• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

I to jest dokładnie priorytetem Związku, co jest wyrażane w korespondencji zresztą, także ostatniej już do nowego Szefa KAS.
Co do drugiej kwestii, to wynika z niezrozumienia chyba. Jeżeli netto mamy dostać tyle samo funkcjonariusz i pracownik, to funkcjonariusze nie są gorzej traktowani. To chyba oczywiste. To, że chcą nam dać 455 zł, a nie 500zł tak jak w innych formacjach to nie jest wina pracowników, a jest to celowa polityka MF, które nie chce przesunąć środków z innych paragrafów np. inwestycyjnych. To jest skandal i musimy się temu przeciwstawić zdecydowanie.
JESZCZE RAZ. NAJWAŻNIEJSZY NASZ POSTULAT W KWESTII PODWYŻEK JEST TAKI, ŻE FUNKCJONARIUSZE SCS NIE MOGĄ DOSTAĆ MNIEJ NIŻ FUNKCJONARIUSZE INNYCH FORMACJI, CZYLI 500zł NA ETAT.
A może rozwiejmy wątpliwości co znaczy na etat. Już teraz chodzą głosy z góry, że jedni dostaną 200 zł inny 800 zł. Średnia będzie się zgadzać...
 
Panie Sławku a może Pan odnieść się do wcześniejszej dyskusji - mam tu na myśli uzaniowosc podwyżek. Jak to 450/500 dla wszystkich czy dla wybranych?
Nie wznam na razie szczegółów. Piszemy o tym w komunikacie, że MF ma jakiś pomysł na podział tych środków. Tyle wiadomo na dzień dzisiejszy. W IAS pomału będą zaczynały się spotkania w tej materii, to będzie coś więcej wiadomo.
 
Nie wznam na razie szczegółów. Piszemy o tym w komunikacie, że MF ma jakiś pomysł na podział tych środków. Tyle wiadomo na dzień dzisiejszy. W IAS pomału będą zaczynały się spotkania w tej materii, to będzie coś więcej wiadomo.
Czyli te pieniądze niby na "funkcjonariusza" to fikcja.
 
nie mam do Ciebie tylko do tych diasowych tlumaczen...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 
Jeśli pluralizm związkowy jest taki dobry, to dlaczego Policjanci się temu sprzeciwiali.
Osobiście chciałbym, zeby u nas też był tylko jeden związek zawodowy.
Na temat członkostwa w celnicy.pl cywili to wielu funkcjonariuszy z którymi rozmawiałem uważają, że w związku tym powinni być tylko funkcjonariusze (w tym ucywilnieni). Takie jest zdanie wielu ludzi.
Też kiedyś podawałem w wątpliwość sens przyjmowania do związku cywili, dalej nie jestem do tego przekonany ale szanuję zdanie przewodniczącego i zarządu i albo moge to zaakceptować albo wypisac się ze związku. Każdy ma wybór. Ja sie z tym pogodziłem.
W informacji Sławka o ilości członków brakuje mi informacji o liczbie cywilnych członków celnicy.pl, którzy nie byli celnikami. Może pokazałoby to czy warto było sie na to otwierać, czy ci nowi członkowie mogą liczebnie zrekompensować zahamowanie wzrostu liczby członków wśród funkcjonariuszy
 
Pluralizm wcale nie jest dobry, co pokazały lata walki w SC i teraz działalność w KAS. Inne ZZ przeszkadzały nam i walczyły nawet przeciwko projektowi obywatelskiemu, jak również nie ustepowaly z emeryturami celnymi,, czyli glodowymi wcześniejszymi emkami z ZUS. Takie prawo jednak weszło w Policji i SG i tylko dlatego o tym napisałem.
 
Ze skarbowców wynika, że będą protestować jeśli pieniądze będą mniejsze niż wynika z uchwały

Jeśli masz na myśli "bliźniacze" Forum - wynika, że "S" ma zamiar protestować.
To wcale nie oznacza, że skarbowcy będą protestować, lecz są namawiani do tego ...
 
Dlaczego jest taka cisza, chyba jest różnica pomiędzy 6% a 11%, czy zarzad naszego ZZ ma coś do powiedzenia?
 
Czy osoby które są na długotrwałym zwolnieniu zostaną pominięte przy podwyżkach? Czy dopiero po powrocie ze zwolnienia zostanie im naliczona ?
 
Back
Do góry