• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Projekt ustawy o KAS

ale się pchają do celnego miodziku

warunkiem podstawowym jest won dla wszystkich żigolaków w emefie. dopiero wtedy będzie można zacząć rozmawiać o poprawie ściągalności podatków czy zwiększeniu efektywności administracji podatkowej.

dawno nikt tak mnie nie poruszył. nawet banuś nie był zdolny do wywołania takiej reakcji. może dlatego, że nie lubię ................. . no sami powiedzcie, czy nie mam racji:

[video=youtube;pVXpZOwsiCM]https://www.youtube.com/watch?v=pVXpZOwsiCM[/video]

No może to jest 1/3 ale to jest ta część co nie boi się powiedzieć na głos co myślą wszyscy (wiem co mówię bo rozmawiam z ludźmi którzy nie są w żadnych związkach) , ponadto na pikietach byli nie tylko związkowcy, A ściągalność... no sorry jak chcecie poprawić ściągalność VAT-u to do roboty. Nie potrzeba do tego Służby Celnej tylko odpowiednich przepisów i chęci w uksach a przede wszystkim w emefie !!!
 
Ostatnia edycja:
nie prowokuj

Mam tylko jedno pytanie...jedno ...proszę o merytoryczną odpowiedź (bez ataków)...
Dlaczego wszyscy ...którzy są za KAS...są wrogami SC?...
Wasz ZZ popiera 5tyś. funkcjonariuszy 1/3 stanu SC...dlaczego mniejszość narzuca swoje zdanie/poglądy...dlaczego pod "walką" z KAS ukrywany jest prawdziwy powód ...?
...nagacja...obrażanie rządzących i pracowników którzy patrzą biernie na wasze poczynania nazywacie...
Czytam to forum od roku...i szczerze mówiąc...jestem pod wrażeniem nienawiści do ludzi którzy nie chcą WAS widzieć jako emerytów po 15 latach...tylko w KAS...

Wracaj za swoje biurko w MF, przestań prowokować, dodatkowo pisząc swój tekst bardzo niechlujnie.
 
Mam tylko jedno pytanie...jedno ...proszę o merytoryczną odpowiedź (bez ataków)...
Dlaczego wszyscy ...którzy są za KAS...są wrogami SC?...
Wasz ZZ popiera 5tyś. funkcjonariuszy 1/3 stanu SC...dlaczego mniejszość narzuca swoje zdanie/poglądy...dlaczego pod "walką" z KAS ukrywany jest prawdziwy powód ...?
...nagacja...obrażanie rządzących i pracowników którzy patrzą biernie na wasze poczynania nazywacie...
Czytam to forum od roku...i szczerze mówiąc...jestem pod wrażeniem nienawiści do ludzi którzy nie chcą WAS widzieć jako emerytów po 15 latach...tylko w KAS...


5 tys członków celnicy.pl to WIĘKSZOŚĆ - tyle że zwykła a nie bezwzględna

rozróżniasz?
 
Panie Sławku to nadal 1/3...właśnie o to mi chodziło ...dlaczego grupa ludzi uważa że ma monopol na wiedzę/rację jak powinna wyglądać reforma SC i US...czytaj KAS... (walka z nim) jest walką tylko i wyłącznie o emki...dlaczego nie powiecie wprost...tylko negujecie wszystko co rząd chciałaby zrobić aby sciagalnosc była lepsza/zwarta...
W ankiecie brali udział członkowie i niezrzeszeni.
Obejrzyj Posiedzenie Komisji w Senacie, jest na głównej, to zrozumiesz.
Nam chodzi właśnie o to, aby poprawić ściągalność. KAS to popsuje.
 
Sławek nie marnuj czasu na odpowiadanie osobom, które mają nikłe pojęcie o SC.
Prawda o emeryturach jest taka - wyrok Trybunału Konstytucyjnego.
Prawda o Służbie Celnej jest taka, że jest profesjonalną, uzbrojoną, mundurową bardzo dobrze ocenianą formacją w całej europie(chyba, że to nie oto chodzi PIS)
Prawda o skarbówce jest taka, że jest bo jest, co nie znaczy, że jest profesjonalną instytucją wymagającą gruntownej reformy.
 
Panie Sławku co jeśli Wy się mylicie?...KAS... tyle opini co ekspertów...nikt nie ma monopolu na rację ...
przeciez MF nie ma zadnych ekspertow i argumentow. prosze podaj jakies. jedyny argument jaki maja to <wierzymy, ze to cos da> wiara to piekna sprawa ale w troche innej dziedzinie. Poza tym, pomysl samodzielnie i powiedz jakie Ty masz argumenty za. Mozna podyskutowac czemu nie? Zawsze kolejna osoba przekonana o idiotyzmie KAS sie przyda.
 
Panie Sławku co jeśli Wy się mylicie?...KAS... tyle opini co ekspertów...nikt nie ma monopolu na rację ...
Sam doskonale wiesz że KAS nie poprawi wpływów do budżetu, ta ustawa tylko spowoduje ogromny chaos. Tak się składa że przeczytałem całość.A tak na marginesie takie zdanie ma 100 procent funków których znam włącznie z naczelnikami. Jestem w celnikach.pl jako jedyny w mojej komórce a na proteście byliśmy wszyscy właśnie głównie Ci niezrzeszeni.
 
