• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2022

Czy coś tam słychać w sprawie podwyżek ??? Bo jak na razie od dłuższego czasu cisza ..... Czy związek coś w tym temacie działa czy na razie Malediwy ??? Żadnych komunikatów - bo pism to już przez ostatnie lata tyle napisano że na te pisma to chyba pół puszczy kampinoskiej z drzew wykrzewiono....
Są podwyżki - podwyżki prądu, gazu, czynszu ...no i pracownicy biedronek i lidlow dostali podwyżki - nie wspomnę już o hydraulikach, murarzach czy cieślach oni już dawno zarabiają ponad 10k na rękę
 
Chyba koledze chodziło o to, że związek jako strona porozumień dot. podziału "podwyżek" może coś więcej wiedzieć na temat. Bo taka wiedzę na jakim jest to etapie winna posiadać.
Domyślam się, że o to chodziło ale zapytanie było sformułowane przynajmniej nie na miejscu. Pomyślcie jak musi czuć się Sławek i cały Zarząd, poniekąd ryzykując swoją działalnością, dając z siebie codziennie wszystko, działając, pisząc w imieniu setek funkcjonariuszy indywidualne i grupowo, a na koniec usłyszawszy zapytanie: "no gdzie są moje podwyżki???" W takim przypadku jedyna odpowiedź ciśnie się na usta....
Swoją drogą dziwię się osobiście Sławkowi, że jeszcze w tym tkwi! Dawno temu radziłem mu aby kandydował w wyborach parlamentarnych. Myślę, że jako osoba publicznie znana i szanowana mandat miałby wtedy w kieszeni. A tutaj tylko pytania: "związek, gdzie podwyżki, związek gdzie 15a?, Sławek, gdzie moje awanse, Sławek, a ucywilnieni?, co to za Malediwy?". Itp, itd. A struktur w niektórych izbach jak nie było, tak nie ma!!!
 
Ostatnia edycja:
Domyślam się, że o to chodziło ale zapytanie było sformułowane przynajmniej nie na miejscu. Pomyślcie jak musi czuć się Sławek i cały Zarząd, poniekąd ryzykując swoją działalność, dając z siebie codziennie wszystko, działając, pisząc w imieniu setek funkcjonariuszy indywidualne i grupowo, a na koniec usłyszawszy zapytanie: "no gdzie są moje podwyżki???" W takim przypadku jedyna odpowiedź ciśnie się na usta....
Swoją drogą dziwię się osobiście Sławkowi, że jeszcze w tym tkwi! Dawno temu radziłem mu aby kandydował w wyborach parlamentarnych. Myślę, że jako osoba publicznie znana i szanowana mandat miałby wtedy w kieszeni. A tutaj tylko pytania: "związek, gdzie podwyżki, związek gdzie 15a?, Sławek, gdzie moje awanse, Sławek, a ucywilnieni?, co to za Malediwy?". Itp, itd. A struktur w niektórych izbach jak nie było, tak nie ma!!!
Struktur nie ma ale pretensje i żale pozostały niezmiennie.
 
Cyt.
AKTUALNE NAJWAŻNIEJSZE CELE ZWIĄZKU:

- NAJNIŻSZE UPOSAŻENIE/WYNAGRODZENIE W KAS NA POZIOMIE 3 X MIN. PŁACA.
TERMIN ZREALIZOWANIA DO 2024R. (REALIZACJA CELU WYMAGA DZIAŁAŃ W TERENIE, A TE SĄ ZNACZNIE UTRUDNIONE Z UWAGI NA PANDEMIĘ COVID-19, STĄD TERMIN REALIZACJI ZOSTAJE PRZESUNIĘTY O CZAS PANDEMII. ZDECYDOWANE INICJATYWY W TYM ZAKRESIE PLANUJEMY JUŻ JEDNAK W 2022 ROKU.)

- KOMENDA GŁÓWNA SCS, ZDECYDOWANE DZIAŁANIA W ROKU BIEŻĄCYM!

