• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2022

Tak też zrobię. A wy dalej sobie wmawiajcie, jacy to jesteście zajebisci. I tak nikt w to poza wami nie uwierzy. Miłego lizania się wzajemnie po jajkach. 😂Żegnam.
Nie jesteśmy zajebiści jak widać, nie możemy wyjść z marazmu. Po cichu liczyłem, że może u Was dojdzie do przełamania i wreszcie coś wywalczycie, pociągniecie temat. Ale chyba się przeliczyłem, skoro sukcesem jest u Was odwołanie dyżurów.
 
Nie jesteśmy zajebiści jak widać, nie możemy wyjść z marazmu. Po cichu liczyłem, że może u Was dojdzie do przełamania i wreszcie coś wywalczycie, pociągniecie temat. Ale chyba się przeliczyłem, skoro sukcesem jest u Was odwołanie dyżurów.
Stare chwyty MF, a jednak skuteczne. Zmienić temat i nagłośnić problem...wszyscy zapominają o temacie. Krótko, z zarobkami wracamy do 2014 r.,
niektórzy po "podwyżkach" to realnie nawet do 2011. Idzie wiosna, więc jak kiedyś powiedział "prorok" - żeby przeżyć pójdziemy na szczaw o_O
 
Od grupowicza:

Wlaśnie wróciłem ze sklepu. Tym razem to nie paragon a ogłoszenie na drzwiach zwróciło moją uwagę.... ,, zatrudnię na pełny etat sprzedawcę do sklapu wynagrodzenie 3500 - 4000 netto..." Poprosiłem o rozmowę z kierownikiem sklepu. Na pytanie czy to żart z tym ogłoszeniem ( jako oskarżyciel nie ma mnie nawet w dolnych widełkach) pani była dość sfrustrowana i powiedziała że już ma tego dość, bo nikt nie chce przyjść do pracy, a to tylko na początek taka stawka. Pani na odchodne dodała że gwarantuje premie kwartalne i możliwość robienia zakupów po cenach hurtowych.
Nie myśląc dużo kupiłem 0.7 i cole . Muszę to przemyśleć. Wam też proponuję bo w dobie takiej inflacji i nowego ładu nasze zarobki nie można nazwać wynagrodzeniem a zapomogą.
 
Po co tu piszesz? Masz swoje forum tam sie wypowiadaj i pisz,snuj plany podwyzkowe, przygotowuj akcje dotyczace wyłączenia kompa na 15 minu podczas przerwy sniadaniowej itd. Inapiaze tak jak Ty : zajmij sie skarnowka i odp.... sie od wreszcie od funkcjonariuszy!!!!
ich forum nie istnieje, tam tylko pojedyncze, nic nie znaczących osób wpisy o ich niemocy
 
A służby MSWIA mają już procedowanie rozporządzenia o wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie
Np Policja
 
tak się powinno negocjować z pracodawcą w sprawie podwyżek (10% na dzień doby reszta za pół roku jak inflacja będzie 18 %) - ZZ powinno mówić jednym głosem LINK - na całej kas wyszliśmy jak Zabłocki na mydle - zz reprezentowanym przez "wojujące feministki "z US brak własnego zdania - pracownicy z US pracują od macierzyńskiego do wychowawczego i od wychowawczego do emerytury nie zależy im na zmianie na lepsze tylko na „świętym urzędniczym spokoju”
 
Jest takie powiedzenie: "umiesz liczyć, licz na siebie twoje szczęście innych jebie"

@Mały na bank nie marzymy o rozwiązywaniu problemów cywilnych skarbowców. Mamy swoje piekło i masę własnych nierozwiązanych od lat problemów w formacji.
Emerytura jest konsekwencją służby i rozmowy nie dziwią nikogo poza kosmitami nierozumiejącymi pragmatyki oraz "myślącymi" inaczej trollami z krótkim stażem.
Wiele krytyki zostało napisane o debilnym, niestety zrealizowanym w 2017r. planie kryształowego, ja się z tym zgadzam. Ja jak wielu innych stałem się ofiarą tego gówna i nadal odczuwam tego skutki. Dlatego odliczam każdy dzień który przybliża mnie do dnia decyzji o odejściu z tego bagna, na patrolu, czy kontroli w terenie w oparach pyłu, spalin, mrozie, deszczu czy upale. Nie narzekam bo to był mój wybór!
 
