• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Było z 3% - z budżetowej!
M.in. na tym polega cały "myk" ze zmianą "puli" podwyżki - dalsze 3% budżetowej oraz pozostałe "podwyżki", są do końca roku (31 grudnia) liczone po "ZUS'owsku" - za czas przepracowany, więc na stałe wchodzą w stałe wynagrodzenie dopiero od 1 stycznia 2021 roku ...
Dla funka po zusowsku? Ja pytam o wyrównania dla funkcjonariuszy.
 
Dla funka po zusowsku? Ja pytam o wyrównania dla funkcjonariuszy.
Widzisz cudzysłów ?! Chodzi o pulę poborów z których wypłaca się np. zasiłek chorobowy.
Jeszcze inaczej - jeśli chorujesz, to mimo zaplanowanych w harmonogramie "nocek" - nie wypłacą Ci ich ...
 
Widzisz cudzysłów ?! Chodzi o pulę poborów z których wypłaca się np. zasiłek chorobowy.
Jeszcze inaczej - jeśli chorujesz, to mimo zaplanowanych w harmonogramie "nocek" - nie wypłacą Ci ich ...
Cat w IAS LB wypłacono wszystkim podwyżki ale nie całość bo nie zdążyli naliczyc i tu np w lipcu wyplacino pobory z podwyżka i część z wyrównaniem od poczatku roku. Załóżmy ze po 100 zl czylo 600 powinno byc wyrownania. Ale nie zdążyli odliczyc np l4 lub covidowej opieki... I wyplacili np 350 zl a resztę zostawili na odliczenie tych "nieobecności" co zostanie mają wypłacić - tylko wlasnie nie wiadomo kiedy.
 
W związku z obcięciem środków na modernizację w roku 2020 oraz 2021 związek powinien wystąpić do MF o informację jakie elementy programu modernizacji stracą finansowanie. Czy dotyczy to również wzrostu uposażeń i wynagrodzeń. Co z kolejną tegoroczną transzą podwyżki oraz co z podwyżką przyszłoroczną w ramach modernizacji KAS.
 
Skoro w 2021 roku ma nie być funduszu nagród to może się zwrócić o nieobcinanie z modernizacji na odpis na nagrody, których ma nie być i dołożenie tego co już zabrali.
 
 
Ja się na tym nie znam ale tak na logikę, to chyba dobra wiadomość. Bo jak nie będą tworzyć tego funduszu to chyba też nie będą z naszych wypłat potrącać na ten fundusz. Mi się to podoba. Po pierwsze nagrody nie wliczają się do emek, a po drugie nie będzie tych cyrków z nagrodami.
 
Ja się na tym nie znam ale tak na logikę, to chyba dobra wiadomość. Bo jak nie będą tworzyć tego funduszu to chyba też nie będą z naszych wypłat potrącać na ten fundusz. Mi się to podoba. Po pierwsze nagrody nie wliczają się do emek, a po drugie nie będzie tych cyrków z nagrodami.
Ja bym się tak wcześnie nie cieszyła, odpis raczej będzie , ale zamiast na nagrody przekazany będzie do łatania dziury budżetowej.
 
Ja się na tym nie znam ale tak na logikę, to chyba dobra wiadomość. Bo jak nie będą tworzyć tego funduszu to chyba też nie będą z naszych wypłat potrącać na ten fundusz. Mi się to podoba. Po pierwsze nagrody nie wliczają się do emek, a po drugie nie będzie tych cyrków z nagrodami.
Raczej się mylisz.
Z uzasadnienia do tej ustawy:
"Ujęte w art. 16-35 przepisy regulują kwestie funduszy nagród w jednostkach sektora finansów publicznych. W ustawie proponuje się, w związku z obecną sytuacją gospodarczą kraju spowodowaną epidemią COVID-19, wprowadzenie szeregu regulacji, które zmienią zasady dotyczące funduszu nagród. W roku 2021, co do zasady, proponuje się nie tworzenie oddzielnego, wynikającego z poszczególnych przepisów branżowych funduszy nagród. Działanie takie pozwoli na zmniejszenie w 2021 roku wydatków osobowych w jednostkach sektora finansów publicznych, przy równoczesnym utrzymaniu funduszu wynagrodzeń oraz kadr niezbędnych do realizacji ustawowych zadań.
Jednocześnie w miejsce funduszy nagród, proponuje się stworzenie możliwości przyznania nagród za szczególne osiągniecia czy zachowania (określone w specyfikach poszczególnych służb) ze środków będących w dyspozycji kierowników jednostek, w funduszu wynagrodzeń a nie wydatkowanych z przyczyn obiektywnych (przybywanie na zwolnieniach, urlopach wychowawczych czy nieobsadzenia etatów w wyniku procedury naboru)."
 

Rząd zaciska pasa, ale nam...

O cięciach płac ministrów i dyrektorów w mf nie słychać, więc pisanie o zaciskaniu pasa przez rząd jest nadużyciem...
 
Rząd zaciska pasa, ale nam...

O cięciach płac ministrów i dyrektorów w mf nie słychać, więc pisanie o zaciskaniu pasa przez rząd jest nadużyciem...

Rząd zaciska pasa innym , byle nie sobie i swoim .

Nie udało im się dać sobie podwyżek , to wciskają pociotecznych do zarządów spółek itp.
To jest oblicze sprawiedliwości w dobie rządów prawa i sprawiedliwości !
 
Back
Do góry