- RÓWNE TRAKTOWANIE FUNKCJONARIUSZY SŁUŻB MUNDUROWYCH

- POMOC PRAWNA DLA CZŁONKÓW ZWIĄZKU

- STATUS URZĘDNIKA KAS

Oczywiście nie odpuszczamy postulatów wyrównania kwot zagrabionych z Uchwały modernizacyjnej oraz podwyżki 677zł w 2022 roku. W tej sprawie toczą się spory zbiorowe w każdej IAS i KIS.

???????????
3xmin płaca =3x3010 zł=9030 zł ha ha ha
te cele finansowe absolutnie nierealne, 9k na reke to nie zarabia prokurator po aplikacji a co dopiero funkcjonariusz...
Kompletnie nie rozumiem tez pi co walczyc o jakis status urzednika KAS, skarbowcy o nas nie walcza pomijajac ze nie ma szans na cos takiego. Komenda Glowna i traktowanie nas na rowni z innymi sluzbami. WYSTARCZY.
 
Tez koledzy uważam, że podczepienie nas pod cywili jest swoistą kulą u nogi. To grupa społeczna całkowicie spacyfikowana, pasywna i bierna. Jakby nie oni to juz dawno wywalczyli byśmy swoje a przynajmniej byśmy próbowali o to zawalczyć. A tak MF powtarza jak mantrę że generalnie większość jest szczęśliwa , zadowolona i nawet przychodzi do pracy ceniąc sobie spokój i stagnację. Ale jaki obecnie mamy wybór. Żaden
 
Domyślam się, że o to chodziło ale zapytanie było sformułowane przynajmniej nie na miejscu. Pomyślcie jak musi czuć się Sławek i cały Zarząd, poniekąd ryzykując swoją działalnością, dając z siebie codziennie wszystko, działając, pisząc w imieniu setek funkcjonariuszy indywidualne i grupowo, a na koniec usłyszawszy zapytanie: "no gdzie są moje podwyżki???" W takim przypadku jedyna odpowiedź ciśnie się na usta....
Swoją drogą dziwię się osobiście Sławkowi, że jeszcze w tym tkwi! Dawno temu radziłem mu aby kandydował w wyborach parlamentarnych. Myślę, że jako osoba publicznie znana i szanowana mandat miałby wtedy w kieszeni. A tutaj tylko pytania: "związek, gdzie podwyżki, związek gdzie 15a?, Sławek, gdzie moje awanse, Sławek, a ucywilnieni?, co to za Malediwy?". Itp, itd. A struktur w niektórych izbach jak nie było, tak nie ma!!!
BRAWO ! Normalnie new Bareja, teksty możesz pisać do komedii, sukces murowany 👏
 
...."To prawda Administracja Podatkowa KAS jest silnie sfeminizowana, ale to nie tłumaczy dlaczego ta grupa zawodowa uległa w ciągu ostatnich 20 lat takiej paperyzacji. Pielęgiarki, nauczyciele, to grupy zawodowe jeszcze mocniej sfeminizowane a potrafią walczyć o swoje płace. Jesteśmy grupą całkowicie bierną, zastraszoną. Popatrzcie sobie na Pity nauczycieli i pielęgniarek, w jakim miejscu jesteśmy. Słabość, niemoc ogromna. Przykro na to patrzeć. Jesteśmy w sytuacji Syndromu Sztokholmskiego. Po ośmiu latach pałowania przez PO jesteśmy od 6 lat pałowani przez PiS, a to co się dzieje od dwóch lat to już apogeum. Jesteśmy ofiarami w pełnym tego słowa znaczenia i ściśle współpracujemy z oprawcą. Dotyczy to również ZZ. Nie potrafię zrozumieć dlaczego na Spartakiadę może przyjechać 5000 ludzi a na proteście nie ma nawet połowy."....

Dobry wpis ze skarbowców pokazujący, dlaczego z Nimi nigdy nic nie wywalczymy. Tylko jeden mały błąd we wpisie - nie połowa ale 5% może pojawia się na proteście !!!
 
BRAWO ! Normalnie new Bareja, teksty możesz pisać do komedii, sukces murowany 👏
Agatko, napisałem coś śmiesznego?? Raczej tragicznego - samą prawdę!
Do walki nikt, do profitów każdy!
Całe szczęście, że mnie już to nie dotyczy. Dzięki Sławkowi (tak - w olbrzymiej mierze Sławkowi) nie muszę się tym już przejmować i co rano mogę spokojnie delektować się kawą, ciesząc się EM. Nawet mogę zacząć pisać teksty do komedii 😉..
 
