Podwyżki 2020

cat

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
293
Jeżeli wszyscy o tym wiedzą, dlaczego dalej jest to tolerowane?
...

To taki, swoistego rodzaju, paradoks "robotniczo - chłopski".

Niektórzy ludzie, nieustannie dowodzący maluczkim, że wiedzą wszystko najlepiej i dlatego łaskawie
piastują strategiczne stanowiska w strukturach Państwa, do pewnego rodzaju wiedzy nie przyznają
się nawet na torturach.

Jest to podobne do sytuacji, w której - gdy dziecko mówi, że dorosły kłamie, mało kto mu wierzy,
a gdy dorosły mówi o dziecku, że jest kłamczuchem, większość uwierzy dorosłemu kłamcy ...

Lama

Użytkownik
Punkty reakcji
6
Miasto
Na K
@cat rozumiem, ale związku mogą podjąć inicjatywę przy okazji modernizacji KAS na nadchodzące lata. Kiedy walczyć z patologiami, jeżeli nie teraz?
Wychodzenie z założenia, że tak jest od zawsze i nic się z tym nie zrobi jest błędem. Lepiej od razu nacierać się piaskiem.
A przełożeni bywają przełożonymi i dobrze o tym wiedzą. Ciskać to się mogą jak do domu wrócą.

michal81

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
36
@cat rozumiem, ale związku mogą podjąć inicjatywę przy okazji modernizacji KAS na nadchodzące lata. Kiedy walczyć z patologiami, jeżeli nie teraz?
Przecież najwięcej patologi (płacowych również) utworzyło się właśnie za konsolidacji ...

cat

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
293
Wychodzenie z założenia, że tak jest od zawsze i nic się z tym nie zrobi jest błędem. Lepiej od razu nacierać się piaskiem.
A przełożeni bywają przełożonymi i dobrze o tym wiedzą. Ciskać to się mogą jak do domu wrócą.

Nie do końca zostałem przez Ciebie zrozumiany @Lama.

Odpowiadałem na pytanie, dlaczego jest to tolerowane zauważając, że tu nie o "tolerowanie"
chodzi. Ten Związek nie toleruje zła pod żadną postacią, ale jest nieustannie "zakrzykiwany".
Może dlatego nie zauważasz wszystkich jego działań.
Mimo tego nie ustaje i robi to teraz i wciąż!

Petroniusz

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
49
2 ludzi robi to samo i mniej więcej tak samo

Jeden dostał mł speca, a drugi eksperta, 600zł więcej i 12 tysi wyrównania
Za wartościowanie ludzi a nie faktycznie wykonywanych czynności powinoen być pierdel bez zawieszenia. Dlatego że w ten sposób ukradziono nasze pieniądze z modernizacji. Teraz dają stanowiska wszystkim bez kasy bo w widełkach st spec. może zarabiać tyle co st. ekspert.

Lama

Użytkownik
Punkty reakcji
6
Miasto
Na K
Zostały przesunięte do MON, żeby żołnierzy mogli mieć po 570 zł.

joke.

Ale tak serio, to wygląda to słabo. Jeszcze te spuszczające na drzewo odpowiedzi MF.

A wszystko na dwa miesiące przed końcem roku. Niezły thriller.

Ostatnia edycja:

PJS

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
46
Miasto
Polska
Kilka dni temu na glównej stronie była informacja, że MF jeszcze analizuje przyszłoroczne podwyżki (można przeczytać pismo ZZ i odpowiedź MF).
Jeśli zostanie utrzymana proponowana w projekcie ustawy budżetrowej kwota bazowa dla SCS to od stycznia każdy bez łaski dostanie 6% podwyżki (nie dotyczy dodatków niemnożnikowych). Czy i ile beędzie cos ponad to to się okaże. Z uchwały modernizacyjnej wynika, że coś jeszcze powinni sypnąć (kryteria podziału jeszcze oficjalnie nieznane) ale dopuki nie będzie na koncie to wszystko jest możliwe. Na forum były głosy, że w niektórych izbach już coś potajemnie dzielą a MF pisze, że jeszcze analizuje.

tosia

Użytkownik
Punkty reakcji
1
Zostały przesunięte do MON, żeby żołnierzy mogli mieć po 570 zł.

joke.

Ale tak serio, to wygląda to słabo. Jeszcze te spuszczające na drzewo odpowiedzi MF.

A wszystko na dwa miesiące przed końcem roku. Niezły thriller.
Porażka jak zwykle... lament się znacznie w styczniu jak wszyscy dostaną a nasi obudzą się z ręką w nocniku.

tosia

Użytkownik
Punkty reakcji
1
Kilka dni temu na glównej stronie była informacja, że MF jeszcze analizuje przyszłoroczne podwyżki (można przeczytać pismo ZZ i odpowiedź MF).
Jeśli zostanie utrzymana proponowana w projekcie ustawy budżetrowej kwota bazowa dla SCS to od stycznia każdy bez łaski dostanie 6% podwyżki (nie dotyczy dodatków niemnożnikowych). Czy i ile beędzie cos ponad to to się okaże. Z uchwały modernizacyjnej wynika, że coś jeszcze powinni sypnąć (kryteria podziału jeszcze oficjalnie nieznane) ale dopuki nie będzie na koncie to wszystko jest możliwe. Na forum były głosy, że w niektórych izbach już coś potajemnie dzielą a MF pisze, że jeszcze analizuje.
Widziałam czytałam... w innych służbach choćby w policji juz dawno po analizach.
6% swoją drogą. Ja i sądzę ze tez inni chcę wiedzieć co z naszym 500 czy co kolwiek jest robione czy wyplaty będą a moze w 3 kwartale 2030 roku. Czy moze już po podwyżkach bo tu wszystko możliwe.

Lukkas

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
I dalej nie wiadomo czy w skład podwyżki obiecanej w ramach modernizacji KAS będzie wchodzila kwota wynikajaca ze wzrostu kwoty bazowej?

Lama

Użytkownik
Punkty reakcji
6
Miasto
Na K
A czy może przewodniczący ZZ odpowiedzieć dlaczego związek celników nie przystąpił do zawiązanego właśnie komitetu protestacyjnego?
Cel główny podwyżki 2020 r.

cat

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
293
A czy może przewodniczący ZZ odpowiedzieć dlaczego związek celników nie przystąpił do zawiązanego właśnie komitetu protestacyjnego?
Cel główny podwyżki 2020 r.

Poczytaj sobie UWAŻNIE, komentarze w tym temacie na "bliźniaczym" forum,
to będziesz wiedzieć - dlaczego! Fakty w niewłaściwym kontekście, przestają
być faktami, a nie da się zachować kontekstu przy "zaślepieniu" niektórych ...

Lama

Użytkownik
Punkty reakcji
6
Miasto
Na K
A ja wiem powiem jedno, ogarnijcie się bo to już jest absurd. Co mnie obchodze komentarze zamieszczone na innym forum, niech piszą. Tu nie jest lepiej, jak się odnosicie w stosunku do nich. Dla mnie cel jest jeden. Nie obchodzą mnie prywatne animozje i nieporozumienia. To jest związek wszystkich.
A tu tylko jedno emerytury i sprawy wygaszonych. Rozumiem, nie krytykuję, ale myślcie o tych co służą i zamierzają służyć.
Bo niedługo rzeczywiście będzie to forum byłych celników. Ave.

Do góry