• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki?

Podwyżki są tak samo ważne jak emki. Nie możemy znowu dać się "wykolegować",tym razem pod pretekstem emek.
 
Mam pytanie do skippera: Czy dopuszczasz możliwość, że część f.c nie mających 15 lat służby zostanie ucywilniona wbrew ich woli?
 
Mam pytanie do skippera: Czy dopuszczasz możliwość, że część f.c nie mających 15 lat służby zostanie ucywilniona wbrew ich woli?


Jeżeli SC zostanie zlikwidowana to - jest na to szansa - i to dość znaczna. Niektórzy są nawet w stanie zrezygnować z podwyżek aby tylko jak najszybciej dostać emki. Zapominają jednak, że duża cześć f-szy z wschodniej czyli strategicznej granicy to młodzi ludzie, którym jeszcze dużo do emerytury zostało. Jednocześnie ich sposób rekrutacji wymagał od nich o wiele więcej niż "zaradnej" i doświadczonej kadry przyjmowanej w złotych latach 90. Uważam więc, że warto także na poważnie walczyć o te obiecane nam podwyżki. Poza tym w polskim prawie - nie da się nikogo zmusić do pójścia na emeryturę. Uważam, że historia to zweryfikuje ale ta zapowiadana - 1/3 kadry- fala odejść z powodu emerytur jest nierealna.
 
Ostatnia edycja:
Zapominają jednak, że duża cześć f-szy z wschodniej czyli strategicznej granicy to młodzi ludzie, którym jeszcze dużo do emerytury zostało. Jednocześnie ich sposób rekrutacji wymagał od nich o wiele więcej niż "zaradnej" i doświadczonej kadry przyjmowanej w złotych latach 90. Uważam więc, że warto także na poważnie walczyć o te obiecane nam podwyżki.
Dokładnie.
Ne emeryturach w odpowiedniej wysokości zyska przede wszystkim kadra, która nie szczędziła sobie podwyżek przez ostatnie lata oraz ci funkcjonariusze, których uposażenia są w odpowiedniej wysokości i którym, nie czarujmy się, brak odpowiednich kwalifikacji, by mogli otrzymać ewentualne propozycje w KAS/KAP.
Nie oznacza to, że reszta ma odpuścić podwyżki NALEŻNE NAM od co najmniej kilku lat.
To nie jest targ i licytacja. Albo emki, albo podwyżki.
 
No cóż mogę powiedzieć - dziękuję. Dziękuję za pamięć o młodych. O tych, którym do "emek" zostało jeszcze dużo czasu, o tych, którym zasady i warunki pracy zmienią się jeszcze kilka razy.
Pamiętam jak wspominane było o walce z dyskryminacją płacową. Jak wspominana była na tym forum sytuacja w D-S'ach, gdzie ludzie zdrowiem płacą za pracę (a nawet, o ile dobrze kojarzę dwie osoby nagle zmarły w tych referatach). I co?
Jak sarkano na ustawę pisaną nocą (automaty)...
I co ? Ano guano (żeby nie napisać dosadniej).
Mam wrażenie że cała ta zadyma miała jedynie służyć zmianie władzy. Część kard została zmieniona, część zostanie dopiero.

Podsumujmy krótko. Podwyżek nie będzie. Służba zostanie zredukowana. Plany co do ilości zajętych automatów są bardzo ambitne. W D-S'ach jest coraz mniej ludzi (a roboty nie ubywa). No ale nareszcie mamy emki. Mamy, przepraszam, przejęzyczyłem się, mamy mieć. To znaczy, na razie są rozmowy na ten temat. Ale żadnych gwarancji. Zasadniczo, patrząc na to co się dzieje, to strach się kłaść spać, co w nocy uchwalą.

ps. Motyw-acja - zapomnij, podwyżki i służba celna w obecnym kształcie została sprzedana. Jak, dlaczego i przez kogo, odpowiedz sobie sam/sama zadając proste pytanie "Qui bono?"
 
Ostatnia edycja:
Ja nie mam znacznej pensji, do żadnej "kadry" nie można mnie zaliczyć, a do emki brakuje "tylko" 6 lat, ale likwidacji SC w ogóle nie biorę pod uwagę. Nie biorę pod uwagę przede wszystkim możliwości, że część f.c. dostanie teraz emki mundurowe, a ludzie, którym brakuje np. 10 lat będą ucywilnieni "na siłę". wg. mnie byłoby to skrajnie niezgodne z ogólnymi, zasadami logiki (nieprawniczej). Nie może być wg. mnie tak, że teraz zyskać mają wyłącznie f.c. którzy mają 15 lat służby, a Ci którzy mniej, to nie.
 
