• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Kolego przepraszam ale nie będę zagłębiał się dzisiaj w twojego posta bo nie mam juz na to sił. Napisze tylko tyle Pan przewodniczący ZZ celnicy.pl nie powinien przedstawiać do dyskusji tak skandalicznej propozycji podziału podwyżek. Powinien podać od taką tabelkę jak w policji NAWET jeśli NIE udałoby się tego zrealizować bo DIAS... To wyszedłby z tego z twarzą. Dobranoc

Jesteś zmęczony...

Jutro przeczytaj post pjs jeszcze raz, to może do ciebie dotrze, DLACZEGO u nas taki ruch spowodowałby napięcia z powodu jaskrawych rozbieżności

A to, co powinien zrobić przew celników.pl nie ty, ani ja, ani nikt na tym forum nie będzie określał

Przew realizuje uchwały walnego i zg

Zostań członkiem celników.pl i walcz o poparcie własnych pomysłów przez członków...
 
Z.Z dajcie sobie siana z podwyżkami bo tylko przez was funkcjonariusze nie dostaną podwyżek. Kas to jeden wielki burdel, w Waw-ie nawet jak zostanie coś ustalone to w województwach nie będzie to miało żadnego znaczenia, po co tracić czas na puste propozycje i rozmowy. Niech kierownictwo tego burdelu samo rozdysponuje te podwyżki, przynajmniej ktoś coś dostanie. A przez te wasze kłótnie to nikt nie zobaczy podwyżek do końca roku. Trzeba było angażować się jak było wartościowanie w podział podwyżek a nie teraz mieszać. Gdzie były Z.Z. jak był niesprawiedliwy podział podwyżek przy wartosciowaniu i czemu wtedy nic nie zrobiliście?
 
Z.Z dajcie sobie siana z podwyżkami bo tylko przez was funkcjonariusze nie dostaną podwyżek. Kas to jeden wielki burdel, w Waw-ie nawet jak zostanie coś ustalone to w województwach nie będzie to miało żadnego znaczenia, po co tracić czas na puste propozycje i rozmowy. Niech kierownictwo tego burdelu samo rozdysponuje te podwyżki, przynajmniej ktoś coś dostanie. A przez te wasze kłótnie to nikt nie zobaczy podwyżek do końca roku. Trzeba było angażować się jak było wartościowanie w podział podwyżek a nie teraz mieszać. Gdzie były Z.Z. jak był niesprawiedliwy podział podwyżek przy wartosciowaniu i czemu wtedy nic nie zrobiliście?

I kto pozwolił na to, aby były ustalane kwoty podwyżek jako przeciętne? Rok temu ustalono konkretną kwotę na etat na poziomie centralnym i nie było problemu. Dlaczego nie można było zadbać, żeby w tym roku było tak samo?
 
Jesteś zmęczony...

Jutro przeczytaj post pjs jeszcze raz, to może do ciebie dotrze, DLACZEGO u nas taki ruch spowodowałby napięcia z powodu jaskrawych rozbieżności

A to, co powinien zrobić przew celników.pl nie ty, ani ja, ani nikt na tym forum nie będzie określał

Przew realizuje uchwały walnego i zg

Zostań członkiem celników.pl i walcz o poparcie własnych pomysłów przez członków...
Ja nic nikomu nie określam. Tego po prostu wymagała przyzwoitość w tej sytuacji. A u nas DIAS trzyma grupę interesów "tłustych kotów", ZZ grupę interesów tych co zostali trochę za nimi ale jest jeszcze trzecia grupa, którą te wcześniejsze mają gdzieś. Grupa NAJMNIEJ zarabiających. Od samego początku pisałem, że to równianie kominów ale tych najmniejszych z ziemią. Uważam, że w świetle innych służb nasze ZZ się skompromitowały.

Z mojego punktu widzenia zarówno DIAS jak i ZZ to jeden i ten sam beton.

W innych służbach się dało. Ba nawet w zeszłym roku u NAS się dało. A w tym roku już nie jesteśmy równi są równiejsi? Co się stało?

Przychodząc tu do pracy nie miałem nawet z czego opłacić składki na ZZ i się nie zapisałem tak jak nie skorzystałem z ubezpieczenia. Każdą wydaną złotówkę oglądam z dwóch stron za nim wydam. Teraz w sumie tego nie żałuje bo musiałbym się pofatygować i wypisać z ZZ.
 
.. i wszystko jasne, za biedę fc odpowiadają związki, a szczególnie ten jeden co nie chce dać się wykiwać ;)
mam jakieś takie nieodparte wrażenie, że mf i konkurencja "zajumali" nam forum i moderują przekaz.
karmienie trolli w wyrafinowanych dysputach nic nie da, o ten sztuczny szum właśnie idzie.
nie karmimy trolli !

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
.. i wszystko jasne, za biedę fc odpowiadają związki, a szczególnie ten jeden co nie chce dać się wykiwać ;)
mam jakieś takie nieodparte wrażenie, że mf i konkurencja "zajumali" nam forum i moderują przekaz.
karmienie trolli w wyrafinowanych dysputach nic nie da, o ten sztuczny szum właśnie idzie.
nie karmimy trolli !

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !

najbardziej wredny zz celnicy pl to jest.
przez ten związek geniusze decyzji nie mogę podwyżek rozdzielić.
przewodniczącego siurnęli na trawkę, a ten dalej pyszczy.

q....wa, jak zwolnić zwolnionego, może ktoś im podpowie :p?
 
właśnie nad tym pracują .... :cool:
ten wirus który ich toczy jest gorszy od tego aktualnego i jest nieuleczalny.
to władza niekompetencji !
trzymajmy linię i ignorujmy głupotę przebraną za celników.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
najbardziej wredny zz celnicy pl to jest.
przez ten związek geniusze decyzji nie mogę podwyżek rozdzielić.
przewodniczącego siurnęli na trawkę, a ten dalej pyszczy.

q....wa, jak zwolnić zwolnionego, może ktoś im podpowie :p?
Jesteście żałośni. Na forum też jest dobry beton. Spadam. Cześć.
 
Nikt nie atakuje personalnie Pana Sławka, nie zniekształcajcie narracji.
@stefan 123 bardzo słusznie zauważył, że jest już musztarda po obiedzie.
 
Stafan123. Nikt z nikim jeszcze nie zdążył się pospierać, bo nie zaczęły się żadne rozmowy wiążące. Te na szczeblu MF odbywały się bez ZZ Celnicy PL i nie są wiążące, więc masz rację, że są bezsensu.
Przy wartościowaniu przypomnę, że niestety, ale były ZZ w SC, które się na to zgodziły. Tutaj także masz rację, tylko piszesz zbyt ogólnie. Nie jesteśmy sami w KAS, nie byliśmy sami w Służbie Celnej. Do końca ZZ Celnicy PL walczył z wartościowaniem, ale inni zaakceptowali i później liderzy tych ZZ poszli w górę na stanowiskach i wcześniej stopniach. Tak to już jest niestety. Warto być precyzyjnym i nie uogólniać.
 
LloZ. Spróbujesz merytorycznie odnieść się do wpisu PJS? Nie zapomnij wspomnieć też o tym, że tabelka z Policji przedstawia podział wraz z 6% z ustawy budżetowej. Bądź obiektywny.
 
Ostatnia edycja:
Ja nic nikomu nie określam. Tego po prostu wymagała przyzwoitość w tej sytuacji. A u nas DIAS trzyma grupę interesów "tłustych kotów", ZZ grupę interesów tych co zostali trochę za nimi ale jest jeszcze trzecia grupa, którą te wcześniejsze mają gdzieś. Grupa NAJMNIEJ zarabiających. Od samego początku pisałem, że to równianie kominów ale tych najmniejszych z ziemią. Uważam, że w świetle innych służb nasze ZZ się skompromitowały.
Z mojego punktu widzenia zarówno DIAS jak i ZZ to jeden i ten sam beton.
W innych służbach się dało. Ba nawet w zeszłym roku u NAS się dało. A w tym roku już nie jesteśmy równi są równiejsi? Co się stało?
Przychodząc tu do pracy nie miałem nawet z czego opłacić składki na ZZ i się nie zapisałem tak jak nie skorzystałem z ubezpieczenia. Każdą wydaną złotówkę oglądam z dwóch stron za nim wydam. Teraz w sumie tego nie żałuje bo musiałbym się pofatygować i wypisać z ZZ.
Przyszedłem do służby w 1996r., w grudniu.
Jak mnie zwalniano za J.Kapicy w 2013r. zarabiałem jakieś 2700-2800 zł brutto zasadniczej.
Jak mnie zwalniano za M.Banasia w 2017r. zarabiałem minimum, bo 3050zł brutto zasadniczej po 21 latach służby.
Jaką grupę interesów reprezentuję?
Gdzie tu przyzwoitość?
 
Ostatnia edycja:
.. i wszystko jasne, za biedę fc odpowiadają związki, a szczególnie ten jeden co nie chce dać się wykiwać ;)
mam jakieś takie nieodparte wrażenie, że mf i konkurencja "zajumali" nam forum i moderują przekaz.
Karmienie trolli w wyrafinowanych dysputach nic nie da, o ten sztuczny szum właśnie idzie.
nie karmimy trolli !
...

Zrozumiałem @aquirre - masz rację ...
 
Wydaje mi się, że nie można atakować personalnie Pana Sławka personalnie. Zrobił bardzo dużo dobrego, dziś setki o ile nie tysiące już ludzi jest na emeryturze mundurowej. Jego działania sprawiły, że jesteśmy służbą mundurową, powoli zmierzamy do tego w każdym razie, aby tak nas wreszcie postrzegano. Nie pomaga niestety MF ani Szef KAS, którzy nie potrafią się zdecydować czy jesteśmy funkcjonariuszami KAS czy Służby Celno-Skarbowej, ostatnie zalecenie - kamizelka z napisem KAS (niezgodna z rozporządzeniem).
Mimo wszystko Panie Sławku trzeba zadbać o przyszłość naszej służby, za kilka lat nie będzie komu służyć w naszej formacji, która pomimo najszerszego zakresu działania ma najniższe uposażenia na początku kariery zawodowej. Wracając do tematu Podwyżek: młodzi nie chcą najwyższych podwyżek, chcą sprawiedliwych. mierzi mnie jak widzę w referacie osoby z długim stażem, które wykonują te same czynności i zarabiają dwa razy więcej niż ja, mino ze nie prezentują poziomu.
 
Wydaje mi się, że nie można atakować personalnie Pana Sławka personalnie. Zrobił bardzo dużo dobrego, dziś setki o ile nie tysiące już ludzi jest na emeryturze mundurowej. Jego działania sprawiły, że jesteśmy służbą mundurową, powoli zmierzamy do tego w każdym razie, aby tak nas wreszcie postrzegano. Nie pomaga niestety MF ani Szef KAS, którzy nie potrafią się zdecydować czy jesteśmy funkcjonariuszami KAS czy Służby Celno-Skarbowej, ostatnie zalecenie - kamizelka z napisem KAS (niezgodna z rozporządzeniem).
Mimo wszystko Panie Sławku trzeba zadbać o przyszłość naszej służby, za kilka lat nie będzie komu służyć w naszej formacji, która pomimo najszerszego zakresu działania ma najniższe uposażenia na początku kariery zawodowej. Wracając do tematu Podwyżek: młodzi nie chcą najwyższych podwyżek, chcą sprawiedliwych. mierzi mnie jak widzę w referacie osoby z długim stażem, które wykonują te same czynności i zarabiają dwa razy więcej niż ja, mino ze nie prezentują poziomu.


Bądźmy sprawiedliwi

Mnie boli, że mając 30 lat stażu ogółem, 13 w tej służbie, mam 250zł brutto wyższą zasadniczą od funków z 3 latami stażu

Nie można uogólniać

Po raz kolejny napiszę, że według mnie należałoby ustalić siatkę płac z minimami zasadniczej, i podwyżki dawać ludkom w celu osiągnięcia ustalonych minimów, a jak ktoś ma teraz więcej to sorry, najwyższy czas, żeby za podobne obowiązki dostawać zbliżoną kasę

Nie jestem zwolennikiem obniżania komukolwiek, ale podwyżki to okazja do częściowego uporządkowania tego burdelu, gdzie na jeden pas wychodzi spec, a na drugi ekspert, i ten drugi ma o 1000 albo i 1500 na łapkę więcej
 
Ja już pisałem wcześniej - wszyscy powinnyśmy mieć po 3500 brutto zasadniczej a dodatek taki gdzie pracujesz i co wykonujesz!!!! Jesteś wyłącznie na szlabanie masz 500 dodatku za stanowisko , zaś jesteś kierownikiem masz 2500 dodatku. Następnie otrzymujesz stanowisko np. dyspozytora i zamiast dodatku stanowisk owego 500 za szlabanowego dostajesz dodatek za dyspozytora czyli np. 2000 PLN. Wówczas będzie OK. Sprawiedliwie. A tak popierdzi gościu na stanowisku i już mu się należy co najmniej młodszy ekspert - a naczelnik nie spadnie niżej niż starszy ekspert! Mimo że nadaje się się w OC jedynie do podnoszenia szlabanu. To by było sprawiedliwe - co wykonujesz tyle dodatku stanowisk owego masz.
 
Ja już pisałem wcześniej - wszyscy powinnyśmy mieć po 3500 brutto zasadniczej a dodatek taki gdzie pracujesz i co wykonujesz!!!! Jesteś wyłącznie na szlabanie masz 500 dodatku za stanowisko , zaś jesteś kierownikiem masz 2500 dodatku. Następnie otrzymujesz stanowisko np. dyspozytora i zamiast dodatku stanowisk owego 500 za szlabanowego dostajesz dodatek za dyspozytora czyli np. 2000 PLN. Wówczas będzie OK. Sprawiedliwie. A tak popierdzi gościu na stanowisku i już mu się należy co najmniej młodszy ekspert - a naczelnik nie spadnie niżej niż starszy ekspert! Mimo że nadaje się się w OC jedynie do podnoszenia szlabanu. To by było sprawiedliwe - co wykonujesz tyle dodatku stanowisk owego masz.
W jaki świecie żyjesz.
 
Back
Do góry