• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki?

bolo - nie pisałem o strachu a o posłuchu... a jak cię "banda" obraża to nie mój problem... jakie to wsystko wrażliwe i delikatne... temat dla mnie w tym wątku jest już zakończony...
 
Rozp. jest w konsultacjach społecznych. DO ZZ zostało przesłane 29.10. i termin na odpowiedź wynosi 30 dni. Jutro jest posiedzenie Zarządu Głównego ZZ Celnicy PL, na którym wypracujemy stanowisko także i w tej sprawie
 
Rozp. jest w konsultacjach społecznych. DO ZZ zostało przesłane 29.10. i termin na odpowiedź wynosi 30 dni. Jutro jest posiedzenie Zarządu Głównego ZZ Celnicy PL, na którym wypracujemy stanowisko także i w tej sprawie

gdzie można zapoznać się z tym rozporządzeniem?
 
Zygfryd dobrze napisał, że to co ktos "na gębę" dał, ktoś inny może "na gębę" zabrać. I nie ma co tu się jarać ustawa budżetową, bo tą ZAWSZE można zmienić. I tak, zresztą sa zapowiedziane zmiany budżetu. Równiez przychylam się do stanowiska, że uwierzę, jak mi an konto wpłynie. NIE MA co się paść nadziejami złudnymi. Znam takich co na mioim oddziale z kalkulatorkiem w ręku wyliczają różne warianty podwyżek (zgodnie z jakimś kolejnym szmatławym mailem, co przyszło z MF). Początkowo miało być średnio na łepka 270, teraz juz piszą o 160.

Ja sobie przynajmniej kilku wkurwień tygodniowo zaoszczędzam - a to w naszej robocie sporo :D a tamci siedzą i napierd... w te kalkulatory i zadają debilne pytania, w stylu: "przecież miało być X, a jest Y".
Pamiętajcie Drodzy, że X = obietnica, a Y=REAL.

Sami wiemy w jakim te dwie wartosci są stosunku. Inna sprawa, że jak mowa o "stosunku" i o podwyżkach w cle, to jakoś tak się dziwnie składa, że większość z nas jest zawsze z przodu :D
 
Koledzy,
nie wiem dlaczego tak bardzo się emocjonujemy w kolejnej odsłonie dyskusji nt. "ewentualnych podwyżek".
Każdy chciałby dostać parę złotych, ale ja mam wrażenie, że w obecnych okolicznościach i sytuacji ta dyskusja jest nieco nie na miejscu.
Trąci to cokolwiek Titanikiem, przy oczywistym zachowaniu wszelkich proporcji.
Nie ekscytujmy się podwyżkami, skoro nie wiemy jeszcze, czy, gdzie i kto z nas będzie pracował/pełnił służbę.
To dyskusja odbiegająca od najważniejszych dla nas aktualnie przesądzeń.
Jak obronimy Naszą Służbę Celną, to będziemy się pasjonować ile i dla kogo.
Pozdrawiam

Jak widać poniekąd miałem rację.
Z dzisiejszej perspektywy deliberacje nt. trybu, sposobu, terminu, szczegółowych zasad itp. podwyżek tracą cokolwiek na znaczeniu...
Chyba, że nowy SSC pójdzie drogą wzmocnienia Naszej Służby Celnej, a nie jej demontażu/ścisłej integracji z AP.
 
no właśnie nie - dość już tego defetyzmu i płaczu po kątach, nie płaczmy nad tym co może stać się w perspektywie roku czy dwóch, zajmijmy się sprawami na tu i teraz - ustawa budżetowa z zapisami naszych podwyżek, a przede wszystkim realizacja zaległej, drugiej transzy rekompensaty za brak podwyżek jakie miała mundurówka, oraz realizacja wyroku tk

pandzior już wielokrotnie pisząc post pod postem napisał że woli gadać o likwidacji, nie wiem czy dlatego że jest młody i po spadku ze stołka ma starszego eksperta, ale gro z nas ma C, i coś co zapewne dla Pandziora spada w miesiąc dla wielu spada dwa albo i trzy miesiące, te zaległe 150 i podwyżki to na niższych stanowiskach naprawdę dużo

poza tym, SC teraz to nie to samo co w 2007- 2008, Sławek i Celnicy.pl, wyrok TK, liczebność i wiara - jest inaczej, a może być jeszcze lepiej - im więcej będzie nas skonsolidowanych w jednym związku - pomyślcie o tym proszę

nikt z rządzących i wielu z nas nie wierzyło, że 2008 coś da - a dał - przede wszystkim zmienił myślenie - pokazał że możemy
 
... dość już tego defetyzmu i płaczu po kątach, nie płaczmy nad tym co może stać się w perspektywie roku czy dwóch, zajmijmy się sprawami na tu i teraz ...

