• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2022

czegoś to nie rozumiem. Skoro nowozatrudniony f-sz w tym momencie dostaje około 3500zł a jego odpowiednik w MSWiA 4100zł to już mamy różnicę miesięcznie 600zł...... do tego dodajmy prawdopodobne kolejne różnice w 2022r o około 200-300zł. Przecież to aż się prosi o zaczęcie wielkiej akcji polegającej na składaniu wniosków o przeniesienie do DOWOLNEJ innej służby MSWiA, MON, SW - gdziekolwiek!!!! wniosek umotywowany chęcia dalszego rozwoju oraz wyższymi zarobkami bo trzeba przecież spłacać kredyty, wyżywić rodzinę. Wniosek składa się do bezpośredniego przełożonego w sekretariacie a adresatem jest Komendat Główny (służby dowolnej). Ciekawe jakie by były reakcje na falę wniosków (które muszą przejść całą procedurę a na koniec i tak to f-sz składający decyduje czy dalej chce się przenieść czy się może rozmyślił)
A po ki ch... tak się trudzić. Zwalniasz się, pracujesz i masz 150% tego do do tej pory - przynajmniej w Poznaniu tak jest. Szkoda się smucić i zastanawiać jak głęboko nasza szefowa ma nas w dupie. Szkoda tylko że za tak beznadziejne zarządzanie, nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Kapica i Banaś tez nic dobrego nie wnieśli i maja się dobrze.
Szkoda tylko że z zuchów do harcerzy żem nie poszedł- minister by do mnie krzyczeli.

Parafracując powiedzenie z Małyszem..... Ja też chcę być ministrem 🤪. Łazi taka potem po pasie, co liczyć wiosen nie więcej niż ja stażu i jej się w pas kłaniają- ŻENADA.

Droga brać celnicza- myślę, że macie świadomość, że pod tym dnem jest 5 metrów mułu.
Wiecie wiecie, ale jak ktoś ma wygodną łódkę to se tak nad tym pływa i z góry ten burdel obserwuje czego Wam życzę 😉😀
 
Ostatnia edycja:
Coś w tym jest a zatem jaki wniosek ? Ten kto może niech spada z" baru". Tu już niczego lepiej nie będzie. Zbliża się 1 listopada a zatem sprawdzanie paragonów za znicze i chryzantemy. To jest priorytet!
 
Coś w tym jest a zatem jaki wniosek ? Ten kto może niech spada z" baru". Tu już niczego lepiej nie będzie. Zbliża się 1 listopada a zatem sprawdzanie paragonów za znicze i chryzantemy. To jest priorytet!
Nie bedzie lepiej. Żałuję, ze zrozumiałem to tak późn i późno odszedłem, ale przynajmniej poznałem to forum :)
 
Nigdy nie należy mówić "nigdy".
Może być lepiej, i kiedyś będzie.
To od nas również zależy, ludzi którzy tworzą organizację!
 
253585816_567596541175013_3126519730176325793_n.jpg

Podwyżki wynagrodzeń w SCS
 
Ustawa z dnia 17 września 2021 r. o zmianie ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe oraz niektórych innych ustaw (Dz. U z 2021 r. poz. 1834) wprowadza waloryzacje wynagrodzeń dla najważniejszych osób w państwie.

Jak czytamy w uzasadnieniu do projektu ww. ustawy, wynika to z potrzeby dokonania urealnienia wartości świadczeń przysługujących Prezydentowi RP i byłym Prezydentom RP, a także zmiany maksymalnych kwot diet lub wynagrodzeń przysługujących przedstawicielom samorządu terytorialnego.

Zgodnie z założeniami, wysokość diet przysługujących w ciągu miesiąca radnym, będzie odpowiadała 2,4-krotności kwoty bazowej określonej w ustawie budżetowej dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Obecnie kwota bazowa wynosi 1.789,42 zł. Po wejściu w życie przepisów, maksymalna dieta radnego wzrośnie do 4.294,60 zł (obecnie jest to kwota 2.684,13 zł).

Analogicznie jak w przypadku diet radnych, ulegnie zmianie maksymalna wysokości wynagrodzenia pracowników samorządowych zatrudnianych na podstawie wyboru:
  • w urzędzie marszałkowskim: marszałka województwa, wicemarszałka oraz pozostałych członków zarządu województwa;
  • w starostwie powiatowym: starosty, wicestarosty oraz pozostałych członków zarządu powiatu;
  • w urzędzie gminy: wójta (burmistrza, prezydent miasta);
  • w związkach jednostek samorządu terytorialnego: przewodniczącego zarządu związku i pozostałych członków zarządu;
  • w urzędzie m.st. Warszawy: burmistrza dzielnicy m.st. Warszawy, zastępcy burmistrza dzielnicy m.st. Warszawy i pozostałych członków zarządu dzielnicy m.st. Warszawy.
Maksymalne wynagrodzenie tych osób nie będzie mogło przekroczyć w okresie miesiąca 11,2-krotności kwoty bazowej określonej w ustawie budżetowej dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Oznacza to, że górna granica wynagrodzenia wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, starostów i marszałków województw wzrośnie do ponad 20 tys. zł.
 
Back
Do góry