Podsumujmy krótko. Podwyżek nie będzie. Służba zostanie zredukowana. Plany co do ilości zajętych automatów są bardzo ambitne. W D-S'ach jest coraz mniej ludzi (a roboty nie ubywa). No ale nareszcie mamy emki. Mamy, przepraszam, przejęzyczyłem się, mamy mieć. To znaczy, na razie są rozmowy na ten temat. Ale żadnych gwarancji. Zasadniczo, patrząc na to co się dzieje, to strach się kłaść spać, co w nocy uchwalą.

ps. Motyw-acja - zapomnij, podwyżki i służba celna w obecnym kształcie została sprzedana. Jak, dlaczego i przez kogo, odpowiedz sobie sam/sama zadając proste pytanie "Qui bono?"

po pierwsze emek jeszcze nie ma, walka trwa. Nie zapominajmy ze to kwestia spolecznie bardzo delikatna.
Nie zachowujmy sie jakbysmy je juz mieli.
»Chcemy emerytur!!!, Chcemy podwyzek!!!» Tych Chcemy moze byc o jedno za duzo. Trzeba dzialac delikatnie i politycznie.
O podwyzki bedzie mozna walczyc pozniej, o emki juz nie.
Poza tym jeszcze jedna wazna kwestia emki to prawa nabyte. Podwyzki juz nie. Po wejsciu KAS kazdy moze dostac propozycje wynagrodzenia nie zwiazana z tym co ma teraz i podwyzki pojda sie je...
 
nie walczymy o jakieś niebotyczne emki jak pielęgniarki itd. chodzi o to że kolejny raz dostają podwyżki w MSWiA a u nas nie. Przecież niedawno sami politycy partii rządzącej deklarowani podniesienie płac u nas do poziomu SG. Widać skoro oni dostają a my nie to różnica się jeszcze bardziej powiększa.

Druga sprawa po podwyżkach to ustawa modernizacyjna służb mundurowych ale podległych MSWiA. Kolejny raz spotykają się wszyscy ale bez Nas. Mieliśmy mieć 51mln na podwyżki okazało się że będzie tylko koło 30mln. A w MSW nagle stwierdzono że pozyskano dodatkowe 31mln>> Widzi ktoś tu zależność??

ja widzę jedno. Poza emkami ZZ przynajmniej publicznie nie podają żadnych komunikatów. Czy zostaliśmy sprzedani na złudne marzenia o emkach dla których w większości są dopiero w perspektywie +10lat?

macie fakty dla MSWiA:
1. Podwyżki będą wyższe, niż wcześniej zostało to ustalone – poinformował minister Mariusz Błaszczak. Na podwyżki dla funkcjonariuszy uzyskano dodatkową kwotę ponad 31,2 mln złotych.
2. Funkcjonariusze otrzymają wyższe wynagrodzenie po wejściu w życie ustawy budżetowej, z wyrównaniem od 1 stycznia 2016 roku.
3. Podczas spotkania ministra Mariusza Błaszczaka i wiceministra Jarosława Zielińskiego z przedstawicielami związków zawodowych w siedzibie resortu, poruszono również kwestie projektu ustawy modernizacyjnej formacji podległych MSWiA. – Chciałbym, żebyśmy wspólnie, w konsultacji z Państwem wypracowali zasady ustawy o modernizacji służb mundurowych – powiedział szef MSWiA. Nad kształtem ustawy pracować będzie specjalnie powołana w tym celu grupa robocza, do której strona społeczna może zgłaszać kandydatów.

Wiem że ZZ milczą ale czy z tak zachwalanym Jarkiem Zielińskim ktoś się kontaktował?? Widocznie coś mu się zapomniało o SC

a my spijmy dalej i podniecajmy się emkami. Nie dość że dostają podwyżki ze znalezionych niby 31mln (pewnie nasza pula) to jeszcze z wyrównaniem od stycznia - o pracach bez NAS na temat ustawy modernizacyjnej służb mundurowych nie wspominając.

A prace w komisjach dotyczących naszych emek będą leżeć i leżeć. Dzisiaj poinformowano że w tej kadencji sejmu posiedzenia będą co dwa tygodnie a nie co tydzień jak za poprzednich rządów. dalej liczy ktoś jeszcze na rozwiązania w tym roku?

i można powiedzieć że jak nie pasuję to zawsze możesz się zwolnić. Zwolnić może i nie ale próbowałem 2 razy się przenieść i za każdym razem odpowiedź SSC ta sama - Negatywnie ze względu na braki w jednostce organizacyjnej w której pełnię służbę .

Pozostaje tylko czekać aż Sławek skończy świętować, wytrzeźwieje i zabierze stanowisko w tej sprawie =) wiemy że emki to priorytet ale czy były wysyłane pisma/rozmowy z kierownictwem w celu wprowadzenia chociaż tych zabezpieczonych 51mln, jako zobowiązania jeszcze sprzed kilku lat.
 
