• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Projekt ustawy o KAS

A tak z innej beczki Dlaczego na tym forum jeśli chodzi o KAS czy Emerytury jest tylko poruszany problem funkcjonariuszy wewnętrznych co z nimi będzie i walka o emerytury i uposażenia, oraz gwarancje zatrudnienia, a o funkcjonariuszach granicznych nic się nie wspomina co z nami będzie po reformie my tylko jesteśmy potrzebni do protestów by niektórym się lepiej żyło na ciepłych posadkach z wysokimi zarobkami i tym bardziej po podwyżkach po których Młodsi Specjaliści ( najmniej zarabiający ) niedostali nic, kosztem ....... oraz co się dzieje w sprawie emerytur za wszelką cenę ,, wszyscy albo nikt ,, wiadomo jak się to skończyło w 2008 r, a charakter służby chyba nie ma co porównywać na granicy a w izbach czy w urzędach, i że my w ogóle jesteśmy pomijani we wszystkim i może dojść do takiej sytuacji że nie będzie co liczyć na protesty na granicy bo większość ma dość tego stanu jaki jest i że KAS jest jedynym wyjściem żeby było lepiej bo po reformie może się obrócić z korzyścią dla funkcjonariuszy granicznych, a jest wzmianka o nas na forum ( tylko na temat straszenia nas że nie dostaniemy propozycji licząc że dzięki straszeniu nas wstawimy się za wewnętrznymi ), a innej wzmianki merytorycznej nie ma i szkoda że przez tyle lat jesteśmy tylko bronią i tarczą oraz straszakiem dla kolegów z wewnętrznych żeby tylko oni mieli dobrze, no ale zobaczymy co nam los przyniesie.


Chodzi o Wszystkich
 
MarcinK, myślę, że młody jesteś, wybacz proszę jeśli się mylę. Odpowiem Ci krótko. Granica zostanie. Zapewne w mundurze, bo skarbowcy nie odprawią. Ale twój los się nie polepszy. Przykre to co mówię, ale mogę Ci to obiecać, że nie będzie Ci lepiej. Módl się, żeby nie było Ci gorzej, bo to niestety prawdopodobne. Wiem co mówię. Robię w tej firmie wiele lat, w tym wiele na tzw. granicy zewnętrznej.
 
Anioł, z perspektywy granicy to inaczej wygląda i to przez wiele lat. Dowodem nawet są te ostatnie podwyżki gdzie nas znowu jako MSSC od X lat pominięto kosztem..... ,, tak mało zarabiających z IX czy X i wyższą grupą ,, a co dopiero musi się dziać w sprawie emerytur znowu zasada wszyscy albo nikt jak pamiętam jak protestowaliśmy w 2008 r ( a związki się wtedy ułożyły ) tylko z tym że w razie czego ,, wewnątrz ,, da się pracować do 67 roku za biurkiem a na granicy niestety ,, nie dożyje ,, się tego roku a co dopiero mówić o emeryturze
 
Ostatnia edycja:
palmer może masz i rację, ale my na granicy mamy inny obraz tego wszystkiego i nie jestem już aż taki młody 13 lat służby i może być gorzej ale też może być lepiej, a jak zostanie jak teraz to dla nas na pewno będzie gorzej, albo będzie się cały czas powoli pogarszać i też mamy już dość tej niepewności chcemy już żeby się już to wszystko wyjaśniło a nie czekać jak przyjdzie inna opcja i wymyśli jeszcze coś innego, a na pewno tak będzie ps po reformie też będą wewnętrzne bo US tego nie da rady tych naszych zadań nigdy opanować i dobrze zrobić
 
Ostatnia edycja:
MarcinK, myślę, że młody jesteś, wybacz proszę jeśli się mylę. Odpowiem Ci krótko. Granica zostanie. Zapewne w mundurze, bo skarbowcy nie odprawią. Ale twój los się nie polepszy. Przykre to co mówię, ale mogę Ci to obiecać, że nie będzie Ci lepiej. Módl się, żeby nie było Ci gorzej, bo to niestety prawdopodobne. Wiem co mówię. Robię w tej firmie wiele lat, w tym wiele na tzw. granicy zewnętrznej.
Kolega zadał sobie trud i przeczytał projekty tych ustaw? Czy tylko pilocik o tv i czteropak ? Tam jest napisane kto będzie odprawiał.
 
