• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Piszcie publicznie tak dalej o skarbowcach, ale potem się nie dziwcie, że oni mają takie samo podejście do waszej walki o emerytury, które dla skarbowców są abstrakcją.
Emerytury już mamy. Podejście w swerze zawodowej do was wynika z tego że jesteście cuwilami, urzędnikami a nie mundurowymi funkcjonariuszami. To jasne.
 
A kolegów Twoich którzy po skończeniu 55 lat będąc ucywilnionymi biorą pobory i emeryturę mundyrową interesuje czo Tobie na konto wpływa i płaczą z tego powodu że jesteś biednym krewnym?
no, tak. jak pies ogrodnika.
Pomyślałeś, że dla tych osób staż służby zakończył się na 42-44% emerytury mundurowej, gdzie podstawa jest liczona do 2017 roku a był to okres zamrożonych płac. Tobie dalej wzrasta za każdy rok 2,6% i dodatkowo podwyżka podstawy w roku bieżącym i w latach następnych. Dla tych, co są już na emeryturze częściowej nie z własnej woli nawet inflacja nie wyrówna lat straconych w służbie.
 
Petroniusz nie wypowiada się w imieniu wszystkich celników, ani nawet większości

Nie wiem, czy wypowiada się w imieniu kogokolwiek więcej niż siebie samego

Proszę nie traktować jego wypowiedzi jako zdania środowiska

To odizolowany przypadek

Według mnie cywile w kas zasługują na to, żeby zarabiać godnie

Choćby 10 tysi
 
Petroniusz nie wypowiada się w imieniu wszystkich celników, ani nawet większości

Nie wiem, czy wypowiada się w imieniu kogokolwiek więcej niż siebie samego

Proszę nie traktować jego wypowiedzi jako zdania środowiska

To odizolowany przypadek

Według mnie cywile w kas zasługują na to, żeby zarabiać godnie

Choćby 10 tysi
Ja jestem za tym aby zarabiali 20 000 euro.
 
Petroniusz nie wypowiada się w imieniu wszystkich celników, ani nawet większości

Nie wiem, czy wypowiada się w imieniu kogokolwiek więcej niż siebie samego

Proszę nie traktować jego wypowiedzi jako zdania środowiska

To odizolowany przypadek

Według mnie cywile w kas zasługują na to, żeby zarabiać godnie

Choćby 10 tysi
Tylko w swoim
 
Petroniusz nie wypowiada się w imieniu wszystkich celników, ani nawet większości

Nie wiem, czy wypowiada się w imieniu kogokolwiek więcej niż siebie samego

Proszę nie traktować jego wypowiedzi jako zdania środowiska

To odizolowany przypadek

Według mnie cywile w kas zasługują na to, żeby zarabiać godnie

Choćby 10 tysi
Ty w czyim imieniu piszesz? Szanowny.....
 
Jesteśmy funkcjonariuszami Służby Celno Skarbowej i nie interesuje mnie ile będą zarabiać urzędnicy w skarbówce. Tak jak wymienionych nie interesują zarobki funkcjonariuszy SCS. Chyba że ktoś ze skarbówki chce aby funkcjonariusze zarabiali więcej to niech napisze.
 
Nie interesuje mnie cywilna skarbówka tak jak policji,wojska,SG są cywilami.

angel81 porównała zasadnicze wynagrodzenie cywili i funkcjonariuszy, na co odpowiedział jej porównaniem dodatków MOTYW-ACJA. Czyli jak można zauważyć, dwóch użytkowników pisze na określony temat. A ty post za postem piszesz jak bardzo cię to nie interesuje. OK wiemy, zrozumieliśmy, możesz przestać...
 
angel81 porównała zasadnicze wynagrodzenie cywili i funkcjonariuszy, na co odpowiedział jej porównaniem dodatków MOTYW-ACJA. Czyli jak można zauważyć, dwóch użytkowników pisze na określony temat. A ty post za postem piszesz jak bardzo cię to nie interesuje. OK wiemy, zrozumieliśmy, możesz przestać...
Interesuje funkcjonariuszy SCS ile zarobią i tylko tyle.
 
Piszcie publicznie tak dalej o skarbowcach, ale potem się nie dziwcie, że oni mają takie samo podejście do waszej walki o emerytury, które dla skarbowców są abstrakcją.
ukiszony dla mnie jest to normalne, że skarbowców nie interesują nasze emki tak jak mnie nie interesują zarobki skarbowców, nie rozumie co w tym dziwnego, to są dwie różne grupy zawodowe i nie wymagam od skarbowców żeby interesowały ich zarobki celników, tak samo jak nie interesuje mnie ile zarabiają górnicy, nauczyciele czy cyrkowcy. Niech zarabiają ile chcą co mi do tego. Jeśli chodzi o ucywilnionych celników którzy zostali podle potraktowani przez dobrą zmianę to jest to zupełnie inna sprawa.
 
Interesuje funkcjonariuszy SCS ile zarobią i tylko tyle.
Mógłbyś pisać tyko za siebie, bo nie każdy z nas jest tak ograniczony jak ty jedynie do tego ile zarabia. Uwierz mi, że je i wielu innych których znam, poza zarobkami mamy jeszcze inne zainteresowania. Tobie proponuję abyś zaczął od czegoś lekkiego co cie nie zabije, np. zacznij od jakiegoś lekkiego kanału w TV typu MiniMini, TeleToon itp.
 
Poprawcie mnie, jeżeli się mylę. Podwyżka wynikająca z porozumienia, tj. 655 zł = podwyżka ze zmiany wielokrotności kwoty bazowej?
Kiedy ma wejść w życie? W tym roku z wyrównaniem od stycznia?
A druga podwyżka, to ta wynikająca ze zmiany kwoty bazowej?

Plus podwyżka wynikająca z modernizacji KAS, tj. na 2020 r. 450 zł brutto?
Już się w tym pogubiłem i nie wiem czego się spodziewać ;)
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
 
A kolegów Twoich którzy po skończeniu 55 lat będąc ucywilnionymi biorą pobory i emeryturę mundyrową interesuje czo Tobie na konto wpływa i płaczą z tego powodu że jesteś biednym krewnym?
Oj człowieczku, mały człowieczku, chciałbyś mieć ciastko i je zjeść. Nas nikt nie pytał o zdanie, czy chcemy pozostać w mundurze czy nie, nikt z nas nie wiedział, że ustawodawca popełni taki błąd, że otworzy nam drogę do pobierania emerytury bez obowiązku zwalniania się z kasu. Przepracowałem w cle 35 lat, zaczynałem od mkc na granicy, przeżyłem wszystkie "reformy" na koniec dostałem kopa w dupę i do cywila bo moi "koledzy dogadali się ze spadochroniarką z wrocławia i załatwili takich ja ja na cacy. Masz do mnie pretensje, że wykorzystałem lukę prawną i mam emkę oraz pracuję w kas?
 
no, tak. jak pies ogrodnika.
Pomyślałeś, że dla tych osób staż służby zakończył się na 42-44% emerytury mundurowej, gdzie podstawa jest liczona do 2017 roku a był to okres zamrożonych płac. Tobie dalej wzrasta za każdy rok 2,6% i dodatkowo podwyżka podstawy w roku bieżącym i w latach następnych. Dla tych, co są już na emeryturze częściowej nie z własnej woli nawet inflacja nie wyrówna lat straconych w służbie.
Szkoda czasu na dyskusję.
 
ukiszony dla mnie jest to normalne, że skarbowców nie interesują nasze emki tak jak mnie nie interesują zarobki skarbowców, nie rozumie co w tym dziwnego, to są dwie różne grupy zawodowe i nie wymagam od skarbowców żeby interesowały ich zarobki celników, tak samo jak nie interesuje mnie ile zarabiają górnicy, nauczyciele czy cyrkowcy. Niech zarabiają ile chcą co mi do tego. Jeśli chodzi o ucywilnionych celników którzy zostali podle potraktowani przez dobrą zmianę to jest to zupełnie inna sprawa.

Chciałem tylko podpowiedzieć, że piszecie takie rzeczy na forum strony internetowej związku zawodowego, który w statucie ma nie tylko emki miętusów, ale także interes portków. A nad linkiem do wątku jest hasło pewne i troche to się gryzie jedno z drugim. ZZ Celnicy wśród skarbowców młodych może mieć branie z uwagi na to czyje interesy i w jak prymitywny sposób przynajmniej w niektórych izbach reprezentuje styropian.
 
Back
Do góry