Projekt ustawy o KAS

Pismo jest z 23.09.16. Raczej ich zaskoczył skalą poprawek . Tu nie można na szybko zrobić byle jak poprawek bo ustawa o ochronie danych osobowych zawiera przepisy karne ...
ustawa zostanie uchwalona blyskawicznie, niektore przepisy zaczna obowiazywac od 01.01.17 a inne wczesniej. Czy mozna zaskarzyc w zwiazku z tym KAS do TK uwzgledniajac wszelkie uwagi NBP, GIODO, RPO, NRS i innych jeszcze przed 01.01.17?
Czy fakt, ze zbierane dane nt zwolnien, lekarzy udzielajacych zwolnien zostaly wykorzystane do zlozenia donosu do Rady lekarskiej nie dowodzi, ze naruszono ustawe o ochronie danych osobowych i to podpada pod paragraf?
 
Ostatnia edycja:
Ciekawe jak będą wyglądać pierwsze dni w nowym UCS-ie ? Ile będzie okienek i ile osób przyjdzie złożyć deklaracje do wszystkich podatków, wnioski o wydanie zaświadczeń, do tego wpłaty, gwarancje, dowody pochodzenia, itd. Ile pism zacznie wpływać do kancelarii, ile elektronicznie przez portal ? Ile czasu potrwa ich rejestracja, dekretacja, realizacja ? Do tego bilans roczny w ZEFIRZE. Informacja dla podmiotów, pewnie tak jak dotychczas - wiecznie zajęty telefon w Katowicach. To na początek, bo przecież dojdą kontrole, postępowania
 
Nic nie robimy....zeby ich zaszokowac..proszenie o spotkania..pisma itp do niczego nie prowadzi..tu potrzeba dzialan typu blokada granic..dzialajmy bo nas zamiota...na co jeszcze czekac?!!smieja sie nam w twarz a my dalej swoje pisemka spotkania i gowno z tego jest!!!ludzie zrobmy to!!jak gornicy....poakzmy im ze tu jestesmy ....a tak my dalej pracujemy dla nich robimy sprawy a za chwile nam podziekuja...
trzeba bylo na SDM zrobic rewolucje ale my lagodne baranki na wszystko sie zgodzilismy...szkoa
 
Ostatnia edycja:
widzę, że waszych wypocin na tym forum nie ma końca. Sprawy nabierają takiego obrotu, jakiego się spodziewaliśmy. Ja się pytam tylko gdzie realizacja harmonogramu, blokady dróg, głodówki etc???? nie łudźmy się, ale ZZ celnicy.pl też już kapitulował. Pytanie tylko dlaczego i co dostanie w zamian?

Tylko jedno pytanie.
W tym ważnym dla nas okresie, gdzie milczenie nie jest złotem, gdzie się podział kolega Siwy, gdzie jest Zarząd naszego jeszcze Związku? Czy już w KAS? Nawet najgorsze ale sprawdzone informacje, a od tego jesteście, powinny do nas docierać zwłaszcza teraz na bieżąco. Czy nie macie nam już nic do powiedzenia? Bo jeśli to koniec działania Związku to i to forum zamknijcie. I niech nikt więcej nie pisze" Celniku zadeklaruj się". Już nie ten czas. Pozdrawiam. Amen
 
Ostatnia edycja:
A ja mam pytanie (retoryczne tylko). Skoro wiadomo, że SSC forsuje KAS i to od b.dawna, dlaczego setki tysięcy złotych z publicznych pieniędzy topi się w szkolenia: aspiranckie, oficerskie. Skoro ma się nas rozmundurować ?? Czy to jest gospodarność środkami publicznymi??
 
A ja mam pytanie (retoryczne tylko). Skoro wiadomo, że SSC forsuje KAS i to od b.dawna, dlaczego setki tysięcy złotych z publicznych pieniędzy topi się w szkolenia: aspiranckie, oficerskie. Skoro ma się nas rozmundurować ?? Czy to jest gospodarność środkami publicznymi??

coś w tym KAS było zapisane w związku z oficerami a po za tym stopnie chyba zachowujemy dożywotnio ;-)
 
A czy nie jest to rażąca niegospodarność, te wszystkie niepotrzebne wydatki SSC. Ponadto jet też chyba paragraf na działanie na niekorzyść jednostki finansów publicznych.
 
A ja mam pytanie (retoryczne tylko). Skoro wiadomo, że SSC forsuje KAS i to od b.dawna, dlaczego setki tysięcy złotych z publicznych pieniędzy topi się w szkolenia: aspiranckie, oficerskie. Skoro ma się nas rozmundurować ?? Czy to jest gospodarność środkami publicznymi??
Dla odwrócenia naszej uwagi. Widocznie mimo wszystko to się opłaca.
 
