• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Mundurowano cywili to i środki zabezpieczone na ich etaty przesuwano wraz z nimi do puli funków
Ilu zostało umundurowanych, ktoś dysponuje takimi danymi? Śmiem wątpić, czy taka była przyczyna przesunięć. Kwoty idą w miliony, ilu by musiano przenieść ludzi w każdej z IAS? Dzięsiątki, setki? Albo ktoś czegoś niedoszacował, albo patrząc obiektwnie cywilom zwinięto sprzed nosa znaczną część tortu... co rodzi słuszne oburzenie.
 
Dla KSC 790zł wraz z dodatkami kontrolerskimi, dla FSCS - 700zł wraz z dodatkami kontrolerskimi, dla osób poza mnożnikowym systemem - 694zł.

Kierowca, pracownik działu ogólnego itp do podstawy prawie 700 zł, a dla kontrolerów 700 zł rozłożone do składników wynagrodzenia - nie rozumiem, dodatki od stycznia będą kwotowe, więc jaki problem jest zostawić dodatki kontrolerskie na poziomie z 2019 r. i dać wszystkim te 700 do podstawy?
 
Dla KSC 790zł wraz z dodatkami kontrolerskimi, dla FSCS - 700zł wraz z dodatkami kontrolerskimi, dla osób poza mnożnikowym systemem - 694zł.

Kierowca, pracownik działu ogólnego itp do podstawy prawie 700 zł, a dla kontrolerów 700 zł rozłożone do składników wynagrodzenia - nie rozumiem, dodatki od stycznia będą kwotowe, więc jaki problem jest zostawić dodatki kontrolerskie na poziomie z 2019 r. i dać wszystkim te 700 do podstawy?
Bo są tacy co kontrolerskie mają po 40 zł więc im muszę podnieść przynajmniej do minimum
 
U Strażaków podzielili podwyżki :

"W Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie odbyło się spotkanie kierownictwa Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej z przedstawicielami ogólnokrajowych organizacji związków zawodowych działających w Państwowej Straży Pożarnej. Tematem spotkania było uzgodnienie zasad rozdziału podwyżek uposażeń funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, planowanych od 1 stycznia 2020 r. w wysokości przeciętnie 500 zł brutto na etat, z uwzględnieniem nagrody rocznej w wysokości 37,97 zł [...]
Na kwotę tę składa się:
  • podwyżka w każdej grupie – 380 zł (średnio 379,96 zł na etat);
  • wzrost wysługi – średnio 66,34 zł na etat;
  • 1/12 równowartości nagrody rocznej – średnio 37,97 zł na etat;
  • awanse w stopniach – średnio 11,55 zł na etat [...] "
<źródło : infosecurity24.pl>
 
Wg rozporządzenia dodatek kontrolerski dla kierownika max 800 zł i tylko wtedy, gdy wykonuje on czynności kontrolne - dobrze czytam?
Dobrze czytasz

A dla osoby niebędącej kierownikiem:
a) od 100 zł do 1000 zł,
b) od 1001 zł do 2000 zł – jeżeli jest to uzasadnione szczególnymi wynikami i osiągnięciami w wykonywaniu zadań
kontrolnych lub względami organizacyjnymi związanymi z koniecznością zapewnienia właściwej realizacji zadań
kontrolnych;

I teraz pytanie - dla kogo 2000 zł? ::)
 
Naprawdę osoby które podają się za "walczących o podwyzki" pozwolą na to żeby jedni dostali A inni nie dostali nic? Naprawdę? Byłoby to zrozumiałe gdyby zadania dla rwferentow i ekspertow i ilość pracy były zróżnicowane ale wszyscy wiedzą że tak nie jest i nie będzie. Po co było tyle gadania o tych pseudopodwyżkach? Żeby na koncu z najmlodzych zrobic glupkow i ich upokorzyć?
 
Naprawdę osoby które podają się za "walczących o podwyzki" pozwolą na to żeby jedni dostali A inni nie dostali nic? Naprawdę? Byłoby to zrozumiałe gdyby zadania dla rwferentow i ekspertow i ilość pracy były zróżnicowane ale wszyscy wiedzą że tak nie jest i nie będzie. Po co było tyle gadania o tych pseudopodwyżkach? Żeby na koncu z najmlodzych zrobic glupkow i ich upokorzyć?
Jasne, że wszyscy o tym wiedza, ale starzy będą do końca świata zaklinac rzeczywistość, żeby tylko dostać jak najwięcej. W 90% przypadków wszyscy robią to samo, a już to że ja jako samodzielny referent w orzecznictwie mam nie dostać nic, a osoba segregujaca od 30 lat poczte zgranie pewnie tysiaka to mnie po prostu.....
 
Po czym tak wnosisz że niektórzy nie dostaną nic ? Na razie nic nie jest ustalone.
Odnoszę się tylko do wcześniejszych wypowiedzi że istnieje taka możliwość A skoro są takie plotki to wszystko się może zdarzyć a to byłoby przykre. Jestem w stanie zrozumieć że osoby z wyższymi stanowiskami dostaną większe podwyzki ale calkowite pominiecie najnizszych stanowisk byloby po ludzku nie w porzadku bo przy dzieleniu spraw nie sa traktowani inaczej a mimo ze naczesciej sa to oaoby mlode to tez powinny zarabiac odpowiednio do wykonywanej pracy. Mam nadzieje ze to tyllo glupie plotki i osoby negocjujace i decydujace nie zgodza sie na to bo wszyscy wiemy ze za takie tyranie i stres wszyscy zarabiają żenująco mało więc kolejne różnice w podwyżkach tego stresu nie zmniejsza
 
Jasne, że wszyscy o tym wiedza, ale starzy będą do końca świata zaklinac rzeczywistość, żeby tylko dostać jak najwięcej. W 90% przypadków wszyscy robią to samo, a już to że ja jako samodzielny referent w orzecznictwie mam nie dostać nic, a osoba segregujaca od 30 lat poczte zgranie pewnie tysiaka to mnie po prostu.....
Wiadomo że każdy ocenia według punktu siedzenia. Rozumiem że osoby w wysokimi stanowiskami będą bronić swoich racji że bardziej zasłużyli ale tu jest właśnie rola decydujących o podwyżkach żeby zobaczyki że to takie kto ma stanowisko o niczym nie świadczy bo każdy mówiąc brzydko zapie***la
 
Wiadomo że każdy ocenia według punktu siedzenia. Rozumiem że osoby w wysokimi stanowiskami będą bronić swoich racji że bardziej zasłużyli ale tu jest właśnie rola decydujących o podwyżkach żeby zobaczyki że to takie kto ma stanowisko o niczym nie świadczy bo każdy mówiąc brzydko zapie***la
Problem tkwi w tym, że ci decydujący należą do tych "starych" , więc oczywiste jest, że zadecydują wg swojego punktu siedzenia
 
Problem tkwi w tym, że ci decydujący należą do tych "starych" , więc oczywiste jest, że zadecydują wg swojego punktu siedzenia


Tak jak ostatnio?

Że starym z podwyżki odliczono ich stażowe i zasadnicza wzrosła im mniej niż młodym?

Młody mógł dostać nawet 25% więcej od starego do zasadniczej?

Teorie spiskowe widzę cieszą się niesłabnącym powodzeniem...

W policji zasadnicza imłodemu i staremu wzrosła o tyle samo, stary do tego dostał stażowe, a młody je dostanie jak osiągnie staż...
 
Czyli za 20 lat ...

W niektórych izbach dawano po równo do zasadniczego w efekcie starym wypłata na rękę z podwyzki urosła o 8 zł a młodemu spadlo o 100 zł ...

Taki system można podziału podwyżek można zastosować w przypadku gdy ludzie dostają tyle samo za te same obowiązki, a nie jak teraz że młody dostaje 1000 zł mniej do zasadniczego od starszego bez żadnego powodu.
 
Tak jak ostatnio?

Że starym z podwyżki odliczono ich stażowe i zasadnicza wzrosła im mniej niż młodym?

Młody mógł dostać nawet 25% więcej od starego do zasadniczej?

Teorie spiskowe widzę cieszą się niesłabnącym powodzeniem...

W policji zasadnicza imłodemu i staremu wzrosła o tyle samo, stary do tego dostał stażowe, a młody je dostanie jak osiągnie staż...
Dla mnie stary może dostać swoje stazowe dodatkowo. Nie mam nic przeciwko. Wręcz przeciwnie. Też dzięki temu przytulę dodatkowa kasę. Niestety tak jak mówiłeś, teorie spiskowe cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Jakaś kobiecina na skarbowcach twierdzi np, że nigdy nie widziała, by referent prowadził postępowania podatkowe. U mnie polowa działu to referenci, a postępowania prowadzą nawet osoby przyjęte parę miesięcy temu. Nie wiem jak można opowiadać takie bzdury i jeszcze twierdzić, że jest się starym pracownikiem i wie się jak jest. Chyba tak starym, że już jakas demencja wchodzi powoli.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry