• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

@ferduś Nie mam sobie nic do zarzucenia. Od początku byłem za opcją po równo dla wszystkich, bez żadnych uprzedzeń. Choć wiem, że w SCS są ogromne dysproporcje i powinno to być przeprowadzone z głową.
 
Widzę wszystko, tylko ta cała otoczka jego wypowiedzi jest zbędna. Chyba, że @cat -owi bardziej zależy, żeby móc powiedzieć kiedyś "a nie mówiłem?!"
Powinniśmy wszyscy dążyć do kompromisu bez niepotrzebnych złośliwości.

I właśnie po to jest ta "cała otoczka", by wykluczyć "niepotrzebne złośliwości", których
pomimo nawet takiego stwierdzenia, niektórzy nie potrafią sobie odmówić ...

ps
... A nie mówiłem ?! ;)
 
Naprawdę jeszcze miesiąc temu można było dyskutować czy mamy dostać 729 czy 800 brutto. A teraz na więcej nie liczę niż 6% z podwyższenia kwoty bazowej i wcale nie zarabiam dużo jako specjalista. Stąd mój apel do ZZ bierzmy to co nam dają. Jak czytam pisma Solidarności, że cywile są pokrzywdzeni w stosunku do funków to mnie mdli. My teraz musimy jeżdzić na kontrolę bez zabezpieczenia osobistego, a cywile w skarbówkach siedzą i pracują zdalnie w domach. Panie Ludwiński nie widzi Pan różnicy w pracy funków i cywili??? Kto teraz pracuje w terenie i się naraża Pan!
 
trzymajmy sie wersji poczatkowej czyli kwota podwyżki nie mniej niż inne służby mundurowe czyli bazowa ok 280zł + 220 modernizacja .
 
W pełni popieram to co napisał sabu30 , trzeba szybko brać co proponują bo się jeszcze rozmyślą.A o podwyżkach w latach 2021 i 2022 raczej trzeba zapomnieć.
To może od razu napisać do mf, że nie dość, że nie chcemy podwyżek w następnych latach to jeszcze dopłacimy do budżetu. Po co takie bzdury pisać publicznie!
 
To może od razu napisać do mf, że nie dość, że nie chcemy podwyżek w następnych latach to jeszcze dopłacimy do budżetu. Po co takie bzdury pisać publicznie!
Oczywiście, że chcemy podwyżki z uchwały modernizacyjnej i z kwoty bazowej przecież o to walczyliśmy chodzi mi tylko o to, że w obecnej sytuacji nie ma czasu na żałosne dyskusje takich za jak solidarność i to która grupa ma dostać więcej młodzi czy starzy, cywile czy funki tylko powinniśmy podzielić po równo jak najszybciej! Bo z każdym dniem sytuacja gospodarcza kraju będzie gorsza i żaden Dias czy MF nie będzie chciał na ten temat rozmawiać. Policja i SG się dawno porozumiała dla wszystkich po równo i oni dostaną już niedługo. A niedługo rząd pod pretekstem walki z kryzysem naszą uchwałę wygasi po cichu, a najlepsze jest to że nikt nas nie poprze.
 
Ja pamiętam jak kiedyś była ministrem Gilowska i w związku z kryzysem i ogromnym deficytem zamroziła płace w budżetówce. Kryzys trwał 2-3 lata, a płacę w budżetówce były zamrożone na kilkanaście lat! Wyborcza pisała o, tym kilka dni temu że PIS znowu chcę mrozić płace w budżetówce od 2021 ze względu na kryzys z koronawirusem. Przez to zamrożenie płac na kilkanaście lat kasjerki z biedronki zarabiały w tamtym roku więcej niż specjaliści SCS i cywile ze skarbówki o nauczycielach nie wspominając. Chcecie takiej powtórki?
 
Naprawdę jeszcze miesiąc temu można było dyskutować czy mamy dostać 729 czy 800 brutto. A teraz na więcej nie liczę niż 6% z podwyższenia kwoty bazowej i wcale nie zarabiam dużo jako specjalista. Stąd mój apel do ZZ bierzmy to co nam dają. Jak czytam pisma Solidarności, że cywile są pokrzywdzeni w stosunku do funków to mnie mdli. My teraz musimy jeżdzić na kontrolę bez zabezpieczenia osobistego, a cywile w skarbówkach siedzą i pracują zdalnie w domach. Panie Ludwiński nie widzi Pan różnicy w pracy funków i cywili??? Kto teraz pracuje w terenie i się naraża Pan!

Chwileczkę kolego, a my cywile w naszym UCS-ie wykonujący czynności na stałych nadzorach, w domu nie siedzimy, kręcą się u nas kierowcy z całej Polski. Nie wszystko jest białe lub czarne.
 
Ja pamiętam jak kiedyś była ministrem Gilowska i w związku z kryzysem i ogromnym deficytem zamroziła płace w budżetówce. Kryzys trwał 2-3 lata, a płacę w budżetówce były zamrożone na kilkanaście lat! Wyborcza pisała o, tym kilka dni temu że PIS znowu chcę mrozić płace w budżetówce od 2021 ze względu na kryzys z koronawirusem. Przez to zamrożenie płac na kilkanaście lat kasjerki z biedronki zarabiały w tamtym roku więcej niż specjaliści SCS i cywile ze skarbówki o nauczycielach nie wspominając. Chcecie takiej powtórki?

@sabu30 - Nie piszę, że nie masz racji, bo także sam POPIERAM jak najszybszą wypłatę podwyżek.
I ja i wielu z nas pamięta Gilowską, ale po jasną cholerę przypominać takie pomysły rządzącym ?!

Chyba jednak nie jest z Twoją pamięcią najlepiej, bo jak historycznie okiem sięgnąć, wszystkie
niemal, najgłupsze pomysły krzywdzące osoby podległe MF'owi, a wypowiedziane na tym Forum,
zostały przez owe ministerstwo wykorzystane i zrealizowane. "Mądrej głowie, dość dwie słowie" -
- pomysł "przyspieszenia" zaczął być popierany przez środowisko i na tym należałoby zakończyć
wszelkie "mądrości ludowe", by znów nie zamotać się we własne lęki ...
 
Funkcjonariusze ,nie siac defetyzmu robic swoją robotę jak zawsze ( uwzglęgniajac nowy problem koronawirusem) i bedzie dobrze. Analizujac to co sie dzieje na nas i na skarbówkę spadnie w długim okresie zabezpieczanie finansów państwa. Każdy dobrze o tym wie . Miną kontrole koronawirusowe SG WOT i innych słuzb i kasę trzeba bedzie zbierać. Jak nie na wojnie to kto ją skombinuje sami sobie odpowiedzcie. Martwi mnie jedynie bardzo sprawa ustawy budzetowej za nocki nie placili jeszcze. Pozdrawiam Was wszystkich prawdziwych funkcjonariuszy szczególnie Sławka
 
Chwileczkę kolego, a my cywile w naszym UCS-ie wykonujący czynności na stałych nadzorach, w domu nie siedzimy, kręcą się u nas kierowcy z całej Polski. Nie wszystko jest białe lub czarne.
Wszyscy w byłych dozorach, zarówno cywile jak i funkcjonariusze mają nieciekawie. Stałe nadzory,dostawy spirytusu, kontrole akcyzy, hazardu czy paragonów dalej muszą robić bo kierownictwo jest debilne i dalej patrzy w słupki a nie na bezpieczeństwo i zdrowie.
 
A i jeszcze jedno swoje wewnetrzne niesnastki konflikty nie wylewajmy na forum bo na nasza szkodę dziala. Prośba do Sławka żeby te sprawy podwyzek zalatwiac po cichutku czas nagli
 
Kanapowiec ciesz się że nie ma u nas Włoch czy Hiszpanii . Moja kuzynka mieszka w okolicach Madrytu tam jest piekło
 
Na skarbowcach piszą tak:
Pomysł trochę z piekła rodem: referent i np. jego kierownik po 386 zł podwyżki. Chciałbym delikatnie napomknąć, iż referenci dostali w ostatnich latach ok. 70%(!!!) podwyżki podstawy. Fakt, że zarabiali mało - ok. 2100 podstawy- teraz mają podstawy 3500 ( tak było i jest w Wlkp). Przed wylaniem szamba na mnie proszę ochłonąć, policzyć i wtedy wysunąć ewentualne argumenty. Większość już była obficie wylewana na tym temacie forum, teraz proszę odnieść się do podanych wyżej kwot i %.

My nie możemy dopuscić do takiej sytuacji żeby za grosze nikt nic nie dostał. Rozdzielic pule i negocjacje
 
Na skarbowcach piszą tak:
Pomysł trochę z piekła rodem: referent i np. jego kierownik po 386 zł podwyżki. Chciałbym delikatnie napomknąć, iż referenci dostali w ostatnich latach ok. 70%(!!!) podwyżki podstawy. Fakt, że zarabiali mało - ok. 2100 podstawy- teraz mają podstawy 3500 ( tak było i jest w Wlkp). Przed wylaniem szamba na mnie proszę ochłonąć, policzyć i wtedy wysunąć ewentualne argumenty. Większość już była obficie wylewana na tym temacie forum, teraz proszę odnieść się do podanych wyżej kwot i %.

My nie możemy dopuscić do takiej sytuacji żeby za grosze nikt nic nie dostał. Rozdzielic pule i negocjacje
Z tego co widzę, u nich w temacie też większość osób jest już za podziałem po równo.
Myślę, że mało kto będzie miał w obecnej sytuacji obiekcje w stosunku do takiego sposobu podziału.
Oczywiście znajdą się takie osoby ale myślę, że jednak większośc zaakceptuje to w świetle aktualnej sytuacji.
 
Back
Do góry