• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

L. po wczorajszym "sukcesie" napisał: Jeszcze ostatnia rzecz: podwyżki z modernizacji miały być pod warunkiem, że miały być zwiększone wpływy budżetowe. A ponieważ będą mniejsze (i to sporo), uznano, że nic się nie należy. Dla hejterów - poczytajcie uchwałę modernizacyjną, zamiast pisać bzdety.

Także panie L. - samozwańczy królu skarbowców, gdzie w porozumieniu zapis o wyimaginowanym warunku??

Ten człowiek odleciał już dawno. Zero wiarygodności. A dupowłazy niech się pucują.

Jak ktoś ma chęci i czas, sam może przeczytać https://www.gov.pl/web/kas/modernizacja-kas
 
@slawomir.siwy
Może Pan zabrać głos jak związek ten bałagan widzi?

 
WSZYSCY CO NALEŻĄ DO PSEUDO ZWIĄZKÓW PRZYCHYLNYCH JEDYNEJ SŁUSZNEJ WŁADZY ZWERYFIKUJCIE SWOJE STANOWISKO - CZY NA PEWNO WIESZ CO ROBIĄ , CZY CHCESZ TEGO CO ONI ROBIĄ !

JEŻELI ICH NIE POPIERASZ
ALE PŁACISZ SKŁADKI I NALEŻYSZ DO TAKICH ZWIĄZKÓW
- TO WSTYD.


JEŻELI POPIERASZ I PŁACISZ SKŁADKI W TAKICH ZZ , TO DAJESZ IM MANDAT DO REPREZENTOWANIA
CIEBIE I INNYCH PRZED DYREKTOREM ORAZ MF. TYM SIĘ ZASŁANIAJĄ, PRZECIEŻ WCIĄŻ MAJĄ TWÓJ GŁOS !!!

ZASTANÓW SIĘ JESZCZE RAZ I ODWAGI !!!
 
Panie zzpa na tym - tfu - aneksie jest pański podpis zapraszamy do dyskusji. Zapewne nie tylko ja chętnie dowiem się co się stało pomiędzy 14.05 ( utrzymanie zapisów waszego porozumienia w mocy ) a 28.05 coś wam damy ale później a resztę może w ratach i o gwarancji zatrudnienia ani słowa. Dlaczego nie słuchacie głosu ludzi tylko swoich?


HZG1Xl3wtSud9jR0.jpg
 
Witam Serdecznie. Proszę uprzejmie o objaśnienie przez osoby, które lepiej łapią się w temacie podwyżek poniższej kwestii. Jeszcze w styczniu tego roku była mowa o podwyżce (mniej wiecej) 6%+588 (nie pamiętam czy dotyczyło skarbowców ta kwota czy celników - mniejsza kwoty i tak były zbieżne). Teraz mówimy o podwyżce 3+3+3+ ewentualnie kiedyś 3 %. Ale z moich wyliczeń kwota nie jest nawet podobna do obiecanego pakietu "6+588". W którym momencie zeszliśmy tak bardzo z drogi? Nie chciałbym walczyć o 12,9%, o którym wszyscy piszą, tylko o obiecany pakiet "6+588". Czy ja jestem w błędzie i może da się to racjonalnie wytłumaczyć i policzyć. Z góry dzięki Dobrym Duszom za naświetlenie sprawy.
 
Witam Serdecznie. Proszę uprzejmie o objaśnienie przez osoby, które lepiej łapią się w temacie podwyżek poniższej kwestii. Jeszcze w styczniu tego roku była mowa o podwyżce (mniej wiecej) 6%+588 (nie pamiętam czy dotyczyło skarbowców ta kwota czy celników - mniejsza kwoty i tak były zbieżne). Teraz mówimy o podwyżce 3+3+3+ ewentualnie kiedyś 3 %. Ale z moich wyliczeń kwota nie jest nawet podobna do obiecanego pakietu "6+588". W którym momencie zeszliśmy tak bardzo z drogi? Nie chciałbym walczyć o 12,9%, o którym wszyscy piszą, tylko o obiecany pakiet "6+588". Czy ja jestem w błędzie i może da się to racjonalnie wytłumaczyć i policzyć. Z góry dzięki Dobrym Duszom za naświetlenie sprawy.
Długo czekałem, aż ktoś wreszcie zada to pytanie ;) oszukują nas ile wlezie, TL kręci i mówi nam z czego mamy się cieszyć, a to zwykły sprzedawczyk jest. Jeśli porozumienie z wczoraj było niekorzystne trzeba było nie podpisywać. Ale do tego trzeba mieć jaja. Miało być średnio 820 a teraz ta kwota będzie nieosiągalna. Chyba miało być 450 z modernizacji, a to jest nierealne przy naszych mnożnikach.
 
