• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Propozycje

Prośba do pana Sławka . Może mi pan podać swojego maila prywatnego , albo jakiś inny pod którym jest pan teraz dostępny , bo nie mogę przez tą stronę przesłać do pana wiadomości , cały czas wyrzuca mi jakies błędy . Pozdrawiam .
 
Może tak, a może nie. Na dzień dzisiejszy politycy nas zwodzą grają na czas. Oczywiście czas dla siebie. Tak będzie, moim zdaniem do następnych wyborów. Niestety okazaliśmy się Pożytecznymi ............!!!!

Zwodzisz sam siebie,może tak może nie śmieszne,stanowisko w/s emerytur było znane w połowie zeszłego roku uchwalili jak powiedzieli kto cie zwodzi,jak dzieci?,POwtarzam Platforma was ucywilniła de facto 2008/2009 wymazując te namiastkę emerytur wcześniejszych.Może POmorze nie POdniosło do 67 co? krasnoludki przyszły i zrobiły,jeszcze ten tyfusk przyjechał se do Kuznicy i jaja se robił z ludzi a PO knajpach się śmiali przy winku za tysiąca za butelkę.
 
Ostatnia edycja:
Nie dają propozycji, bo sami sobie podnieśli pobory maksymalnie wysoko. Zabrakło dla pozostałych.Kogo to obchodzi.
Tak nie może być !!!!! . Kto im dał to prawo !!!! Wszystko w majestacie prawa. Hitlerowscy tez polecenia wykonywali w majestacie prawa.
 
Zwodzisz sam siebie,może tak może nie śmieszne,stanowisko w/s emerytur było znane w połowie zeszłego roku uchwalili jak powiedzieli kto cie zwodzi,jak dzieci?,POwtarzam Platforma was ucywilniła de facto 2008/2009 wymazując te namiastkę emerytur wcześniejszych.Może POmorze nie POdniosło do 67 co? krasnoludki przyszły i zrobiły,jeszcze ten tyfusk przyjechał se do Kuznicy i jaja se robił z ludzi a PO knajpach się śmiali przy winku za tysiąca za butelkę.

Człowieku ...powiem tak : Spadaj z baru!
 
Każdy ma prawo do obrony. Zaocznie ludzi wyrzucają. Za stalina tak nie było.

Znam takich, którzy głosowali na obecną opcję a nawet oglądali z zapałem TV Republika.....dzisiaj są w takiej samej sytuacji co MY wszyscy......są zawiedzeni. Czy mam im współczuć ?! Dzisiaj mówi się, że nas oszukali. Oszukać to można dziecko.
 
Każdy ma prawo do obrony. Zaocznie ludzi wyrzucają. Za stalina tak nie było.
Choć wcale mi się teraz nie podoba to powiem kolego, że pojechałeś po bandzie. Nie za Stalina rzeczywiście tak nie było, strzelali w tył głowy i twierdzili, że to Niemcy. Po wojnie w Polsce też z ludźmi obchodzili się łagodnie. Zrywanie paznokci, ołówek do ucha, odwrócony stołek itd. Kolego poczytaj prasę, nie koniecznie reżimową, trochę książek może telewizji jak nie lubisz czytać bo obrażasz rodziny wielu czytających to forum.
 
W rozporządzeniu z dnia 9 maja 2017 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie mianowania funkcjonariusza celnego na stopień służbowy zawarto przepis, który daje możliwość wystąpienia z wnioskiem przez Naczelnika Urzędu Skarbowego o mianowania na wyższy stopień służbowy funkcjonariusza realizującego zadania w urzędzie skarbowym.
Daje to moim zdaniem możliwość pełnienia służby w urzędzie skarbowym przez funkcjonariuszy wykopanych z UCS.

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20170000967
 
Panie Sławku, nieraz Pan pisze, że ta władza i ten SSC jest lepszy niż poprzedni (tak interpretuje wpisy). Dla mnie jest całkowicie odwrotnie. Bezprawne siłowe ucywilnienie sprawiło, że odchodzę z pracy. Za poprzedniego SSC nikt poza Panem pracy nie stracił, nikogo nie ucywilnili, nikt kasy też nie stracił, jak to w ogóle porównywać? Ostatnie mam pytanie: czy na pewno dostanę odprawę?
 
Panie Sławku, nieraz Pan pisze, że ta władza i ten SSC jest lepszy niż poprzedni (tak interpretuje wpisy). Dla mnie jest całkowicie odwrotnie. Bezprawne siłowe ucywilnienie sprawiło, że odchodzę z pracy. Za poprzedniego SSC nikt poza Panem pracy nie stracił, nikogo nie ucywilnili, nikt kasy też nie stracił, jak to w ogóle porównywać? Ostatnie mam pytanie: czy na pewno dostanę odprawę?

Jeżeli odchodzisz to musisz dostać odprawę !
 