Czy ktoś ze ZZ. mógłby przekazać oficjalnie informacje na temat aktualnej naszej sytuacji? Tak, wiem, że jest nieciekawa..itp. Ale chciałbym bardziej konkretnie. Odsyłanie do jakiś linków, sprawozdań z podkomisji mnie przerasta...nie mam na to czasu.
Dziękuję.
 
Ostatnia edycja:
I znowu zaczyna się straszenie, kto będzie odprawiał nawet choć wątpię że przejmie to SG i co najwyżej tylko pasy zielone to i tak są takie braki kadrowe że za bardzo się tego nie odczuje ( i tak się właśnie dzieję jak ktoś ma inne zdanie to najlepiej go skrytykować ) a na granicy to nie tylko ruch osobowy np BKS na 100 % nie przejmą, analizy ryzyka też i choć jakby tak miało być to na pewno będą inne stanowiska kontrolne a poza tym SG sobie nawet nie radzi z odprawami podróżnych a co dopiero ruchu osobowego.
 
Mam tylko jedno pytanie...jedno ...proszę o merytoryczną odpowiedź (bez ataków)...
Dlaczego wszyscy ...którzy są za KAS...są wrogami SC?...
Wasz ZZ popiera 5tyś. funkcjonariuszy 1/3 stanu SC...dlaczego mniejszość narzuca swoje zdanie/poglądy...dlaczego pod "walką" z KAS ukrywany jest prawdziwy powód ...?
...nagacja...obrażanie rządzących i pracowników którzy patrzą biernie na wasze poczynania nazywacie...
Czytam to forum od roku...i szczerze mówiąc...jestem pod wrażeniem nienawiści do ludzi którzy nie chcą WAS widzieć jako emerytów po 15 latach...tylko w KAS...

Niestety dopiero teraz wróciłem ze służby ale chciałbym tez cos na ten temat napisać. Po pierwsze myli pan dwie sprawy 5 tyś funkcjonariuszy jest w związku Celnicy pl więc skąd pana wniosek że tylko ci funkcjonariusze nie popierają sras. Srasu nie popiera 99% funkcjonariuszy inaczej mówiąc nie znam osobiście nikogo kto by popierał tą reformę. I w tym przypadku ma pan rację, że mniejszość narzuca swoją wolę tyle tylko, że kierunek panu trochę sie pomylił.
Jaki jest prawdziwy powód walki ze sras, a no bardzo prosty. Przede wszystkim jest to likwidacja Służby Celnej i degradacja jej funkcjonariuszy. Bo jak inaczej nazwać sposób przeprowadzenia tej bandyckiej reformy. Funkcjonariusze celni pełnia służbę na mocy mianowania a w sras będą na umowę o prace i to jeszcze na jakiś próbny okres 6 miesięczny. ( jaka jest różnica między mianowaniem a zwykłym stosunkiem pracy chyba pan wie). W tym momencie zostajemy ograbieni bezprawnie z tego co ciężką służbą przez 20 lub nawet 30 lat każdy z nas osiągnął. To jest dodatkowy urlop w wys. 10 dni, to są stopnie które posiadamy i które nie spadły nam z nieba, to są nasze prawa nabyte i teraz jeśli ktoś chce nam to wszystko zabrać to jest to uczciwe czy nie, okrada nas czy nie? Ja po 20 latach służby mam w sras zaczynać wszystko od nowa jeśli w ogóle dostane jakąś propozycję. Nie wiem czy dostane propozycje pracy, służby czy zostanę potraktowany jak szmata do podłogi, nie wiem czy moje zarobki będą na poziomie dzisiejszych, nic nie wiem i pan sie dziwi że nie chcemy tego pieprzonego srasu. Dla mnie i dla moich kolegów jest to poniżające, chyba, że o to chodzi.
Tak to widzimy z naszego czysto ludzkiego poziomu ale jest jeszcze inny poziom, poziom państwa sras nie daje żadnych gwarancji zwiekszenia dochodów państwa a nawet przeciwnie przyniesie więcej szkód niz pożytku, bałagan który powstanie, mieszanie kompetencji włożenie do jednego wora tak przeciwstawnych sobie firm jak cywilne urzędy skarbowe i mundurowa Służba Celna, które działaja w innych obszarach wbrew temu co mówi ssc nie może sie udać, zresztą wystarczy posłuchać co na ten tema mówią autorytety jak prof. Modzelewski czy prof. Czyżowicz.
To sa prawdziwe powody negowania tej reformy, jej bezsens a nawet głupota, brak logiki i zdrowego rozsądku.
Tylko na marginesie napiszę, że reforma sras została przed wyborami zanegowana przez PIS i dla tego większość z nas głosowała właśnie na PIS. Czujemy sie oszukani i zdradzeni bo nie tak to miało wszystko wyglądać.
 
