• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

No właśnie - nie tylko!
Jeśli podział u ciebie jest inny, to przedstaw nam całe porozumienie z twojej. Dopiero potem będzie można podyskutować (porównać).
Rozważania na podstawie wyrwanych z kontekstu, niekompletnych danych, prowadzą tylko do bezsensownej licytacji osobistych melancholii, wywalanych na wszystkich dookoła niezrozumiałych goryczy i narzekania dla samego narzekania.
 
Wg. najnowszego projektu modernizacyjnego na lata 2020-2022 podwyżki wyglądać mają nastepująco

służba cywilna KAS
2020/2021/2022-RAZEM 2020-22r
519zł/198zł/198zł-RAZEM 914zł

funkcjonariusze KAS
2020/2021/2022-RAZEM 2020-22r
455zł/159zł/159zł-RAZEM 763zł

są to wartości jak w tym roku "podwyzki 655brutto". Od tego trzeba odliczyć 13nastkę i 3% fundusz nagród itd. i wyjdzie zamiast 455zł około 380zł brutto

Nie ma się to nijak do tego, co nam szykują,,,,,,
 
Wszystko się zgadza, z tym, że ta podwyżka miała być niezależna od podwyżki wynikającej ze wzrostu kwoty bazowej
 
Wszystko się zgadza, z tym, że ta podwyżka miała być niezależna od podwyżki wynikającej ze wzrostu kwoty bazowej
Właśnie, zapomniałam to ująć w poście .....rozegrali nas jak dzieci....teraz tylko pozostaje się przyglądać, jak nie będzie komu pracować. A tak na marginesie to nieźle Mf wycenił naszą pracę ...nie ma co...
 
Największą nagrodę powinna dostać nasza szefowa bo tak rozegrać nie każdy potrafi. Związki też odegraly w tym spektaklu nie małą role. Podwyzki byly, kominy placowe się tylko powiekszyly.

Jezeli Pan przewodniczący to czyta to proszę o odpowiedź kiedy związek celnicy pl zmienil zdanie w kwestii podziału srodkow z modernizacji po rowno dla wszystkich.
 
Kryterium wg stażu to jakiś absurd. Osoba, które przepracowała równo 25 lat dostanie dodatkowo wzrost mnożnika o 0,05, a osoba, której zabrakło jednego dnia do tych 25 lat nie dostanie. Nie wiem jak można było przyklepać coś takiego
 
Właśnie, zapomniałam to ująć w poście .....rozegrali nas jak dzieci....teraz tylko pozostaje się przyglądać, jak nie będzie komu pracować. A tak na marginesie to nieźle Mf wycenił naszą pracę ...nie ma co...
I bardzo dobrze. Mam nadzieję, że odejdzie każdy kto tylko może. Czekam z niecierpliwością aż to wszytko runie.
 
I bardzo dobrze. Mam nadzieję, że odejdzie każdy kto tylko może. Czekam z niecierpliwością aż to wszytko runie.
[
Największą nagrodę powinna dostać nasza szefowa bo tak rozegrać nie każdy potrafi. Związki też odegraly w tym spektaklu nie małą role. Podwyzki byly, kominy placowe się tylko powiekszyly.

Jezeli Pan przewodniczący to czyta to proszę o odpowiedź kiedy związek celnicy pl zmienil zdanie w kwestii podziału srodkow z modernizacji po rowno dla wszystkich.
Ja również mam pytanie do Związków , jakim cudem zgodziliście się na rozdysponowanie pieniędzy do dyspozycji uznaniowej przez Naczelników itd.
 
I bardzo dobrze. Mam nadzieję, że odejdzie każdy kto tylko może. Czekam z niecierpliwością aż to wszytko runie.

A Ty na co czekasz mrówka . Nikogo nie namówisz na odejście . Czekamy na 2500 zł . W końcu dadzą , może po jakiś czasie . Cierpliwości nam nie brakuje :)

Kryterium wg stażu to jakiś absurd. Osoba, które przepracowała równo 25 lat dostanie dodatkowo wzrost mnożnika o 0,05, a osoba, której zabrakło jednego dnia do tych 25 lat nie dostanie. Nie wiem jak można było przyklepać coś takiego

Dodatkowo wzrost mnożnika o 0,05 . Ile to kasy przytulimy , bo się pogubiłem . Jakieś kryteria muszą być . I wcale nie chodzi o duże pieniądze jak za 25 lat
 
A Ty na co czekasz mrówka . Nikogo nie namówisz na odejście . Czekamy na 2500 zł . W końcu dadzą , może po jakiś czasie . Cierpliwości nam nie brakuje :)



Dodatkowo wzrost mnożnika o 0,05 . Ile to kasy przytulimy , bo się pogubiłem . Jakieś kryteria muszą być . I wcale nie chodzi o duże pieniądze jak za 25 lat
Chodzi o śmieszne pieniądze. Ale kryterium też jest śmieszne. Jeśli jeden dzień w skali 25 lat może decydować czy je dostaniesz czy nie. I nikogo nie namawiam ani na odejście ani na zostanie. To każdego indywidualna sprawa,ale niestety obawiam się, że te 2500 zł będziesz oglądał jak świnia niebo
 
A Ty na co czekasz mrówka . Nikogo nie namówisz na odejście . Czekamy na 2500 zł . W końcu dadzą , może po jakiś czasie . Cierpliwości nam nie brakuje :)



Dodatkowo wzrost mnożnika o 0,05 . Ile to kasy przytulimy , bo się pogubiłem . Jakieś kryteria muszą być . I wcale nie chodzi o duże pieniądze jak za 25 lat
Czekaj na Godota................ Te 2500 nie liczą się do emerytury, żeby było jasne. Pracuj do 100 lat.
 
0,05*1803 to około 90 zł brutto

Izby administracji skarbowej, urzędy skarbowe, urzędy celno-skarbowe
Kategoria stanowiskStanowiskoMnożnik kwoty bazowej
Stanowiska kierowniczedyrektor izby3,840-6,200
zastępca dyrektora izby3,180-5,500
naczelnik urzędu3,100-5,500
zastępca naczelnika urzędu2,800-4,700
kierownik oddziału
naczelnik wydziału
kierownik działu
2,321-4,100
zastępca kierownika oddziału, zastępca naczelnika wydziału, kierownik referatu2,214-3,900
kierownik zmiany1,974-3,200
dowódca jednostki pływającej1,867-3,200
Stanowiska eksperckieradca skarbowy1,974-3,600
starszy ekspert Służby Celno-Skarbowej2,614-3,600
ekspert Służby Celno-Skarbowej,
kapelan
2,321-3,400
młodszy ekspert Służby Celno-Skarbowej1,974-3,300
Stanowiska specjalistycznestarszy specjalista Służby Celno-Skarbowej1,707-2,900
specjalista Służby Celno-Skarbowej1,414-2,700
młodszy specjalista Służby Celno-Skarbowej1,227-2,300

A nie przypadkowo mają zastosowanie
TABELE MNOŻNIKÓW KWOTY BAZOWEJ SŁUŻĄCYCH DO USTALANIA WYSOKOŚCI UPOSAŻENIA ZASADNICZEGO FUNKCJONARIUSZY SŁUŻBY CELNO-SKARBOWEJ
 
Wg. najnowszego projektu modernizacyjnego na lata 2020-2022 podwyżki wyglądać mają nastepująco

służba cywilna KAS
2020/2021/2022-RAZEM 2020-22r
519zł/198zł/198zł-RAZEM 914zł

funkcjonariusze KAS
2020/2021/2022-RAZEM 2020-22r
455zł/159zł/159zł-RAZEM 763zł

są to wartości jak w tym roku "podwyzki 655brutto". Od tego trzeba odliczyć 13nastkę i 3% fundusz nagród itd. i wyjdzie zamiast 455zł około 380zł brutto

Nie ma się to nijak do tego, co nam szykują,,,,,,
Może lepiej niech wypłaca to co obiecali a później robią plany na przyszłe lata. Teraz z 729 zł brutto jak będzie prawie 300 na rękę to będzie dobrze ale najważniejsze że średnia ma się zgadzać. Wszystkie związki dały mega dupy i teraz milczą bo jest im wstyd.
 
Izby administracji skarbowej, urzędy skarbowe, urzędy celno-skarbowe
Kategoria stanowiskStanowiskoMnożnik kwoty bazowej
Stanowiska kierowniczedyrektor izby3,840-6,200
zastępca dyrektora izby3,180-5,500
naczelnik urzędu3,100-5,500
zastępca naczelnika urzędu2,800-4,700
kierownik oddziału
naczelnik wydziału
kierownik działu
2,321-4,100
zastępca kierownika oddziału, zastępca naczelnika wydziału, kierownik referatu2,214-3,900
kierownik zmiany1,974-3,200
dowódca jednostki pływającej1,867-3,200
Stanowiska eksperckieradca skarbowy1,974-3,600
starszy ekspert Służby Celno-Skarbowej2,614-3,600
ekspert Służby Celno-Skarbowej,
kapelan
2,321-3,400
młodszy ekspert Służby Celno-Skarbowej1,974-3,300
Stanowiska specjalistycznestarszy specjalista Służby Celno-Skarbowej1,707-2,900
specjalista Służby Celno-Skarbowej1,414-2,700
młodszy specjalista Służby Celno-Skarbowej1,227-2,300

A nie przypadkowo mają zastosowanie
TABELE MNOŻNIKÓW KWOTY BAZOWEJ SŁUŻĄCYCH DO USTALANIA WYSOKOŚCI UPOSAŻENIA ZASADNICZEGO FUNKCJONARIUSZY SŁUŻBY CELNO-SKARBOWEJ

I co w związku z tym?!
 
Lipcowej transzy podwyżki 3%(nie dla wszystkich), raczej już nie zatrzymają. Podział tej części w każdej izbie jest inny. W mojej ma byc tak, że każdy razem z częścią budżetową ma dostać mniej więcej równo. Czytając forum widzę, że w innych izbach bywa różnie
Czy będzie w tym roku coś więcej? Nie wypowiem się, bo nie mam dobrych przeczuć.
Ważne jest to co będzie w latach kolejnych.
Szykuje nam się potężna inflacja, a modernizacja na przyszły rok przewiduje 159 zł minus 13-stka minus 3%. Jeśli to sie nie zmieni to trudno bedzie zatrzymać f-szy przed odejściem. Zostana tylko Ci którym niewiele brakuje do 15 lat służby. Dla młodych perspektywa 25 lat do emerytury to jakiś kosmos i żeby ich zatrzymać emerytura mundurowa nie jest wystarczającą zachętą. Starzy przechodząc na emeryturę dostaną waloryzację emerytury wyższą niż obiecane na przyszły rok 159 zł (z potrąceniami). Czy ministerialni stratedzy tego nie widzą? Czy czekają, aż powstanie dziura (a raczej krater) po odchodzących
Problem kadrowy jest już widoczny. świadczą o tym ogłoszone nabory, nie pamiętam takiej ilości wakatów. Zobaczymy ile osób się zgłosi i jak przebiegnie rekrutacja.
 
Back
Do góry