Dostaję torsji jak czytam te wasze wypociny na temat projektu ustawy o kas!
Już długo przed czerwcem pisałem wielokrotnie, że po tylu latach dymania nas w dupe (kulminacja tego rozpoczęła się w 2008) jedyną sensowną formą protestów przeciwko kas to strajk włoski!
Ale nie! My akcje robiliśmy, "chorągiewka", L4, ostatnio "wstążka". Brakuje jeszcze confetti, baloników i trąbek!
Ten cały kas to katastrofa! Wyrok TK mówi o emeryturach mundurowych dla funkcjonariuszy Służby Celnej. A tej już nie będzie! To komu je dadzą?! Też o tym pisałem. I w taki sposób, że usuwano moje wpisy. Bo co? Bo zabolało kogoś, że niechcący prawdę napisałem?

Coraz bardziej skłaniam się ku wnioskowi, że w słowniku ludzi kulturalnych brakuje słów, które mogłyby w sposób wystarczająco obelżywy opisać zachowanie ZZ w sprawie kas.
 
Dostaję torsji jak czytam te wasze wypociny na temat projektu ustawy o kas!
Już długo przed czerwcem pisałem wielokrotnie, że po tylu latach dymania nas w dupe (kulminacja tego rozpoczęła się w 2008) jedyną sensowną formą protestów przeciwko kas to strajk włoski!
Ale nie! My akcje robiliśmy, "chorągiewka", L4, ostatnio "wstążka". Brakuje jeszcze confetti, baloników i trąbek!
Ten cały kas to katastrofa! Wyrok TK mówi o emeryturach mundurowych dla funkcjonariuszy Służby Celnej. A tej już nie będzie! To komu je dadzą?! Też o tym pisałem. I w taki sposób, że usuwano moje wpisy. Bo co? Bo zabolało kogoś, że niechcący prawdę napisałem?

Coraz bardziej skłaniam się ku wnioskowi, że w słowniku ludzi kulturalnych brakuje słów, które mogłyby w sposób wystarczająco obelżywy opisać zachowanie ZZ w sprawie kas.
Co ty pier.....sz człowieku , gdzie ty pełni służbę że piepszysz o strajku włoskim ? Czy ty wiesz jak wyglądają realia na granicy wschodniej żeby się wypowiadać na ten temat ? Z twojej wypowiedzi wnioskuję ze na pewno nie ! Obudź się z Matrix w jakim żyjesz. Ostatnio strajk włoski wyglądał tak że jechało wszystko bez kontroli i było dwa razy szybciej i więcej. Zrozum że tej "firmie" już nic nie pomoże a zmiany w tu muszą nastąpić radykalne, szkoda tylko że w formie KAS.
 
Co ty pier.....sz człowieku , gdzie ty pełni służbę że piepszysz o strajku włoskim ? Czy ty wiesz jak wyglądają realia na granicy wschodniej żeby się wypowiadać na ten temat ? Z twojej wypowiedzi wnioskuję ze na pewno nie ! Obudź się z Matrix w jakim żyjesz. Ostatnio strajk włoski wyglądał tak że jechało wszystko bez kontroli i było dwa razy szybciej i więcej. Zrozum że tej "firmie" już nic nie pomoże a zmiany w tu muszą nastąpić radykalne, szkoda tylko że w formie KAS.
Nawet nie chce mi się komentować twojego wpisu. Jest po prostu nie na temat.
Tylko drobna uwaga. S.C. to nie tylko granica wschodnia.
 
Na titanicu orkiestra grała do samego końca. A tam w górach to chyba mamy chocholi taniec jak z Wesela Wyspiańskiego.... Miałeś.... Zloty róg...

Również jestem zdania, że nie czas w chwili obecnej na zabawy. Lecz pewne sprawy może lepiej przedyskutować twarzą w twarz.Ubiegły tydzień był ciężki i ważny. Z tego co wiem jest to wyjazd na własny koszt.
 
Również jestem zdania, że nie czas w chwili obecnej na zabawy. Lecz pewne sprawy może lepiej przedyskutować twarzą w twarz.Ubiegły tydzień był ciężki i ważny. Z tego co wiem jest to wyjazd na własny koszt.

Nie przesadzajcie .W końcu ten wyjazd dawno był planowany i odbywa się co roku. Są tam związki być może tam też debatują nad tym co dalej .To nie to samo co na odległość. Każdy z nas myślał ,że o tej porze to wszystko będzie już za nami.
 
zamiast przeszukiwać to forum i tracić czas na czytanie wzajemnych oskarżeń polecam dodać od zakładek tylko

http://celnicy.pl/member.php/3-slawomir-siwy

nie ma w tym profilu dużo czytania raptem kilka postów na tydzień....

tak jak mówiłem - najważniejsze w KAS jest pozostanie w statusie funkcjonariusza dla każdego. Jeśli tego nie wywalczymy nie ma co spierać się o emki itp. bo i tak nikt do nich nie dosłuży.
 
Back
Do góry