• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Chciałem tylko podpowiedzieć, że piszecie takie rzeczy na forum strony internetowej związku zawodowego, który w statucie ma nie tylko emki miętusów, ale także interes portków. A nad linkiem do wątku jest hasło pewne i troche to się gryzie jedno z drugim. ZZ Celnicy wśród skarbowców młodych może mieć branie z uwagi na to czyje interesy i w jak prymitywny sposób przynajmniej w niektórych izbach reprezentuje styropian.


Wszędzie znajdą się ludzie, delikatnie mówiąc, ograniczeni intelektualnie, egocentryczni egoiści, napastliwe kolorowe misie, obrzucające wszystkich dookoła piaskiem, jak dzieci gorszego Boga

Petroniusz nie wypowiada się w imieniu wszystkich celników, ani nawet większości

Nie wiem, czy wypowiada się w imieniu kogokolwiek więcej niż siebie samego

Proszę nie traktować jego wypowiedzi jako zdania środowiska

To odizolowany przypadek

Według mnie cywile w kas zasługują na to, żeby zarabiać godnie

Choćby 10 tysi
 
Oj człowieczku, mały człowieczku, chciałbyś mieć ciastko i je zjeść. Nas nikt nie pytał o zdanie, czy chcemy pozostać w mundurze czy nie, nikt z nas nie wiedział, że ustawodawca popełni taki błąd, że otworzy nam drogę do pobierania emerytury bez obowiązku zwalniania się z kasu. Przepracowałem w cle 35 lat, zaczynałem od mkc na granicy, przeżyłem wszystkie "reformy" na koniec dostałem kopa w dupę i do cywila bo moi "koledzy dogadali się ze spadochroniarką z wrocławia i załatwili takich ja ja na cacy. Masz do mnie pretensje, że wykorzystałem lukę prawną i mam emkę oraz pracuję w kas?
Duży człowieczku masz dobrze to miej.
Oj człowieczku, mały człowieczku, chciałbyś mieć ciastko i je zjeść. Nas nikt nie pytał o zdanie, czy chcemy pozostać w mundurze czy nie, nikt z nas nie wiedział, że ustawodawca popełni taki błąd, że otworzy nam drogę do pobierania emerytury bez obowiązku zwalniania się z kasu. Przepracowałem w cle 35 lat, zaczynałem od mkc na granicy, przeżyłem wszystkie "reformy" na koniec dostałem kopa w dupę i do cywila bo moi "koledzy dogadali się ze spadochroniarką z wrocławia i załatwili takich ja ja na cacy. Masz do mnie pretensje, że wykorzystałem lukę prawną i mam emkę oraz pracuję w kas?
Masz fajnie to się ciesz. Kto się z kim dogadywał ........... Mnie to.
 
Chciałem tylko podpowiedzieć, że piszecie takie rzeczy na forum strony internetowej związku zawodowego, który w statucie ma nie tylko emki miętusów, ale także interes portków. A nad linkiem do wątku jest hasło pewne i troche to się gryzie jedno z drugim. ZZ Celnicy wśród skarbowców młodych może mieć branie z uwagi na to czyje interesy i w jak prymitywny sposób przynajmniej w niektórych izbach reprezentuje styropian.
Funkcjonariuszy interesuje wyłącznie ich status zawodowy i wynagrodzenie
Mógłbyś pisać tyko za siebie, bo nie każdy z nas jest tak ograniczony jak ty jedynie do tego ile zarabia. Uwierz mi, że je i wielu innych których znam, poza zarobkami mamy jeszcze inne zainteresowania. Tobie proponuję abyś zaczął od czegoś lekkiego co cie nie zabije, np. zacznij od jakiegoś lekkiego kanału w TV typu MiniMini, TeleToon itp.
Widzę że ciągle porównujesz swoje pobory z poborami skarbowców. Piszesz że ciebie to nie obchodzi. Ja nie porównuje bo wiem że fc powinni zrabiać znacznie więcej niż cywile z racji specyfiki pracy. Pani która zajmuje się czystością ma dwa razy większe nagrody jak funk który gania za bandziorami. Tak ma być? Jeśli tal uważasz to "gratuluję" pojmowania istoty sprawy. Ps to jest forum celników. Jeśli to się zmieni to będzie związek kilkudziesięciu skarbowców.
 
Fajny jest tylko pojmowanie istoty sprawy przez swoje zerowe doświadczenie mnie....... .


Co rozumiesz przez zerowe doświadczenie, które mi przypisujesz?

Skąd wiesz jakie mam doświadczenie?

Ile lat w ogóle, ile lat pracy i gdzie, ile lat służby i gdzie, ile w terenie, w weekendy i nocki, ile razy mi dupa zamarzała, ile lat w oc granicznym z ru, w jakich okolicznościach życiowych, ile w wewnętrznym, ile komórek i jakich przeszedłem, ilu i jakich szefów miałem, jakie przeboje z nimi, jakie z nucami i dicami, jakie z jk a jakie z mb, co mnie spotkało w zw z propozycjami kas i jak zapłaciłem za to zdrowiem, od kiedy i w jaki sposób czynnie wspierałem i wspieram działania Sławka i celników.pl i jakie konsekwencje z tego powodu poniosłem, jaka jest wartość merytoryczna i artystyczna mojej twórczości?

Z gwiazd to wiesz?

I ty misiu kolorowy masz czelność życzyć mi alokacji na oc z ua i 500 euro pensji?

Kury szczać prowadzać a nie mnożyć pseudofilozoficzne wiejskie mądrości w sześciu postach pod rząd na forum i 100 postów w pierwszym miesiącu na forum

Chamskimi zaczepkami i lekceważeniem innych per "chłopcze" to może imponowałeś w piaskownicy wśród młodszych od siebie o 5 lat

A tu się tylko błaźnisz i psujesz reputację funków, w miażdżącej części mądrych, rozsądnych, kulturalnych

Precz!
 
Ostatnia edycja:
Dziwi mnie, że są osoby, które powołują się na zdanie związku w sprawie podwyżek. Zastanawiam się na jakiej podstawie?
Może wyrażę zatem swoje zdanie.
Od początku podnosimy, że funkcjonariusze powinni otrzymać 500zł brutto tak jak funkcjonariusze innych formacji mundurowych.
Jeżeli tak nie będzie, to będzie porażka całej modernizacji w oczach funkcjonariuszy po prostu i tłumaczyłem to jeszcze ministrowi M.Banasiowi i nowemu Szefowi KAS także.
Wnioskowaliśmy, żeby pracownicy cywilni mieli więcej brutto o różnicę odprowadzanych składek, tak aby netto mieli tyle samo co funkcjonariusze.
Może to dla wielu pracoewników cywilnych zabrzmi w sposób, którego nie akceptują, jednak jak zauważa to wielu z Was(pracowników skarbowości), podwyżki wysokie jak na US, mają głównie dzięki temu, że doszło do siłowego połączenia z funkcjonariuszami.
Zgoda zatem, że dla przeciętnego funkcjonariusza nie jest ważne ile dostaną pracownicy cywilni, tak jak dla przeciętnego Policjanta nie jest ważne zapewne ile dostaną pracownicy cywilni w Policji czy szerzej całym MSWiA. Dla funkcjonariuszy SCS wazne jest, aby funkcjonariusz SCS nie dostał mniej niż funkcjonariusz Policji w 2020r. Jeżeli dzięki temu pracownicy otrzymują tyle samo netto, to tylko się cieszyć należy, choć jak wspomniałem dla przeciętnego funkcjonariusza nie ma to zapewne większego znaczenia.
Ps. Ponieważ jednak Petroniusz jest nadaktywny w wyrażaniu swoich opinii, a co za tym idzie burzy porządek na forum, co jest mi sygnalizowane, otrzymuje bana do końca września, jako ostrzeżenie. Zaznaczam, że uwagi w tym zakresie ad zachowania Petroniusza były już do mnie zgłaszane wcześniej, przy innych tematach. Liczę, że ten chwilowy ban skołni Petroniusza do refleksji. I nie chodzi tu o poglądy Petroniusza, bo te nawet są mi czasem bliskie, ale o wspomnianą nadaktywność. CO innego stefan 123, który wyraża akurat w tej sprawie podobny pogląd. Nie jest jednak napastliwy, nadaktywny i nie mam tak wielu uwag od forumowiczów co do Jego zachowania na forum. Wiadomo, że takie zawsze są, ale nie jest to tak częste jak przy np. Petroniuszu, czy wczesniej innych użytkowników. Piszę tak szeroko, bo myślę warto to wyjasnić, by nie było niedomówień z jakiego powodu tymczasowy ban ostrzegawczy dla Petroniusza.
 
Metodycznie walczmy z cenzurą - cenzurą.
Proszę o bana dla nadaktywnego Pana bolo1999 🙂
 
A mnie ręce opadają. Sławek jak ja Ci współczuję tego, co Ty tu musisz robić. To co tu się czyta jest tylko dowodem na to, jak trudno o jedność w środowisku. Czy my umiemy się wznieść ponad te podziały? Nie ważne kto jaki jest prywatnie, jakie ma poglądy, status społeczny czy przekonania religijne, czy poziom oleju w głowie. Ważne jest to, że mamy wspólne cele i nad nimi trzeba się skupić, nad nimi się spalać i o nie walczyć, a nie walczyć jeden z drugim.
Te prywatne zaczepki, wyjazdy osobiste. Czy Ci ludzie nie rozumieją od czego jest priv???
Jeżeli jeden z drugim masz coś do mnie napisz to na priv. Jak nie przekroczysz uznanego przez każdego z nas własnego poziomu prowadzenia kulturalnego dyskursu, myślę, że znajdzie się chęć na odpowiedź czy wymianę poglądów.
To forum daje wiele możliwości, jest świetnie skonstruowane i doskonale moim zdaniem przygotowane informatycznie. Wystarczy tylko NA LITOŚĆ BOSKĄ trzymać się tematu. Nie ma ktoś racji, sprostuj kulturalnie, ale nie rób z tego słownej przepychanki na kilka stron tego wątku.
Jak widzimy, że jeden z drugim zaczyna robić prywatne podjazdy, napiszcie do człowieka na priv, by się opamiętał i pisał na priv. Jak nie pomaga, to zgłoszenie do administratora.
 
Ostatnia edycja:
Może to dla wielu pracowników cywilnych zabrzmi w sposób, którego nie akceptują, jednak jak zauważa to wielu z Was(pracowników skarbowości), podwyżki wysokie jak na US, mają głównie dzięki temu, że doszło do siłowego połączenia z funkcjonariuszami.

100% racji. Cywile w tym roku 650brutto dostali też dzieki temu że są w KAS z f-szami a podwyżki po tyle miały być dla mundurówek wszystkich.

W czasie reformy do 13 tys f-szy przyłączono 60 tys pracowników US,AP, KS itd a całość przy podwyżkach jest traktowana jak służba mundurowa. Żadna inna służba cywilna tyle nie dostała i nie dostanie w 2020 więc trochę pokory i zaakceptowanie tego co jest a nie kłótnie o kilkanaście złotych. Powoli dochodzimy do sytuacji że f-sz wraz z dodatkiem za stopień, nockami,, kontrolerskim zarabiać będzie wyraźnie MNIEJ niż jego przybliżony odpowiednik w US, pracujących bez rygorów służby, poleceń, zagrożeń i wyrzeczeń na noce i święta.
 
czyli po zmianach i w proponowanej siatce płac dosłownie każde stanowisko w IAS, US, AP np. zwykły początkujący referent (3 271,40zł)
itd jest wyżej opłacane niż nawet starszy specjalista SCS. 3 077zł.
 
czyli po zmianach i w proponowanej siatce płac dosłownie każde stanowisko w IAS, US, AP np. zwykły początkujący referent (3 271,40zł)
itd jest wyżej opłacane niż nawet starszy specjalista SCS. 3 077zł.
Po czym to wnosisz? Może coś przeoczyłem, ale w udostepnionym komunikacie nie widziałem żadnej siatki płac, wiec skąd wziąłeś te kwoty? Pozatym jeśli te kwoty co podałeś to kwoty brutto, to wbacz, ale ja i tak wolę te wg. Ciebie mniejszą, bo w końcowym rozliczeniu pewnie na rękę będzie więcej.
 
Ostatnia edycja:
Witam...
Bardzo się cieszę z postawy "pracowników skarbówek", o czym w powyższym artykule i z niecierpliwością CZEKAM NA DZIAŁANIA!
Pozdrawiam
 
Back
Do góry