Tez koledzy uważam, że podczepienie nas pod cywili jest swoistą kulą u nogi. To grupa społeczna całkowicie spacyfikowana, pasywna i bierna. Jakby nie oni to juz dawno wywalczyli byśmy swoje a przynajmniej byśmy próbowali o to zawalczyć. A tak MF powtarza jak mantrę że generalnie większość jest szczęśliwa , zadowolona i nawet przychodzi do pracy ceniąc sobie spokój i stagnację. Ale jaki obecnie mamy wybór. Żaden
Składki, składeczki. O to idzie walka.
 
Agatko, napisałem coś śmiesznego?? Raczej tragicznego - samą prawdę!
Do walki nikt, do profitów każdy!
Całe szczęście, że mnie już to nie dotyczy. Dzięki Sławkowi (tak - w olbrzymiej mierze Sławkowi) nie muszę się tym już przejmować i co rano mogę spokojnie delektować się kawą, ciesząc się EM. Nawet mogę zacząć pisać teksty do komedii 😉..
tak, komedia, a tym bardziej jak się ze spokojnego miejsca komentuje, bez ryzyka odwetu !!! Funkcjonariusze właśnie liczą na takie ze strony ZZ odpowiedzi, na forum, aby nie było później mataczenia i zrzucania na innych !!! Od pisania makulatury mija 2 lata i NIC, NULL, ZERO !!! patrząc na pełne parkingi przed US-ami już przed 7 rano, sami możemy sobie odpowiedzieć czy są zdolni do protestu !!!! na 15 min. wyłączyli komputery, bowiem tyle trwa przerwa śniadaniowa, na godzinę w życiu by nie wyłączyli !!! Faktycznie - na Spartakiadzie tysiące, a na protest ze 150 osób.
 
tak, komedia, a tym bardziej jak się ze spokojnego miejsca komentuje, bez ryzyka odwetu !!! Funkcjonariusze właśnie liczą na takie ze strony ZZ odpowiedzi, na forum, aby nie było później mataczenia i zrzucania na innych !!! Od pisania makulatury mija 2 lata i NIC, NULL, ZERO !!! patrząc na pełne parkingi przed US-ami już przed 7 rano, sami możemy sobie odpowiedzieć czy są zdolni do protestu !!!! na 15 min. wyłączyli komputery, bowiem tyle trwa przerwa śniadaniowa, na godzinę w życiu by nie wyłączyli !!! Faktycznie - na Spartakiadzie tysiące, a na protest ze 150 osób.
Stawiam samochód na parkingu. Na spartakiady jeżdżę i na rajdy też jeździłem. Za to patrzę od kilku lat na dokonania Pani Agaty i NIC, NULL. ZERO! Chociaż spalona ziemia po konfliktach faktycznie jest. To chyba troszkę Pani wina, że potrafi pociągnąć za swoimi hasłami 150 osób (a i pewnie znaczna część z nich to owoc pracy związkowej Innych. Przecież na Jej forum mało kto zagląda, na gościnnych Celnicy.pl może ponarzekać na pracowników). A spartakiada tysiące. Nie ma się co na nich obrażać. Przekonać, autorytetem pociągnąć za sobą ;-)
 
Stawiam samochód na parkingu. Na spartakiady jeżdżę i na rajdy też jeździłem. Za to patrzę od kilku lat na dokonania Pani Agaty i NIC, NULL. ZERO! Chociaż spalona ziemia po konfliktach faktycznie jest. To chyba troszkę Pani wina, że potrafi pociągnąć za swoimi hasłami 150 osób (a i pewnie znaczna część z nich to owoc pracy związkowej Innych. Przecież na Jej forum mało kto zagląda, na gościnnych Celnicy.pl może ponarzekać na pracowników). A spartakiada tysiące. Nie ma się co na nich obrażać. Przekonać, autorytetem pociągnąć za sobą ;-)
czyli mam rację, z balastem nic nie osiągniemy, oni nie znają pojęcia protest, nie dopuszczają takiej myśli !!!
 