...nikt z rządzących i wielu z nas nie wierzyło, że 2008 coś da - a dał - przede wszystkim zmienił myślenie - pokazał że możemy

Podpisuję się pod tym postem bolo1999 wszystkimi czterema łapami :D - jak to pies Szarik:D
 
Sławku jak tam nasz drugi równorzędny temat.
Czy stanęło na 150zł dla tych w stopniu powyżej aplikanta i trochę więcej dla aplikantów czy jeszcze walczymy o inne możliwe rozwiązania? Czy jest już podpis i czeka na ogłoszenie w DzU czy raczej wypłaty będą opóźnione?
 
MAM PYTANIE

O PŁATNE GODZINY NADLICZBOWE, CZY WSZEDZIE JEST TAK JAK U NAS, CZYLI ODBIERAMY GODZINY NADLICZBOWE W FORMIE WOLNEGO, CZY GDZIEŚ SĄ PŁACONE . CZY DA SIĘ Z TYM COŚ ZROBIĆ. GODZINY NADLICZBOWE PŁATNE STANOWIŁY KIEDYŚ DOŚĆ ZNACZNĄ POZYCJĘ W MOIM BUDŻECIE DOMOWYM :confused: :mad:
 
Czy temat podwyżek będzie dyskutowany na spotkaniu w min. Fin.?
Czy w ogóle propozycja podwyzek byłej już władzy wchodzi w grę czy są nowe propozycje?
Wiem, że priorytetem jest przyszłość służby i emki ale wielu funkcjonariuszy również interesuje ta kwestia szczegolnie tych z paroletnim stazem , takich co dopiero zaczęli bądź zaczną.
 
Czy temat podwyżek będzie dyskutowany na spotkaniu w min. Fin.?
Czy w ogóle propozycja podwyzek byłej już władzy wchodzi w grę czy są nowe propozycje?
Wiem, że priorytetem jest przyszłość służby i emki ale wielu funkcjonariuszy również interesuje ta kwestia szczegolnie tych z paroletnim stazem , takich co dopiero zaczęli bądź zaczną.

Z całym szacunkiem Kolego. Uważam iż ten temat jest ważny niemniej jednak są tematy ważniejsze. Przyjdzie czas porozmawia się i o tym. Pozdrawiam.
 
Z całym szacunkiem Kolego. Uważam iż ten temat jest ważny niemniej jednak są tematy ważniejsze. Przyjdzie czas porozmawia się i o tym. Pozdrawiam.

Widocznie co dla niektórych przy korycie sprawy podwyżek mają drugorzędne znaczenie. Przy zarobkach rzędu +3500 na rękę stówka tam czy tam nie robi znaczenia.

Niestety chyba Poczekajmy najpierw na ucywilizowanie i oby emki. Wtedy będzie więcej kasy w funduszu płac.

A w sprawie emek wiadomo jak będzie. Inne resorty czyli MSWiA, MON itd. dostaną a my jak zwykle w jakimś innym kwartale i to bez wyrównania.
 
Ostatnia edycja:
Sławku.
mam pytanie dotyczące proponowanych podwyżek w 2016r, ponieważ wśród f-szy przynajmniej w mojej IC BP jest duża dezinformacja, zarówno poprzez lokalnych przedstawicieli Związku.

Na tą chwilę mamy niby projekt rozporządzenia MF z dnia 26 października który był przekazany do konsultacji a nie można go znaleźć w RCL na stronach Rządowych itd.

Dodatkowo w tym momencie w pewnym stopniu w Rządzie trwa dopinanie budżetu.
Czy zatem przedmiotowy projekt jest już podpisany i wchodzi w życie od 1 stycznia 2016roku??

Nie mogę znaleźć żadnego komunikatu w tej sprawie zarówno ze strony mojego ZZ celnicy.pl jak i rządowej.


Pozdrawiam,
z wyrazami szacunku za dotychczasową działalność dla dobra Wszystkich f-szy.
 