Co za typ - dobrze się bawisz? z d***py nie z emefu.....
Panie Sławku co jeśli Wy się mylicie?...KAS... tyle opini co ekspertów...nikt nie ma monopolu na rację ...


zloze-im-ustawe-nie-do-odrzucenia-kaczynski-w-okularach-mafioso.jpg
 
Panie Sławku to nadal 1/3...właśnie o to mi chodziło ...dlaczego grupa ludzi uważa że ma monopol na wiedzę/rację jak powinna wyglądać reforma SC i US...czytaj KAS... (walka z nim) jest walką tylko i wyłącznie o emki...dlaczego nie powiecie wprost...tylko negujecie wszystko co rząd chciałaby zrobić aby sciagalnosc była lepsza/zwarta...
Odezwała się następna tuba resortowa. która po reformie będzie oficerem z krwi i kości z prawem do emerytury mundurowej - wcalę się im nie dziwię że tak prą do KAS - od zera do oficera i to sprintem.
 
Z perspektywy gmachu na Świętokrzyskiej wszystko wygląda inaczej. Wyniki służby celników są tylko wpisami w słupkach przeróżnych i nikomu niepotrzebnych tabelek. Zarządzanie przez cele jest może dobre w korporacjach. Analiza ryzyka to jakieś nieporozumienie (analitycy zbierają informacje z terenu i po dogłębnej anlizie przesyłaja informacje, że na targowiskach jest nielegalny obrót wyrobami akcyzowymi, a przez granicę, przewożone są niezgłoszone lub nielegalne towary. Informacje te trafiają do ludzi, którzy wcześniej te informacje wpisali do systemów).
Poza tym w MF od zawsze nie ma szacunku dla munduru. Dotyczy to również funkcjonariuszy MF, których trudno zobaczyć w mundurze. Stąd przekonanie SSC, że celnicy zakładają mundury tylko od święta i brak zrozumienia, że dla tysięcy osób, to coś więcej niż tylko odzież robocza.
Celnicy nie negują potrzeby reformy, ale nie zgadzamy się na jej zakres i nie przekonują nas pseudoargumenty za wciąganiem w to SC (przykład: jest dziura w VAT, to trzeba zreformować SC, która przecież nie miała wpływu na tą dziurę.
Wystarczyłaby konsolidacja na poziomie systemów informatycznych i może na poziomie MF, do tego poprawa prawa materialnego i z takiej reformy mógłby być pożytek, a z KAS może wyniknąć tylko haos.
Celnicy są przeciwko KAS, bo nikt nie przedstawił nam racjonalnych argumentów "ZA"
 
Nie jestem za i przeciw KAS...interesuje mnie jedynie...efekt...
Kto ma rację... przekonamy się w momencie...właśnie którym?... jeśli Wy jako celnicy.pl macie rację... wtedy rząd/ MF ...nie chcę myśleć...
Życzę powiedzenia w walce z KAS ...do czego to Was doprowadzi...?
 
Nie jestem za i przeciw KAS...interesuje mnie jedynie...efekt...
Kto ma rację... przekonamy się w momencie...właśnie którym?... jeśli Wy jako celnicy.pl macie rację... wtedy rząd/ MF ...nie chcę myśleć...
Życzę powiedzenia w walce z KAS ...do czego to Was doprowadzi...?
no widzisz i tu sie wlasnie roznimy my uwazamy ze KAS jest szkodliwy dla panstwa ale nie chcemy stac z boku i patrzec jak to sie skonczy bo uwazamy ze skonczy sie zle. Naprawde wolisz byc biernym i oddac swoja przyszlosc w rece takich ludzi, jacy sa w MF? A jesli efekt bedzie zly rowniez dla Ciebie? rozumiem...olewasz, a jesli bedzie zly dla Twoich bliskich? moze tez olewasz, ale jesli tak to juz wiesz dlaczego nigdy sie nie dogadamy
 
Nie znasz mnie... więc nie oceniaj po tej "garstce" słów...moje zdanie nie ma znaczenia ...życzę powodzenia...
 
Uważam, że Celnicy muszą być w mundurach. Muszą być rozpoznawalni. To jest Nasz protest przeciwko pseudo reformie KAS,
 
A tak z innej beczki Dlaczego na tym forum i na różnych spotkaniach z MF jeśli chodzi o KAS czy Emerytury jest tylko poruszany problem funkcjonariuszy wewnętrznych co z nimi będzie i walka o emerytury i uposażenia, oraz gwarancje zatrudnienia, a o funkcjonariuszach granicznych nic się nie wspomina co z nami będzie po reformie my tylko jesteśmy potrzebni do protestów by niektórym się lepiej żyło na ciepłych posadkach z wysokimi zarobkami i tym bardziej po podwyżkach po których Młodsi Specjaliści ( najmniej zarabiający ) niedostali nic, kosztem ....... oraz co się dzieje w sprawie emerytur za wszelką cenę ,, wszyscy albo nikt ,, wiadomo jak się to skończyło w 2008 r, a charakter służby chyba nie ma co porównywać na granicy a w izbach czy w urzędach, i że my w ogóle jesteśmy pomijani we wszystkim i może dojść do takiej sytuacji że nie będzie co liczyć na protesty na granicy bo większość ma dość tego stanu jaki jest i że KAS jest jedynym wyjściem żeby było lepiej bo po reformie może się obrócić z korzyścią dla funkcjonariuszy granicznych, a jest wzmianka o nas na forum ( tylko na temat straszenia nas że nie dostaniemy propozycji licząc że dzięki straszeniu nas wstawimy się za wewnętrznymi ), a innej wzmianki merytorycznej nie ma i szkoda że przez tyle lat jesteśmy tylko bronią i tarczą oraz straszakiem dla kolegów z wewnętrznych żeby tylko oni mieli dobrze, no ale zobaczymy co nam los przyniesie.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry