• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Może ktoś tu wytłumaczyć jak to jest z tymi podwyżkami? Mają być ponoć drastycznie zróżnicowane- jedni mają dostać 500 inni 100. Z czego ma wynikać ta "uznaniowosc".
Wiem że nic nie jest przyklepane ale takie informacje krążą.
 
i tak jest dno.... jeśli szeregowiec w SG czy policji będzie znowu miał 500 zł więcej to podziękuje KASowi w mundurze chyba sporo osób..... można raz, drugi dać się zrobić w d**e ale nie trzy. Rekrutacja do SC już jest marginalna.......... nikt nie chce tu pracować w mundurze, doskonale to widać na podstwie rekrutacji do IAS Rzeszów czy Lublin gdzie na 10 etatów składa podanie 100-250 osób zamiast 2000 jak kilka lat temu...
 
W Lublinie jest faktycznie problem, zwłaszcza z Dorohuskiem. Normą było łatanie GRK. Kiedy w końcu zakończono rekrutację i zaświtała nadzieja na unormowanie, to po pewnym czasie okazało się że część rzuciła robotę, a część została poprzenoszona do wewnętrznych komórek.
Ale nie jest źle, będą ludzie na granicy bo GRK wzrosło do 300 godzin...
Nie dziwi mnie już że tyle osób zamierza odejść z końcem roku.
Szkoda tylko źe nie daje to nikomu do myślenia....
 
Może ktoś tu wytłumaczyć jak to jest z tymi podwyżkami? Mają być ponoć drastycznie zróżnicowane- jedni mają dostać 500 inni 100. Z czego ma wynikać ta "uznaniowosc".
Wiem że nic nie jest przyklepane ale takie informacje krążą.
Ja słyszałem że najwięcej mają dostać najmniej zarabiający. Tzn. chodzi o to że po konsolidacji do jednych referatów dawali ludzi z realizacji, dozoru, OC, logistyki, biur itp. związku z czym część z tych osób ma ekspertów, a część specjalistów a wykonują takie same obowiązki. Chodzi o to żeby wyrównać te dysproporcje.
 
Ja słyszałem że najwięcej mają dostać najmniej zarabiający. Tzn. chodzi o to że po konsolidacji do jednych referatów dawali ludzi z realizacji, dozoru, OC, logistyki, biur itp. związku z czym część z tych osób ma ekspertów, a część specjalistów a wykonują takie same obowiązki. Chodzi o to żeby wyrównać te dysproporcje.
W ias Lublin mówi się że właśnie Ci najmniejszym stażem mają dostać grosze a Ci z długim najwięcej- chcą zatrzymać odejścia na emki i zrekompensować wartościowanie itp
 
mozna sie tego spodziewac, powtorka z rozrywki, poprzednim razem gdy mialy byc podwyzki dla najmniej zarabiajacych to Ci najmniej zarabiajacy dostali grosze.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 
niestety pieniędzy nie ma dla wszystkich. ZZ Celnicy łapie kilka srok za ogon dbając o podwyżki zarówno dla f-szy po 500zł oraz dla reszty KAS po 500zł+różnice składek emerytalnych. Tylko że w ubiegłorocznym porozumieniu służb mundurowych była mowa o podwyżkach dla wszystkich funkcjonariuszy służb mundurowych. Jeśli pieniądze są to jasne że można dać wszystkim, ale jeśli ich nie ma (co jest pewniejsze) to każda złotówka o którą była walka w uchwałach modernizacyjnych jeszcze za czasów byłej SC jest ważna. Podwyżki kosztem najmniej zarabiających to błędna droga, bo jak tu zachęcić do służby z ofertą wynagrodzenia 2600zł netto z dodatkami, gdzie w Sg, policji czy MON na starcie mają 3200zł
 
Może ktoś tu wytłumaczyć jak to jest z tymi podwyżkami? Mają być ponoć drastycznie zróżnicowane- jedni mają dostać 500 inni 100. Z czego ma wynikać ta "uznaniowosc".
Wiem że nic nie jest przyklepane ale takie informacje krążą.
Jeśli ustawa budżetowa zostanie uchwalona tak jak obecny projekt, to podwyżka będzie pochodną zwiększonej o 6% kwoty bazowej, czyli podwyżka z tego wynikająca będzie zależała od obecnego uposażenia (od indywidualnego mnożnika), czyli najmniej zarabiający faktycznie dostaną najmniej.
Ale biorąc pod uwagę nawet średnie uposażenie to 6% nie da zapowiadanej podwyżki, więc domyślam się (to tylko moje przypuszczenia) reszta może pochodzić z uchwały modernizacyjnej i tu widziałbym możliwości uznaniowych podwyżek które mogłyby pomniejszyć różnice pomiędzy osobami wykonującymi te same czynności.
Reasumując: każdy dostanie podwyżke o 6% a czy będzie jeszcze coś ekstra i jak bedzie dzielone jest jeszcze niewiadomą
 
Wg. najnowszego projektu modernizacyjnego na lata 2020-2022 podwyżki wyglądać mają nastepująco

służba cywilna KAS
2020/2021/2022-RAZEM 2020-22r
519zł/198zł/198zł-RAZEM 914zł

funkcjonariusze KAS
2020/2021/2022-RAZEM 2020-22r
455zł/159zł/159zł-RAZEM 763zł

są to wartości jak w tym roku "podwyzki 655brutto". Od tego trzeba odliczyć 13nastkę i 3% fundusz nagród itd. i wyjdzie zamiast 455zł około 380zł brutto


W innych służbach mundurowych cywile dostają mniej od funkcjonariuszy a w KAS ciągle jest odwrotnie tak jak w przypadku nagród. F-sze po połączeniu w KAS tracą na zarobkach, nagrodach bo niby odrabiają na nockach i nadgodzinach??? BZDURA. Specyfika służby,np. nocnej, w święta, służba na każde zawołanie to powinno powodować że f-sze powinni więcej zarabiać od cywili, natomiast z roku na rok następuje powiększająca się dysproporcja.
I jak to wszystko ma się do tego, bo ja czegoś nie rozumiem?
Jeżeli ma być takie zróżnicowanie, to coś chyba nie teges....
Porozumienie chyba Nas nie dotyczy. Moim zdaniem trzeba teraz rozwiewać wątpliwości, bo czuję że większość obudzi się z ręką w nocniku. Co na to MF?
Dla przypomnienia:
 
ZZ Celnicy pl to związek funkcjonariuszy SCS. Interesy tej grupy powinny być chronione. Na tym powinien skupić się zarząd. Od początku walczymy, płacimy składki.Nie interesują mnie podwyżki cywili, którzy mają swoje związki.
O witamy egoistę po banie - oj za krótki był to odpoczynek, za krótki.
 
Walczmy o to aby skarbowcy mieli lepiej! Teraz dobrze?
Nie - walczymy o to by wszyscy mogli mieć lepiej - ucywilnieni, Ci bez propozycji, funkcjonariusze i cywile - WSZYSCY.
Dopóki wielu z nas nie zrozumie, iż tylko w jedności siła a efekt skali czyli tysiące członków ZZ CELNICY PL wykona całą robotę - spokojnie i bez emocji pomyśl nad tym.
nec Hercules contra plures - w wesołym i dowcipnym tłumaczeniu - i Herkules dupa gdy przeciwników kupa.
 
Wszyscy czyli nikt!!!! Przecież zniesienie wieku 55 to pokłosie walki mundurowych. Nie interesuje mnie czy to co piszę podoba się drogowcom czy innym. Funki na dole pokładają nadzieję w związku w którym są od wielu lat czyli zz celnicy pl. Interesy cywili niech reprezentuje związek skarbowców. Nie egoista tylko racjonalista!!! Ciekawe ilu skarbowców dołączyło do związku i ilu funków rezygnuje ilu członków faktycznie liczy związek? Związek który reprezentuje wszystkich nie reprezentuje nikogo!!!
 
Wszyscy czyli nikt!!!! Przecież zniesienie wieku 55 to pokłosie walki mundurowych. Nie interesuje mnie czy to co piszę podoba się drogowcom czy innym. Funki na dole pokładają nadzieję w związku w którym są od wielu lat czyli zz celnicy pl. Interesy cywili niech reprezentuje związek skarbowców. Nie egoista tylko racjonalista!!! Ciekawe ilu skarbowców dołączyło do związku i ilu funków rezygnuje ilu członków faktycznie liczy związek? Związek który reprezentuje wszystkich nie reprezentuje nikogo!!!
A myślisz, że dlaczego zlikwidowano licznik członków? Gro funków odeszło bo mieli dość włażenia do tyłka skarbusią ( + różnica składek emerytalnych Hahaha....) Celnicy.pl przegrali na łapaniu dwóch srok za ogon ale dalej brnie... Na szczęście już beze mnie.
 
Czas zacząć realnie walczyć o status zawodowy w służbie mundurowej SCS a nie rozkminniać na skarbówkę cywilną. Chyba że chcecie być związkiem skarbowców cywilnych. Nie piszczie tylko że wszystkich bo kak tak to liczcie na wpłaty skarbowców. Wszystkie decyzje zapadają politycznie w MF i piSnie pism nie robi na nikim wrażenia. JESTEŚMY SŁUŻBĄ MUNDUROWĄ? TAK!!! 3x tak i o tą służbę Sławku trzeba walczyć.
 
A myślisz, że dlaczego zlikwidowano licznik członków? Gro funków odeszło bo mieli dość włażenia do tyłka skarbusią ( + różnica składek emerytalnych Hahaha....) Celnicy.pl przegrali na łapaniu dwóch srok za ogon ale dalej brnie... Na szczęście już beze mnie.
Odejdą wszyscy ideowi.
 
Back
Do góry