• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Propozycje

Witam wszystkich. Od dłuższego czasu obserwuję forum lecz nie udziałem się w dyskusjach, jednak to co się dzieje od czwartku w IAS KIELCE nie pozwala mi na dalszą bierność. Wiedzcie wszyscy że funkcjonariusze otrzymując propozycje na cywila mają redukowane drastycznie płace. Wszyscy tracą wartość dodatku za stopień oraz część z uposażenia zasadniczego i dotyczy to zarówno specjalistów jak i ekspertów otrzymujących propozycję pracy czy to w IAS czy USC czy US (cięcia w granicach 600 zł a nawet w 1500 zł; byli funkcyjni stracili jeszcze więcej ale tego można było się spodziewać). Ludziom za nienaganną służbę w ten sposób podziękowano mimo zapewnienia szefa KAS że wartość dodatku za stopień będzie wliczona przy ucywilnianiu i że nie będzie drastycznych cięć uposażenia zasadniczego. Proszę Cię Sławku o interwencję w tej sprawie bo z tego co się orientuję to tylko w Kielcach tak brutalnie zagrano z ucywilnianymi. Wydaje się że kosztem ucywilnianych zwiększono wynagrodzenia pracownikom US.
 
Ostatnia edycja:
Nie wiem Sławku czy pomysł dobry może powiadomić oficjalnie wszystkie portale oraz gazety które zajmowały się tematem KAS a szczególnie kłamstwami w zakresie wynagrodzenia i propozycji dla wszystkich za wyjątkiem SB i emerytów?
 
Nie wiem Sławku czy pomysł dobry może powiadomić oficjalnie wszystkie portale oraz gazety które zajmowały się tematem KAS a szczególnie kłamstwami w zakresie wynagrodzenia i propozycji dla wszystkich za wyjątkiem SB i emerytów?

Trzeba wiedziec ile tego jest, zostało jeszcze 3 dni robocze. Są przypadki które nikogo nie obchodzą poza zainteresowanym i są w d**pie, nikt na ich pisma nie odpowiada a czas dobiega końca. Za 3 miesiące trzeba będzie żegnać się z mundurem i rodziną aby zapewnić im byt.
 
Trzeba wiedziec ile tego jest, zostało jeszcze 3 dni robocze. Są przypadki które nikogo nie obchodzą poza zainteresowanym i są w d**pie, nikt na ich pisma nie odpowiada a czas dobiega końca. Za 3 miesiące trzeba będzie żegnać się z mundurem i rodziną aby zapewnić im byt.

To jest najbardziej tragiczne w tym wszystkim...............
 
Poprzez tak drastyczyczne zmniejszenie wynagrodzeń ucywilnianych funkcjonariuszy byłej Służby Celnej w Świętokrzyskiej IAS zostali oni de facto zrownani z byłymi SBkami... im zmniejszono emerytury. Czy aby napewno o to chodziło ustawodawcy wprowadzając KAS... Propozycje w tym kształcie to wstyd i hańba.
 
Poprzez tak drastyczyczne zmniejszenie wynagrodzeń ucywilnianych funkcjonariuszy byłej Służby Celnej w Świętokrzyskiej IAS zostali oni de facto zrownani z byłymi SBkami... im zmniejszono emerytury. Czy aby napewno o to chodziło ustawodawcy wprowadzając KAS... Propozycje w tym kształcie to wstyd i hańba.

Jeszcze 2 miesiące temu w pocie czoła i ze sporym opóźnieniem wydawali zmianę rozporządzenia stanowiskowego, z powodu wejścia KAS. Zostawili widełki mnożnika 1-3 dla stanowisk specjalistycznych i 1-4,2 dla eksperckich. A teraz zabierają pieniądze ludziom, którzy mieszczą się pod sufitem na szczudłach i w kapeluszu? To po jaką cholerę to rozporządzenie i widełki "jak Wołga szerokie, co toczy się w mroku"?
 
