• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

stawiam pytanie, kto dostał podwyżkę w wysokości 814,8389 zł brutto lub więcej,

pytam, bo chcę uświadomić wszystkim, jak następna grupa uwłaszczyła się w Służbie Celno - Skarbowej podobnie jak w przeszłości w Służbie Celnej

kalkulacja tej kwoty jest prosta:

2019 rok - średni mnożnik w służbie wynosił 3,39 przy kwocie bazowej 1701,09 zł, co daje 5766,6951 zł
2020 rok - średni mnożnik w służbie ma wynieść 3,65 przy kwocie bazowej 1803,16 zł, co daje 6581,534 zł

różnica pomiędzy powyższymi kwotami to: 814,8389 zł (oczywiście brutto), wiem że będzie jeszcze jedna transza ale pewnie w podobnej wysokości jak ostatnia,

dlatego proszę nasze ZZ Celnicy i informację: ile osób otrzymało w poszczególnych IAS podwyżki w ww. kwocie lub więcej i jakie stanowiska te osoby zajmują,

sądzę, że nie nie jest to bardzo trudne zadanie,

niestety mam wrażenie, że po latach okazuje się, iż związki ponownie "dały ciała" i nie dopilnowały podziałów, czyli trzeba wypisać się ze związków, może każdy kto dostał mniej, a pewnie dużo mniej, zastanowi się i podejmie podobną jak ja decyzję, szkoda po tych wszystkich latach, ale cóż przychodzi czas na zmiany, także na zmiany w myśleniu o naszym związku, powoli zaczynam rozumieć tych, co do żadnego ZZ nie należeli, mówili, że nie będą karmić (...), może mieli rację...... idea ideą, a życie życiem....

informacja o którą proszę może okazać się bardzo ciekawą lekturą, nawet jeżeli w ostatniej transzy kwota podwyżki wyniesie dla niektórych 100 - 150 zł to i tak pozostaje wysoka kwota, która zadziwia zwykłych funkcjonariuszy, ponieważ z mojej sondy u mnie w komórce i w zaprzyjaźnionych działach, referatach nikt nie dostał takich pieniędzy, więc kto je otrzymał, kto się uwłaszczył na naszych pieniądzach, niech mi nikt nie mówi, że ludzie nie przyznają się, bo pokazujemy sobie te super nowe mnożniki, więc przynajmniej u mnie jest jawność

Uwzględniłaś 3% na fundusz nagród, 8,5% na nagrodę roczną?

I wszystkim, którzy będą to liczyć przypominam, żeby uwzględnili wzrost in składników - np za stopień i stażowe,
 
Chciałbym tylko przypomnieć, że w tej magicznej kwocie 814 zł jest trzynastka, stażowe, odpis na 3% fundusz nagród i Bóg wie, co jeszcze.
Jeśli już, to najbliżej prawdy będzie kwota 752 zł (814,83*12 = 9777,96 / 13 = 752 zł) pomniejszona przez odpis na stażowe (średnio 20% =>> około 600 zł pozostaje) i fundusz nagród około 18 zł.

Z 814 zł średnio brutto pozostało miesięcznie na etat do dołożenia do wynagrodzenia zasadniczego... około 580 zł brutto podstawy. Średnio.

Także może mniej grania na emocjach, a więcej merytoryki?

Ogólne wzywanie do wypisywania się ze związków traktuję równoznacznie ze stwierdzeniem, że Dyrektorzy IAS i MF podzielili by lepiej. Piękny sen Helenko, ale może lepiej się obudź.

Dokładnie
 
@Dragnor nikogo tu nie przekonasz. Ty pozostań przy swoim zdaniu, ale nie agituj tu proszę za komitetem bo jeszcze komus puszczą nerwy i Cię obrazi.
Miłej niedzieli.
 
Ok, jednak sobie nic nie wkręciłem i w kolejnych spotkaniach (spotkanie z 14 maja) został wynegocjowany szybszy termin wypłaty kwoty bazowej, a nie do końca czerwca, więc argument z tym, że komitet usilnie próbował opóźnić wypłatę wynagrodzeń jest fałszywy.
HawutYi.png
 
@Dragnor nikogo tu nie przekonasz. Ty pozostań przy swoim zdaniu, ale nie agituj tu proszę za komitetem bo jeszcze komus puszczą nerwy i Cię obrazi.
Miłej niedzieli.
Zamiast nerwów i emocji, proponuję merytoryczną dyskusję opartą na twardych faktach, a nie domysłach i podejrzeniach.
Jeśli jednak ona drażni Ciebie lub kogokolwiek, to również życzę miłej niedzieli i spokojnego poniedziałku.
 
