Podwyżki 2020

stefan 123

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
56
Wg mnie nie jest aż tak ważne czy ta podwyżka jest uznaniowa czy nie uznaniowa. Ważne żeby była doliczona do średniego zarobku w Służbie Celnej. Jeśli kwota bazowa rośnie o 102 zł to moja emka w tym momencie rośnie o niecałe 200 zł. I to jest to co mnie interesuje.

bolo1999

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
138
Miasto
warmia
Wg mnie nie jest aż tak ważne czy ta podwyżka jest uznaniowa czy nie uznaniowa. Ważne żeby była doliczona do średniego zarobku w Służbie Celnej. Jeśli kwota bazowa rośnie o 102 zł to moja emka w tym momencie rośnie o niecałe 200 zł. I to jest to co mnie interesuje.
Jeśli będzie uznaniowa, to kwota bazowa może nie wzrosnąć, wzrośnie mnożnik "lokomotywom" i średnie uposażenie

Jeśli wzrośnie kwota bazowa to każdemu wzrośnie kwota o jego mnożnik, i średnie uposażenie także

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Punkty reakcji
140
Miasto
ZZ Celnicy PL
Tak skromnie i nieśmiało tylko zapytam. Czy pamiętamy jeszcze 2010 rok i skandal wartościowania stanowisk?
Przypomnę wypowiedzi ekspertów: "DEGRADACJA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI", "UWŁASZCZENIE STANOWISK"

gutek_pl

Użytkownik
Punkty reakcji
6
to jest na 2020? I to po podwyżkach? Mł. spec ma mieć minimum 2212,47 , a minimalne wynagrodzenie w 2019 r. wynosi 2250. W przyszlym ma byc podobno 2600.
Jak zwiększa dolne widełki ml spec to automatycznie wzrośnie najniższa możliwa płaca w scs a od niej zależy wysokość chyba między innymi dopłaty do wypoczynku itd. Także jak się da bez podnoszenia minimalnych widełek to ich nie podniosą...

koto

Użytkownik
Punkty reakcji
2
to jest na 2020? I to po podwyżkach? Mł. spec ma mieć minimum 2212,47 , a minimalne wynagrodzenie w 2019 r. wynosi 2250. W przyszlym ma byc podobno 2600.
no i za mozliwosc pracy nocami na pasach powinien nocny mlodszy specjalista jeszcze doplacac z wlasnej kieszeni :) I dalej niech sie dziwia czemu chetnych brak...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

PJS

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
49
Miasto
Polska
Nie oznacza to, że mł spec będzie zarabiał poniżej minimalnej, bo tabelka dotyczy uposażenia zasadniczego, a przecież są jeszcze dodatki. Chociażby dodatek za stopień, nawet dla aplikanta jest to kilka stówek. W niektórych IASach, w tym w mojej nie ma chyba ani jednego mł spec., bo nawet nabory są od razu na speca.

PJS

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
49
Miasto
Polska
Rubryki tabelki dotyczące wysokości uposażenia zasadniczego nie są jakims wymysłem, tylko konsekwencją projektowanej zmiany w przyszłym roku naszej kwoty bazowej. Rozporządzenie o uposażeniach zasadniczych gdzie mnożnikami sa określone widełki nie zmienia się.
Każdemu o 6% z mocy ustawy budżetowej na 2020 r (na razie projekt projekt) wzrośnie uposażenie zasadnicze, dodatek za stopień i wszystkie inne mnożnikowe składniki uposażenia, poza dodatkiem kontrolerskim przy którym kombinują i który jest uznaniowy

angel81

Użytkownik
Punkty reakcji
22
obecna kwota bazowa 1 701,09
w 2020 projektowana 1 803,16
różnica 102zł

mnożnik st speca 1,787x102zł daje 182zł brutto
mnożnik stopnia 0,35x102zł (3 belki) daje 35zł brutto
wysługa 10%x182zł daje 18zł
dodatek kontrolerski dodatek wzrośnie o 7zł
razem mamy 242złbrutto .

a miało być 500zł więcej od 2020 jak u innych służb mundurowych?

hmm

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
1
Projekt ustawy budżetowej poza oczywistością, wynikającą ze wzrostu kwoty bazowej (szczegóły związane z kwotami planowanymi na ten cel zawarto w załączniku 6), zawiera dodatkowo wieloletnie programy, które mają osobne środki finansowe. Nasz, podobnie jak pozostałe, znajduję się w załączniku nr 10. Opis szczegółowy znajduje się w uzasadnieniu do ustawy str. 84, 122 do 124. Mowa tam o kwotach i celu ich wydatkowania, w tym na wzrost wynagrodzeń w związku z ich motywacyjnym kształtowaniem.

Piotr SCS

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
1
Proponuję pochylić się jednak nad pokazaną na skarbowcach siatką wynagrodzeń z MF, bo zakłada ona ogromne podwyżki poprzez podniesienie minimalnych mnożników ale jedynie dla służby cywilnej. Stanowisko eksperta skarbowego (nie jest to wygórowane stanowisko) zaczyna się z mnożnikiem 2,8, st. ekspert skarbowy 2,9 a główny ekspert skarbowy 3,0. U nas takie mnożniki możliwe są jedynie u st. eksperta SCS. Wg tej siatki minimalne mnożniki dla SCS nie zmienią się, a dla służby cywilnej wystrzelą. Dodatki kontrolerskie dla w/w stanowisk cywilnych 600-800, a dla speców w SCS 100-200. Czyli tradycyjnie my mamy dostać po d...

Pancerniak

Użytkownik
Punkty reakcji
7
Jeżeli moje uposażenie brutto wynosi 4000 brutto, to odejmuję od tego 18% i 9% i wychodzi netto, tak? Proszę o potwierdzenie, jestem świeżym funkcjonariuszem.

Hawranek

Użytkownik
Punkty reakcji
9
Proponuję pochylić się jednak nad pokazaną na skarbowcach siatką wynagrodzeń z MF, bo zakłada ona ogromne podwyżki poprzez podniesienie minimalnych mnożników ale jedynie dla służby cywilnej. Stanowisko eksperta skarbowego (nie jest to wygórowane stanowisko) zaczyna się z mnożnikiem 2,8, st. ekspert skarbowy 2,9 a główny ekspert skarbowy 3,0. U nas takie mnożniki możliwe są jedynie u st. eksperta SCS. Wg tej siatki minimalne mnożniki dla SCS nie zmienią się, a dla służby cywilnej wystrzelą. Dodatki kontrolerskie dla w/w stanowisk cywilnych 600-800, a dla speców w SCS 100-200. Czyli tradycyjnie my mamy dostać po d...
A co, myślałeś, że mundurowi pociągnął sami cały ten KAS? Cywili brakuje, są ogromne braki, pierwsze, co musi zrobić władza, to zatrzymać obecnych pracowników i znaleźć nowych. Bez pieniędzy, to się niestety nie uda. W końcu, ktoś, to zrozumiał widocznie.

bolo1999

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
138
Miasto
warmia
Jeżeli moje uposażenie brutto wynosi 4000 brutto, to odejmuję od tego 18% i 9% i wychodzi netto, tak? Proszę o potwierdzenie, jestem świeżym funkcjonariuszem.
Nie, od brutto odejmujesz 18% (w tych 18 już jest składka zdrowotna) pomniejszone o kwotę wolną od podatku (jakieś 55 zł miesięcznie)

Wyjdzie więc brutto minus niecałe 18 procent

bolo1999

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
138
Miasto
warmia
A co, myślałeś, że mundurowi pociągnął sami cały ten KAS? Cywili brakuje, są ogromne braki, pierwsze, co musi zrobić władza, to zatrzymać obecnych pracowników i znaleźć nowych. Bez pieniędzy, to się niestety nie uda. W końcu, ktoś, to zrozumiał widocznie.

Nie ma co się szarpać

Niech cywile zarabiają jak najwięcej, nawet 10 000

AdamDworcow

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
49
ciekawe gdzie są większe braki kadrowe, u cywili czy u nas. I jak teraz namówią cywili do munduru.

Lama

Użytkownik
Punkty reakcji
6
Miasto
Na K
Poprawcie mnie, jeżeli się mylę. Podwyżka wynikająca z porozumienia, tj. 655 zł = podwyżka ze zmiany wielokrotności kwoty bazowej?
Kiedy ma wejść w życie? W tym roku z wyrównaniem od stycznia?
A druga podwyżka, to ta wynikająca ze zmiany kwoty bazowej?

Plus podwyżka wynikająca z modernizacji KAS, tj. na 2020 r. 450 zł brutto?
Już się w tym pogubiłem i nie wiem czego się spodziewać ;)

Ostatnia edycja:
Do góry