Projekt ustawy o KAS

Foremka, przepraszam, może o czymś nie wiem do końca ale podjęto przecież uchwałę o cofnięciu dofinansowania.
Nie jesteśmy winni, nikt nie jest winny, że SSC ne zależy na własnej Służbie. To polityka, od 2008r. niestety
 
SC jest tak podzielona i zastraszona że większość tylko czeka na wyrok....

Czyli co? Poddajemy się? Bez walki? Jak cioty? Już nie chcę pisać o górnikach, ale pielęgniarki dały przykład jak walczyć. Jesteśmy podzieleni. Owszem, ale w służbie zdrowia ostatnio razem protestowali, lekarze i pielęgniarki. Czyli można. Tyle, że zrobili to chyba poza związkami zawodowymi.
 
Ostatnia edycja:
Spokojnie, wszystko będzie dobrze. Morawiecki zawsze był przeciwko złodziejstwo i korupcji. Tak więc na pewno nie pozwoli zniknąć tak zacnej formacji. No chyba, że się mylę?
 
gwarancji zatrudnienia nie wygramy bo wg. reformy KAS mają zniknąć dublujące się instytucje. Na granicy tez pewności nie ma bo w opcji zerowej mogą się zdarzyć "plecaki" z UC/IC wskakujące na nasze miejsce tak jak to było 2 tygodnie przed wartościowaniem.
 
Za poprzedniego SSC przy chęci przeniesienia się do innej formacji mundurowej dwukrotnie dostałem odmowę "ze względu na braki kadrowe w jednostce organizacyjnej w której pełnię służbę".

@ Sławku & Zarząd ZZ celnicy PL
a może by tak na tą chwilę uzyskać pisemne zapewnienie od obecnego SSC iż w przypadku otrzymania takich wniosków - będzie on rozpatrywał je pozytywnie?? przeniesienie do innej służby ma tę zaletę w przeciwieństwie do rekrutacji od 0 że pomijany jest wymóg wieku <35 lat oraz większość etapów kwalifikacji jak testy wiedzy, sprawności itp.

Może by warto zatem było wystosować pismo do SSC z zapytaniem czy dalej takie wnioski będą blokowane i odrzucane??
 
Ostatnia edycja:
Ustawa o KAS i pw KAS urągają wszelkim zasadom konstytucyjnego państwa prawa. Wprowadzone do Sejmu jako projekty poselskie, chociaż wiadomo, że projektami poselskimi nigdy nie były. Zapytajcie jakiegokolwiek posła, który złożył te projekty do Sejmu o wykładnię przepisu, co autor miał na myśli, nie doczekacie się odpowiedzi. Po co zresztą w Ministerstwie Finansów utworzono specjalny departament ds.KAS.
Ustawa nie daje żadnej gwarancji zatrudnienia, czy gwarancji praw nabytych. Dialog w podkomisji nie jest dialogiem ale monologiem bo przechodzą tylko poprawki jednej strony, względnie kosmetyczne poprawki legislacyjne. Czy my jesteśmy do .......lery jakimś narodem podbitym po 27lat od przemian w kraju, a władza okupantem, nie liczy się z obywatelem. TKM.
 
Spokojnie, wszystko będzie dobrze. Morawiecki zawsze był przeciwko złodziejstwo i korupcji. Tak więc na pewno nie pozwoli zniknąć tak zacnej formacji. No chyba, że się mylę?
Z tego co słyszałem, to szykuje zajebiste ciecia w urzędach i administracji. Ja bym był ostrożny z radością. Człowiek wychowany w korporacjach ma inny punkt widzenia.
 
Ostatnia edycja:
Ostatnio coraz częściej czytam na forum wpisy na temat podwyżek, emerytur i premii. Koledzy, co się z wami stało. Gdzie ta nasza bezinteresowna Służba sprzed 10 - 15 lat !!! Wtedy pracowaliśmy i nie interesowały nas te sprawy. Nikt nie interesował się zarobkami i każdy chciał służyć krajowi jak najdłużej. Najważniejsza była Służba. Co się takiego podziału, że staliśmy się tak roszczeniowi.
 
Ostatnio coraz częściej czytam na forum wpisy na temat podwyżek, emerytur i premii. Koledzy, co się z wami stało. Gdzie ta nasza bezinteresowna Służba sprzed 10 - 15 lat !!! Wtedy pracowaliśmy i nie interesowały nas te sprawy. Nikt nie interesował się zarobkami i każdy chciał służyć krajowi jak najdłużej. Najważniejsza była Służba. Co się takiego podziału, że staliśmy się tak roszczeniowi.
Nie pij tyle. Jak pijesz, nie pisz. Tych co bezinteresownie coś robią szybko usadzają koledzy. Bo statystyki zawyżają "a świata i tak nie zbawią".
Więc nie wyjeżdżaj mi tu z takimi tekstami bo za dużo po d....e zebrałem za wychylanie się.
Najważniejsze zawsze były awanse, premie i ciepłe posadki. Przodują u nas w tym związkowcy. W końcu mają poparcie.
 
Cóż... widzę, że tu już wszyscy pogodzili się z KAS i likwidacją Służby Celnej...
A szczególnie ZZ.
Żenujące.
ZZ od początku były pogodzone z KAS i akceptowały go, chodziło tylko i wyłącznie o wywalczenie "emek". Nawet nie dla wszystkich, a dla siebie - znaczy dla tych z dłuższym stażem. Każdy w miarę inteligentny człowiek to zauważy.
Nie mówię tutaj o Sławku, On został po prostu wykorzystany przez niższe szczeble.
 
Do tej pory podchodziłem do plotek sceptycznie ale ostatnimi czasy to co mówią na dole to za kilka tygodni zawsze staje się prawdą. Dlatego też w związku z kolejnymi plotkami, dlaczego nikt nie mówi o tym że podobno właśnie prowadzone jest kolejne wartościowanie... (a właściwie tworzenie profilu kandydata do służby w KAS). Oficjalnie nikt już nie ukrywa że w ramach KAS zatrudniona zostanie kadra przydatna i uwzględniająca miejsce zamieszkania (aby minimalizować zatrudnienie i koszty dojazdów)

Paradoksalnie w tym wartościowaniu im do tej pory byłeś niżej (bardziej liniowy) tym bliżej Ci w KAS do funkcjonariusza. Na OC granicznych już się cieszą bo nisko wartościowany funek przeprowadzający kontroli skrytek, pobierający próbki i dokonujący weryfikacji zgłoszeń celnych ma "więcej punktów" niż osoba do tej pory ekspercka pracująca w NCTS itp. Do tego punkty za ŚPB, szkolenia z obsługi i interpretacji RTG.... przepraszam bardzo ale nasze środowisko jest tak podzielone i nie liczcie na żadne protesty bo Ci poniewierani przez tyle lat na granicy liczą na lepsze jutro, szczególnie gdy jak dotąd osoby faktycznie zwalczające przestępczość były nisko zwartościowane i poniewierane przy awansach/nagrodach i wyróżnieniach - jest w tym mnóstwo prawy. Powiedźcie mi co by robił ekspert z analizy ryzyka czy doch-śledczy gdyby zwykły szeregowy specjalista nic nie ujawniał w wyniku własnych inicjatyw czy szeroko rozumianych kontroli zleconych przestępstw i wykroczeń?

Dodatkowo w Urzędzie skarbowym też prowadzą postępowania o wykroczenia i przestępstwa z VAT dlaczego zatem nie mogą przejmować i prowadzić dalej tych spraw, gdzie to funkcjonariusz liniowy ujawnia wykroczenia a dalej mamy tylko przekazywanie z rąk do rąk na lini OC-UC-IC?? Taka czeka Nas przyszłość jeśli nic się nie zmieni. Po konsolidacji będziemy mieli wraz z US i UKS, jedne kadry, logistyka, Wydziały Finansowo Księgowe - tam mundurów nie trzeba. Dodatkowo referaty postępowań celnych przejmą te z posterowań podatkowych - kwesta do uszczupleń z VATu dodać jeszcze Cło i akcyzę.

Na całą Izbę liczącą około 2500 f-szy granica WZP +Dozór + kadra kierownicza to około 1200 osób - a jest to IC graniczna. Przy takich założeniach bez problemu z 14 500 da się zostawić w mundurze ok 4000-5000 osób. I będą to osoby faktycznie do tej pory wykonujący kontrole. W IC wewnętrznych dojdzie dozór, Grupy mobilne + lotniska.

Podwyżki na stopniu oraz uposażeń dotyczyły mł speców oraz speców - większościowej kadry w OC granicznych. Za Kapicy takich podwyżek nie było tym bardziej większość uwierzyła w obietnice SSC i ma nadzieje że jak już dostanie f-szem w KAS to będzie to faktycznie elita.
 
Ostatnia edycja:
drogi angel81 nie jestem osobą ekspercką , a pracuje w NCTS, ECS, CELINA , przeszedłem cykl szkoleń z obsługi i interpretacji obrazu na RTG tylko ŚPB nie zaliczyłem, mam się cieszyć czy nie(dodam, że pracuje w oc wew, a OC granicznymi nie poniewieram, miałem okazje na miesiąc być oddelegowany na przejście graniczne i wiem że lekko nie jest)
 
Do tej pory podchodziłem do plotek sceptycznie ale ostatnimi czasy to co mówią na dole to za kilka tygodni zawsze staje się prawdą. Dlatego też w związku z kolejnymi plotkami, dlaczego nikt nie mówi o tym że podobno właśnie prowadzone jest kolejne wartościowanie... (a właściwie tworzenie profilu kandydata do służby w KAS). .
przeciez to zadna plotka, na ostatniej naradzie kadry kierowniczej padlo polecenie zeby przeprowadzic przeglad kadr pod katem KAS, to jest w materialach z narady.
 
to już zaszło za daleko aby reforma była cofnięta. teraz tylko nadzieja w utrzymaniu gwarancji służby. Dodatkowo optymistycznie wyglądała wymiana dyrektorów i poszczególnych naczelników aby ukrócić przechodzenie z UC itp na granicę w ostatniej chwili - choć pewnie takie przypadki mogą się sporadycznie zdarzyć.
 
Dobrze, że granica nie dała się wciągnąć w gierki osóbek ze ZZ chcących tak jak przy wartościowaniu uwłaszczyć się kosztem granicy.
Wyrok Trybunału mówi jasno komu należą się emerytury a Siwy i całe towarzystwo doprowadziło do tego, że emerytury dostaną tylko ci co mają 55 lat tylko czyim kosztem.
Mam nadzieję, że ludzie z MF i Rządu czytają to forum bo chyba jasnym jest komu należą się emerytury.
 
Back
Do góry