• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Z panem ministrem nie należy się rozpędzać. W 2017 r. kiedy był jeszcze DIAS w Gdansku, byłam na rozmowie z nim w sprawie mundurów dla Likwidacji. A to głównie z racji zadań, które Likwidacja posiada, w statusie UCS i w zakresach obowiązków (dozór celny, dopuszczanie do obrotu). I usłyszałam, że powinny być mundury, najpierw PC, potem Likwidacja. Po czym po miesiącu padło stwierdzenie, że o niczym takim nie mówił. Ja już temu pani nie wierzę. Ot, co.
 
Z panem ministrem nie należy się rozpędzać. W 2017 r. kiedy był jeszcze DIAS w Gdansku, byłam na rozmowie z nim w sprawie mundurów dla Likwidacji. A to głównie z racji zadań, które Likwidacja posiada, w statusie UCS i w zakresach obowiązków (dozór celny, dopuszczanie do obrotu). I usłyszałam, że powinny być mundury, najpierw PC, potem Likwidacja. Po czym po miesiącu padło stwierdzenie, że o niczym takim nie mówił. Ja już temu pani nie wierzę. Ot, co.
I dla tego własne rozmowy należy czasem rejestrować, bo pamięć bywa zawodna.
 
Fakt, jest jeden z ostatnich punktów.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 
Jak byście przeczytali nowe rozporządzenie o dodatku kontrolerskim to byście zobaczyli że mają czas do końca lutego.
Zgadza się. Tylko pytanie w jakiej wysokości zostanie przyznany. Może być niższy i zacznie się propaganda że to chwilowe pogorszenie sytuacji bo niebawem będą podwyżki. Pożyjemy zobaczymy. Sytuacja pewnie będzie odmienna w każdej z izb.
 
Wszystko to spóźnione, a na dodatek ma być limit minimum 25 lat służby. Już w tej chwili szykuje się armageddon na granicy i odprawach w CUDO po tym jak ludzie masowo składają podania o zwolnienie.
 
To dopiero za 5 lat u nas ktokolwiek kozę liczyć na dodatek... jak bEdzie i u nas...
a jak będzie to pierwsza chwyci go kadra... zupełnie nie wiem czemu tak myśle...
 
Wszystko to spóźnione, a na dodatek ma być limit minimum 25 lat służby. Już w tej chwili szykuje się armageddon na granicy i odprawach w CUDO po tym jak ludzie masowo składają podania o zwolnienie.
To jedyna nadzieja aby ruszyć przyklejonych do krzeseł biurowców z iasow co by zobaczyli w jakich warunkach się pracuje.
 
Kogoś mocno du** boli na skarbowcach. Tak się robi interesy z "S'", oto co zrobili z reszty związków komitetu...
 
cytuje:
W podwyżkach od 1 stycznia 2020 jedno jest już pewne: każdy dostanie 6% podwyżki wynikającej z takiego wzrostu kwoty bazowej + pochodne od tego (stażowe) – i to jest główna zasługa Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, która wynegocjowała te 6% z Rządem, z którym współpracuje w sprawach pracowniczych (w 2019 roku 2,3%). WYŁĄCZNA – nikt inny tego nie wywalczył, ani Komitet Protestacyjny KAS, ani związki zawodowe spoza Komitetu Protestacyjnego (nie mamy wątpliwości jednocześnie, że zarówno Forum Związków Zawodowych, jak i Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, których przedstawiciele są członkami Komitetu Protestacyjnego – wspierali działania „Solidarności”, ale w naszych realiach różne są możliwości poszczególnych reprezentatywnych związków zawodowych w zależności od tego, kto akurat jest u władzy…). Pozostała część kwoty podwyżki (ponad 6%), wynegocjowana przez Komitet Protestacyjny, nie wiadomo, jak będzie dzielona, bo jeszcze nie było uzgodnień zasad ramowych (na szczeblu Ministerstwa Finansów) i szczegółowych (na poziomie zakładów pracy).
Uzgodnienia zasad ramowych w MF są w trakcie, biorą w nich udział wyłącznie przedstawiciele Kierownictwa KAS, przedstawiciele IAS i członkowie Komitetu Protestacyjnego, a kolejne spotkanie w tej sprawie odbędzie się 17 lutego 2020 roku. Związki zawodowe będące poza Komitetem Protestacyjnym nie biorą udziału w tych uzgodnieniach, podobnie zresztą, jak w uzgodnieniach wcześniejszych, dotyczących podwyżek ponad 6% kwot bazowych – za nic mając postulaty pracowników i funkcjonariuszy, dla których poziom wynagrodzeń i uposażeń jest szczególnie istotny i o co walczył Komitet Protestacyjny.
Przeliczenie dodatków kontrolerskich z procentowych na kwotowe to odrębna sprawa od podwyżek od 1 stycznia 2020 roku (to inne środki, które są w systemie na 31.12.2019 i planach finansowych na 2020 rok bez konieczności uzupełniania/podwyższania tych planów o środki z podwyżek na 2020 rok). Informacje przekazywane przez związki zawodowe spoza Komitetu Protestacyjnego nie dość, że wprowadzają w błąd (na przykład poprzez twierdzenia, że całość lub znaczna część podwyżek w 2020 roku zostanie przeznaczona na podniesienie wysokości dodatków kontrolerskich), albo nie są oparte o rzeczywiste dane i rzetelne informacje, albo celowo są tak konstruowane, aby wprowadzić dezinformację i zamieszanie.
Pamiętać jednak trzeba, że na poziomie zakładów pracy trzeba o prawa pracownicze walczyć, nie udawać, że to się robi, albo pozorować działania dla wszystkich, gdy naprawdę chodzi wyłącznie o własne prawa i przywileje, albo prawa oraz przywileje jednej - i tak uprzywilejowanej grupy - często kosztem innej...

Z wyrazami szacunku, Rada Krajowej Sekcji Administracji Skarbowej NSZZ „Solidarność”


Papieża też wybrali.
Gdyby reszta związków miała honor, to powinna niezwłocznie wypisać się z komiteciku.
 
@Lama, ten gość, który to pisał, musi coś bardzo mocnego bierze, bo i pół tego dla kogoś normalnego, byłoby za dużo!
A niech mnie, k...wa jeszcze oskarży o zniesławienie, to dopiero się "pobawimy".

Swoją drogą wiem, że nasz związek ma dużo innej roboty, ale przejść do porządku dziennego z takim "komunikatem" to nie uchodzi!!
Jak można być BIERNYM wobec tak ewidentnego ZŁA? Tego nie wolno tak zostawić!
 
A dla mnie ten koleś się kończy i chyba ostatnim tchem oczernia wszystkich wokół.
Skarbowcy ogarnijcie się i pryskajcie, nie pozwalajcie się tak kompromitować...
 
Back
Do góry