Sławku, czy nie obawiasz się że pieniądze przewidziane w budżecie do dyspozycji "MF", które miały iść w części na podwyżki dla nas, zostaną w ogromnej części przekazane na podwyżki etatów w izbach i urzędach skarbowych, celem zmniejszenia dysproporcji do nas ? Tak aby po tym jak spora cześć z nas zostanie rozmundurowana (włączona do KAS), nie był takiej sytuacji, jak po łączeniu "UKS" z nami (wtedy UKS miał większe pensje i im dopasowano stanowiska i stopnie). Teraz im dadzą podwyżki, nam z chwilą rozmundurowania zdejmą dodatek za stopień i stanowisko, no i zarobki się mniej więcej zrównają.
Oczywiście w międzyczasie pewnie wejdą emki - niektórzy (eksperci ze stażem - a więc i co najmniej w korpusie aspiranckim) odejdą z solidną emeryturą, bo staż zapewni im wysoki % ostatnich poborów... A "szpece i młode koty" polecą pod kapelusz za groszowe pensje.
W mundurach zostanie wzp i jakieś niedobitki na granicach, resztę mundurowych zadań, na przykład łyknie SG....
Wiesz, obawiam się żeby za jakiś czas, nie zaśpiewać, jak polscy kibice.... "Nic się nie stało, Panowie nic się nie stało..."
Z natury jestem pesymistą, bo głupio wyjść na tego naiwnego, ale nie mam nic by po raz kolejny miło się zawieść i nie mieć racji :).
 
(,,,)
Z natury jestem pesymistą, bo głupio wyjść na tego naiwnego, ale nie mam nic by po raz kolejny miło się zawieść i nie mieć racji :).

swietna strategia zyciowa, jesli spelnia sie twoje pesymistyczne oczekiwania bedziesz mogl powiedziec: "a nie mowilem?, mialem racje". A jesli sie nie spelnia to sie milo zawiedziesz. W obu przypadkach wygrywasz.
 
Sławku, czy nie obawiasz się że pieniądze przewidziane w budżecie do dyspozycji "MF", które miały iść w części na podwyżki dla nas, zostaną w ogromnej części przekazane na podwyżki etatów w izbach i urzędach skarbowych, celem zmniejszenia dysproporcji do nas ? Tak aby po tym jak spora cześć z nas zostanie rozmundurowana (włączona do KAS), nie był takiej sytuacji, jak po łączeniu "UKS" z nami (wtedy UKS miał większe pensje i im dopasowano stanowiska i stopnie). Teraz im dadzą podwyżki, nam z chwilą rozmundurowania zdejmą dodatek za stopień i stanowisko, no i zarobki się mniej więcej zrównają.
Oczywiście w międzyczasie pewnie wejdą emki - niektórzy (eksperci ze stażem - a więc i co najmniej w korpusie aspiranckim) odejdą z solidną emeryturą, bo staż zapewni im wysoki % ostatnich poborów... A "szpece i młode koty" polecą pod kapelusz za groszowe pensje.
W mundurach zostanie wzp i jakieś niedobitki na granicach, resztę mundurowych zadań, na przykład łyknie SG....
Wiesz, obawiam się żeby za jakiś czas, nie zaśpiewać, jak polscy kibice.... "Nic się nie stało, Panowie nic się nie stało..."
Z natury jestem pesymistą, bo głupio wyjść na tego naiwnego, ale nie mam nic by po raz kolejny miło się zawieść i nie mieć racji :).
Minister powiedział na spotkaniu wczorajszym, że zależy mu na podniesieniu zarobków najmniej zarabiających i będzie forsował wprowadzenie zapisu 3 x minimalna pensja jako najmniejszy zarobek w KAS.

Ps. W 2007 roku też tak było i przepis ten został w uzgodnieniach międzyresortowych zakwestionowany przez inne resorty, gdyż tam Służba Cywilna może pomarzyć o takich zarobkach i niestety zniknął z projektu. MF udało się jednak potem przywrócić ten zapis w projekcie w ramach konsultacji społecznych. Co działoby się dalej, na etapie dalszych prac legislacyjnych, z tak projektowanym przepisem nie wiemy, gdyż doszło wtedy do wcześniejszych wyborów. Pamiętam jednak na pewno, że sam Minister Banaś forsował mocno taki przepis.
 
Ostatnia edycja:
Podwyżki przy dzisiejszej strukturze ( czyt. wartościowanie) spowodują jeszcze większe kominy, chyba, że będzie to tak jak poprzednio podwyżka dodatku za stopień.
 
Back
Do góry