Przyszło wyrównanie 6%. Specjalista, 6 lat służby, mł. rewident, wyrównanie 1-5 miesiąca. 470 zł. Czyli 94 zł na rękę (ok. 20 euro).
Raport o wydalenie ze służby już leży na biurku. Pozdrawiam!

Edit: drugie 460 przyszło co i tak nic nie zmienia.
 
Ostatnia edycja:
Jeżeli ktoś kwotę w wysokości 94 zł nazwie podwyżką, która właśnie została mi wysłana na konto, to w mojej ocenie należy udać się do odpowiedniego specjalisty 😡😡😡😡😡
 
Raport o wydalenie ze służby?!!
Nie wiem, gdzie służysz, ale sformułowanie "raport" stosują policjanci, nie do końca precyzyjnie.
Natomiast jeśli chcesz, żeby Cię wydalili, to spoko, tylko ja bym to raczej nazwał zwolnieniem się ze służby, bo wydalenie to najwyższa z kar dyscyplinarnych i nie należy raczej do przyjemności, o które się wnioskuje samemu.
 
Od jakiej pensji jest to liczone, ze 94zl = 6% ? 1566 zl x 6% = 94 zl. Czy to mozliwe aby w KAS tyle placili… 1566 zl poborow. Raczej stawiam, ze 94 zl = 3%
 
pewnie Ty jestes specjalistą ;)
No raczej!!!! Tylko jak to się ma do tych 860 zł czy jakoś tak, bo już z tego wszystkiego to nie pamiętam..... Cienki ze mnie ten rzekomy " specjalista", bo jałmużna 94 zł słabo wygląda w stosunku do ponad 10 lat kopania w 4 litery. Nie wiem teraz jak to przełknąć 🤔🤔🤔🤔, która próchniejącą łatę załatać 😭😭😭😭😭
 
Tak dla zobrazowania sytuacji w kraju, inflacja w kwietniu 3,4 % r/r, wzrost cen nośników energii 5,2 % r/r. Oszczędności jak widać dotykają tylko KAS.
 
Jeżeli ktoś kwotę w wysokości 94 zł nazwie podwyżką, która właśnie została mi wysłana na konto, to w mojej ocenie należy udać się do odpowiedniego specjalisty 😡😡😡😡😡
Tu nie specjalista jest potrzebny. Potrzebne jest trzęsienie ziemi , żeby zaorać raz na zawsze KU/KP. Dla mnie osobiście wystarczył jeden kłamliwy komunikat Arka P. kilka lat temu i od nowego miesiąca byłem już członkiem Celnicy PL.
Członkowie tamtych związków muszą zrozumieć , kto ich roluje. Muszą tylko napisać rezygnację z członkostwa i KP sam zniknie, bo nie będzie miał kogo reprezentować
 
No raczej!!!! Tylko jak to się ma do tych 860 zł czy jakoś tak, bo już z tego wszystkiego to nie pamiętam..... Cienki ze mnie ten rzekomy " specjalista", bo jałmużna 94 zł słabo wygląda w stosunku do ponad 10 lat kopania w 4 litery. Nie wiem teraz jak to przełknąć 🤔🤔🤔🤔, która próchniejącą łatę załatać 😭😭😭😭😭
Porozmawiajmy jak specjalista ze specjalistą … Napijmy się
 
 
Od jakiej pensji jest to liczone, ze 94zl = 6% ? 1566 zl x 6% = 94 zl. Czy to mozliwe aby w KAS tyle placili… 1566 zl poborow.
To zapraszamy a przekonasz się sam!!!! Nawet nie też nie potrafisz policzyć 6% kwoty bazowej......to specyficzny
Porozmawiajmy jak specjalista ze specjalistą … Napijmy się
Jestem za!!!Choć za te 94 zł słabo to widzę 😂😂
 
Back
Do góry