Uwzględniłaś 3% na fundusz nagród, 8,5% na nagrodę roczną?

I wszystkim, którzy będą to liczyć przypominam, żeby uwzględnili wzrost in składników - np za stopień i stażowe,
Ale tak było zawsze, kwota podwyżki jest podawana przed odliczeniami.
Wzrost stażowego i za stopień powinien też być uwzględniony w kwocie podwyżki.
Policzmy:
Żeby odliczyć 13-stkę trzeba pomnożyć przez 12/13 (czyli odejmujemy jakieś 8% a nie 8,5%)
814 * 12/13 daje ok 750 zł
750 zł - 3% =727,50 zł i taką kwotę brutto powinniśmy otrzymać (oczywiście ważne jest magiczne słowo "średnio"). Kwota ta powinna zawierać wszystkie elementy, dodatek stazowy, za stopień i inne.
Komitet wynegocjował podobną kwotę, ale wg porozumienia kwota ta jest przed wszelkimi odliczeniami, czyli miesięczna podwyżka "komitetowa" wyniosłaby ok 650 zł brutto (wszystkie składniki)

Rozliczeń będziemy mogli dokonać po ogłoszeniu ustaleń dotyczących ostatniej transzy.
Może szefowa przestanie chować głowę w piasek i chociaż troche się postara, żeby pokazać, ze zależy jej na swoich ludziach
 
Jest jedna uwaga, Pan Sławek nie może wszystkim sterować, tak, szacunek mu się należy, ale co z karierowiczami z ZZ?
Policz swoją średnią do emerytury to otworzą ci się oczy, okaże się, że emerytura mundurowe to nie wszystko, bo w marnej wysokości z takimi podwyżkami,

Uwzględniłaś 3% na fundusz nagród, 8,5% na nagrodę roczną?

I wszystkim, którzy będą to liczyć przypominam, żeby uwzględnili wzrost in składników - np za stopień i stażowe,

oczywiście, bo waloryzacja dotyczyła także przecież stopień, a jak już napisałam moja "podwyżka" obejmuje także stażowe 22 % za 24 lata
 
Zamiast nerwów i emocji, proponuję merytoryczną dyskusję opartą na twardych faktach, a nie domysłach i podejrzeniach.
Jeśli jednak ona drażni Ciebie lub kogokolwiek, to również życzę miłej niedzieli i spokojnego poniedziałku.

Czy jesteś pewien, że zostałeś dobrze zrozumiany ?
 
Chciałbym tylko przypomnieć, że w tej magicznej kwocie 814 zł jest trzynastka, stażowe, odpis na 3% fundusz nagród i Bóg wie, co jeszcze.
Jeśli już, to najbliżej prawdy będzie kwota 752 zł (814,83*12 = 9777,96 / 13 = 752 zł) pomniejszona przez odpis na stażowe (średnio 20% =>> około 600 zł pozostaje) i fundusz nagród około 18 zł.

Z 814 zł średnio brutto pozostało miesięcznie na etat do dołożenia do wynagrodzenia zasadniczego... około 580 zł brutto podstawy. Średnio.

Także może mniej grania na emocjach, a więcej merytoryki?

Ogólne wzywanie do wypisywania się ze związków traktuję równoznacznie ze stwierdzeniem, że Dyrektorzy IAS i MF podzielili by lepiej. Piękny sen Helenko, ale może lepiej się obudź.


może jakbyśmy zaczęli wypisywać się ze związków, to komuś otworzyłyby się oczy z tzw. lokalnych ZZ, niestety z naszych ZZ także
 
Czy jesteś pewien, że zostałeś dobrze zrozumiany ?
Mam taką nadzieję.
Piszę po polsku, nie zawsze bezbłędnie, ale raczej nie jest ciężko zrozumieć co staram się przekazać.
Jednakże temat już zostawiam. Do kwestii podwyżek warto będzie wrócić przy okazji wypłat jesiennych.
 
Sądzę, że mało kto dobije do tych 800zł sumując nawet modernizacje i kwotę bazową.
Te 100-150zł co mówisz to nadal domysły, no chyba, że masz jakieś info, to chętnie wyślę ci swoje stanowisko żebyś mi powiedziała ile sam otrzymam.
Ale stawiam, że jest to szklana kula.

Przypominam również o faktycznym porozumieniu które dotyczy wzrostu w związku z modernizacją:

Innymi słowy, średnia na etat z modernizacji to 321zł, a nie 820 i wzrost musi się zawierać między 96 a 481zł z całej modernizacji 2020.
Kwestia kwoty bazowej to jest całkowicie osobna sprawa.
Liczymy całość - z modernizacji plus z kwoty bazowej. Jak podałam całość (łącznie z kwotą bazową), więc i tak sporo brakuje. Po tylu latach kopania w tyłek z każdej strony skubią ile się da Teraz jak ma nie być nagród, to niech oddadzą te potrącania z podwyżek, które wzięli na nagrody. Jak część ludzi siedzi na zdalnej i kwarantannie, to inni którzy się dwoją i troją na służbie dostaną za nich nagrody?! Nie rozśmieszajcie mnie, takich głupot i liczenia na cud dawno nie widziałam. Wyr... Nas równo !!!
 
Ale zdajesz sobie sprawę, że to co wynegocjował komitet, nadal jest lepsze niż to co proponowało MF na początku roku? Jak myślisz, z jakiego powodu w pierwszej kolejności własnie ten komitet powstał? bo chcieli nam na polecenie Ministra Finansów połowę kwoty bazowej sfinansować z modernizacji, a komitet protestacyjny zminimalizował ten pomysł do minimum.
Nieco obiektywizmu.



Nie należę z obiektywnych moim zdaniem (wiem, taki trochę oksymoron) powodów, a nie dlatego, że mam do kogoś pretensje, że nie ma 100% zwycięstw w sprawach o które walczy, a skomentowałem to w ten sposób, ponieważ nawoływałaś do masowego opuszczania związków.
"Wynegocjowali" 😂😂😂 dobry, krótki żart. Podpisali, to co im dano, całe MF srało ze strachu przed rozszerzeniem akcji protestacyjnej, spacyfikowali równo zapał wszystkich przycichym poklasku tych uległościowych związków. Sprawdźcie sobie jak strachliwe związki kiszą wniosek do TK w sprawach emerytur w KAS. Udają głuchych, ślepych i niemych aby nie uprzykrzać życia MF.
 
Ok, jednak sobie nic nie wkręciłem i w kolejnych spotkaniach (spotkanie z 14 maja) został wynegocjowany szybszy termin wypłaty kwoty bazowej, a nie do końca czerwca, więc argument z tym, że komitet usilnie próbował opóźnić wypłatę wynagrodzeń jest fałszywy.
Pokaż załącznik: 7843
Ale w pierwotnym porozumieniu z 29 stycznia było napisane
3. Podwyżki zostaną wypłacone zgodnie z art. 8 ustawy z dnia 23 grudnia 1999 r. o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz.U. z 2018 r., poz. 2288) w ciągu 3 miesięcy po ogłoszeniu ustawy budżetowej na rok 2020, z wyrównaniem od 1 stycznia danego roku.

Komitet najpierw podpisał, później zastanawiał się co podpisał, a kiedy wszystkie inne służby dawno juz dostały podwyżkę, wynegocjował, ze wypłata bedzie do 10 czerwca, jeszcze te 3 tygodnie poczekałbym i dostałbym to beż żadnej łaski.
Po co w porozumieniu zawierać zapis, że podwyżki zostana wypłacone w terminie zgodnym z przepisami?
 
Liczymy całość - z modernizacji plus z kwoty bazowej. Jak podałam całość (łącznie z kwotą bazową), więc i tak sporo brakuje. Po tylu latach kopania w tyłek z każdej strony skubią ile się da Teraz jak ma nie być nagród, to niech oddadzą te potrącania z podwyżek, które wzięli na nagrody. Jak część ludzi siedzi na zdalnej i kwarantannie, to inni którzy się dwoją i troją na służbie dostaną za nich nagrody?! Nie rozśmieszajcie mnie, takich głupot i liczenia na cud dawno nie widziałam. Wyr... Nas równo !!!
No ale to winne tej sytuacji są ZZ jakieś, czy MF i sam rząd?
"Wynegocjowali" 😂😂😂 dobry, krótki żart. Podpisali, to co im dano, całe MF srało ze strachu przed rozszerzeniem akcji protestacyjnej, spacyfikowali równo zapał wszystkich przycichym poklasku tych uległościowych związków. Sprawdźcie sobie jak strachliwe związki kiszą wniosek do TK w sprawach emerytur w KAS. Udają głuchych, ślepych i niemych aby nie uprzykrzać życia MF.
Kolejne domniemania.
Ale w pierwotnym porozumieniu z 29 stycznia było napisane
3. Podwyżki zostaną wypłacone zgodnie z art. 8 ustawy z dnia 23 grudnia 1999 r. o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz.U. z 2018 r., poz. 2288) w ciągu 3 miesięcy po ogłoszeniu ustawy budżetowej na rok 2020, z wyrównaniem od 1 stycznia danego roku.

Komitet najpierw podpisał, później zastanawiał się co podpisał, a kiedy wszystkie inne służby dawno juz dostały podwyżkę, wynegocjował, ze wypłata bedzie do 10 czerwca, jeszcze te 3 tygodnie poczekałbym i dostałbym to beż żadnej łaski.
Po co w porozumieniu zawierać zapis, że podwyżki zostana wypłacone w terminie zgodnym z przepisami?
A to nie dotyczyło realizacji całej podwyżki, a nie tylko kwoty bazowej?
Krótka pamięć widać. Ja pamiętam jak pan L. mówił, że 6% nie jest pewne a klekiery z ichniejszego forum dalej powielali bajki w momencie gdzie ustawa budżetowa była podpisana już przez prezydenta z nową kwotą bazową.
To może i ja odświeżę Ci pamięć. Powodem wątpliwości była wypowiedź Morawieckiego, że budżet na 2020 zostanie zmodernizowany i że to nie jest czas na podwyżki, więc wątpliwość była mocno wskazana, bo były obawy, że otrzymamy 6% ale tylko do dnia modernizacji ustawy budżetowej ponieważ prawo nie działa wstecz, a następnie nasza kwota bazowa byłaby znów obniżona do wartości z 2019.


Mogę się odnosić do każdej wypowiedzi w moją stronę jeśli chcecie, ale może lepiej jak ktoś mi odpowie na 1 konkretne pytanie.
Jaki waszym zdaniem był cel i powód powstania Komitetu i czy został on osiągniety?
I najlepiej jak to ktoś poprze czymś więcej niż gdybaniem i teoriami spiskowymi.
 
No ale to winne tej sytuacji są ZZ jakieś, czy MF i sam rząd?

Kolejne domniemania.

A to nie dotyczyło realizacji całej podwyżki, a nie tylko kwoty bazowej?

To może i ja odświeżę Ci pamięć. Powodem wątpliwości była wypowiedź Morawieckiego, że budżet na 2020 zostanie zmodernizowany i że to nie jest czas na podwyżki, więc wątpliwość była mocno wskazana, bo były obawy, że otrzymamy 6% ale tylko do dnia modernizacji ustawy budżetowej ponieważ prawo nie działa wstecz, a następnie nasza kwota bazowa byłaby znów obniżona do wartości z 2019.


Mogę się odnosić do każdej wypowiedzi w moją stronę jeśli chcecie, ale może lepiej jeśli ktoś mi odpowie na 1 konkretne pytanie.
Jaki waszym zdaniem był cel i powód powstania Komitetu i czy został on osiągniety?
Celem było zaklepanie woli MF i spacyfikowanie niezadowolenia w terenie, przy niemym oburzeniu skarbowców ! Gdyby nie wcześniejsze protesty w mundurówce (policja) byśmy nic nie zobaczyli, a przez to dostało się z nadwyżką cywilom - oni by siedzieli jak zwykle cicho ! wystarczy poczytać ich straszliwe groźby na forum -normalnie Benny Hill !!
 
Celem było zaklepanie woli MF i spacyfikowanie niezadowolenia w terenie, przy niemym oburzeniu skarbowców ! Gdyby nie wcześniejsze protesty w mundurówce (policja) byśmy nic nie zobaczyli, a przez to dostało się z nadwyżką cywilom - oni by siedzieli jak zwykle cicho ! wystarczy poczytać ich straszliwe groźby na forum -normalnie Benny Hill !!
A wolą MF było konkretnie co?
 
Back
Do góry