Zauważyłem pewną zależność. W momencie kiedy zaczynamy organizować się do działania, kiedy mówimy o wyjeździe do Warszawy, kiedy piszemy , że jesteśmy ponownie wkurzeni i zdeterminowani, zaczynają się budzić na tym forum tacy właśnie ludzi jak TY. Sieją zamęt, rozdrabniają, zadają pytania na które sami nie znają odpowiedzi na zasadzie : " nie znam się ale się wypowiem". To tylko utwierdza mnie w tym, że to są wasze jedyne argumenty i nic więcej ze strony mf poza tym co usłyszeliśmy niestety nie usłyszymy. Ale to także utwierdza mnie w tym, że się BOICIE i to bardzo. Boicie się NASZEJ wizyty w Warszawie. Zastanawiam się tylko dlaczego żyjecie w aż takim strachu?
Nie jestem za i przeciw KAS...interesuje mnie jedynie...efekt...
Kto ma rację... przekonamy się w momencie...właśnie którym?... jeśli Wy jako celnicy.pl macie rację... wtedy rząd/ MF ...nie chcę myśleć...
Życzę powiedzenia w walce z KAS ...do czego to Was doprowadzi...?
 
Wszyscy widzą zepsucie władzy

(...) Partia rządząca traci zaufanie i wiarygodność. Nie ma potwierdzenia porządku aksjologicznego - dla nas najważniejszą rzeczą jest ludzkie życie, jeśli to zrelatywizujemy, to życie społeczne ulegnie degradacji. (…)

Projekt Ordo Iuris jest bardzo dobry - prawnie i merytorycznie dobrze skonstruowany, ale miał cechę niesłychanie dyskusyjną; orzekania o winie kobiety w trybie procesowym. Kościół od tego odstępuje. (…) Ten element projektu był do poprawy.

http://wpolityce.pl/kosciol/311075-...nsuje-pis-traci-zaufanie-i-wiarygodnosc-wideo
 
Ten koleś to przykład totalnej niekompetencji !!!! Mam nadzieję, że ktoś to z MF ogląda ... Tak naprawdę to powinien to zobaczyć minister Morawiecki !!!!! Szkoda, że nie wykorzystaliśmy tej niekompetencji poprzez zadawanie pytań merytorycznych na sali .... ale byłby ubaw :-)

Fajny tytuł przed chwilą znalazłem. Alfonsi szturmują Belweder http://naszeblogi.pl/63874-alfonsi-szturmuja-belweder. Tylko proszę go nie łączyć z pewnym wystąpieniem w Senacie RP ;).

