• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

O to dziś święto jak z moich 720 brutto dostane 90 na łapkę. Szkoda, że przy obecnych cenach nie wystarczy mi nawet na jedne średnie zakupy w Biedrze... zarowno w rodzinie jak i w bliskim sąsiedztwie mam osoby z różnych formacji mundurowych i pamiętam jak przed świętami cieszyli się że każdy dostał kolo 2000 tys wyrownania za 4 miesialące. Ja czekam na swój przelew ale nie ukrywam, że aż się boje. Ale pewnie inspektor by powiedział, że jest epidemia i nic mi się i tak nie należało
 
mroczne-czasy-przed-nami.png
 
WSZYSCY CO NALEŻĄ DO PSEUDO ZWIĄZKÓW PRZYCHYLNYCH JEDYNEJ SŁUSZNEJ WŁADZY ZWERYFIKUJCIE SWOJE STANOWISKO - CZY NA PEWNO WIESZ CO ROBIĄ , CZY CHCESZ TEGO CO ONI ROBIĄ !

JEŻELI ICH NIE POPIERASZ
ALE PŁACISZ SKŁADKI I NALEŻYSZ DO TAKICH ZWIĄZKÓW
- TO WSTYD.


JEŻELI POPIERASZ I PŁACISZ SKŁADKI W TAKICH ZZ , TO DAJESZ IM MANDAT DO REPREZENTOWANIA
CIEBIE I INNYCH PRZED DYREKTOREM ORAZ MF. TYM SIĘ ZASŁANIAJĄ, PRZECIEŻ WCIĄŻ MAJĄ TWÓJ GŁOS !!!

ZASTANÓW SIĘ JESZCZE RAZ I ODWAGI !!!
Dokładnie. Relacje między związkami zawodowymi w KAS przestały być konkurencją a stały się brutalną walką. Musimy to sobie uzmysłowić i grać zgodnie z tymi nowymi, narzuconymi regułami. Solidarność działa na szkodę środowiska i nie ma wyjścia ale trzeba osłabić ten zz, a najlepiej by całkiem zniknął. Warto przeprowadzić kampanię informacyjną i promocyjną wśród wszystkich pracowników KAS by jak najwięcej namówić do wstępowania do Celników.pl. Silny zz to coś czego obawia się MF , jak każdy zresztą pracodawca więc takie przyciąganie nowych członków będzie silną presją na MF i pewną formą akcji protestacyjnej, co ważne całkowicie legalną. Silny zz to ogromny atut w rękach pracowników teraz i w przyszłości. Teraz jest najlepszy na to moment. proponuję akcję W RAMACH PROTESTU ZAPISZ SIĘ DO CELNIKÓW.PL . Trzeba ludziom uzmysłowić, że jest to największy i najsilniejszy zz, nie skalany kolaboracją, z tradycjami walki i zwycięstw. Regionalni związkowcy powinni się teraz uaktywnić i przeprowadzić akcję promocyjno-informacyjną. Maile z deklaracją wstąpienia oraz krótką analizą tego co się ostatnio dzieje w kontekście podwyżek, którą powinien przygotować Związek możemy rozesłać do kolegów i koleżanek. Nie przegapmy tego momentu.
 
O to dziś święto jak z moich 720 brutto dostane 90 na łapkę. Szkoda, że przy obecnych cenach nie wystarczy mi nawet na jedne średnie zakupy w Biedrze... zarowno w rodzinie jak i w bliskim sąsiedztwie mam osoby z różnych formacji mundurowych i pamiętam jak przed świętami cieszyli się że każdy dostał kolo 2000 tys wyrownania za 4 miesialące. Ja czekam na swój przelew ale nie ukrywam, że aż się boje. Ale pewnie inspektor by powiedział, że jest epidemia i nic mi się i tak nie należało
Nie licz na 2000 zł !!! Uwierz mi!! Już mam na koncie i też myślę, że na dzienne zakupu i z Biedronki nie starczy dla rodziny....buuuuu😡😡😡
 
Oczywiście, że nie liczę tylko napisałam ile dostali w kwietniu policjanci, sg ,wojsko i służba więzienna. Liczyłam na tyle dopóki KU nie rozpoczal negocjacji. Oni są jak minister Sasin. Czego się nie dotknął to ....
 
Jestem niezmiernie ciekaw, jak by się potoczyła sprawa, gdyby po 14 maja
nikt z KP/KU nie pojawił się w Warszawie ...
 
Mnie tak nikt nie przywitał 🤔🤔🤔😊
A ja swego czasu wtrącony w nowe środowisko IAS, będąc jeszcze w służbie i mając przedstawianego nowego kolegę podając mu rękę mówię:
"komisarz xxx yyy, ale dla przyjaciół, tak zwyczajnie, po prostu
Panie komisarzu :):):)".

I nie żebym chciał kolegę poniżyć, ale rozgoryczony sytuacją raczej coś zamanifestować.
Z resztą nie raz przedstawiając się jako w stanie spoczynku, spotykałem się z salwami śmiechu.
nigdy ze strony funkcjonariuszy lub byłych funkcjonariuszy.
Lecz żeby było jasne, skoro jesteśmy razem w KAS to jestem za wspólnymi działaniami bo my wszyscy w wielu sprawach jesteśmy po jednej stronie. A w wiele środowiskowych spraw, nie wpływa na to drugie środowisko. Być może niektóre też i wpływają, być może powodując pewne negatywne ryzyka ale tu też zawsze pojawia się przestrzeń do współpracy. Nie w każdej sprawie jedna strona musi być górą. Ogólny bilans musi być satysfakcjonujący dla wszystkich. A spraw tak naprawdę konfliktowych raczej nie ma zbyt wiele.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry