• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Nie zawsze zgadzam się z twoimi wpisami, ale w tym co teraz napisałeś jest dużo prawdy, Panie Przewodniczący, Państwo z Zarządu, naprawdę nie można złapać wszystkich srok za ogon, naprawdę trzeba podjąć decyzję co jest celem nadrzędnym naszego ZZ, czy oglądanie się w stronę cywili, czy w stronę funkcjonariuszy, WYJATEK TO NASZE KOLEŻANKI i KOLEDZY, których UCYWILNIONO, ja stykam sie ze skarbowcami każdego dnia, niestety odczuwam bardzo wyraźnie ich niechęć do munduru a nawet drwinę, niestety jest to także pokłosie ruchów z lat 2003-2007, u mnie jest nawet nowa moda, chodzenie na codzień bez munduru, ale czemu sie dziwić, kierownikiem jest były cywil, ja chodzę codziennie w munduze, wiec z przykrością musze napisać, że często jestem obiektem żartów "ta celniczka", i co, i nic nie mozna z tym zrobić, Solidarność bardzo dba o swoich członków, natomiast nasz ZZ jest nieobecny,
 
Nie zawsze zgadzam się z twoimi wpisami, ale w tym co teraz napisałeś jest dużo prawdy, Panie Przewodniczący, Państwo z Zarządu, naprawdę nie można złapać wszystkich srok za ogon, naprawdę trzeba podjąć decyzję co jest celem nadrzędnym naszego ZZ, czy oglądanie się w stronę cywili, czy w stronę funkcjonariuszy, WYJATEK TO NASZE KOLEŻANKI i KOLEDZY, których UCYWILNIONO, ja stylem sie sie ze skarbowcami każdego dnia, niestety odczuwam bardzo wyraźnie ich niechęć do munduru a nawet drwinę, niestety jest to także pokłosie ruchów z lat 2003-2007, u mnie jest nawet nowa moda, chodzenie na codzień bez munduru, ale czemu sie dziwić, kierownikiem jest były cywil, ja chodzę codziennie w munduze, wiec z przykrością musze napisać, że często jestem obiektem żartów " ta celniczka"

Na chodzenie bez munduru wymagana jest pisemna zgoda, inaczej to odpowiedzialność dyscyplinarna...
 
A kto doniesie na kierownika do naczelnika, który też chętnie nie nosi munduru?, kierownik nałożył mundur w 2007, a naczelnik w 2017, cóż razem łączą się w bólu, że dla kariery musieli nałożyć taki mundur....
 
Na chodzenie bez munduru wymagana jest pisemna zgoda, inaczej to odpowiedzialność dyscyplinarna
Nie musi być zgody pisemnej. Ale muszą zostać spełnione przesłanki o których mowa w rozpprAdzeniu dot. Umundurowania tzn. charakter zadań, albo zagrożenie zniszczenia. Nie wiem gdzie pracuje Helena ale generalnie nowi funkcjonariusze że skarbówki i UKS u mnie też nie zakładają munduru.
 
Też byłem przeciwny, ale Helena, naszym nadrzędnym celem jest konsolidacja środowiska. Władza ludowa chce nas podzielić by rządzić. Nke musimy się lubić. Większość ludzi tutaj, rozumie, że tak musi być. Nie dziwi cię, że nagle pojawiają się jakieś dziwne petroniusze? Co do munduru, noś go zawsze i w idealnej formie i bądź dumna, że możesz :) Każdą uszczypliwość zgłaszaj przełożonym, nie odpuszczaj a zaczną cię szanować :)
 
Gdzie widzisz tą ludową władzę /władzę ludu/ i kim-czym ona jest? Prosze pisz prościej albo jasniej bo nie rozumiem.
 
Jak można podzielić coś co nigdy nie było całością. Z kim Ty chcesz się konsolidować z inną grupą zawodową która ma inne priorytety. Banaś połączył Służbę Celną i skarbowość w sztuczny twór, który i tak prędzej czy później zostanie zlikwidowany. młspeclat67 wyobraź sobie, że większość celników jest przeciwna w mieszanie się w sprawy skarbowców i wolą żeby związek celników zajmował się sprawami celników i ucywilnionych celników, skarbowcy mają swoje związki i to one powinny bronić interesów skarbowców. Tak samo jak nie chcemy żeby cywilne związki mieszały się do naszych spraw. Właśnie dobrze, że jest taki człowiek jak petroniusz który nie boi się pisać. Możesz mi wierzyć młspeclat67 na Twoim miejscu nie byłbym tego tak pewien, że większość celników jest za tym żeby łapać wszystkie sroki za ogon. Zresztą zawsze można zrobić szybki sondaż ilu celników jest tu na tym forum za mieszaniem sie w sprawy skarbowców a ile przeciw.
 
To już było setki razy wyjaśniane. W Służbie Więziennej ZZ zrzesza funkcjonariuszy i pracowników i tak samo w PSP i jest to tam od wielu, wielu lat w ten sposób i nie przeszkadza żadnemu funkcjonariuszowi tych służb. To samo będzie się działo w tej materii w Policji i SG po wprowadzeniu pluralizmu. Dotąd bowiem z mocy ustawy fsze Policji mogli zrzeszać się wyłącznie w ZZ fszy i tylko w jednym ZZ. Nie mógł tam należeć żaden pracownik z mocy ustawy. Teraz to się zmieni także w tych formacjach i to jest naturalna kolej rzeczy.
Nie rozumiem dlaczego przeszkadza to niektórym funkcjonariuszom SCS? Nie jesteśmy przecież innymi funkcjonariuszami niż Koleżanki i Koledzy z SW czy PSP. Nie rozumiem.
 
Priorytetem zarówno związku, jak i wszystkich funkcjonariuszy powinno być równanie praw i wszelkich innych rzeczy z innymi Służbami mundurowymi. Mamy taki sam rygor i odpowiedzialność. Nie widzę powodu aby tylko dlatego że Skarbowcy płacą większe składki mamy być gorzej traktowani. Dzisiaj nam zabiorą 50 zł jutro 500. Nie możemy do tego dopuścić ze wszelką cenę. Cenę nawet zmniejszenia podwyżek cywilom.
I to jest dokładnie priorytetem Związku, co jest wyrażane w korespondencji zresztą, także ostatniej już do nowego Szefa KAS.
Co do drugiej kwestii, to wynika z niezrozumienia chyba. Jeżeli netto mamy dostać tyle samo funkcjonariusz i pracownik, to funkcjonariusze nie są gorzej traktowani. To chyba oczywiste. To, że chcą nam dać 455 zł, a nie 500zł tak jak w innych formacjach to nie jest wina pracowników, a jest to celowa polityka MF, które nie chce przesunąć środków z innych paragrafów np. inwestycyjnych. To jest skandal i musimy się temu przeciwstawić zdecydowanie.
JESZCZE RAZ. NAJWAŻNIEJSZY NASZ POSTULAT W KWESTII PODWYŻEK JEST TAKI, ŻE FUNKCJONARIUSZE SCS NIE MOGĄ DOSTAĆ MNIEJ NIŻ FUNKCJONARIUSZE INNYCH FORMACJI, CZYLI 500zł NA ETAT.
 
Co mogę napisać z pełnym szacunkiem dla Ciebie Sławek, w tym temacie mam inne zdanie niż Ty. Ja jestem tylko zwykłym funkcjonariuszem z samego dołu i może nie ogarniam tych chorych dla mnie zmian likwidacji Służby Celnej i tworzenia kasu. Pewnie jestem na to zbyt głupi.
 
mysle, ze te dyskusje mozna sprowadzic do pytania czy rzeczywiscie to, ze do zwiazku naleza cywile utrudnia walke o prawa funkow. Moim zdaniem to nie przeszkadza. Jednak jesli wolą większości byloby żeby do związku należeli wyłącznie funkcjonariusze to należy taka wole uszanować. Zgodnie z zasadami demokracji.
 
Stefan123. Ja też jestem zwykłym funkcjonariuszem z samego dołu. Ja także nie jestem zwolennikiem KAS. KAS nie dał nic Polsce, a jedynie spowolnił niestety przyrost dodatkowych wpływów i miał negatywny wpływ na szybkość uszczelniania systemu podatkowego. Należało SZYBKO skonsolidować systemy, umożliwić wymianę informacji, skonsolidować jedynie to wszystko tak jak w KAS w samym MF i zachować odrębność pionów. A tak przez długi czas zajmowali się wszyscy idee fixe Ministra Banasia, zamiast zająć się np. jadącymi cysternami. Akcyza jest w rozsypce. Wpływy z akcyzy są zaniżone w stosunku do wolumenu obrotu wyrobami akcyzowymi. KAS to kolos na glinianych nogach i jestem przekonany i od dawna to piszę, że służba mundurowa zostanie wyodrębniona. KAS wymaga reformy od pierwszego dnia odkąd został utworzony. Został utworzony siłowo i na krzywdzie tysięcy ludzi i my nigdy nie ustąpimy, aż ta krzywda zostanie zrekompensowana przez Państwo. W tej nowej strukturze, będzie pewnie wspólna "czapa" tj. MF, ale będzie to prawdziwie odrębna służba, tak jak są służby mundurowe w MSWiA czy MS. Jest to nawet w naszych postulatach, które postawiliśmy w sporach zbiorowych. To musi nastąpić pro publico bono! W tychcże służbach mundurowych - wszystkich, pracują także pracownicy. Musimy także pamiętać o bardzo wielu naszych Koleżankach i Kolegach ucywilnionych, którzy są w US i są członkami związku. Ja nie widzę problemu, by Oni zrzeszali się w związku(nawet po ustanowieniu odrębnej służby) i o Ich prawa tak samo musimy dbać. Czy komuś się to podoba czy nie, to są prawa pracowników z US, bo Oni są w US przecież. A skoro o prawa ucywilnionych, to nie widzę problemu by nie zrzeszał się także inny pracownik, który jest w tym samym US razem z Nimi.
Proszę by wszyscy funkcjonariusze SCS zrozumieli wreszcie, że nie zostaną nigdy zaniedbane jakiekolwiek Ich interesy przez ZZ Celnicy PL. Proszę też, by nie czuć się innym funkcjonariuszem niż funkcjonariusz SW czy Koleżanki i Koledzy z PSP. To wszystko od lat tam ZZ prowadzą zarówno dla funkcjonariuszy jak i dla pracowników i nikt temu się nie dziwi. Nie jesteśmy inni. Zobaczycie też, że zmiany prawa spowodują, że w ZZ Policjantów będą zrzeszać się pracownicy.
 
Nie rozumiem dlaczego przeszkadza to niektórym funkcjonariuszom SCS? Nie jesteśmy przecież innymi funkcjonariuszami niż Koleżanki i Koledzy z SW czy PSP.
To jest akurat oczywiste. Po pierwsze cywile (skarbowcy) są w większości negatywnie nastawieni do środowiska celniczego - o czym przekonać mogli się ucywilnieni. Po drugie sytuacja w KAS z punktu widzenia stosunku liczby funkcjonariuszy do liczby prac. cywilnych jest odwrotna.
 
Nie wiem czy w większości. To subiektywne odczucie. Znam ucywilnionych, którzy wcale tak nie uważają. Jest zatem różnie. Mam też osobiście różne spostrzeżenia na ten temat. Niedawno na Zlocie SłużbY Celnej byli także skarbowcy i nie zauważyłem negatywnego nastawienia, a wręcz przeciwnie. Zauważam też wśród wielu skarbowców uznanie dla funkcjonariuszy, gdyż wielu rozumie, że podwyżki na takim poziomie są w skarbowości, dzięki funkcjonariuszom właśnie. Negatywne nastawienie i antagonizowanie praowników na funkcjonariuszy było mocno kreowane przez MF i niektórych DIAS. To wciąż jest aktualne.
Dla funkcjonariuszy natomiast ważne jest, by podwyżki były na poziomie innych służb i o to musimy walczyć i robimy to i nic tutaj nie jest zaniedbane. Ta sprawa jest bardzo wyraźnie i stanowczo postawiona w MF.
Co do drugiej kwestii, to nie jest żaden argument. Ważne, by Związek zachował charakter ZZ mundurowego, tak jak w SW czy PSP i o to nie ma najmniejszej obawy po dwóch i pół roku w KAS. Związek o charakterze mundurowym może reprezentowac także pracowników i to robimy i nie jest to nic nowego - vide ZZ w SW czy PSP. Mam to na uwadze, by ZZ Celnicy PL był bez zmian jeżeli chodzi o sprawy funkcjonariuszy i jest to pod pełną kontrolą. Proszę się o to zatem nie martwić, chyba że mi nie ufasz w tym zakresie. Od zawsze byli u nas pracownicy zresztą także.
Co do liczebności, o której ktoś pisał, to utrzymuje się na poziomie 5 tys. Nieco poniżej, ostatni kwartał było około 4900, gdyż na emerytury odeszło już ok. 10% członków po wejściu KAS. Nie wszyscy zostają w ZZ jako emeryci czy renciści. Zwolniono też ponad stu jak wchodził KAS. Zapisało się kilkuset pracowników w międzyczasie i tak to na dzień dzisiejszy wygląda. Cieszę się, że mimo takich zawirowań jest ok. Wg mnie wszystko jest pod pełną kontrolą i naprawdę nie ma powodów by o cokolwiek w tej materii się zamartwiać. Ważne, by działać, bo sporo jest wciąż do zrobienia.
 
Ostatnia edycja:
ZZ Celnicy.pl jest związkiem funkcjonriuszy S-CS, jak również pracowników cywilnych KAS [nie mówię, że mi się to podoba]. Żaden pierdzioniusz nie będzie nam mówił jak mamy działać, pewnie wysłannik mf.

względem cywili non stop nagrody niższe, płace i podwyżki też.... to twierdzą zgodnie ludzie/f-sze na dole

Sądzę, że dlatego właśnie licznik członków malał i został został usunięty aby nie odliczać 5...4...3 tys. f-szy. Po tym jak "dbamy" o skarbowców Myślę że jest większy odpływ członków wśród f-szy niż przypływ pracowników cywilnych.
 
Angel81. Widzę, że informacje nie docierają. W sprawie różnic tych alarmujemy do MF od początku wejścia KAS i w wielu IAS jest to wyrównywane z oszczędności w ramach paragrafu płacowego fszy, tak aby nagrody były na równym poziomie. Różnice bowiem powodują antagonizmy, mimo iż wynikają z oszczędności w ramach paragrafów płacowych. Nie ma możliwości prawnych, by przesunąć środki z pragrafów płacowych pracowników na fszy i odwrotnie. W IAS Lublin DIAS mówi, że wszystkie oszczędności na funduszu płac funkcjonariuszy idą na nadgodziny i nie ma możliwości podnieść nagród. Gdy były rok temu duże oszczędności na wakatach w IAS Rzeszów to były potężne nagrody dla fszy, dużo większe niż dla pracowników, bo akurat w tym czasie były tam wakaty i oszczędności na paragrafie fszy. Z tego to wynika. Co do podwyżek, to pracownicy w roku bieżącym dostali tyle samo brutto co funkcjonariusze, więc nie jest tak jak to przedstawiasz. W roku 2020 ma być netto na zbliżonym poziomie. A zatem nie jest tak jak piszesz. Wielu fszy na dole dostało do tych 3 tys. zł jeszcze w 2016 czy 2017r. Sam odczułem wtedy.
Natomiast trzeba walczyć, by fsze nie dostali mniej niż 500zł w 2020r. i to robimy. Nie patrz na cywili i walcz o 500zł na etat dla fsza. Co Ciebie interesuje ile będą mieli cywile. Jeżeli mają Tobie podnieść to z innych wydatków, np. inwestycyjnych z uchwały modernizacyjnej.
Ad liczebności to już pisałem. Jest ok 5 tys. Ostatni kwartał było ok. 4900 z racji odejść na emerytury. Zapewne było kilku, może kilkunastu, którzy odeszli kierując się emocjami tak jak Ty piszesz, ale zapisali się także inni funkcjonariusze, którzy nie widzą żadnej zmiany w podejmowaniu spraw fszy przez związek i to jest w mojej ocenie zgodne z e stanem faktycznym. Wiem bowiem co robimy i to, ze zajmujemy się także sprawami pracowników nie wpływa negatywnie na sprawy fszy. Nie ma tu ani odrobiny zaniedbanie. Nie mamy z tym problemu, tak jak nie mają ZZ w SW czy PSP. Odeszło ok. 10 % fszy na emkę od wejścia KAS licząc(także zusowską licząc). Nie zauważyłem odpływu, który Ty zauważasz. Nie ufasz mi, to nic na to nie poradzę. Liczbę cżłonków podajemy do DIAS i jest to do sprawdzenia.
 
Ostatnia edycja:
Panie Sławku a może Pan odnieść się do wcześniejszej dyskusji - mam tu na myśli uzaniowosc podwyżek. Jak to 450/500 dla wszystkich czy dla wybranych?
 
a co mnie nadgodziny interesuja, nie dosc ze musze wiecej pracowac, nie ma mnie w domu, czasu mniej, to jeszcze przez to ze wiecej pracuje robiac nadgodziny to otrzymuja mniejsza nagrode :)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 
Koto, a jaki ja mam na to wpływ? Masz o to do mnie pretensje, że są wakaty u Was i nie tylko? Jeżeli tak, to dlaczego? Ja mogę alarmować, że jest za mało fszy w IAS Lublin i innych miejscach i to robię. Nawet na Komisji Śledczej o tym mówiłem. Co mam jeszcze zrobić? Co więcej zrobiłbyś na moim miejscu? Podpowiedz proszę.
 
Back
Do góry