• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

A 15a znowu w dupie. Jak długo jeszcze mamy czekać na jakieś decyzję. Żenujące co ten rząd robi.
 
Ludzie. Trzeba umieć czytać !
To jest uzasadnienie wydania rozporządzenia - reorganizacja Ministerstwa Klimatu (fragment) - źródło: https://legislacja.gov.pl/projekt/12331701/katalog/12672539#12672539

"Na podstawie art. 109 ustawy z dnia 23 stycznia 2020 r. o zmianie ustawy o działach administracji rządowej oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 284) Prezes Rady Ministrów może dokonać, w drodze rozporządzenia, przeniesienia planowanych dochodów i wydatków budżetowych, w tym wynagrodzeń, między częściami, działami i rozdziałami budżetu państwa, z zachowaniem przeznaczenia środków publicznych wynikających z ustawy budżetowej.
W związku z wyodrębnieniem z działu środowisko nowego działu klimat, podziałem zadań i kompetencji pomiędzy ministra właściwego do spraw klimatu oraz ministra właściwego do spraw środowiska, zaistniała konieczność dokonania przeniesień niektórych planowanych dochodów i wydatków budżetu państwa, w tym wynagrodzeń, określonych w ustawie budżetowej na rok 2020.
Rozporządzenie określa przeniesienie niektórych planowanych dochodów i wydatków z części budżetowej 41 – Środowisko do nowo utworzonej części budżetowej 51 – Klimat.
Ponadto, w związku z przeniesieniem 5 pracowników z Ministerstwa Aktywów Państwowych do Ministerstwa Rozwoju przenosi się planowane wydatki z części 47 Energia do części budżetowej 20 – Gospodarka."
 
Witam, do niedawna byłam jeszcze celnikiem niestety starych, starych oczywiście w cudzysłowiu może bardziej niewygodnych którzy za dużo mówią i mówią to co myślą mówią to co władzy nie jest na rękę takich ludzi najlepiej się pozbyć Od pewnego czasu obserwuje stronę celnicy.pl nie bardzo się udzielam na razie sprawdzam ten temat ale wiem i widzę że pan Sławek jest wielkim człowiekiem o wielkim sercu zaangażowaniu oraz i wielkim i duchu do walki Brawo panie Sławku chylę nisko czoło i wyrazy Wielkiego szacunku dla pana dla mnie jest pan jedyną osobą która do tej pory mówi prawdę nie owija w bawełnę nie odkręca kota ogonem po prostu pisze tak jak jest
Bardzo dziękuję. Staram się być człowiekiem sprawiedliwym i zawsze staram się dążyć do prawdy, nawet jeśli jest to niepopularne i na tym się traci, co w naszych realiach jest niestety częstym zjawiskiem.
Nie jest to łatwe i są trudne okresy, ale daję radę tylko dzięki Wam, dzięki Waszemu wsparciu.
Miło przeczytać, że tak jestem postrzegany.
POZDRAWIAM
 
a my w czarnej d............:poop:
 
Pora zmienić podejście, ustalić wszystkim po równo z modernizacyjnej i liczyć ze jednak wypłaca... bo inaczej, nawet nie będę pisać... uważam ze czas jest kluczowy im dluzej będzie odwlekane ustalanie zasad tym wieksze ryzyko ze wypłata zostanie zawieszona... wszystkim w tej sytuacji potrzeba poeniedzy wiec szanowna kadro, dyrektorzy i wszelkiej maści związkowcy zgódźcie się na równy podział z modernizacji... bo albo tak albo nic może nie być...
 
Pora zmienić podejście, ustalić wszystkim po równo z modernizacyjnej i liczyć ze jednak wypłaca... bo inaczej, nawet nie będę pisać... uważam ze czas jest kluczowy im dluzej będzie odwlekane ustalanie zasad tym wieksze ryzyko ze wypłata zostanie zawieszona... wszystkim w tej sytuacji potrzeba poeniedzy wiec szanowna kadro, dyrektorzy i wszelkiej maści związkowcy zgódźcie się na równy podział z modernizacji... bo albo tak albo nic może nie być...
Dokładnie!
 
Pora zmienić podejście, ustalić wszystkim po równo z modernizacyjnej i liczyć ze jednak wypłaca... bo inaczej, nawet nie będę pisać... uważam ze czas jest kluczowy im dluzej będzie odwlekane ustalanie zasad tym większe ryzyko ze wypłata zostanie zawieszona... wszystkim w tej sytuacji potrzeba pieniędzy wiec szanowna kadro, dyrektorzy i wszelkiej maści związkowcy zgódźcie się na równy podział z modernizacji... bo albo tak albo nic może nie być...

OK! Mnie pasuje!
Ja prywatnie (osobiście i subiektywnie) się zgadzam i POPIERAM ... z jednym, małym
zastrzeżeniem:

- Ani teraz, ani potem - szczególnie przy okazji jakichś kolejnych podwyżek - żaden
"krzykacz" nie "wyjedzie" z kontrargumentami o TEJ podwyżce, w kontekście przede
wszystkim wyrównania wszelkich niesprawiedliwości, "kominiarzy", "tłustych kotów",
"starych", "młodych" i tym podobnych, niezałatwionych zależności.

Chodzi mi tylko o ogólną, powszechną zgodę - życzenie środowiska - "modernizacji"
bez faktycznej modernizacji ...
 
Również uważam, że nie ma co czarować i jeśli wypracowanie i wdrożenie jakiegoś algorytmu zasad podwyżek ma trwać zbyt długo, to w obecnej sytuacji w polsce i na świecie, najbezpieczniej dla nas aby rozdać szybko po równo, aby potem nie okazało się, że po wypracowaniu w bólach innego rozwiązania, nie będzie już z czego wypłacać.
 
Słuchajcie również uważam, że czas działa na naszą niekorzyść. Tylko czekam aż jutro przegłosują budżet i PAD szybko podpisze. Z uchwały modernizacyjnej może dostaniemy w co osobiście wątpię. Moim zdaniem to ona już jest w wirtualnym koszu w obecnej sytuacji gospodaautorczej w Polsce i na świecie. Dalsze syskusje na temat czy dać młodym dz Y Starym są bezcelowe. Dać wszystkim po równo jak najszybciej. Bo z każdym dniem budżet będzie dziurawy jak sito!.
 
Ja też jestem bo jak większość, uważam, że odkładanie podwyżek jest na naszą niekorzyść
 
No właśnie stąd mój APEL jako członka ZZ Celnicy.pl do pozostałych ZZ, przestańcie się kłócić o przysłowiowe 50 zł miesięcznie dla starych, bądź młodych, cywili czy funkcjonariuszy. W tej sytuacji co jest trzeba się jak najszybciej dogadać, najlepiej niech rozdzielą po równo i cześć. Bo w przyszłym roku i następnych będzie taka dziura budżetowa, że będą ciąć wydatki jak leci, daje sobie rękę uciąć. Spadnie wzrost gospodarczy na łeb na szyję, dochody z VATU, CITU, akcyzy, itp. Kilkaset tysięcy ludzi w sektorze prywatnym straci pracę i nikt nie będzie chciał rozmawiać na temat Uchwały Modernizacyjnej. Zapomnijcie o podwyżkach w 2021 i 2022 r. Trzeba szybko brać w tym roku co chcą dać, takie jest moje skromne zdanie....
 
No właśnie stąd mój APEL jako członka ZZ Celnicy.pl do pozostałych ZZ, przestańcie się kłócić o przysłowiowe 50 zł miesięcznie dla starych, bądź młodych, cywili czy funkcjonariuszy. W tej sytuacji co jest trzeba się jak najszybciej dogadać, najlepiej niech rozdzielą po równo i cześć. Bo w przyszłym roku i następnych będzie taka dziura budżetowa, że będą ciąć wydatki jak leci, daje sobie rękę uciąć. Spadnie wzrost gospodarczy na łeb na szyję, dochody z VATU, CITU, akcyzy, itp. Kilkaset tysięcy ludzi w sektorze prywatnym straci pracę i nikt nie będzie chciał rozmawiać na temat Uchwały Modernizacyjnej. Zapomnijcie o podwyżkach w 2021 i 2022 r. Trzeba szybko brać w tym roku co chcą dać, takie jest moje skromne zdanie....
W pełni popieram to co napisał sabu30 , trzeba szybko brać co proponują bo się jeszcze rozmyślą.A o podwyżkach w latach 2021 i 2022 raczej trzeba zapomnieć.
 
Co prawda kończę przygodę ze Służbą za dwa miesiące, jednak też uważam, że w obecnej sytuacji czas nie jest naszym sprzymierzeńcem. Proste kryteria i zero kłótni, to jedyna recepta.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Widzę wszystko, tylko ta cała otoczka jego wypowiedzi jest zbędna. Chyba, że @cat -owi bardziej zależy, żeby móc powiedzieć kiedyś "a nie mówiłem?!"
Powinniśmy wszyscy dążyć do kompromisu bez niepotrzebnych złożliwości.
 
Back
Do góry