A są Izby, gdzie nie ma cięć uposażeń zasadniczych w związku z tymi dodatkami kontrolerskimi i to oznacza, że Dyrektor potrafi gospodarować funduszem płac, potrafi wygospodarować środki, zarówno na dodatki jak i na utrzymanie uposażeń zasadniczych.
Rozmawiałem z dwoma Dyrektorami, którzy tną uposażenia zasadnicze i oni zasłaniają się budżetem jaki mają, że nie wydalają. Wg mnie to jest nieudolność, skoro inni mogą, inni potrafią. A może jest tak, że nie mają budżetów, bo podnoszą uposażenia swojakom? To będziemy sprawdzać w trybie informacji publicznej. Gdyby to się potwierdziło, że podnoszą sobie i swojakom, to byłby skandal jeszcze większy.

Proszę uwzględnić w pytaniu uposażenia kapelanów
 
Sławku !!! -napisałeś że powinniśmy się skupić na walce z nieprawidłowościami itd....
Ale jak walczyć zgodnie z prawem skoro druga strona prawo ma w głębokim poważaniu?

W naszej izbie powołali komisję, komisja rozpatrzyła pozytywnie odwołanie funkcjonariusza od ucywilnienia a funkcjonariusz i tak został wykopany do us-u.(z innymi zrobili ponoć to samo)
Na moje dwa odwołania DIAS nie raczył w ogóle odpowiedzieć – nawet nie wezwali mnie na komisję.

Kultura nakazuje chociażby odpowiedzieć na podanie "nie bo nie" że nie wspomnę już o przepisach prawa, a potem dawać propozycję ucywilnienia.
Napisałem odwołanie do szefa kas ale jak wszyscy mają to gdzieś to też nie dostanę żadnej odpowiedzi.

No i co mam zrobić? Nakopać komuś do d....??????

I obawiam się Sławku że mimo twoich szczerych chęci i tytanicznej pracy jaką wykonałeś możesz tego bur......lu nie ogarnąć.
 
Ostatnia edycja:
Witam . Mam pytanko do Was , bo pan Sławek ma już tyle innych spraw na głowie , dlatego zapytam forumowiczów . Czy wezwanie to dodatkowe i odwołanie można składać jednocześnie , czy jednak należy zachować jakiś odstęp czasowy , oczywiście mieszcząc się w tych 14 dniach ?
 
Sławku !!! -napisałeś że powinniśmy się skupić na walce z nieprawidłowościami itd....

Ale jak walczyć zgodnie z prawem skoro druga strona prawo ma w głębokim poważaniu?

...

...

I obawiam się Sławku że mimo twoich szczerych chęci i tytanicznej pracy jaką wykonałeś możesz tego bur......lu nie ogarnąć.



Spróbuję Ci odpowiedzieć jak - najprościej, jak potrafię ...

Inaczej, niż zgodnie z prawem, jest niemożliwe.
Dlatego odpowiedź jest tylko jedna - WYTRWALE !!

"może nie ogarnąć" ?!
Sławek nie jest w stanie tego "ogarnąć" - dlatego potrzebuje wsparcia wszystkich !!



I obiecuję - ostatnia moja propozycja ...

Dotąd traktowano niepoważnie np. "akcja pisania przez każdego" do ... ... wg podanego WZORU!
Ja się przyznam - gdybym otworzył trzecią kopertę z taką samą treścią, nie umiałbym poważnie traktować dalszych. Tylko z jednego powodu uznałbym treść za "retoryczną" - nie wymagającą odniesienia.

Proponuję zatem każdemu odrębnie opisać SZCZERZE I PRAWDZIWIE - osobiste sytuacje życiowe po uruchomieniu KAS i wysłać listem poleconym do Pani Premier, zaopatrując kopertę w 2 opisy
przy odbiorcy - "do rąk własnych" ;
przy nadawcy - "sprawa osobista".


Chyba nietrudno "ogarnąć" różnicę znaczenia 2 tysięcy identycznych pism celników, wobec
np. 20 tysięcy indywidualnych spraw osobistych funkcjonariuszy i pracowników KAS ...


ps
Odpowiedź na pytanie "dlaczego tak?" nie będzie udzielana!
 
