• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Podwyżki?

wiecie dobrze że pieniędzy nie wystarczy dla wszystkich. Z tego co widzę to najbardziej buchają się st. specjaliści i mł. eksperci bo oni mają dostać 150zł a reszta dużo więcej. Ale powiedzcie mi dlaczego macie takie stanowiska? Nie przez wykształcenie czy faktyczne doświadczania a przez to że akurat Was tak zwartościowali bo akurat przyszło kilka etatów na oddział. Szczególne patologie są w OC wewnetrznych i granicznych gdzie mł. spec wykonuje wilokrotnie zadania takie jak mł. ekspert. (odpowiednio 2350 i 3500 netto na rękę)


Z ciekawości Popatrzcie na to:
http://www.rp.pl/Handel/303229926-Po-Biedronce-teraz-takze-Lidl-podnosi-pensje-pracownikow.html#ap-1
Po podwyżkach pensja na stanowisku pracownika sklepu wynosi 2,4 tys. zł – 2,8 tys. zł brutto na początku pracy z gwarantowanym wzrostem do poziomu 2,85 tys. zł – 3,25 tys. zł po dwóch latach stażu pracy.

przypomnę że f-sz mł. specjalista dostanie ok 2500 brutto.
 
Najnizsza pensja brutto ml.eksperta , a taka ma chyba wiekszosc, to 3699 , wiec nie ma mozliwosci , aby netto bylo 3500. Powiem wiecej- przy najwyzszym zaszeregowaniu tez nie jest to mozliwe. A ml.spec. i specj., zgodnie z komunikatem MF maja dostac 3048brutto. Chyba, ze masz jakies nowsze Informacje.
 
Mam informacje z MF, że nie chcą zmieniać rozp w sprawie uposażenia zasadniczego f.c., a podwyżki do 3048 chcą rozdysponować awansami pionowymi i poziomymi.
W mojej ocenie to jest niewykonalne - vide par. 4 i 8.1 ww. rozp.

Tak więc jeśli podwyżki będą opóźnione czy zablokowane to z winy MF, bo DIC-e nie będą mogli wykonać polecenia MF - rozdysponować środków zgodnie z Komunikatem MF.
 
Awans na wyższe stanowisko jest możliwy po przeprowadzeniu rekrutacji, jak również sama zmiana uposażenia w ramach stanowiska jest ograniczona możliwością podniesienia uposażenia tylko o jeden poziom
 
No to wiekszości.. na pewno serotonina poszybowała w górę po takiej informacji! Pieski ogrodnika już merdają ogonkami..Wyższych pensji nię będą mieli ludzie, którym najbardziej się należy sensowna podwyżka, a mianowicie funkcjusze z 12 letnim stażem pracy zarabiający 2,500 z groszem do łapki.. Nigdy nasza formacja nie dobije do STANDARDÓW wynagrodzeń innych służb.. Pieniążki zostaną odpowiednio podzielne na odpowiednie osoby..

Nie ma czym sie smucić.. przecież inni mają gorzej.
 
Sławek napisał to o czym pisałem wcześniej.
Pismo o podniesienia uposażenia miało na celu odwrócenie uwagi od spraw najistotniejszych dla funkcjonariuszy Służby Celnej.
 
Mam informacje z MF, że nie chcą zmieniać rozp w sprawie uposażenia zasadniczego f.c., a podwyżki do 3048 chcą rozdysponować awansami pionowymi i poziomymi.
W mojej ocenie to jest niewykonalne - vide par. 4 i 8.1 ww. rozp.

Tak więc jeśli podwyżki będą opóźnione czy zablokowane to z winy MF, bo DIC-e nie będą mogli wykonać polecenia MF - rozdysponować środków zgodnie z Komunikatem MF.
czyli: albo nie znają przepisów, albo grają na czas i chcą uspokoić nastroje do czasu aż wejdzie KAS, albo chcą skłócić celników ze związkami żeby nas osłabić.
 
Oczywiście mam na myśli rozp. w sprawie stanowisk służbowych funkcjonariuszy celnych, trybu awansowania oraz dokonywania zmian na stanowiskach służbowych
 
Jak dotąd wszelkie istotne zmiany, tj. wprowadzenie obecnych stopni służbowych jak i wartościowanie - jakkolwiek dobrze czy źle przeprowadzone - opierają się wciąż na jednej istotnej zasadzie, - "tu i teraz". Gdybym dziesięć lat temu został przeniesiony do jakiejkolwiek komórki orzecznictwa, byłbym dziś zapewne ekspertem celny, może i nawet starszym ekspertem. Pensyjka jak się patrzy. Byłbym po drugiej stronie szlabanu, być może nawet podśmiewywałbym się ze specjalistów.
Ale tak się nie stało, jako specjalista S.C. z 25-letnim stażem w służbie, netto nie mam nawet "trójki" z przodu! I to ze mnie podśmiewują się eksperci!
Czyli zasada powyższa zawsze krzywdząca. A dla "wybranych" - kumulacja w totku.


Czy przy obecnych podwyżkach (jakie by one nie były) znowu zadziała zasada "tu i teraz"?!
Kiedy związkowcy wymuszą na szefostwie S.C. zasadę "za całokształt"?!
Czy te moje 25 lat znowu psu na budę?!
 
Ostatnia edycja:
Na spotkaniu w MF poinformowano, że będzie zmieniane zarządzenie w sprawie wartościowania oraz ww. rozp. w sprawie stanowisk służbowych funkcjonariuszy celnych, trybu awansowania oraz dokonywania zmian na stanowiskach służbowych
 
Chodzi o par. 8 i 9 tegoż rozporządzenia a zarz. w sprawie wartościowania umożliwić ma przewartościowanie mł. specjalistów w służbie stałej

tzn jak ma wygladac to przewartosciowanie_? z mlodszych zrobia starszych? a ze starszych kogo? Jakies daty padly na spotkaniu? A jaka atmosfera z kwestii rozmow ze zwiazkami? A inne zwiazki? jakies zdania odrebne?
 
tzn jak ma wygladac to przewartosciowanie_? z mlodszych zrobia starszych? a ze starszych kogo? Jakies daty padly na spotkaniu? A jaka atmosfera z kwestii rozmow ze zwiazkami? A inne zwiazki? jakies zdania odrebne?
Jeśli już, to z młodszych zrobią zwykłych, a ze zwykłych starszych. Ale zapewne chodzi o przewartościowanie zadań, które obecnie wykonują specjaliści. Czyli zostanie jak jest, młodszy nadal będzie młodszym itd.

A najlepiej by było, gdyby zrobiono tak, jak pisałem wcześniej:
Należy bezwzględnie zlikwidować zależność poborów od stanowisk! Nasze zasadnicze powinny wynikać z posiadanego stopnia służbowego (choć tu też nie uniknięto przewałów, więc dobrze byłoby to nieco zweryfikować!).
Stanowiska powinny zachowane tylko dla osób pełniących funkcje kierowników, naczelników bądź dyrektorów, a z tego tytułu powinni oni otrzymywać stosowny dodatek za pełnienie tych funkcji. Przestanie być kierownikiem, naczelnikiem itd. - dodatek zabieramy. Ale odpowiednia zasadnicza wynikająca ze stopnia zostanie. Czyli np. kierownikiem referatu ogólnego nie mógłby być st. rachmistrz celny, nawet jeśli to tylko "pełniący obowiązki". A znam taki przypadek.
No i oczywiście przy takiej radykalnej zmianie wyłącznie zasada "za całokształt" a nie "tu i teraz".
 
Ostatnia edycja:
Nie ma konkretów. Nie ma wniosków ze spotkania, gdyż nie było SSC i Dyrektor Departamentu SC dopiero przedstawi SSC przebieg dyskusji, uwagi, etc. i SSC podejmie decyzję, czy będzie kolejne spotkanie czy pozostaje przy tym co zaproponował pierwotnie.
 
Witam... uważam, że powinniśmy działać i nie dać się prowokować. Ale przyznaję,że u mnie emocje rosną i coraz bardziej mam ochotę prz...lić rządzącym za takie wodzenie nas... Oczywiście patrzę, słucham i czekam na info od Sławka... pzdr:cool:
 
Nie ma konkretów. Nie ma wniosków ze spotkania, gdyż nie było SSC i Dyrektor Departamentu SC dopiero przedstawi SSC przebieg dyskusji, uwagi, etc. i SSC podejmie decyzję, czy będzie kolejne spotkanie czy pozostaje przy tym co zaproponował pierwotnie.

stawiam na kolejne spotkanie, gdzies ... w grudniu.
 
Back
Do góry