• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki?

swietna strategia zyciowa, jesli spelnia sie twoje pesymistyczne oczekiwania bedziesz mogl powiedziec: "a nie mowilem?, mialem racje". A jesli sie nie spelnia to sie milo zawiedziesz. W obu przypadkach wygrywasz.
Lata praktyki i nauki u najlepszych...
A poważnie - nie rozpatruję tego w kategoriach "wygrać i mieć rację". Natomiast, lubię się przygotować i brać życie aktywnie.


Sławku, obietnice MF brzmią pięknie - aż nierealnie. Jestem co prawda świadomy, że obecny rząd liczy na poprawę gospodarki przez wpompowanie pieniędzy w rynek, ale obawiam się czy są dobrymi matematykami, bo z pustego i Salomon ...
W każdym razie, jak Ty nie dopilnujesz, to ja nie liczył bym na inne związki czy "locales"....
 
nadal nie wiemy nic o podwyżkach od 1 stycznia 2016. To nie będzie i tych 150 brutto na stopniu z projektu rozporządzenia z października tego roku?
 

W dniu 22.12.2015r. odbyło się spotkanie Kierownictwa Służby Celnej z działającymi w Służbie Związkami Zawodowymi.

Komunikat ze spotkania związków zawodowych z kierownictwem Służby Celnej w dniu 22 grudnia 2015.
(...)
Co do podziału zapowiedzianych podwyżek płac z zapisanych w budżecie na 2016 rok 51,3 miliona przypadających na Służbę Celną, z których średnio na pracownika i funkcjonariusza przypada 290 zł, uzgodnienia z poprzednim kierownictwem uznać trzeba za niebyłe. Rozmowy na ten temat mają nastąpić po nowym roku lub jeszcze później gdy budżet będzie zatwierdzony a kwoty pewne. Szef Służby jest za tym aby nasze wynagrodzenia wzrosły do podobnego poziomu jak w straży granicznej


i tyle w temacie. Kolejny rok bez podwyżek nawet o 150zł. Widocznie co dla niektórych lepsze są nieskończone obietnice podwyżek o 1000zł niż pewnych 150zł.
 
Inne służby dostana podwyżki a my znowu nie? Nie wiem ile kolejnych lat będą nas tak ogrywac?
 
jak zwykle temat przespany. Ale obietnice emek są ważniejsze niż podwyżki szczególnie dla tych najniżej. A my chcieliśmy tylko marne 150zł... a tak nie wyszło.
 
jak zwykle temat przespany. Ale obietnice emek są ważniejsze niż podwyżki szczególnie dla tych najniżej. A my chcieliśmy tylko marne 150zł... a tak nie wyszło.


Dla mnie osobiście ważniejsza jest podwyżka, bo to odczuję w domowym budżecie. Śledzę forum, ciągle emki i emki i jeszcze raz emki, juz czytać nie można, co wpis to inny pomysł, a do wysokości emerytur chyba jest brane pod uwagę wysokość wynagrodzenia, więc może lepiej walczyć o te podwyżki? Pracuję na wschodzie, na pasie, świątek, piątek czy niedziela, w nocy, w deszczu, w mrozie, tak samo ramię w ramię zaprzyjaźniona formacja. Ale u nich jakoś podwyżki są, bo na spotkaniach związkowych z władzą potrafią wywalczyć to im potrzeba, a u nas tylko emki. Zostawmy teraz temat emerytur bo nic nie pośpieszymy bo są w komisjach. A co do KAS, mi jest obojętne czy to będzie mundur pod szyldem SC, na granicy i zero szacunku ze strony przełożonego tylko robić robić i ma jechać, czy jako cywil 3x minimalna krajowa, wszystkie na czerwono w kalendarzu wolne, noce w domu, weekendy w domu, i nie zadzwoni pani z biura, że kierownik wydał polecenie pełnienia służby w dodatkowym czasie, bo jak zwykle brakuje rąk do pracy. A gdzie GRK? tylko do nagród?
Zostawmy emerytury w spokoju, a zajmijmy się tym co jest teraz ważne, minimalna krajowa na 2016 to 1850 zł, a nasz system mmnożnikowy to 1856 z groszami. nadal będziemy czekać na kolejne obietnice? jest styczeń :)
 
To są na razie założenia do budżetu, a więc może to być nadal tylko kiełbasa wyborcza. Do finału daleko.