[video=youtube;pVXpZOwsiCM]https://www.youtube.com/watch?v=pVXpZOwsiCM[/video]
 
Ostatnia edycja:
Szukał zajęcia, no i zajęcie go samo znalazło...
http://www.pap.pl/aktualnosci/news,...pawla-szalamache-na-czlonka-zarzadu-nbp-.html
http://www.polskieradio.pl/42/273/A...wolal-Pawla-Szalamache-na-czlonka-zarzadu-NBP

[video=youtube;srwEFsoKBm8]https://www.youtube.com/watch?v=srwEFsoKBm8[/video]

I teraz ten, skrajnie niekompetentny człowiek będzie brał ze 30 tysi... z naszej kieszeni. I co się zmieniło od czasów po? Pewnie jeszcze dostanie medal złoty, jak maturzysta misiewicz. Płakać się chce, bo ja serio im zaufałem.
 
Nie jestem za i przeciw KAS...interesuje mnie jedynie...efekt...
Kto ma rację... przekonamy się w momencie...właśnie którym?... jeśli Wy jako celnicy.pl macie rację... wtedy rząd/ MF ...nie chcę myśleć...
Życzę powiedzenia w walce z KAS ...do czego to Was doprowadzi...?

To czysta prowokacja! Zobaczcie kto ma taki styl pisania na forum!! Tanie to, bardzo tanie. Jak mówisz to też tak kropkujesz? Jąkasz się czy co?! Głupek!
 
To czysta prowokacja! Zobaczcie kto ma taki styl pisania na forum!! Tanie to, bardzo tanie. Jak mówisz to też tak kropkujesz? Jąkasz się czy co?! Głupek!
...jaki Ty maloskowo/ żenujący jesteś...rozbawiłeś mnie swym polotem ..."inteligencją" ...prooooszę zważ na cudzysłów...myślisz że jestem jakimś prowokatorem?...Twoj chory umysł już na wyczerpaniu...w postronne osobie widzisz wroga...heh ...i Ty chcesz pracować ? Właśnie KAS takie "elementy"...wyeliminuje ...przygotuj się na przybycie rzeczywistości...juz za "parę" dni ...Cię dopadnie he he ...
 
Zauważyłem pewną zależność. W momencie kiedy zaczynamy organizować się do działania, kiedy mówimy o wyjeździe do Warszawy, kiedy piszemy , że jesteśmy ponownie wkurzeni i zdeterminowani, zaczynają się budzić na tym forum tacy właśnie ludzi jak TY. Sieją zamęt, rozdrabniają, zadają pytania na które sami nie znają odpowiedzi na zasadzie : " nie znam się ale się wypowiem". To tylko utwierdza mnie w tym, że to są wasze jedyne argumenty i nic więcej ze strony mf poza tym co usłyszeliśmy niestety nie usłyszymy. Ale to także utwierdza mnie w tym, że się BOICIE i to bardzo. Boicie się NASZEJ wizyty w Warszawie. Zastanawiam się tylko dlaczego żyjecie w aż takim strachu?

...a ja także zauważyłem pewną "zależność" wszyscy którzy są za KAS...to WROGOWIE...tylko wasze zdanie ...się liczy...macie monopol na wiedzę odnośnie jak ma wyglądać SC ?...żenujące jest to że gryziecie rękę którą Was karmi...ale ...pies który gryzie Pana...jaki los to czeka?...
 
...a ja także zauważyłem pewną "zależność" wszyscy którzy są za KAS...to WROGOWIE...tylko wasze zdanie ...się liczy...macie monopol na wiedzę odnośnie jak ma wyglądać SC ?...żenujące jest to że gryziecie rękę którą Was karmi...ale ...pies który gryzie Pana...jaki los to czeka?...


;)

jakiś prorok
 
Back
Do góry