Marcin64. Ktoś wywołał J.Kapicę w swoim poście tęskniąc za nim, więc odniosłem się i napisałem co planował J.Kapica. Nie było słowa o porównywaniu obu Szefów. Żeby była jasność, to co dzieje się przy wdrażaniu KAS obecnie, zasługuje na najwyższe potępienie i trudno tutaj cokolwiek porównywać, bo poprzednik na szczęście nie zdążył wdrażać KAS, który już także planował.
Skupmy się na walce z nieprawidłowościami, które obecnie się dzieją i nie porównujmy, bo nie ma jak. Nie wiemy jak Kapica wdrożyłby KAS pod kątem uposażeń, zwolnień. Wiemy tylko, że wdrożyłby bo to ogłosił i to on zainicjował działania MFW, na który obecny Szef się powoływał jako uzasadnienie wdrożenia KAS i ucywilniłby funkcjonariuszy. Tak samo z emeryturami, jego plany były dużo mniej korzystne dla Nas. Nie chciałem do tego wracać, ale nie potrafiłem pozostać bierny na pierwszy wpis nowego forumowicza tęskniący za J.Kapicą i tylko dlatego się odniosłem.
 
Ostatnia edycja:
Kłamstwa Ministrów czy samowola Dyrektorki IAS?

IAS Olsztyn. Dyskryminacja funkcjonariuszy z oddziałów wewnętrznych i innych komórek kontrolnych. Gdy granicy pozostawia się wynagrodzeni na niezmienionym poziomie (z czego się cieszę) pozostałym funkcjonariuszom z komórek kontrolnych: obniża się wynagrodzenie o wysokość dodatku kontrolerskiego Dyrektorka wprowadza akcję - "funkcjonariuszu sfinansuj swój dodatek służbowy sam". Większość funkcjonariuszy niefunkcyjnych posiadających wynagrodzenie adekwatne do wykonywanych obowiązków i stopni - a więc mł.eksperci i eksperci ze stanowiskami powyżej starszy aspirant bolszewicka zasada obcinania pensji w dół do najniższego możliwego mnożnika. Wymysł IAS Olsztyn - obcinamy wszystkim których suma wynagrodzenia: podstawa, dodatek stażowy, dodatek za stopień przekroczyła 6000 brutto. Czym wyższe stanowisko (mł eksp, ekspert) wyższy staż i wyższy stopień tym dyskryminacja większa. i jeszcze jedno - każdy kierownik oddziału (za wyjątkiem granicy) działu, niezależnie od ilości osób w komórce (czy 4 czy 25) obniżenie wynagrodzenia do najniższego na widełkach (2.231) w większości komórek kierownicy mają zarabiać mniej niż podlegli pracownicy. Są też osoby które nie otrzymały jeszcze propozycji

Czy o taką reformę chodziło. I pytanie do Panów MB i PW, który ręczył na spotkaniu, że funkcjonariuszom nie obniży się wynagrodzeń - czy jesteście kłamcami i czy po prostu wasi Dyrektorzy mają was w głębokim poważaniu?
 
Interweniowałem przed weekendem majowym w sprawie granicy w Olsztynie i udało się, bo już także wręczali tam obniżanie uposażeń zasadniczych.
Interweniowałem, jak tylko dostałem sygnał w sprawie wewnętrznych komórek w Olsztynie bodajże w ubiegłym tygodniu, ale tym razem ci sami ministrowie nie podjęli działań.
Interweniowałem w piątek w sprawie Kielc, bo dzieje się jeszcze gorzej.
To samo zaczyna się w Opolu.
Wygląda na to, że MF przemyślał i po początkowym wstrzymaniu tego procederu - vide Olsztyn granica, przyzwolił na takie praktyki.
A są Izby, gdzie nie ma cięć uposażeń zasadniczych w związku z tymi dodatkami kontrolerskimi i to oznacza, że Dyrektor potrafi gospodarować funduszem płac, potrafi wygospodarować środki, zarówno na dodatki jak i na utrzymanie uposażeń zasadniczych.
Rozmawiałem z dwoma Dyrektorami, którzy tną uposażenia zasadnicze i oni zasłaniają się budżetem jaki mają, że nie wydalają. Wg mnie to jest nieudolność, skoro inni mogą, inni potrafią. A może jest tak, że nie mają budżetów, bo podnoszą uposażenia swojakom? To będziemy sprawdzać w trybie informacji publicznej. Gdyby to się potwierdziło, że podnoszą sobie i swojakom, to byłby skandal jeszcze większy.
Pisałem w piątek znowu do Szefa KAS, że cięcie uposażeń zasadniczych, naraża na szwank jego wizerunek i wizerunek KAS. Gwarantował bowiem publicznie zachowanie uposażeń. Tak więc wiedzą w MF doskonale co się dzieje i to tolerują. Jak można tolerować działania, które powodują, że traci się twarz? Ja tego nie rozumiem. Pisałem do Szefa KAS, że obniżanie uposażeń zasadniczych jest dodatkowo działaniem demotywującym, szkodliwym dla zadań KAS.
 