Myślałem o tym, jak wcześniej pisałeś

Postanowiłem nie prowokować i nie wywoływać wilka z lasu. Uważasz, że lepiej zwrócić na siebie uwagę oficjalnym wystąpieniem w tej sytuacji? Nie sądzisz, że to właśnie może zaszkodzić?

dziwnym trafem jak zwykle kiełbasa wyborcza dotyczyła tylko SC

Sławku wielki szacunek za zaangażowanie w sprawie emek. Sam przy zbieraniu podpisów zaangażowałem całą rodzinę. Wiem że na tym etapie zrobiliśmy wszystko ale czas legislacji pewnie przedłuży się do końca tego roku.

Ale w przypadku tematu jakże drażliwego i odczuwalnego na co dzień dla przeciętnego f-sza to powiedzmy szczerze daliśmy ciała. Wiem że chcieliśmy tylko 150zł ale jaki to procent wypłaty dla kogoś kto dostaje "na pasach" 2300 a jaki dla kolegów ekspertów i oficerów z IC. A weź pod uwagę że te 2300 mamy tylko dlatego że pracujemy na granicy i w nocy. Bez tych dodatków to więcej już zarabiają w Biedronce. - i tu szacunek dla ludzi z OC wewnętrznych. Jak wy dajecie rady bez granicznego i nocek. Przecież statystyczny specjalista dostanie tu około 2200.

A w MSWiA, MON kolejny raz podwyżki. I chcę się powiedzieć... a nie mówiłem!

Sprawa emek, emek i jeszcze raz emek, a kolejny rok bez podwyżek wyłącznie w SC.

Rządowy projekt ustawy budżetowej na rok 2016
zegar tyka. Po uchwaleniu może być za późno na negocjacje.

http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=146
 
Ostatnia edycja:
Nie zależy im o tyle na KAS, o ile na rozłożeniu obecnych struktur i wprowadzeniu swoich. A że wyjdzie drożej i gorzej ? A kogo to interesuje, zaoszczędzi się na ludziach. Emki to gruszki na wierzbie, pieśń przyszłości i pół roku można odwlekać i ustalać, a podwyżki - to kwestia dni - budżet jest uchwalany teraz. Ale podwyżek nie mogą nam dać, bo jeśli połączą nas, będą za duże dysproporcje pomiędzy urzędnikami us a nami.
Ale z drugiej strony, każdy się boi stracić, to co już ma, dlatego nie ma mowy o postawieniu się władzy. Potrafimy, jak widać było przez te lata, tylko chlipać po cichu w kącie, a z frustracji i stresu skakać sobie do gardeł przy byle okazji - co widać i na forum, gdzie często błahe uwagi wywołują niemożebne spinki i kłótnie.
 
Dla mnie osobiście ważniejsza jest podwyżka, bo to odczuję w domowym budżecie. Śledzę forum, ciągle emki i emki i jeszcze raz emki, juz czytać nie można, co wpis to inny pomysł, a do wysokości emerytur chyba jest brane pod uwagę wysokość wynagrodzenia, więc może lepiej walczyć o te podwyżki? Pracuję na wschodzie, na pasie, świątek, piątek czy niedziela, w nocy, w deszczu, w mrozie, tak samo ramię w ramię zaprzyjaźniona formacja. Ale u nich jakoś podwyżki są, bo na spotkaniach związkowych z władzą potrafią wywalczyć to im potrzeba, a u nas tylko emki. Zostawmy teraz temat emerytur bo nic nie pośpieszymy bo są w komisjach. A co do KAS, mi jest obojętne czy to będzie mundur pod szyldem SC, na granicy i zero szacunku ze strony przełożonego tylko robić robić i ma jechać, czy jako cywil 3x minimalna krajowa, wszystkie na czerwono w kalendarzu wolne, noce w domu, weekendy w domu, i nie zadzwoni pani z biura, że kierownik wydał polecenie pełnienia służby w dodatkowym czasie, bo jak zwykle brakuje rąk do pracy. A gdzie GRK? tylko do nagród?
Zostawmy emerytury w spokoju, a zajmijmy się tym co jest teraz ważne, minimalna krajowa na 2016 to 1850 zł, a nasz system mmnożnikowy to 1856 z groszami. nadal będziemy czekać na kolejne obietnice? jest styczeń :)


dziwna logika, jak bedziesz w KAS to bedziesz mial wyzsza pensje i bedziesz zadowolony, jak nie bedziesz mial wyzszej to bedziesz mogl o nia walczyc ale juz nie bedziesz mogl walczyc o emki jesli bedziesz cywilem. Mozesz tez nie byc w KAS ale na bruku i wtedy dopier docenisz emke
Jestes taki pewien, ze bedziesz w KAS i w mundurze?
Wobec wielosci mozliwych wariantow lepiej teraz walczyc o emki a potem o podwyzki.
 
dziwna logika, jak bedziesz w KAS to bedziesz mial wyzsza pensje i bedziesz zadowolony, jak nie bedziesz mial wyzszej to bedziesz mogl o nia walczyc ale juz nie bedziesz mogl walczyc o emki jesli bedziesz cywilem. Mozesz tez nie byc w KAS ale na bruku i wtedy dopier docenisz emke
Jestes taki pewien, ze bedziesz w KAS i w mundurze?
Wobec wielosci mozliwych wariantow lepiej teraz walczyc o emki a potem o podwyzki.


