• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Podwyżki?

my będziemy mieli gdzie bo KAS potrzebuje młodych ambitnych funkcjonariuszy. tylko czy ty będziesz miał gdzie dosłużyć do emerytury.


Tiaaa ... Młodzi i ambitni są potrzebni wszędzie, więc także funkcjonariusze w Służbie.
No i faktycznie, dla włodarzy najbardziej pożądani są ci z wyłączoną funkcją myślenia ...
 
Jeszcze trochę, a się w łyżce wody potopicie. Niestety, napiszę to po raz kolejny - poziom dyskusji sięgnął dna.
Czytanie innych rzeczy niż artykuły na głównej i posty Sławka grozi poważnym naruszeniem psychiki.

Więc nie czytaj!

Forum po to jest, by każdy mógł się wypowiedzieć. Niezależnie od tego, jak widzi daną kwestię. Forum jest czymś w rodzaju "burzy mózgów". Skoro tego nie rozumiesz, ... cóż...
Póki na wzajem nie obrzucamy się wulgaryzmami, wszystko jest ok.
 
na dole mówią że podwyżki MF będzie przeciągał poza lipiec/sierpień. Po tych dwóch wydarzeniach ŚDM i szczyt NATO będą mogli wszystko nawet "dać" -150zł
 
Więc nie czytaj!

Forum po to jest, by każdy mógł się wypowiedzieć. Niezależnie od tego, jak widzi daną kwestię. Forum jest czymś w rodzaju "burzy mózgów". Skoro tego nie rozumiesz, ... cóż...
Póki na wzajem nie obrzucamy się wulgaryzmami, wszystko jest ok.

ciekawy mechanizm psychologiczny, nie? niektorzy ludzie pisza, ze juz nie moga czytac forum, nastepnie czytaja je jeszcze czesciej zeby sprawdzic jaki efekt wywolal ich wpis. Czlowiek to skomplikowana istota.
 
Toruń, dnia 08.04.2016r.
FEDERACJA ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH SŁUŻBY CELNEJ

Koleżanki i Koledzy

W konsekwencji wystąpienia Federacji Związków Zawodowych Służby Celnej, wystosowanego w dniu 1 kwietnia 2016r., do Pana Mariana Banasia - Szefa Służby Celnej związanego z Komunikatem dotyczącym podwyżek uposażeń i wynagrodzeń z dnia 31 marca 2016r., w którym Szef Służby Celnej „ustalił” samodzielnie - bez wymaganych prawem uzgodnień z organizacjami związkowymi zasady rozdysponowania kwoty 310,00 zł przeznaczonej na podwyżki uposażeń dla funkcjonariuszy celnych, w dniu 7 kwietnia br. w Ministerstwie Finansów odbyło się spotkanie przedstawicieli Ministerstwa ze stroną związkową.
W spotkaniu ze strony Ministerstwa Finansów uczestniczyli: Pan Wojciech Baranowski - kierujący Departamentem Służby Celnej, Pan Tomasz Michalak - dyrektor Departamentu Ceł, oraz Pani Maria Wójtowicz - Zastępca Dyrektora Departamentu Służby Celnej.
Na wstępie spotkania Pan Wojciech Baranowski poinformował, że podwyższenie najniższego uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy celnych w służbie stałej do kwoty 3.048,80 zł - nie podlega negocjacjom, lecz jedynie wysokość kwoty przeznaczonej na podwyżkę dodatku za stopień, która została wykazana w informacji ministerstwa.
Z przykrością informujemy, że jedynie przedstawiciele Federacji ZZSC zakwestionowali taką formę „negocjacji”. Federacja Związków Zawodowych Służby Celnej - zgodnie z uchwałą Rady z dnia 22 marca 2016r. - wniosła o przyznanie podwyżki w kwocie równej dla wszystkich funkcjonariuszy - tj. po 310,00 zł do stopnia, motywując to, iż kwota ta stanowi wyrównanie braku podwyżek wynagrodzeń za rok 2014 i 2015, realizowanej na takich samych zasadach jak w innych służbach mundurowych. Pozostałe związki zawodowe uległy presji tzw. „negocjacji”.
Federacja ZZSC, z uwagi na brak umocowania obecnych na spotkaniu przedstawicieli Ministerstwa do negocjacji, wniosła o organizację kolejnego spotkania z udziałem Szefa Służby Celnej Pana Mariana Banasia.

[TABLE="width: 198, align: left"]
[TR]
[TD]
[/TD]
[TD]Przewodniczący FZZSC
/-/ Jacek Staniszewski
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Toruń, dnia 08.04.2016r.
FEDERACJA ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH SŁUŻBY CELNEJ

Koleżanki i Koledzy

f
/-/ Jacek Staniszewski
[/TD]

czesc, BlackJack, mam takie pytanie - propozycje. W jaki sposob sprawdzacie, ktore rozwiazanie dot. roznych kwestii np. podwyzek, funkcjonariusze i pracownicy uwazaja za najlepsze. Czy to jest Wasze tj. zarzadu zdanie, czy konsultujecie to jakos_? Odbywacie zebrania przed ustaleniem stanowiska? Czy nie mozna przed okresleniem stanowiska zwiazku np przeprowadzic ankiete wsrod funkow? Na Coryntii. W koncu sa ankiedy dot mniej waznych spraw. Jako zwiazek w kwestiach dot. wszystkich zatrudnionych reprezentujecie wszystkich a nie tylko Waszych czlonkow. Co o tym myslisz?
 