czyli mam rację, z balastem nic nie osiągniemy, oni nie znają pojęcia protest, nie dopuszczają takiej myśli !!!
W ogóle nic nie osiągnięcie. Jesteście tak samo bierni. Tabun chłopów od świtu do nocy skomli na tym forum jak stado bab. Zamiast wziąć los w swoje ręce potraficie tylko płakać i zwalać na innych winę za własną beznadzieję. Mieliście wyznaczony termin na protest to zaczęliście wymyślać jakieś idiotyzmy, by tylko wszystko odwolac. Nie macie jaj, nie macie żadnej woli walki, nie chce wam się ruszyć tyłków z kanap. Czekacie tylko by się doczłapać do emerytury. To wasze skomlenie jest tak załosne, nie wiem jak możecie tego nie widzieć. Stale tylko, że sg ma tyle a policja ma tyle, a wy tacy pokrzywdzeni przez los. To się przenieście gdzieś indziej, przecież wciąż zapewniacie, że robicie dokładnie to co oni. Co? Znowu odwagi zabrakło?
Tak na marginesie, wymień wasze ruchy od czasu naszego wyłączania komputerów. Co zrobiliście? Oczywiście nic. Myślę, że większości z was jest na rękę połączenie z nami. Dzięki temu możecie dalej skomleć, że to wszystko przez nas. Jakby nas nie było to byście nie mieli już żadnej wymówki i musielibyście sami przed soba przyznać jakie z was cienkie bolki. Póki co dalej zgrywacie bohaterów z kreskówki
 
Ostatnia edycja:
@Mrówka Nie no to co pisze Mrówka woła o pomstę do nieba!! Przypomnę ci nasz Strajk w 2008 r. - zamknięte zewnętrzne granice i Strajk w 2017 r. przed wejściem do KAS - 5 tysięcy Celników w Warszawie czyli prawie połowa stanu osobowego. A Skarbowcy jaką akcję protestacyjną zorganizowali po 1989 roku ???? ŻADNEJ.... Tylko wyłączenie komputerów na 15 minut, ŻENADA.
Celnicy teraz nie protestują bo większość walczących poszła na emerytury, mieli dosyć!!! Została w większości sama młodzież, szczególnie na granicy wschodniej i Działach Realizacji.
 
@Mrówka Nie no to co pisze Mrówka woła o pomstę do nieba!! Przypomnę ci nasz Strajk w 2008 r. - zamknięte zewnętrzne granice i Strajk w 2017 r. przed wejściem do KAS - 5 tysięcy Celników w Warszawie czyli prawie połowa stanu osobowego. A Skarbowcy jaką akcję protestacyjną zorganizowali po 1989 roku ???? ŻADNEJ.... Tylko wyłączenie komputerów na 15 minut, ŻENADA.
Celnicy teraz nie protestują bo większość walczących poszła na emerytury, mieli dosyć!!! Została w większości sama młodzież, szczególnie na granicy wschodniej i Działach Realizacji.
Polemizowanie z mrówką uwłacza godności funkcjonariusza Służby Celnej czy Służby Celno-Skarbowej.
 
@lynx Ale po co nas obraża niech się na forum Skarbowców wynaturza. Tam jest tuba propagandowa Solidarności niech tam wychwala Polski Ład.
My się nie przebieraliśmy za pszczoły przed wejściem KAS na Spartakiadzie i wychwalaliśmy pod niebiosa jak będzie dobrze w nowej strukturze.
 
@lynx Ale po co nas obraża niech się na forum Skarbowców wynaturza. Tam jest tuba propagandowa Solidarności niech tam wychwala Polski Ład.
My się nie przebieraliśmy za pszczoły przed wejściem KAS na Spartakiadzie i wychwalaliśmy pod niebiosa jak będzie dobrze w nowej strukturze.
Mial sie tu nie pokazywac...ale jak widac nie moze sie obejsc bez Naszego Forum.po prostu to jego zycie.Gdy zabraknie Forum zabraknie Mroweczki
 
Przestańcie mieć w końcu pretensje do ZZ, zacznijcie od siebie Skarbowcy na ilu protestach byliście???? To w MF jest problem, nie w ZZ.
 
Back
Do góry