Ostatnia edycja:
Interweniowałem przed weekendem majowym w sprawie granicy w Olsztynie i udało się, bo już także wręczali tam obniżanie uposażeń zasadniczych.
Interweniowałem, jak tylko dostałem sygnał w sprawie wewnętrznych komórek w Olsztynie bodajże w ubiegłym tygodniu, ale tym razem ci sami ministrowie nie podjęli działań.
Interweniowałem w piątek w sprawie Kielc, bo dzieje się jeszcze gorzej.
To samo zaczyna się w Opolu.
Wygląda na to, że MF przemyślał i po początkowym wstrzymaniu tego procederu - vide Olsztyn granica, przyzwolił na takie praktyki.
A są Izby, gdzie nie ma cięć uposażeń zasadniczych w związku z tymi dodatkami kontrolerskimi i to oznacza, że Dyrektor potrafi gospodarować funduszem płac, potrafi wygospodarować środki, zarówno na dodatki jak i na utrzymanie uposażeń zasadniczych.
Rozmawiałem z dwoma Dyrektorami, którzy tną uposażenia zasadnicze i oni zasłaniają się budżetem jaki mają, że nie wydalają. Wg mnie to jest nieudolność, skoro inni mogą, inni potrafią. A może jest tak, że nie mają budżetów, bo podnoszą uposażenia swojakom? To będziemy sprawdzać w trybie informacji publicznej. Gdyby to się potwierdziło, że podnoszą sobie i swojakom, to byłby skandal jeszcze większy.
Pisałem w piątek znowu do Szefa KAS, że cięcie uposażeń zasadniczych, naraża na szwank jego wizerunek i wizerunek KAS. Gwarantował bowiem publicznie zachowanie uposażeń. Tak więc wiedzą w MF doskonale co się dzieje i to tolerują. Jak można tolerować działania, które powodują, że traci się twarz? Ja tego nie rozumiem. Pisałem do Szefa KAS, że obniżanie uposażeń zasadniczych jest dodatkowo działaniem demotywującym, szkodliwym dla zadań KAS.

Kiedyś Sztaudynger napisał :"naplułbym ci w twarz lecz czy ty ją masz?". Niech to będzie kwintesencją i odniesieniem do sytuacji.
 
KOMUNIKAT
DO PRACOWNIKÓW I FUNKCJONARIUSZY
IZBY ADMINISTRACJI SKARBOWEJ W KATOWICACH


Przypomina się, że zgodnie z art.170 ust 2 pracownik albo funkcjonariusz, któremu przedstawiono propozycję zatrudnienia albo pełnienia służby, składa w terminie 14 dni od dnia jej otrzymania oświadczenie o przyjęciu albo odmowie przyjęcia propozycji. Niezłożenie oświadczenia w tym terminie jest równoznaczne z odmową przyjęcia propozycji zatrudnienia albo pełnienia służby.
Informuje się jednocześnie pracowników, którzy po otrzymaniu propozycji złożyli pisma o rozważenie możliwości zmiany przyznanego im stanowiska bądź wynagrodzenia oraz ucywilnianych funkcjonariuszy, którzy złożyli wnioski o wydanie im decyzji ustalającej warunki pełnienia służby, że:
- stanowiska służbowe zostały dostosowane do obowiązującego wykazu stanowisk zgodnie z przepisami rozporządzenia. Zmiany stanowisk będą możliwe po opracowaniu zmiany zarządzenia wewnętrznego w sprawie ścieżki awansowania członków korpusu służby cywilnej a w przypadku funkcjonariuszy zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem w tej sprawie,
- na dzień dzisiejszy nie są możliwe podwyżki wynagrodzeń ponad mnożnik 1,61 kwoty bazowej. Ewentualne zmiany wynagrodzeń będą mogły nastąpić po przyznaniu przez Ministerstwo Finansów środków na ten cel co może nastąpić dopiero po zakończeniu procesu wręczania propozycji w skali kraju,
- propozycja, którą otrzymali funkcjonariusze, których pełnienie służby przekształca się w stosunek pracy w ramach korpusu służby cywilnej (tzw. funkcjonariusze ucywilniani), zgodnie z art. 170 ustawy Przepisy wprowadzające ustawę o KAS informuje jednocześnie o zatrudnieniu w ramach korpusu służby cywilnej i nie wymaga decyzji. Natomiast decyzja ustalająca warunki pełnienia służby w oparciu o art. 169 ww. ustawy odnosi się do funkcjonariuszy, którzy będą pełnili służbę w służbie celno-skarbowej.


Na oryginale podpisała

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej

w Katowicach

Teresa Zejma
spacer.gif

W Katowicach zupełnie innaczej mimo zapowiedzi Pani Dyr.ze nie będzie podwyżek ponad mnożnik 1,61 plecaki dostaja podwyzki a osoby poniżej tego mnożnik w dalszym ciągu na dnie.szkoda słów
 
Życie toczy się dalej
[video=youtube;8JC4nTmVYuQ]https://www.youtube.com/watch?v=8JC4nTmVYuQ[/video]
 
"Wszyscy znamy kogoś, kto nas wk*rwia samą mordą."
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry