• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

W obecnej sytuacji nie czas na przepychanki. Szybko dogadajcie się, że wszystkim po równo i niech ruszają wypłaty zanim zdążą przesunąć środki. Tu trzeba działać w ekspresowym tempie.
 
najprościej to pule z modernizacji podzielić równo na ilość fc i dać ludziom niezależnie od kwoty o jaka wzrośnie uposażenie po tej budżetowej... to jest najprostsze rozwiazanie... ma swoje minusy ale jeden zasadniczy plus, jest najszybsze do wdrożenia...

kwota podzielić na etaty i doliczyć, proste i szybkie i o to teraz chodzi...
 
To wskaz to pewne źródło. A ja wiem, że będzie Tylko trzeba się spieszyć z decyzjami
 
To wskaz to pewne źródło. A ja wiem, że będzie Tylko trzeba się spieszyć z decyzjami

Pewnego razu, w pewnym kraju, pewni ludzie podjęli pewne decyzje.
Zapewne byli to pewni politycy pewnej partii, którzy w pewnych sprawach pewnie się boją
upewniać pewien sort ludzi w pewnym przekonaniu, o pewnej przyszłości pewnych zasad.
Pewnie dlatego można być pewnym, że pewne rzeczy się nie zmienią, a pewnie pewne,
z pewnością będą musiały zmienić pewne kryteria ...
 
Jesteśmy już na prostej, i zależy czy przekroczymy metę jak inne służby z podwyżkami czy jednak nasze związku po raz kolejny pokażą ze nie potrafią się dogadać w jakże ważnej dla nas wszystkich kwestii. Wszystkim po równo. I taki komunikat przekazać do dyrekcji IAS. Jak mówi stare chińskie przysłowie "lepiej mieć 50% z czegoś, niż 100% z niczego".
 
czyli mam rozumieć, że w momencie podpisania przez prezydenta uchwały budżetowej dostaniemy te 6% a ta podwyżkę modernizacyjną kiedy związki dogadają się z DIC-ami ?
 
sory, że zadaje może takie proste pytania ale jak pracuje 7 lat jestem starszym specem to ile się mogę spodziewać ? :) Nie chcę doznać szoku :)
 
czyli mam rozumieć, że w momencie podpisania przez prezydenta uchwały budżetowej dostaniemy te 6% a ta podwyżkę modernizacyjną kiedy związki dogadają się z DIC-ami ?
Może warto by brać i nie prowadzić zwady bo nie dostaniemy nic i taki będzie koronny finał. Poza tym jesteśmy w grupie ryzyka a statystyki rosną 😫😓😫
 
Wiem z pewnego źródła że moderniazacji NIE BĘDZIE. Jak to się ma do swobodnego przepływu towarów?
Z całym szacunkiem do Twojej osoby, ale bardziej niż "pewne" źródło, wiarygodna jest dla mnie informacja od pana Sławomira, który wyraźnie napisał:
Ja mam świeżą informację z MF, że wszystko jest ok z podwyżkami także dla funkcjonariuszy, czyli 729zł przeciętnie na etat. Zresztą ja nie dopuszczam nawet innej myśli.
 
sory, że zadaje może takie proste pytania ale jak pracuje 7 lat jestem starszym specem to ile się mogę spodziewać ? :) Nie chcę doznać szoku :)
Twoje pytanie jest bardzo proste i trudne jednocześnie.
Z ustawy budżetowej dostaniesz 6%. Dolicz sobie 6% do swoich mnożnikowych składników uposażenia (najczęściej sa to zasadnicza+stażowe+dodatek za stopień). Chcesz prostszą metodę na wyliczenie podwyzki netto, to od wypłaty odejmij dodatek kontrolerski (jeśli masz) i z pozostałej kwoty oblicz 6% - to będzie Twoja podwyżka budżetowa.
Teraz trudniejsza część modernizacyjna. Tutaj na tą chcwilę nikt nie da Ci wiarygodnej odpowiedzi. Możesz dostać 100 zł a może 600 zł a może nic.
Z uchwały modernizacyjnej wynika jedno a z porozumień, pseudoporozumień, obietnic czy życzeń co innego
 
Back
Do góry