• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Fundusz nagród będzie pochodził wyłącznie ze środków zaoszczędzonych na wypłatach chorobowego. Proponuje obstawiać kto, jaka grupa pracowników/funkcjonariuszy będzie dostawać nagrody za szczególne osiągnięcia? I z oszczędności na chorobowych kogo pochodzić będą te środki? A dodatkowo - kto będzie musiał wykonać pracę za chorych kolegów i koleżanki, zaś kto dostanie te zaoszczędzone środki?
 
Faktycznie trzeba spierdzielać z tej służby. Nie ma nawet co się zastanawiać.
Podobnie rozwiązania dotyczą pozostałych służb i całej szeroko pojętej budżetówki. Tym sposobem pomimo podwyżki wynagrodzenia/uposażenia w tym roku w przyszły zanotujemy spadek.
 
Podobnie rozwiązania dotyczą pozostałych służb i całej szeroko pojętej budżetówki. Tym sposobem pomimo podwyżki wynagrodzenia/uposażenia w tym roku w przyszły zanotujemy spadek.
ALE, dzięki temu (wg RZĄDU), gospodarka się odbije, od czego ?o_O(n)
Brednie najwyższej klasy , nawet przedsiębiorcy, którym "dokuczamy" to wyśmiewają i protestują, szok to mało powiedziane:confused:
 
Podobnie rozwiązania dotyczą pozostałych służb i całej szeroko pojętej budżetówki. Tym sposobem pomimo podwyżki wynagrodzenia/uposażenia w tym roku w przyszły zanotujemy spadek.
Tak, tyle że w pozostałych służbach młodzi dostali po te prawie 450 zł brutto na głowę a u nas gówno (za przeproszeniem).
 
Tak, tyle że w pozostałych służbach młodzi dostali po te prawie 450 zł brutto na głowę a u nas gówno (za przeproszeniem).
MOŻE ???? jakaś niespodzianka kryje się w "ostatniej" transzy?
TEN "deficyt" jakoś tak bardzo podobny, do zasilenia "tarczowego" - kto zyskał ???:unsure:
 

W roku 2021 nie tworzy się funduszu nagród, o którym mowa w przepisach
wydanych na podstawie art. 220 ust. 2 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej
Administracji Skarbowej (Dz. U. z 2020 r. poz. 505, 568, 695, 1087 i 1106).
2. W roku 2021 funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej może zostać przyznana
nagroda pieniężna, o której mowa w art. 219 ust. 1 pkt 3 i art. 238 ust. 1 ustawy z dnia 16
listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej, w ramach posiadanych środków na
uposażenia


To jest z wersji z dnia 27.08.2020 Rządowego projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2021, zwany dalej „projektem ustawy”, jest ściśle związany z rządowym projektem ustawy budżetowej na rok 2021.

"Proponuje się również zmianę naliczania odpisu na fundusz świadczeń socjalnych dla osób uprawnionych do zaopatrzenia emerytalnego służb mundurowych oraz członków ich rodzin. Projektowana zmiana spowoduje ograniczenie wydatków budżetu państwa na świadczenia socjalne dla emerytów i rencistów pobierających świadczenia emerytalno-rentowe z systemu emerytalnego. Zmiana ta dotyczy emerytów i rencistów - byłych żołnierzy oraz funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin.

W projekcie ustawy proponuje się, by w roku 2021, analogicznie jak w roku 2020, podstawą ustalenia odpisu na fundusz socjalny były środki zaplanowane w ustawie budżetowej na rok 2018 na emerytury i renty."


"Ponadto, przepisy regulują kwestie funduszy nagród w jednostkach sektora finansów publicznych. W ustawie proponuje się, w związku z obecną sytuacją gospodarczą kraju spowodowaną epidemią COVID-19, wprowadzenie szeregu regulacji, które zmienią zasady dotyczące funduszu nagród. W roku 2021, co do zasady, proponuje się nie tworzenie oddzielnego, wynikającego z poszczególnych przepisów branżowych funduszy nagród. Działanie takie pozwoli na zmniejszenie w 2021 roku wydatków osobowych w jednostkach sektora finansów publicznych, przy równoczesnym utrzymaniu funduszu wynagrodzeń oraz kadr niezbędnych do realizacji ustawowych zadań.

Jednocześnie w miejsce funduszy nagród, proponuje się stworzenie możliwości przyznania nagród za szczególne osiągnięcia czy zachowania (określone w specyfikach poszczególnych służb) ze środków będących w dyspozycji kierowników jednostek, w funduszu wynagrodzeń a nie wydatkowanych z przyczyn obiektywnych (przybywanie na zwolnieniach, urlopach wychowawczych czy nieobsadzenia etatów w wyniku prowadzonych naborów) "

Cięcia wszystkiego co się da i ile się da.
 
Obawiam się, że to tylko początek tego co waadza przygotowuje. A przecież przygotowuje to dla "urzędasów" to janusze będą klaskać.
 
Dodam, że fundusz płac w budżecie jest utrzymany na poziomie 100% . Czyli innymi słowy jeżeli wszyscy będą pracować to nie będzie żadnych podwyżek jak wskazują definiując to "zamrożeniem płac, brak podwyżek w budżetówce" .

Nie do końca się z ty, zgadzam przy założeniu , że chcą zwalniać , czy tam redukować zwał jak zwał od ok 5% do 20% .
Wtedy mamy już kasę wygospodarowaną na podwyżki i ciekawe tylko czy pod sztandarem ZZ Solidności .
Nazwijmy to umownie , ciche podwyżki dla swoich .

Trzeba wreszcie powiedzieć włodarzom STOP . Walcie się .
Pierwsze zredukujcie rodziny polityków na stanowiskach w zarządach czy na stanowiskach kierowniczych w urzędach / służbach .
Osoby te w większości nikomu w niczym nie pomagają . Generują straty , bo trzeba im płacić pensję na którą w większości nie zasługują .
 
Szczyt egoizmu w stosunku do ucywilnionych kolegów. Może i mają emki, ale nie wszyscy i nie w takich kwotach, żeby mogli z nich normalnie żyć. Pier....ij się czasami w ten swój czerep i pomyśl zanim coś napiszesz. Powinni....... jak wiele rzeczy
Pier....ąć w czerep to raczej powinni się ci którzy wymyślili i stworzyli to dziwadło bez ładu i składu. Do mnie masz pretensje? Ja stworzyłem burdelkas, ja wyrzuciłem ponad tyś funkcjonariuszy ze służby na podstawie jakiś urojeń, ja ucywilniłem bez sensu kilka tysięcy celników? Widzisz co się dzieje, czy wg Ciebie to jest normalne?
 
To wszystko zrobił Pan M.B. Dzieło zniszczenia rozpoczął już w roku chyba 2006. Teraz zniszczył Służbę Celną i sam odszedł do innej instytucji. Nie wiem czym się naraziliśmy temu Panu jak i nie wiem w czym przeszkadzamy kolejnym wszystkim opcjom politycznym. Niemniej odnoszę wrażenie że przeszkadzamy wszystkim . Państwo powinno Nas wspierać. Państwo ma Nas w d...e. Sorki ale takj to odbiersm. Taka Służba. Jeszcze jedno. Gdyby nie ďetermincja Sławka u wsparcie Pana Ministra Z. to miellibyśmy gówno a nie emerytury. Przepraszam za słownictwo. Dla obu Panów u mnie WIELKI SZACUNEK.
 
Ostatnia edycja:
Pier....ąć w czerep to raczej powinni się ci którzy wymyślili i stworzyli to dziwadło bez ładu i składu. Do mnie masz pretensje? Ja stworzyłem burdelkas, ja wyrzuciłem ponad tyś funkcjonariuszy ze służby na podstawie jakiś urojeń, ja ucywilniłem bez sensu kilka tysięcy celników? Widzisz co się dzieje, czy wg Ciebie to jest normalne?
Co zrobił Banaś wszyscy wiemy. Ale to nie powód żeby wyrażać zadowolenie, że skutki tej decyzji będą ponosili nasi koledzy. Nie sztuka jest pod każdym prawie postem dodawać głupawy uśmieszek. No chyba że nie potrafi się coś sensownego napisać.. Samo umartwianie się nad byłą nazwą formacji nic nie wnosi. Nazwa się zmieniła, ludzie pozostali. Czy coś się zmieni na lepsze? Nie wiem. Zależy to też od nas.
 
Niezwykła ostrożność. Lecz stary jak służę tu 30 lat to nigdy nie było z tym problemu i praktycznie zawsze było płacone przed końcem misiąca, choć kiedyś był termin do 4-ego. Płacili 28-ego, a obecnie to zdaje się że nawet 25-ego.
 
IAS Lublin - wyrównania za nieobecność na służbie l4 opieka do lat 8 - wiecie moze kiedy będą wyrównania wyplacone - chodzi tu mi tu o wyrownania podwyżki
 
Dlaczego? Z 6% bylo
Było z 3% - z budżetowej!
M.in. na tym polega cały "myk" ze zmianą "puli" podwyżki - dalsze 3% budżetowej oraz pozostałe "podwyżki", są do końca roku (31 grudnia) liczone po "ZUS'owsku" - za czas przepracowany, więc na stałe wchodzą w stałe wynagrodzenie dopiero od 1 stycznia 2021 roku ...
 
Back
Do góry