Ostatnia edycja:
(...)
Pozostaje tylko czekać aż Sławek skończy świętować, wytrzeźwieje i zabierze stanowisko w tej sprawie =) wiemy że emki to priorytet ale czy były wysyłane pisma/rozmowy z kierownictwem w celu wprowadzenia chociaż tych zabezpieczonych 51mln, jako zobowiązania jeszcze sprzed kilku lat.

masz racje, ten brak informacji jest irytujacy
 
Po pierwsze, angel 81, pielęgniarki walczą o podwyżki a nie o "emki". Po drugie Sławkowi należy się jak każdemu Polakowi prywatne życie. Po trzecie ustawa modernizacyjna MSWiA dotyczy służb mundurowych MSWiA, a nie MS i MF. W budżecie starym było zagwarantowane 51 mln zł na podwyżki dla SC. O ile teraz ich nie dostaniesz, dostaniesz je za kwartał, lub dwa z wyrównaniem od 01.01.br. Więcej lub mniej niż zakładał budżet (prawdopodobnie więcej niż niesprawiedliwy podział środków zaplanowany przez JK). Czy minister Zieliński jest Ministrem Finansów?? aby się zajmował naszymi podwyżkami? Kolego szanuję Ciebie i Twoich "stażowych" rówieśników, lecz wybacz Sławek nie działa tylko dla siebie i np. dla mnie. Dzięki tym HISTORYCZNYM działaniom Sławka emeryturę mundurową być może dostanie Sławek, ja i inni starsi funkcjonariusze celni ze stażem 20+ oraz 15+ (jeżeli będą chcieli przyjąć jałmużnę od Skarbu Państwa), ale także i Ty i Twoi rówieśnicy, o których w tej chwili tak gardłujesz w przyszłości (nie zalecam po 15-tu). Może będziesz mógł pójść na "emkę" po 15 latach stażu, ale to chyba nie opłacalne, i o ile wiesz w innych służbach nikt w tym wieku nie odchodzi, chyba że "musi".
Jak ja odejdę zostawię Ci stanowisko mł. eksperta, ale nie wiem czy sprostasz z kwalifikacjami (akurat na moje stanowisko w SC na dzień dzisiejszy nie ma kandydatów, a jest nas troje w całej SC na poziomie IC nie MF).
Zapytaj inne związki, federacje czy one już zaczęły "o coś walkę", albo czy w ogóle wiedzą po co się założyły (może paczki świąteczne i bony). Może one mocniej będą walczyły o podwyżki??
Ale jak powiedziało wielu przedmówców przede mną sprawy dotyczące przyszłości SC to sprawy delikatne i nie wolno tu używać siły. Wg mnie należy odwoływać się do faktów, a nie MITÓW (spekulacji). Dlatego też proszę Ciebie Kolego angel 81 nie TROLLUJ na tym forum.
 
"O ile teraz ich nie dostaniesz, dostaniesz je za kwartał, lub dwa z wyrównaniem od 01.01.br."

taaa - tak jak drugą turę 150zł rekompensaty za brak podwyżek jak w in służbach - miało być zdaje się 01/01/2014

"ale nie wiem czy sprostasz z kwalifikacjami (akurat na moje stanowisko w SC na dzień dzisiejszy nie ma kandydatów, a jest nas troje w całej SC na poziomie IC nie MF)"

nauczyłeś się Ty, nauczy się i ktoś inny - chyba nie zakładasz że nikt Ci nie dorównuje inteligencją?

"zostawisz" - rozumiem że konkurs będzie "na sztukę" - czyli wszystko jak zwykle
 
Obie kwestie są ważne dla wszystkich funkcjonariuszy, dla jednych emki, dla drugich podwyżki, ale w obecnej chwili trwają prace nad budżetem, i w tym budżecie chciałbym, żeby był "zapis o podwyżkach". Może Sławek się nie odzywa, bo może trwają jakieś ustalenia co do tych kwestii, ale to są domysły, dopóki się nie wypowie, możemy tylko siać domysły.
 
