnych starań, doszło jednak do skutku, ale to nie znaczy, że nie można tego odkręcić.
Obok działań indywidualnych konieczne są działania zbiorowe i takie musimy podjąć jako środowisko tym dotknięte, jak również wszyscy inni niezadowoleni z propozycji czy ich braku
 
...

...

No i co na to DIAS ? ... przepis mówi stricte o złożeniu oświadczenia o przyjęciu propozycji

...

Obowiązek ustawowy spełniłem, złożyłem w terminie oświadczenie o przyjęciu propozycji ...


Jedyna możliwość otrzymania odpowiedzi - zastosować i czekać na reakcję DIAS.


ps
Nie zapominaj, że "ustawowo";
- niezłożenie oznacza brak zgody na propozycję pracy (dosłownie - jest równoznaczne z odmową)
i absolutnie nic więcej!

"Wygaśnięcie"
nie kataloguje niezłożenia oświadczenia - tak byłby to: Art. 170 ust.1 pkt 3), a jest Art. 170 ust.2

Potwierdza to także Art. 170 ust.3 wskazując precyzyjnie ust.1, ale nie ust.2 = zwolnienie ze służby.
 
przyjmujesz propozycję taką jaka ona jest,
dopiski mozesz sobie w buty wsadzic ....

niby tacy wszyscy mądrzy, a wszyscy czekają kto im te odwołania popisze,

umiecie czytać, cytować .... tylko cholerne problemy ze zrozumieniem
i słabość do udowadniania na piśmie na tym forum swojej a niewiedzy b indolencji intelektualnej ...
 
Kto ma rację dzień wcześniej od innych,
przez dobę uchodzi za idiotę.

- Antoine de Rivarol
 
Cyrk.
Jutro się skończy.Ale nowe przedstawienie trwać będzie.
Beze mnie.
Będę tam ciałem, ale nie zamierzam nic dać z siebie. Tylko być.
Zniszczył KAS we mnie wszystko co cenne dla służby było.
Cóż, oddam z nawiązką.
Inwestycja się opłaci?
 
Wiem, że wątek EMERYTURY zamknięty, ale tak na marginesie tylko zapytam, może ktoś wie z marszu: " czy funkcjonariusz zrobiony w cywila, któremu brakuje do 55 lat troszkę, ma szansę na emeryturę celną?"
Pozostałe warunki, tj.5 i 15 spełnione.
 
przyjmujesz propozycję taką jaka ona jest,
dopiski mozesz sobie w buty wsadzic ....

niby tacy wszyscy mądrzy, a wszyscy czekają kto im te odwołania popisze,

umiecie czytać, cytować .... tylko cholerne problemy ze zrozumieniem
i słabość do udowadniania na piśmie na tym forum swojej a niewiedzy b indolencji intelektualnej ...

Zawrzeć w pierwszym zdaniu kwintesencję indolencji i zarzucać ją tym, którzy szukają (może nawet błądząc) sposobu na walkę z nieuczciwością, to lekkie nadużycie. Przypominam jeszcze raz czym według słownika i sądów jest propozycja - "Składając propozycję organ zamierza doprowadzić do zmiany niektórych elementów stosunku służbowego, ALE JESZCZE NIE ROZSTRZYGA o żadnych prawach lub obowiązkach adresata. Na tym etapie postępowania organ nie podejmuje władczych działań kształtujących czy modyfikujących treść stosunku służbowego."
Sytuacja jest precedensowa i trudno o mądrego, ale może być i tak, że w buty to można będzie wsadzić propozycje, które zwalniają ze służby. Czego wszystkim myślącym i błądzącym życzę. Indolenci łykną wszystko, bo naturą indolenta jest przyjąć i nie zadawać pytań.
 
jest świetnie,
nikogo nie zdegradowano, nikogo nie okradziono z munduru, nikogo nie zwolniono,
a ja czytam na skarbowcach, że kobiety w ciąży i na wychowawczych / macierzyńskich nie dostają propozycji,
ale zabawa jest przednia, to najważniejsze..................
 
Wiem, że wątek EMERYTURY zamknięty, ale tak na marginesie tylko zapytam, może ktoś wie z marszu: " czy funkcjonariusz zrobiony w cywila, któremu brakuje do 55 lat troszkę, ma szansę na emeryturę celną?"
Pozostałe warunki, tj.5 i 15 spełnione.
Tak,kiedy osiagniesz wiek 55 lat nie będąc juz mundurowym otrzymasz emeryturę mundurową pod warunkiem że ona wejdzie w styczniu w takim ksztalciet ja do tej pory.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 
W Przemyślu mega cięcie!!!! Ucywilnianym obcięli nawet połowę poborów!!!! Gdzie zapewnienia ze nikt nie straci???Nie dość ze zabrali mundury to jeszcze kasę! Czy ktoś się tym zainteresuje???? Pomoże??>
 
Za komuny jak chcieli kogoś wywalić z roboty to przynajmniej podali powód zwolnienia, a dzisiaj po ponad 20 latach nienagannej służby wpierdo...li na bruk i nawet żaden k...as nie chce powiedzieć z jakiej przeczyny. Brawo dobra zmiano....

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 
Zgodnie z harmonogramem prac Senatu tak obraduje w sprawie naszych emerytur mundurowych. Nie wiem tylko o której godzinie.
 
Na to wygląda Blondyneczko. u nas dwóch "zbyt aktywnych" nie dostało propozycji.Pani Dyrektor z Poznania nasze osoby wydały się zbyt podejrzane!
 
I tak jak tu już ktoś powiedział-bez słowa wyjaśnienia,bez podania powodu-jak zwykłe tchórze które nie mają odwagi nawet nie spojrzeć prosto w oczy! ale nawet zadzwonić czy napisać! Bo nawet telefonów nikt nie ma odwagi odebrać!! Brawo PISSSSSS!
 
Back
Do góry