• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2022

Szefowa niech dalej czeka nie wiadomo na co.
Zbliża się koniec października, za chwilę budżet będzie zaklepany i powie, że chciała ale jest już za późno.
Koniec października to jest też czas składania podań o zwolnienie ze służby w związku z przejściem na emeryturę. Jak MF nic nie zrobi to nie zatrzyma kolejnej fali odejść.
Część z nas sobie przekalkuluje, że lepiej odejść i dostać w marcu waloryzację, niż zostać i czekać na łaskę i fakultatywne 4,4%.
Jeśli na spotkaniu nie padną konkretne propozycje to wahający się jeszcze, rzucą kwitami i nie dadzą się już przekonać do pozostania.
Tylko ustawa modernizacyjna, zapewniającą podwyżki powyżej inflacji jest w stanie zatrzymać ludzi, tych z uprawnieniami emerytalnymi, ale też młodych, którzy startują w życiu i chcą mieć zdolność kredytową na mieszkanie, samochód itp.
 
Do wspólnej manifestacji wraz ze skarbowcami w Warszawie mam średnią ochotę (z całym szacunkiem dla ich pracy i ich postulatów) ale do reperowania zdrowia jak najbardziej jestem chętny. Oni protestują i my razem z nimi ale czy o to samo? Nie wiem. Pewny jestem natomiast że obie grupy zawodowe są delikatnie mówiąc niezadowolone z postawy ministra finansów czy też szefowej KAS. W zeszłym roku pokazało nam nasze kierownictwo co o nas myśli dając nam podwyżki jak jakieś ochłapy w częściach. Do tej pory nie wiem czy dostałem całość z obiecanych pieniędzy. Chyba w listopadzie była ostatnia transza tej podwyżki które innym służbom zostały wypłacone już z pół roku wcześniej.
w zeszłym roku nie dali ostatniej transzy 1,9%
 
w zeszłym roku nie dali ostatniej transzy 1,9%
I raczej poszła w niebyt....tak po prostu. Będzie trochę grosza na "nagrody" w ministerstwie, plecaków sporo i kolejna fala COVID się rozkręca:unsure: więc
trzeba cierpliwie czekać na "świąteczne" dowartościowanie...o ile obóz harcerski nie ogłosi zbiórki :alien:
 
Nasze podwyżki są w ramach Uchwały, stąd nie ma ich w ustawie. Brakujące kwoty mogą być przesunięte, np. z inwestycji lub pobrane wprost z rezerwy celowej. Proszę nie siać defetyzmu. Podwyżki są dostępne, tylko musimy je sobie wywalczyć. Wstyd, że musimy upominać się o nie. Nie możemy odpuścić.
 
Naczelnik mojego UCS w intranecie przekazał informację od szefa KAS, że podwyżki dla funkcjonariuszy w przyszłym roku wyniosą 16,1%, pozostałe grupy pracowników podobnie, KSC odrobinę więcej a pozostali trochę mniej
 
czegoś to nie rozumiem. Skoro nowozatrudniony f-sz w tym momencie dostaje około 3500zł a jego odpowiednik w MSWiA 4100zł to już mamy różnicę miesięcznie 600zł...... do tego dodajmy prawdopodobne kolejne różnice w 2022r o około 200-300zł. Przecież to aż się prosi o zaczęcie wielkiej akcji polegającej na składaniu wniosków o przeniesienie do DOWOLNEJ innej służby MSWiA, MON, SW - gdziekolwiek!!!! wniosek umotywowany chęcia dalszego rozwoju oraz wyższymi zarobkami bo trzeba przecież spłacać kredyty, wyżywić rodzinę. Wniosek składa się do bezpośredniego przełożonego w sekretariacie a adresatem jest Komendat Główny (służby dowolnej). Ciekawe jakie by były reakcje na falę wniosków (które muszą przejść całą procedurę a na koniec i tak to f-sz składający decyduje czy dalej chce się przenieść czy się może rozmyślił)
 
czegoś to nie rozumiem. Skoro nowozatrudniony f-sz w tym momencie dostaje około 3500zł a jego odpowiednik w MSWiA 4100zł to już mamy różnicę miesięcznie 600zł...... do tego dodajmy prawdopodobne kolejne różnice w 2022r o około 200-300zł. Przecież to aż się prosi o zaczęcie wielkiej akcji polegającej na składaniu wniosków o przeniesienie do DOWOLNEJ innej służby MSWiA, MON, SW - gdziekolwiek!!!! wniosek umotywowany chęcia dalszego rozwoju oraz wyższymi zarobkami bo trzeba przecież spłacać kredyty, wyżywić rodzinę. Wniosek składa się do bezpośredniego przełożonego w sekretariacie a adresatem jest Komendat Główny (służby dowolnej). Ciekawe jakie by były reakcje na falę wniosków (które muszą przejść całą procedurę a na koniec i tak to f-sz składający decyduje czy dalej chce się przenieść czy się może rozmyślił)
W odpowiedzi dostaje negatyw, ale jak wniosków spłynie pierdylion, to może się ktoś MF obudzi?
 
Back
Do góry