Może źle się wyraziłem. Sprawa emek umknęła w komisjach i na ta chwile nic się nie dzieje, wiec uważam ze trzeba ciut odpuścić, a zająć się sprawami obecnymi. Obecnie jest uchwalany budżet a właściwie poprawiany pod opcje rządząca wiec jest szansa żeby i dla SC jakieś podwyżki wyrwać/wywalczyć a im wyższa podstawa tym emerytura bedzie odpowiednio wyższa, i może dla tego warto również powalczyc na tym froncie. A wracając do dyskusji o KAS na tym "froncie na którym walcze" ja na równi z pozostałymi funkcjonariuszami z oc granicznych uważam ze żaden młodszy ekspert i w górę nie przyjdzie z uc/ic dla emek bo granica jest zwartościowana każdy wie jak!
 
ustawa budżetowa 2016 jest obecnie Skierowana do Komisji Finansów Publicznych, a w tej Komisji w przeciwieństwie do komisji z naszych emek pracę trwać będą raptem kilka dni bo mamy nowy rok i potrzebna jest ustawa budżetowa po nowelizacji.

Zegar tyka bo to ostatni czas na podział środków jeśli takie w ogóle są planowane.
Myślę że bardziej racjonalnym jest utrzymanie z naszej strony zapewnień o podwyżkach 51mln dla naszej Służby niż walka o jakieś wygórowane kwoty bo na to nie ma ani czasu ani pieniędzy w już nadwyrężonym budżecie.
 
Ostatnia edycja:
Może źle się wyraziłem. Sprawa emek umknęła w komisjach i na ta chwile nic się nie dzieje, wiec uważam ze trzeba ciut odpuścić, a zająć się sprawami obecnymi. Obecnie jest uchwalany budżet a właściwie poprawiany pod opcje rządząca wiec jest szansa żeby i dla SC jakieś podwyżki wyrwać/wywalczyć a im wyższa podstawa tym emerytura bedzie odpowiednio wyższa, i może dla tego warto również powalczyc na tym froncie. A wracając do dyskusji o KAS na tym "froncie na którym walcze" ja na równi z pozostałymi funkcjonariuszami z oc granicznych uważam ze żaden młodszy ekspert i w górę nie przyjdzie z uc/ic dla emek bo granica jest zwartościowana każdy wie jak!

o czym ty gadasz? przecież nikt nikomu wyższego stanowiska nie zabierze po przesunięciu go do nisko zwartościowanych obowiązków - eksperci bywają przesuwani i na pasy i na patrole i na boczne tory w biurach - i nikt im stanowisk i pieniędzy nie zabiera - dlatego piszę wiele razy o dyskryminacji - ludzie na pasach czy w patrolach robią TO SAMO tyle że za rażąco inne pieniądze - bo jeden jest ekspertem a drugi specjalistą, działa to też w drugą stronę - wielu speców poprzesuwano do czynności, których wykonywanie dało innym wysokie stanowiska, a teraz te czynności, czasami od kilkulat, wykonują specjaliści poprzesuwani po wartościowaniu z innych stanowisk - było wartościowanie, ludzie dostali stanowiska, a teraz na porządku dziennym jest specjalista w ds, akcyzie czy kw, i ekspert na pasie czy w patrolu - PARANOJA - ten kto miał dostać stanowisko i pieniądze to je dostał, i nie ma to ŻADNEGO przełożenia na to, czym się teraz zajmuje - kasa rozdana to teraz eksperci nieważne jakimi drobiazgami prostymi się zajmują mają kaskę porządną, a spece,poprzesuwani do wysokozwartościowanych komórek, czasami już od 5 lat, robiąc TO SAMO co eksperci w tych komórkach, tyrają na stanowiskach speców i za DUUŻO mniejszą kaskę - jest OK?
 
Temat podwyżek był już tu poruszany nie raz ale został jak zwykle przytłamszony przez emki. A dla kogo te emki takie ważne...dla tych którzy w dniu ich wejścia od razu z nich skorzystają i beda mieć w głębokim poważaniu co dalej tu się bedzie działo.
Statystycznie to z 1/3 funkcjonariuszy a co z resztą? część z tej reszty na pewno chce aby bieżące uposażenia rosły gdyż im daleko do uposazeń koleżanek i kolegów których tu nie będzie po wejsciu emek. Pomijam już fakt ze z tych emek wielu nie skorzysta.
Dlatego też słowa ministra Banasia odnośnie naszych podwyżek brzmią co najmniej niepokojąco a przez wielu odebrane ze stoickim spokojem bo emki emki...
 
Temat podwyżek był już tu poruszany nie raz ale został jak zwykle przytłamszony przez emki. A dla kogo te emki takie ważne...dla tych którzy w dniu ich wejścia od razu z nich skorzystają i beda mieć w głębokim poważaniu co dalej tu się bedzie działo.
Statystycznie to z 1/3 funkcjonariuszy a co z resztą? część z tej reszty na pewno chce aby bieżące uposażenia rosły gdyż im daleko do uposazeń koleżanek i kolegów których tu nie będzie po wejsciu emek. Pomijam już fakt ze z tych emek wielu nie skorzysta.
Dlatego też słowa ministra Banasia odnośnie naszych podwyżek brzmią co najmniej niepokojąco a przez wielu odebrane ze stoickim spokojem bo emki emki...

jak wyobrazasz sobie redukcje ilosci zatrudnionych w SC bez emek? Chcesz ludzi poslac na bruk? Proponuje zebys ty byl w tej grupie wywalonych....
 
Temat podwyżek był już tu poruszany nie raz ale został jak zwykle przytłamszony przez emki. A dla kogo te emki takie ważne...dla tych którzy w dniu ich wejścia od razu z nich skorzystają i beda mieć w głębokim poważaniu co dalej tu się bedzie działo.
Statystycznie to z 1/3 funkcjonariuszy a co z resztą?
No przecież o to może chodzić, po co dawać podwyżki tym co i tak od razu pójdą na nowe emki? Żeby jeszcze większe emki mieli? A tak ta 1/3 pójdzie na emki, a podwyżki da się pozostałym 2/3...
Naprawdę tego nie dostrzegacie?
Do upominania się na forum tylu chętnych, a w realu już nie ma odważnych?
 
No przecież o to może chodzić, po co dawać podwyżki tym co i tak od razu pójdą na nowe emki? Żeby jeszcze większe emki mieli? A tak ta 1/3 pójdzie na emki, a podwyżki da się pozostałym 2/3...
Naprawdę tego nie dostrzegacie?
Do upominania się na forum tylu chętnych, a w realu już nie ma odważnych?

Tak kolego tylko te 75% będziesz miał wyliczane z wybranych 10 lat. Na co nam EMKi powiedz mi?? Powiedz mi na jaką emkę odejdę skoro nawet przy 40% z marnych 2300 da 900zł. Dalej nie widzisz potrzeby podwyżek???

Przecież tym co mają odejść na emerytury podwyżki już znacząco nie zmienią wysokości emerytury chyba że będą pracować jeszcze przez kilka-kilkanaście lat. A dla tych co mają odejście w perspektywie 10 najbliższych lat to czekają na podwyżki jak na zbawienie.

W innych służbach mają jakość i emki i podwyżki co chwilę. U nas jak zwykle ani jedno ani drugie. Rząd daje podwyżkę w MSWiA dla poprawy bezpieczeństwa. Czas aby zauważyć że trzeba dać i SC inaczej dochody budżetowe mogą się nie spełnić bo dajemy również bezpieczeństwo ale też to fiskalne.
 
na naszą sytuację składają się lata siedzenia cicho w kąciku, wbijania noża w plecy przez sprzedawczyków, zawiść i wewnętrzne podziały... "zjednoczenie" powiedzmy nastąpiło w jednej sprawie... da się też w innych? damy radę?
 
A dla tych co mają odejście w perspektywie 10 najbliższych lat to czekają na podwyżki jak na zbawienie.
Oni mogą nie doczekać tych 10 lat bo lada chwila mogą wylądować ucywilnieni w nowym tworze jaki powstanie czyli KAS/KAP.
Ja rozumiem, że zwolnią sie środki na awanse i podwyżki ale to kolejna obietnica tak jak te 3 krajowe czy równanie uposazen do innych mundurowych.
Tego niestety nie zrozumieją ci wszyscy eksperci, w stopniach aspiranckich czy oficerskich, którzy inkasuja co miesiąc 2x tyle co kolega/koleżanka angel81.
 
Back
Do góry