po pierwsze emek jeszcze nie ma, walka trwa. Nie zapominajmy ze to kwestia spolecznie bardzo delikatna.
Nie zachowujmy sie jakbysmy je juz mieli.
»Chcemy emerytur!!!, Chcemy podwyzek!!!» Tych Chcemy moze byc o jedno za duzo. Trzeba dzialac delikatnie i politycznie.
O podwyzki bedzie mozna walczyc pozniej, o emki juz nie.
Poza tym jeszcze jedna wazna kwestia emki to prawa nabyte. Podwyzki juz nie. Po wejsciu KAS kazdy moze dostac propozycje wynagrodzenia nie zwiazana z tym co ma teraz i podwyzki pojda sie je...
No właśnie czegoś nie rozumiem najwyraźniej... Bo ja uważałem do tej pory, że po wyroku to przynajmniej dla cześci, jeśli nie całości, "emki" należą się jak psu buda. I nikt, nikomu łaski nie robi w tym zakresie, no ale skoro trzeba jeszcze to negocjować... nie wiem, może żeby wszyscy dostali ? W każdym razie, takie emki to doskonałe wyjście kiedy trzeba zredukować część etatów. W końcu zawsze jest alternatywa... Gdyby ich nie było, trzeba by było przełknąć wzrost zerobocia i przyznać że wyrzuciło się ludzi na bruk. A tak - proszę - masz emeryturę. Całe 800 zł na rękę. Jesteś w pełni sił, dziarskim czterdziestolatkiem, to sobie dorobisz.
A podwyżki ? No cóż, w chwili przejścia do KAS, była by większa różnica pensji. I powtórka z rozrywki z dawnym uksem, gdzie nasi koledzy robiący to samo mieli pobory 1,7x wyższe (w moim wypadku).

Wiesz, ja już słyszałem w swoim życiu kilka razy że trzeba działać delikatnie, rozważnie i politycznie. Pytanie, tylko czemu zawsze potem bolała mnie d...a.
 
Po trzecie ustawa modernizacyjna MSWiA dotyczy służb mundurowych MSWiA, a nie MS i MF.

W budżecie starym było zagwarantowane 51 mln zł na podwyżki dla SC. O ile teraz ich nie dostaniesz, dostaniesz je za kwartał,

jakoś przed wyborami jak pamiętasz petycje itd podczas pikiet pod sejmem mówiły o podwyżkach w MSWiA, MON i SC. Tak samo ustawy modernizacyjne z gwarantowanymi podwyżkami corocznymi mówiły o wszystkich służbach mundurowych. teraz niejako MSWiA MON itd zaczęli działać na własną rękę zarówno w sprawie podwyżek jak i ustaw modernizacyjnych. A że są skuteczni to widać bo nie dość że mają podwyżki to jeszcze z wyrównaniem od 01.01. A już szczyt wszystkiego to jeszcze dozbierane więcej dodatkowych 31 mln zł.

Wiem że nasze środowisko jest podzielone i dla kogoś kto zarabia 3500zł podwyżka o 150zł to ok 4% więcej. Dla kogoś kto zarabia na granicy 2300 te same 150zł to 7% więcej. Niby wszyscy dostają tyle samo bo 150zł ale procent inny, widzisz różnice.??!!

Już kiedyś rozmawialiśmy ile jest f-szy tzw z pierwszej linii i biurowych. Uogólniając U nas podział jest i będzie to biuro chce emek za wszelką cenę a najmniej z wartościowani, głownie z granic - podwyżek.

Już mówiłem co mi po emeryturze za 7lat skoro 40% wyjdzie 900zł.

W sprawie emek mamy prace w komisjach i trzeba je nadzorować i śledzić. Dzięki temu jest więcej czasu na inne działania szczególnie że jesteśmy na etapie kończenia budżetu. Za 1-2 tygodnie będziemy mogli co najwyżej siedzieć cicho i czekać na ustawę budżetową 2017 - bo nikt dla tej obecnej z 2016 nie zmieni po pół roku pomimo rozstrzygnięć z KAS
 
Ostatnia edycja:
Obie kwestie są ważne dla wszystkich funkcjonariuszy, dla jednych emki, dla drugich podwyżki, ale w obecnej chwili trwają prace nad budżetem, i w tym budżecie chciałbym, żeby był "zapis o podwyżkach". Może Sławek się nie odzywa, bo może trwają jakieś ustalenia co do tych kwestii, ale to są domysły, dopóki się nie wypowie, możemy tylko siać domysły.
Informuję, że na spotkaniu 22.12. usłyszałem gwarancję złożoną przez p.o. Dyr. Dep. SC, że jest zagwarantowane w budżecie owe ok. 51 mln zł. Usłyszeli to wszyscy, pewnie jakieś ok. 30 obecnych przedstawicieli ZZ.
 
Sławku, to ja już nie rozumiem, skąd te głosy że nie będzie podwyżek, czy wynikają z niedoinformowania, czy ze złej woli. Widzisz, jestem poza wszelkimi związkami, czytam sporo informacji w sieci. Po różnych forach. Sprzedawane są doprawdy w ładnych paczuszkach, ze wstążeczkami. Poparte różnymi linkami i cytatami z dokumentów. A że z przyrodzenia jestem raptusem, to i ciśnienie mi skacze i post jakiś się czasem skrobnie.
Ale jak to właściwie jest Twoim zdaniem? Mamy na co liczyć? Jest realnym ten projekt rozsyłany przed świętami, gdzie podwyżki były wliczone we współczynnik stopnia?
 
Back
Do góry