@Francis jestem skarbowcem, bo to sam wybrałem. Nie chciałem być celnikiem, ani pracować w UKS. Byłem, jestem i będę tym, który krytykował połączenie Was z nami. Zawsze mówiłem, że łączenie funkcjonariuszy z cywilami to głupota. Zrobiono to. Nikt szeregowych pracowników nie pytał o zdanie. Ale ucywilniano ludzi już Waszymi rękami. Nie zaprzeczysz, że to Wasi koledzy przygotowali listy kto ma zostać w mundurze, a kto ma go stracić. Więc u Was tez tak różowo w 2017 nie było.
 
Celna uwaga najgorsze, że część z tych... już uciekło na emerytury. Te emerytury, które wywalczyli między innymi, odarci z mundurów funkcjonariusze. Powinna powstać lista odpowiedzialnych za ten proceder. Tak żeby wiadomo było, komu ręki nie podawać.
 
Ostatnia edycja:
@Francis jestem skarbowcem, bo to sam wybrałem. Nie chciałem być celnikiem, ani pracować w UKS. Byłem, jestem i będę tym, który krytykował połączenie Was z nami. Zawsze mówiłem, że łączenie funkcjonariuszy z cywilami to głupota. Zrobiono to. Nikt szeregowych pracowników nie pytał o zdanie. Ale ucywilniano ludzi już Waszymi rękami. Nie zaprzeczysz, że to Wasi koledzy przygotowali listy kto ma zostać w mundurze, a kto ma go stracić. Więc u Was tez tak różowo w 2017 nie było.
dobry żart - chciał być skarbowcem ! nie było szans dostania się do UKS i UC, to tworzy się mity ! 😂 😂😂
 
tak się powinno negocjować z pracodawcą w sprawie podwyżek (10% na dzień doby reszta za pół roku jak inflacja będzie 18 %) - ZZ powinno mówić jednym głosem LINK - na całej kas wyszliśmy jak Zabłocki na mydle - zz reprezentowanym przez "wojujące feministki "z US brak własnego zdania - pracownicy z US pracują od macierzyńskiego do wychowawczego i od wychowawczego do emerytury nie zależy im na zmianie na lepsze tylko na „świętym urzędniczym spokoju”
Serio, jestes aż tak głupi?
 
@Agata Flis A dlaczego tworzę mity? W 1995 r. zaczynałem pracę. Nie chciałem pracować ani w UKS, ani być celnikiem. Przyszedłem do skarbówki świadomie. Miałem być tu tylko przez chwilę, ale życie napisało inny scenariusz.
 
@Francis jestem skarbowcem, bo to sam wybrałem. Nie chciałem być celnikiem, ani pracować w UKS. Byłem, jestem i będę tym, który krytykował połączenie Was z nami. Zawsze mówiłem, że łączenie funkcjonariuszy z cywilami to głupota. Zrobiono to. Nikt szeregowych pracowników nie pytał o zdanie. Ale ucywilniano ludzi już Waszymi rękami. Nie zaprzeczysz, że to Wasi koledzy przygotowali listy kto ma zostać w mundurze, a kto ma go stracić. Więc u Was tez tak różowo w 2017 nie było.
Akurat moją przykrą trzyletnią przygodę zafundował skarbowiec cywil a klepną skarbowiec DIAS, fakt że maczał w tym łapy jeden kierowniczyna funkcjonariusz co nie zmienia faktu że moja trauma z powodu bycia pachołkiem pod nierządem karierowiczki ze skarbówki wypełniona jest obrzydzeniem do wszystkiego co się z tym okresem wiąże.
Nie naskakuję na zwykłych pracowników skarbówki, bo nic mi do nich poza wyjątkami o których wspomniałem wyżej.
Nigdy więcej nie chcę mieć nic wspólnego z problemami grupy zawodowej z którą nic mnie nie łączy a siłowe dopasowywanie odrębnych grup zawodowych uważam za celowe i mające na celu osłabienie niebezpiecznej dla MF Służby Celnej która potrafiła walczyć o swoje i miała silne argumenty.
W skutek fali odejść ze służby w miejsce wielu odważnych i wartościowych funkcjonariuszy wcielono w większości mizerię która liczy tylko na kasę i szybkie awanse, jest wyścig szczurów i został osiągnięty ukryty cel tego syfu.
Włączono tryb programowania pożądanych zachowań i postaw - niestety skutecznie.
I tak to się żyje na tej sawannie......
 
Back
Do góry