POGROM W KIELCACH

Witam, już o tym była mowa ale w szczątkowej wersji a chciałem koleżankom i kolegom uświadomić co się działo w Kielcach na Ściegiennego w piątek. Około 14 przywieźli tzw. propozycje. Oczywiście Administrator budynku przed tym faktem się zmył. Na strzał wystawiono Bogu ducha winne dziewczyny z kadr (którym pensje też uwalili). Do pokoju po propozycje wchodzono losowo i co niektórzy (kilkanaście osób) dowiedzieli się, że dla nich propozycji nie ma i nie wiadomo dlaczego, pisać drogą służbową przez przełożonych wyżej. Propozycji nie dali ludziom z OC, Kontroli Rynku, Kontroli Celno - Skarbowej i DŚ, bez żadnego klucza i ładu i składu (być może jeszcze dodrukują ale cholera wie komu i gdzie). Wieś gminna niesie że kilku z realizacji też nie dali. Kilka osób rzutem na taśmę dostało propozycje do US (żeby nie było czasu na buczenie) wraz z obniżeniem uposażenia o 700 - 1200 PLN (to tak na dokładkę do obdarcia z munduru w przeddzień radosnej wieści o przyznaniu byłym celnikom praw emerytalnych). Kolejnym z postępowań celnych i hazardowych zjechali zarobki o 700 - 1200 złotych (rujnując ich ekonomicznie i oczywiście na dokładkę odzierając z munduru). Powyższe oczywiście zrobione było z tzw. partyzanta bez rozmów, bez wywiadu u bezpośrednich przełożonych bez możliwości jakiejkolwiek obrony czy wykazania się czymkolwiek - czysta matematyka. Kolejna wieść gmina niesie, że do działów tzw. mundurowych zostanie przeprowadzony desant ludzi z IAS w szczególności do DŚ. W/w postępowanie jest pozbawione jakichkolwiek oznak człowieczeństwa a bezpośrednio nam panujący z Wesołej i Sandomierskiej wykazali się brakiem jakiejkolwiek odwagi cywilnej i elementarnej przyzwoitości. A z co niektórymi pracowało się kilkanaście lat i dłużej. Skrzywdzono wielu dobrych funkcjonariuszy traktujących poważnie swoją pracę, potraktowano jak materiał odpadowy i wyrzucono na śmietnik. Państwowe mundury, stopnie i dystynkcje potraktowano jak medaliki z kapsli i rozdeptano na klepisku. Żal było na to patrzeć i słuchać tych ludzi z którymi pracowało się tyle lat. Co do kwestii tych którym nie dano propozycji (co jest totalnym skandalem) to jeszcze napisze ale na dzień dzisiejszy to jest kompletny dramat.
Bez odbioru
 
POGROM W KIELCACH

Witam, już o tym była mowa ale w szczątkowej wersji a chciałem koleżankom i kolegom uświadomić co się działo w Kielcach na Ściegiennego w piątek. Około 14 przywieźli tzw. propozycje. Oczywiście Administrator budynku przed tym faktem się zmył. Na strzał wystawiono Bogu ducha winne dziewczyny z kadr (którym pensje też uwalili). Do pokoju po propozycje wchodzono losowo i co niektórzy (kilkanaście osób) dowiedzieli się, że dla nich propozycji nie ma i nie wiadomo dlaczego, pisać drogą służbową przez przełożonych wyżej. Propozycji nie dali ludziom z OC, Kontroli Rynku, Kontroli Celno - Skarbowej i DŚ, bez żadnego klucza i ładu i składu (być może jeszcze dodrukują ale cholera wie komu i gdzie). Wieś gminna niesie że kilku z realizacji też nie dali. Kilka osób rzutem na taśmę dostało propozycje do US (żeby nie było czasu na buczenie) wraz z obniżeniem uposażenia o 700 - 1200 PLN (to tak na dokładkę do obdarcia z munduru w przeddzień radosnej wieści o przyznaniu byłym celnikom praw emerytalnych). Kolejnym z postępowań celnych i hazardowych zjechali zarobki o 700 - 1200 złotych (rujnując ich ekonomicznie i oczywiście na dokładkę odzierając z munduru). Powyższe oczywiście zrobione było z tzw. partyzanta bez rozmów, bez wywiadu u bezpośrednich przełożonych bez możliwości jakiejkolwiek obrony czy wykazania się czymkolwiek - czysta matematyka. Kolejna wieść gmina niesie, że do działów tzw. mundurowych zostanie przeprowadzony desant ludzi z IAS w szczególności do DŚ. W/w postępowanie jest pozbawione jakichkolwiek oznak człowieczeństwa a bezpośrednio nam panujący z Wesołej i Sandomierskiej wykazali się brakiem jakiejkolwiek odwagi cywilnej i elementarnej przyzwoitości. A z co niektórymi pracowało się kilkanaście lat i dłużej. Skrzywdzono wielu dobrych funkcjonariuszy traktujących poważnie swoją pracę, potraktowano jak materiał odpadowy i wyrzucono na śmietnik. Państwowe mundury, stopnie i dystynkcje potraktowano jak medaliki z kapsli i rozdeptano na klepisku. Żal było na to patrzeć i słuchać tych ludzi z którymi pracowało się tyle lat. Co do kwestii tych którym nie dano propozycji (co jest totalnym skandalem) to jeszcze napisze ale na dzień dzisiejszy to jest kompletny dramat.
Bez odbioru

Kto dał na to przyzwolenie, kto wydał takie polecenie. To o czym napisano to niewiarygodny skandal
 
Pogrom w Białymstoku
wywalają chyba 20 funków na pewno dziwnym trafem 6 z ocd kuznica i 6 z ocd bobrowniki staż 8-25 lat.młodzi przyjęci niedawno zostają bo poco ich by przyjmowano za pare lat nauczą sie zdadzą egzaminy. doswiadczonych wywalą.dyr informuje że ma takie prawo zgodnie z ustawą i nie przysługuje odwołanie,nie musi informować o niczym stosunek wygaśnie,a co z zapewnieniami o transparentności Min Banasia kryteriami kwalifikacji, doświadczenia,przebiegu służby,zespołami powołanymi do propozycji,związki zawod zz celnicy pl oraz zw prac admin celnej woj podlask nie brały udziału w przygotowywaniu propozycji
 
Pogrom w Białymstoku
wywalają chyba 20 funków na pewno dziwnym trafem 6 z ocd kuznica i 6 z ocd bobrowniki staż 8-25 lat.młodzi przyjęci niedawno zostają bo poco ich by przyjmowano za pare lat nauczą sie zdadzą egzaminy. doswiadczonych wywalą.dyr informuje że ma takie prawo zgodnie z ustawą i nie przysługuje odwołanie,nie musi informować o niczym stosunek wygaśnie,a co z zapewnieniami o transparentności Min Banasia kryteriami kwalifikacji, doświadczenia,przebiegu służby,zespołami powołanymi do propozycji,związki zawod zz celnicy pl oraz zw prac admin celnej woj podlask nie brały udziału w przygotowywaniu propozycji

Chodzą słuchy że Medyka 7 Korczowa kilkunastu bez propozycji może ktoś potwierdzić?
 
W Katowicach zupełnie innaczej mimo zapowiedzi Pani Dyr.ze nie będzie podwyżek ponad mnożnik 1,61 plecaki dostaja podwyzki a osoby poniżej tego mnożnik w dalszym ciągu na dnie.szkoda słów


i Ci co dostali wyrównanie w zeszłym roku (nawet nie do 3048) mają obcinany mnożnik do 1,414...średnio mniej o 300-100 zł...:mad:
 
Dzisiaj wreszcie propozycje dali w Przemyślu. Po 23 latach służby w cle propozycja pracy jako cywil i 1250 zł netto mniej na rękę. Żeby było ciekawiej koledzy z krótszym stażem służby oraz niższym stopniem otrzymali wprawdzie niższe stanowisko niż ja, ale otrzymali wyższy mnożnik i tym samym wyższą pensję. Czy ktoś mi jest w stanie to logicznie wytłumaczyć ?
Ponadto w mojej komórce osoby z podobnym stażem pracy, tym samym stopniem i takim samym stanowiskiem - każdy z nas otrzymał inny mnożnik. Nie rozumiem, czym się kierowały osoby ustalające mnożniki, bo zadania mamy te same. Chyba chodzi o dalsze skłócenie ludzi. Zarządzanie przez konflikt. Nie ma co, dobra zmiana.
 
Back
Do góry