Dokładnie o tym samym pomyślałem. ;-) Z jakiej racji decydujecie co będzie dla nas lepsze ? Jeśli będzie jakieś referendum czy ankieta i większość zdecyduje to ok. No chyba , że było wśród członków federacji - kilka głosów łatwo zliczyć ;-)
A propos... ilu "członków" liczy federacja? bo to chyba nie tajemnica?
 
Tiaaa ... Młodzi i ambitni są potrzebni wszędzie, więc także funkcjonariusze w Służbie.
No i faktycznie, dla włodarzy najbardziej pożądani są ci z wyłączoną funkcją myślenia ...


No , i tu najlepszym przykładem są znów Katowice !
Niby nowa pani dyrektor jest taka fajna, wszyscy ją chwalą i na górze i na dole..
A tu znów ZONK! Kolejna nagroda dla naszej "koleżanki" Z WZP!!!
Jakie to szczęście dla Służby a szczególnie Izby Katowickiej że ta "doskonałość" podjęła służbę pół roku temu! Musimy się od niej uczyć!
 
W jaki sposob sprawdzacie, ktore rozwiazanie dot. roznych kwestii np. podwyzek, funkcjonariusze i pracownicy uwazaja za najlepsze. Czy to jest Wasze tj. zarzadu zdanie, czy konsultujecie to jakos_? Odbywacie zebrania przed ustaleniem stanowiska? Czy nie mozna przed okresleniem stanowiska zwiazku np przeprowadzic ankiete wsrod funkow?
cześć, dokładnie tak. Zarządy organizacji członkowskich przeprowadziły "wywiad" wśród członków odnośnie podwyżek i uzyskały dane z Kadr o ilości osób które nie byłyby beneficjentami podwyżek. Delegaci ZZ na Radzie Federacji zobligowali Komitet Wykonawczy FZZSC do przedstawienia w MF stanowiska odnośnie podziału 310zł :D
 
cześć, dokładnie tak. Zarządy organizacji członkowskich przeprowadziły "wywiad" wśród członków odnośnie podwyżek i uzyskały dane z Kadr o ilości osób które nie byłyby beneficjentami podwyżek. Delegaci ZZ na Radzie Federacji zobligowali Komitet Wykonawczy FZZSC do przedstawienia w MF stanowiska odnośnie podziału 310zł :D

a czy moglbys sie podzielic tymi danymi z kadr i odniesc do propozycji ankiet?
 
Mam 16
lat służby i 2400 zasadniczej. Dlaczego chcecie mi zabrac podwyzke na rzecz eksperta czy starszego eksperta Jacka Staniszewskiego. A Ty bj Ile więcej ode mnie zarabiasz i ile sluzysz?
 
Proponuję, aby pozostała część po dobrych i pożądanych propozycjach MF-u przeznaczyć na dodatki specjalne:).
 
BJ nie odniesie się do tych danych... A wywiad wyglądał tak, że w jego związku są sami eksperci i wszyscy dostaną tylko po 150, więc nic dziwnego, że wszyscy członkowie związku (swoją drogą ilu ich tam jest nikt nie wie) nie godzą się na podwyżki dla najmniej zarabiających i chcą dla wszystkich po 310zł... Ja się im nie dziwię, chcą w końcu jak najlepiej... dla siebie...

U mnie na oddziale wszyscy mają się nawzajem w .... i patrzą aby tylko im było najlepiej, więc w związku z tym zmieniam zdanie i od teraz też nie popieram podwyżek proponowanych przez MF Ja chcę po równo, bo wtedy dostałbym więcej. A co? Kto mi odmówi prawa do dbania przede wszystkim o swój interes?
 
No , i tu najlepszym przykładem są znów Katowice !
Niby nowa pani dyrektor jest taka fajna, wszyscy ją chwalą i na górze i na dole..
A tu znów ZONK! Kolejna nagroda dla naszej "koleżanki" Z WZP!!!
Jakie to szczęście dla Służby a szczególnie Izby Katowickiej że ta "doskonałość" podjęła służbę pół roku temu! Musimy się od niej uczyć!

Nie można odbierać prawa do zasłużenia na nagrodę ( nawet po pół roku służby ).
 
czyli już wiemy kto będzie blokował podwyżki dla najmniej zarabiających czyli dla nas na dole.......... mam nadzieję ze te 3048 brutto faktycznie nie jest do negocjacji i należeć się będzie nam jak psu buda. To że w oddziałach granicznych specjalista zarabia do tej pory tyle co starczy spec w Urzędzie to zawdzięczamy tylko sobie zapier........ na noce i święta podczas gdy ty siedzisz z rodziną w domu.
 
czyli już wiemy kto będzie blokował podwyżki dla najmniej zarabiających czyli dla nas na dole.......... mam nadzieję ze te 3048 brutto faktycznie nie jest do negocjacji i należeć się będzie nam jak psu buda. To że w oddziałach granicznych specjalista zarabia do tej pory tyle co starczy spec w Urzędzie to zawdzięczamy tylko sobie zapier........ na noce i święta podczas gdy ty siedzisz z rodziną w domu.


też mam nadzieję że te 3048 nie będzie podlegało zmianom - mimo że oznacza to, że będę miał zasadniczą taką samą jak świeżaki - ale jest to krok w dobrym kierunku - równanie w górę, spłaszczanie wynagrodzeń, odejście odsztucznego podziału na speców i ekspertów

nie każdy patrzy wyłącznie przez własny interes
 
Back
Do góry